Historie a současnost minipivovaru Klenot

Náš minipivovar v Radnicích jsme založili na konci jara roku 2014. Vybrali jsme mu jméno Klenot a bylo to šťastné řešení.

Po nějaké době hledání a šlechtění správných receptur přišla na svět desítka a po ní vzápětí i dvanáctka. Byla to piva, pivovarkterá se vzájemně doplňovala a dokáží uspokojit každého vyznavače zlatého moku. Většina pivovarů se pyšní letitou historií. Naše pivo ji začalo psát teprve teď. A sudičky mu přály. Dostalo do vínku hezké jméno, dobrou chuť a další dva kamarády. Dvanáctku polotmavou a patnáctku speciál.

Pivovárek je ve výstavbě a ještě to bude chvíli trvat, než se bude moci ukázat v celé své kráse. Vyrábíme spodně kvašené jednormutové pivo, které vaříme ve 250 litrové varné pánvi, kvasí v nerezových tancích, zraje minimálně 4-6 týdnů a dodáváme jej v 15, 30, 50 litrových KEG sudech a v 1,5 litrových PET láhvích.

Chceme dělat pivo živé nepasterované, aby si zachovalo bohatost chutí, které načerpalo ze svých surovin. Bude nám velkým potěšením, když ho ochutnáte a najdete v něm něco, co Vám vhodně doplní sváteční oběd nebo zpříjemní večer s přáteli.
Zdroj:Stránky minipivovaru Klenot, 2015


Více na stránkách pivovaru