Historie a současnost Kbelského pivovaru

Společnost Kbelský pivovar a.s. má magické datum založení – 29. února 2016. V den, který se opakuje jen jednou za čtyři roky, postoupil projekt z období příprav do své realizační fáze. Předpokládaný termín první várky je v druhé polovině roku 2017. Vydržte.

Kde nás najdete
Po delším hledání jsme našli místo, které beze zbytku splňuje naše představy. Místo, které v těsné blízkosti Mladoboleslavské ulice v Praze ve Kbelích umožní vytvořit oázu pivovarpro klidné posezení s rodinou nebo s přáteli. Právě těmito místy vedla tzv. Svatá cesta – historická trasa tradičních poutí z Prahy do Staré Boleslavi.
Respekt a úcta k tradici, stejně jako zastavení k odpočinku a příležitost k setkávání byly hlavní inspirací pro nadšené akcionáře převážně z nejbližšího okolí.
Projekt od dvojice architektů Lukáše Neumanna a Martina Šenbergera je inspirovaný obdobím industriální architektury. Vychází ze zadání vytvořit budovu, která bude respektovat danou lokalitu, potřeby moderní technologie a pochopitelně očekávání každého hosta.

Na co se můžete těšit
Základem pivního sortimentu bude klasický ležák plzeňského typu, ale své místo na čepu budou mít pochopitelně i pivní speciály a různé zajímavosti. Tradiční česká kuchyně, která k dobrému pivu stejně jako k vínu a domácím limonádám neodmyslitelně patří, bude založena převážně na lokálních potravinách od osvědčených dodavatelů.
Zdroj:Stránky Kbelského pivovaru, 2016


Více na stránkách pivovaru