Historie a současnost Joe's Garage Brewery

Rodinný pivovar Joes Garage Brewery patří do skupiny malých domácích pivovarů. Jeho piva jsou originální, vyhledávaná mnohými znalci pivních kategorií.

Mezi další činnosti společnosti patří:
● Stavba malých pivovarů (restaurační, domácí, malé průmyslové)
● Dodávky jednotlivých komponentů minipivovarů
● Dodávky základních surovin (slady , chmele , úprava vody)
● Poradenství a výuka vaření piva
● Poradenství v ošetřování a čepování piva


Více na stránkách pivovaru

Plzeňská firma vybuduje restaurační pivovar na pobřeží Islandu

Publikováno:před 3 letyZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTK

Firma má rozestavěné minipivovary ve Francii, Kypru, Ukrajině, na Slovensku. V ČR je připravuje v Praze, Přerově a Soběslavi.

Plzeňská firma Joe's Garage Brewery, která za 13 let postavila v ČR i cizině 65 minipivovarů, vybuduje malý restaurační pivovar na severovýchodním pobřeží Islandu. Podle jejích majitelů a sládků Josefa Krýsla a jeho syna Petra začínají po roce od zmrazení poptávky opět pociťovat vyšší zájem investorů. Důvodem je, že minipivovary prokázaly, že se i ve složité pandemické době dokážou přizpůsobit a fungovat, řekl ČTK řekl Josef Krýsl.

Ještě před pandemií počítala firma s tím, že díky zakázkám bude loňský rok rekordní. Měla zakázky na deset minipivovarů, například i v Tanzanii a Zanzibaru. Kvůli pandemii koronaviru se ale žádný projekt neuskutečnil.

Firma má rozestavěné minipivovary ve Francii, Kypru, Ukrajině, na Slovensku. V ČR je připravuje v Praze, Přerově a Soběslavi. "Na Islandu, kde už je asi deset minipivovarů, má české pivo a vůbec výroba alkoholu velmi dobrý zvuk. Působili tam i čeští sládci," uvedl Krýsl. Investor, majitel penzionů, má vztah k ČR a byl už se podívat na pivovar Beer Factory v Plzni, který Krýslovi stavěli. "Stát tam podporuje vznik pivovarů dotacemi potravinářskému průmyslu. Už tam mají velmi kvalitní pivo," uvedl.

"Určitě letos další pivovary přibudou," uvedl prezident Českomoravského svazu minipivovarů (ČMSMP) Jan Šuráň. Spolu s Krýslem potvrdili, že zatím neví o krachujících minipivovarech. "Myslím, že přečkávají dobu lépe než velké," uvedl Krýsl. Velkou roli v době pandemie hraje, jestli je investor ve své budově a zda má dluhy v bance. "Vím asi o šesti nových pivovarech, které se letos chystají, a to vždycky vím tak o třetině," uvedl Šuráň. Loni jich v ČR přibylo 29 a je jich 480. "Vím o pozastavených projektech, kdy je pivovar namontovaný, ale nevaří, protože nemá pro koho," dodal.

Chtěl jsem být vzdělancem „v chlastu“, říká stavitel minipivovarů

Publikováno:před 4 letyZdroj:iDNES.czAutor:Ladislav Vaindl

Postavil po světě 82 pivovarů od Švédska po Kypr a jeden i vlastní. „Lidi jsou kvůli covidu vystresovaní. Je to náročné,“ říká o současné situaci pivovarník z Plzně Josef Krýsl.

Sládek Josef Krýsl je jedním z důkazů, že rčení – Plzeň je městem piva – rozhodně platí. Začínal v Plzeňském Prazdroji, podílel se na tvorbě české pivní kultury a proslavil se rovněž jako jeden z průkopníků v oblasti minipivovarů. Nejen že v tom svém pivo vaří, ale rovněž je pomáhá budovat. Na svém kontě už jich má více než osmdesát, a nejen v České republice.

Joe's Garage: Z Plzeňského Prazdroje do garáže, kde mu vaří konkurenci

Publikováno:před 8 letyZdroj:ekonom.czAutor:Jan Němec

● Kariéra v pivovaru nejzvučnějšího jména v Česku pro Josefa Krýsla skončila v době, kdy podnik převzala jihoafrická skupina SABMiller.
● Inspiraci a zkušenosti sbíral Josef Krýsl v mnoha zemích.
● Chystá otevření nového, většího pivovaru s výstavem 2500 hektolitrů ročně.

Minipivovar bývalého sládka Plzeňského Prazdroje Josefa Krýsla na okraji Plzně není jednoduché najít. Sídlí v přízemí ro­dinného domu a na fakt, že tu vaří pivo jedna z nejznámějších postav současného českého pivovarnictví, ukazuje jen nápis Beer na dodávce zaparkované u vjezdu. Po vstupu na dvorek je už jasno: logo pivovaru visí i nad dveřmi garáže, z níž se line typická vůně sladiny.

"Podařilo se nám uvařit velice lehký a pitelný Ale. Zkombinovali jsme český slad s americkým chmelem citra a výsledkem je Nevada Ale," nalévá na uvítanou Josef Krýsl sklenici piva s typickou citrusovou vůní. Vysvětluje, že záměrem bylo uvařit nápoj, po kterém se v letním horku člověk rychle neopije, ale který je zároveň voňavý a má plnou chuť a hořkost. V malé místnosti mezitím panuje čirý ruch: Krýslův syn Petr pracuje na další várce. "Syn má pivovarnické vzdělání a hrozně ho to baví. Jsem rád, že tím mám vystaráno o nástupnictví," pochvaluje si Josef Krýsl.

Firma z Plzně postavila v Leedsu pivovar na výrobu českých ležáků

Publikováno:před 10 letyZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTK

Plzeňská firma Joe's Garage Beer postavila v britském Leedsu minipivovar v nádražní restauraci. Vůbec první české pivo vyráběné v Británii se tam začalo čepovat před koncem loňského roku. ČTK to řekl pivovarský expert a spolumajitel firmy na stavbu a provoz minipivovarů Josef Krýsl, který jich za sedm let postavil už 42 ve Švédsku, Rusku, Bělorusku a na Slovensku.

"Restaurační minipivovar v Leedsu s názvem Tapped Brew vaří náš ležák plzeňského typu. Součástí dodávky technologie byla také receptura na naše pivo," uvedl. Odběratelem byla firma s českým názvem "Pivovar Ltd". "To proto, že dovážejí hodně českých ležáků a jejich nosná značka je Bernard," vysvětlil Krýsl. Firma má sedm hlavně nádražních hospod v Leedsu, Yorku a Sheffieldu. "Mají rádi naše pivovarnictví i české sládky," dodal. Podle Krýsla nabízejí nyní hospody v Británii a ve skandinávských zemích daleko více čepovaných českých ležáků než v sousedním Německu a Rakousku.

Krýslova firma se do Leedsu dostala díky tomu, že poslala v srpnu své pivo na pivní festival do Londýna. "Britská firma ho ochutnala a řekla, že ho chce mít ve své hospodě," uvedl. Po otevření minipivovaru se podle Krýsla objevili další zájemci o stavbu a receptury, zejména z nejobydlenější střední Anglie. Firma Joe's Garage Beer je nyní v užším výběrovém řízení na pivovar v Porýní. "Byli bychom první českou firmou, jež by postavila pivovar v Německu, které vyváží do světa vůbec nejvíce minipivovarů," dodal.

Roční kapacita minipivovaru v Leedsu je 1250 hektolitrů. V Británii podle Krýsla nádražní restaurace "úžasně fungují", podobně jako kdysi v Česku. "Protože Angličan si po příjezdu z práce dá v hospodě jedno nebo dva kousky. Stres a zátěž z práce se krásně zneutralizují, poklábosí a přijde domů k manželce v pohodě," uvedl. Restaurace v Leedsu se 120 místy a 16 kohouty čepuje dvě třetiny dovážených piv včetně anglických, ale výhradně z minipivovarů. "Kvůli celosvětové popularitě začínají také nyní v Anglii růst minipivovary. V hospodách tam pracuje řada Čechů," dodal.

Plzeňská firma postavila minipivovar v anglickém Leedsu

Publikováno:před 10 letyZdroj:Plzeňský deníkAutor:ČTK

Plzeňská firma Joe's Garage Beer postavila v britském Leedsu minipivovar v nádražní restauraci.

Vůbec první české pivo vyráběné v Británii se tam začalo čepovat před koncem loňského roku. ČTK to řekl spolumajitel firmy a pivovarský expert na stavbu a provoz minipivovarů Josef Krýsl, který jich za sedm let postavil už 42 ve Švédsku, Rusku, Bělorusku a na Slovensku.

„Restaurační minipivovar v Leedsu s názvem Tapped Brew vaří náš ležák plzeňského typu. Součástí dodávky technologie byla také receptura na naše pivo," uvedl. Odběratelem byla firma s českým názvem „Pivovar Ltd". „To proto, že dovážejí hodně českých ležáků a jejich nosná značka je Bernard," vysvětlil Krýsl. Firma má sedm hlavně nádražních hospod v Leedsu, Yorku a Sheffieldu. „Mají rádi naše pivovarnictví i české sládky," dodal. Podle Krýsla nabízejí nyní hospody v Británii a ve skandinávských zemích daleko více čepovaných českých ležáků než v sousedním Německu a Rakousku.
Reference z Londýna

Krýslova firma se do Leedsu dostala díky tomu, že poslala v srpnu své pivo na pivní festival do Londýna. „Britská firma ho ochutnala a řekla, že ho chce mít ve své hospodě," uvedl.

Po otevření minipivovaru se podle Krýsla objevili další zájemci o stavbu a receptury, zejména z nejobydlenější střední Anglie. Firma Joe's Garage Beer je nyní v užším výběrovém řízení na pivovar v Porýní. „Byli bychom první českou firmou, jež by postavila pivovar v Německu, které vyváží do světa vůbec nejvíce minipivovarů," dodal.

Roční kapacita minipivovaru v Leedsu je 1250 hektolitrů. V Británii podle Krýsla nádražní restaurace „úžasně fungují", podobně jako kdysi v Česku. „Protože Angličan si po příjezdu z práce dá v hospodě jeden nebo dva kousky. Stres a zátěž z práce se krásně zneutralizuje, poklábosí a přijde domů v pohodě," uvedl.

Restaurace v Leedsu se 120 místy a 16 kohouty čepuje dvě třetiny dovážených piv včetně anglických, ale výhradně z minipivovarů. „Kvůli celosvětové popularitě začínají také nyní v Anglii růst minipivovary. V hospodách tam pracuje řada Čechů," dodal.

Minipivovar od plzeňské firmy bude v Leedsu vyrábět české ležáky

Publikováno:před 11 letyZdroj:E15.czAutor:ČTK

Plzeňská firma Joe's Garage Beer postaví ještě letos v britském Leedsu minipivovar v nádražní restauraci. Vůbec první české pivo vyráběné ve Velké Británii se tam začne čepovat před vánočními svátky. Podobná zařízení už společnost vybudovala ve Švédsku, Rusku, Vietnamu a na Slovensku.

2.10.2013 15:31 |

„Minipivovar v Leedsu, což je město s téměř 800 tisíci obyvateli, bude vařit naše ležáky i jejich piva typu ale. Kvůli tomu, aby to bylo obojetné, chtějí náš styl technologie,“ uvedl spolumajitel Joe's Garage Beer Josef Krýsl.

Ve Velké Británii jsou vždy hospody s velkým počtem druhů piv. „Proto předpokládaná roční kapacita vlastního piva z minipivovaru bude 'jen' kolem 500 hektolitrů. A čas ukáže, zda ho rozšíříme. Záleží na tom, jak bude místním naše pivo chutnat,“ upřesnil Krýsl.

Vařit se bude hlavně ležák plzeňského typu. Raritou podle Krýsla bude, že restaurace si bude dovážet další české ležáky, zejména z malých a středních tuzemských pivovarů.

Joe's Garage Beer se do Leedsu dostal díky svým pivům, které vaří. „Poslali jsme je na pivní festival do Londýna, který byl první týden v srpnu. Firma ho ochutnala a řekla, že ho chce mít v hospodě. A já k tomu vždy dodávám, že jim postavím pivovar a naučím je pivo vařit,“ vysvětlil Krýsl.

Český sládek míří do Ruska

Publikováno:před 16 letyZdroj:Hospodářské NovinyAutor:Miroslav Petr

České pivo v Rusku frčí. Konkrétně v ruské Kaluze na jih od Moskvy, kde už dnes vaří licenčně Plzeňský Prazdroj svého světlého Kozla a Pilsner Urquell, buduje plzeňský sládek Josef Krýsl malý restaurační pivovar. Ruský partner požaduje pro začátek alespoň 450 hektolitrů za rok a v případě zájmu postaví Krýsl i další pivovárek. První Krýslovo točené světlé a tmavé pivo má být v Kaluze k mání pravděpodobně v červenci. Investice dosáhne v přepočtu sumy kolem dvou milionů korun. "Prazdroji těžko mohu konkurovat, ale bude to příjemné doplnění tamního trhu. Rusové žádají tu pravou českou technologii a originální dovezené suroviny," připomíná Krýsl. Podílel se i na stavbě pivovarů ve Vietnamu, sbíral zkušenosti po celém světě. Doma má za sebou minipivovary například v šumavské Železné Rudě, Lomnici u Sokolova nebo pražských Nuslích. Jeho pivo točí i minipivovar v Plzni-Černicích. Firma Krýslova bratra Lubomíra má také s pivovary v zahraničí zkušenosti, spolu s provozovatelem Švejk restaurantů společností Daos a potravinářskými strojírnami Svidník vybudovala například pro podnikatele Jose Fernanda Gonzálese pivovar v mexické Tiujamě. Gonzáles pro velký úspěch potřebuje rozšířit kapacitu a s tím mu pojede pomoci další z českých sládků - David Máša. Sám Krýsl využívá i dalších subdodavatelů. Kromě dodavatele technologie firmy Lukr je to především výrobce nerezových nádob Kovovýroba Švelch a softwarová společnost Applicon. Chystá se už další podobný projekt ještě v Bulharsku a v Ekvádoru. Krýsl coby někdejší šéf technického servisu v Plzeňském Prazdroji patří dnes k řadě nezávislých českých sládků, kteří si doma ani v cizině nemohou stěžovat na nedostatek práce. Podle slavné desky Joe's Garage amerického rockera Franka Zappy pojmenoval Krýsl i domácí vařiče - homebrewery. U nás tak už zlidověl pojem "garážové pivo". Krýsl si dokonce termín Joe's Garage beer zaregistroval jako ochrannou známku.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.26.03.2021 07:267