Historie a současnost Minipivovaru Jižan

Náš rodinný pivovar byl založen v dubnu roku 2016.

Pivo vaříme přímo v areálu hotelu Na Jižní – a protože leží v Jižní čtvrti v Přerově, i naše pivo dostalo pojmenování JIŽAN.
pivovar
Pivo vaříme dvourmutovým způsobem z českých sladů a žateckého chmele. Použitým technologickým postupem a několikanásobným chmelením je docíleno příjemné hořkosti a plnosti piva.

Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích a dokvašujeme v ležáckých tancích.

Pivo nefiltrujeme, nepasterujeme, ani jinak neupravujeme. Jedná se o čistě přírodní produkt, ve kterém tak zůstávají zachovány všechny důležité živiny a vitamíny, především vitamín B.
Zdroj:Stránky Minipivovaru Jižan, 2017


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Minipivovaru Jižan

Kdy:dle dohodyObec:PřerovZdroj:Minipivovar Jižan

Z lásky k pivu a pro ověření dávných receptur byl v roce 2016 v areálu hotelu založený minipivovar, a protože leží v Jižní čtvrti v Přerově, i pivo dostalo pojmenování JIŽAN. Pivo vaříme dvourmutovým způsobem z českých sladů a žateckého chmele jen ze čtyř základních surovin: sladu, chmele, pivovarských kvasnic a vody. Použitým technologickým postupem a několikanásobným chmelením je docíleno příjemné hořkosti a plnosti piva. Hlavní kvašení probíhá v otevřených kádích a dozrává v ležáckých tancích.
Pivo nefiltrujeme, nepasterujeme, nepřidáváme žádný cukr ani jinak neupravujeme. Jedná se o čistě přírodní produkt, ve kterém tak zůstávají zachovány všechny důležité živiny a vitamíny, především vitamín B.

V rekonstruované pivnici, jejíž atmosféru příjemně navozují měděné varny na pivo, najdete i samoobslužné boxy, kde si můžete sami natočit
pivo, a pokud vám to čas dovolí, nechat se provést skrytými místy pivovaru při komentované prohlídce.
Pivo je točeno do všech provozů Na Jižní přímo z tanků.
Minipivovar nabízí prodej všech druhů piv v 1 L a 1,5 L PET lahvích, v dárkových baleních 0,75L ve skle a také plnění do KEG sudů a vlastních 5 L soudků. Pro sběratele jsou k dispozici suvenýry jako sklenice, džbány, podtácky, pivní etikety atd., které lze zakoupit v pivnici a v recepci.

S vybudováním minipivovaru došlo současně k zvětšení prostoru Pivnice a zastřešení prostorné Zahrádky. V nabídce k pivu je široká nabídka chuťovek a specialit z grilu a udírny. Pro ochutnání vzorků všech druhů místního piva si lze objednat pivní degustační prkénko.
Minipivovar nabízí několik druhů jako stálou nabídku, mimo to pravidelně připravuje pivní speciály a na léto.

Nabídka služeb a pozvánka na exkurzi minipivovaru JIŽAN
Zajišťujeme a připravíme pro Vás:
● Prohlídka minipivovaru s průvodcem – cena je 50 Kč/os. včetně ochutnávky min. počet osob je 4, max. počet dle domluvy a rozsahu akce
● Řízená degustace – servírováno na pivním degustačním prkénku 5ks po 0,15l za 30 Kč
● Posezení v samoobslužných výčepních boxech a nebo v letní zahrádce
● Ubytování v 3*** hotelu Na Jižní za zvýhodněnou cenu
● Možnost objednání Vámi zvoleného rautu z široké nabídky grilovaných specialit a udírny (grilovaná žebírka, kolena apod.)
● Možnost objednání piva JIŽAN v keg sudech 50L, 30L, 15L včetně výčepního zařízení
● Možnost naplnění piva do vlastních 5L soudků
● Možnost zakoupení piva v PET lahvích 1L a 1,5L
● Možnost zakoupení piva ve skle 0,75L včetně dárkového balení
● Možnost zakoupení pivních suvenýrů: sklenice, džbány, podtácky, etikety, samolepky na pípy, logo
● Možnost spojení prohlídky i s večerním posezením ve Sportbaru a využitím sportovně - relaxačních aktivit: bowling, karambol, biliard, šipky, stolní fotbal, lukostřelba, metaná, stolní tenis, sauna, masáže, hudební produkce.

Bližší informace a rezervace:
Minipivovar JIŽAN, Jižní čtvrť III/11, 750 02 Přerov
www.najizni.cz, tel. 581218284, 604218284, email: hotel@najizni.cz

Aktualizováno: před rokem