Historie a současnost pivovaru Jalový Pivo

Když ta blbá chřipka poprvé naprosto nepředstavitelným způsobem všecko zavřela. Lidi se semkli. Lidi začali šít roušky. Někdo založil www.zachranpivo.cz – no a to bylo pro mě. Neumím šít, a tak jsem se snažil společnosti prospívat tím, že jsem zachraňoval minipivovary ve svým okolí. Úplně mi to otevřelo oči a objevil jsem novej velkej svět plnej dobrodružství. Některý piva jsem vylil a některý piva mě překvapila a pivovarzískala si mě na celej zbytek života. Otevřely se mi oči a srdce. Objevoval jsem pivní styly ...

No a pak jsem uvařil svoje první pivo z prvosurovin v kuchyni v hrnci na sporáku. Prožil sem u toho pocit osvícení. Pocit, kterej zřejmě budha prožívá po několika týdenním půstu, když sedí na stromě a medituje. Bylo to tak silný, že mi to od té doby nedá spát. Neustále mě to pohání kupředu až se bojím kam.

Takže mě žena klasicky vyhodila z kuchyně do garáže a začal nekončící proces pozvolnýho vylepšování vybavení, vychytávání postupů, surovin, experimentování, ladění a samozřejmě ochutnávání. No a protože moje piva lidem chutnají a já na ně pořád myslím a nechci si je sobecky nechávat jen pro sebe, tak jsem začal lítat. Díky klukům v pivovaru DUCK&DOG a pivovaru Teodor, že mi v tom pomáhají. No a proč to dělám? Právě kvůli pivu. No a proč tam mám to kolo? Protože je to moje druhá vášeň, jezdím na kole kvůli pivu, abych ho mohl ochutnávat ještě víc.
Zdroj:Stránky Jalový Pivo, 2022


Více na stránkách pivovaru