Historie a současnost Pivovaru HELF

S novým rokem 2017 přišel na svět i nový člen rodiny českých minipivovarů. Vznikl NOVÝ PIVOVAR HELF. Vystřídal zaniklý pivovar Osečan v pivovarjeho budově v moravském Oseku nad Bečvou. Rozhodli jsme se vytvořit moderní pivovar s nápaditým sortimentem a širokým rozletem. K tomu jsme přizvali šikovného sládka se skvělou praxí a výsledky. Lokace v podhradí Helfštýna nás inspirovala při vymýšlení jména pro pivovar.

Od poloviny února jste ochutnali první litry úplně nového piva HELF. V plánu jsou jak tradiční spodně kvašená piva, tak svrchně kvašená, bez kterých už žádný moderní pivovar nemůže fungovat. Plány pivovaru pro první rok máme jasné - maximálně využít kapacitu 20 hektolitrové varny. Naši nabídku budeme směrovat nejen na vlastní region, ale i do celé republiky. K dispozici je pivo jak sudové, tak lahvové.

Můžete se těšit na poctivé, nefiltrované a nepasterované pivo z chmelařského kraje na Hané.
Zdroj:Stránky Pivovaru Helf, 2017


Více na stránkách pivovaru

Jak se restartuje minipivovar

Publikováno:před 6 letyZdroj:ekonom.czAutor:Jan Němec

● Pivovar Helf vznikl v prostorách někdejšího pivovaru Osečan.
● Neúspěšnou značku dostal za úkol "restartovat" sládek Richard Vetyška.
● Od ledna už v novém působišti stihl uvařit 16 druhů piva.

Začneme úplně od nuly, odstřihneme se od minulosti, zní strategie manželů Vetyškových, kteří mají od letošního ledna "na povel" minipivovar Helf v Oseku nedaleko moravského Přerova. Dříve se ve stejném domku a ve stejné varně vařilo pivo Osečan a nemělo zrovna valnou pověst. Bylo jedním z příkladů, že pivo uvařené řemeslně nemusí být nutně uvařené dobře.

Místní Osečan byl na čepu v nedalekém motorestu, další sudy se prodaly v okolí, dál než za hranice re­gionu ale nikdy nedosáhl. Značka nebyla vidět, nebyla kvalitní a neúspěch vedl také k výměně spolumajitelů. Jediný z těch původních, Pavel Zselezo, nechtěl vynaloženou investici zahodit a hledal někoho, kdo by pi­vovar "restartoval". Novým sládkem se stal Richard Vetyška, který společně s manželkou přišel do Oseka letos v lednu.

Přeměna začala důkladně. "Udělali jsme totální převrat. Jediná věc, která zůstala původní, je technologie a jeden z majitelů. Jinak odešli všichni zaměstnanci, sládek a my se od Osečanu oficiálně distancovali," vypráví Hana Ve­tyšková. V pivovaru Helf, který dostal název podle nedaleké zříceniny hradu Helfštýn, má na starosti "papírování" a obchod. Pro novou značku navíc představovalo velkou výhodu, že má Hana Vetyšková s prodejem piva nemalé zkušenosti. Ještě před dvěma lety v Uherském Hradišti provozovala ochutnávkovou pivnici a také založila firmu, která se zabývá distribucí produkce moravských minipivovarů po celé republice. K dosavadním 11 tak přibyl jeden nový: Helf.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.29.06.2017 13:071