Historie a současnost Pivovaru Hasič

pivovarKrátké ohlednutí za historií pivovarnictví v Bruntále
První zmínka o pivovarnictví v Bruntále je již z 13.století, kdy město s nejstarší zakládací listinou v českých zemích získalo právo vařit pivo. V této době zde bylo 109 právovarečných domů.
Panský pivovar zřídil v Bruntále v letech 1556-1557 Jan starší z Vrbna . Další pivovar byl založen „Řádem německých rytířů v roce 1653, však svojí modernizace se dočkal až v roce 1911, Evženem Habsburským.
Po 2.světové válce byl pivovar sloučen s lihovarem a v roce 1955 byl zrušen.

O našem pivovaru rok 2015pivovar
Pivovar Hasič je jedním z mála regionálních pivovarů, který se specializuje na výrobu domácího piva.
Nachází se v turisticky atraktivní oblasti Jeseníky, ve městě Bruntále, v budově bývalé textilky.
S využitím místní sladovny vaří domácí pivo a speciální piva s distribucí do širší sítě restaurací.
Pivovar také provozuje nově zrekonstruovaný pivní bar a vzorkovou prodejnu. Specializuje se zde na prezentaci výrobků s výkladem výroby piva.
Zdroj:Stránky Pivovaru Hasič, 2015


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Pivovaru Hasič

Kdy:dle rezervaceObec:BruntálZdroj:Pivovar Hasič

„STAŇ SE SLÁDKEM na jeden den“ UVAŘ SI SVÉ VLASTNÍ PIVO
Splňte si svůj sen nebo splňte sen svým blízkým - stát se na jeden den sládkem. U nás v pivovárku Hasič v Bruntále to není nemožné.
Zažijete celý proces výroby piva z přírodních ingrediencí od začátku až do konce. Seznámíte se s recepturami, technologií, jednotlivými etapami přípravy a vaření (šrotování sladu, vystírka, chmelovar, sbírání deky z otevřené spilky) a surovinami v reálném procesu.
Celou dobu budete trávit po boku našeho zkušeného sládka.
Za 4-8 týdnů obdržíte Vaše vlastní pivo společně s fotodokumentací z průběhu vaření, zrání a stáčení Vašeho vlastního pivního výrobku.

PODROBNOSTI a podmínky :
Zážitkový den: dle dohody (pondělí – sobota) pouze v období září – květen nebo individuálně po domluvě
Čas zážitku: cca 10 hodni /čas je orientační závislý na technologickém procesu konkrétního piva/
Začátek zážitku: vaření začíná v 9 hodin a vaří se až do večera, pokud budete časově omezeni, můžete se sládkem trávit i méně času.
Pokud nebude domluveno jinak, vyzvedne Vás sládek před pivovarem před naší restaurací Hasičárna na ulici Ruská 1, v Bruntále v 9 hod. V případě zpoždění nás kontaktujte na tel.čísle: +420734455896 p. Straková -provozní

Zážitek zahrnuje:
● Aktivní účast na výrobě piva se sládkem v Pivovárku Hasič: zajímavosti o pivě, surovinách, postup vaření, technologie atd.
● Degustace všech aktuálně uvařených piv a neomezená konzumace přímo z ležáckých tanků v průběhu celého dne. Na přivítanou wellcome drink pivní pálenky.
● Pro pracující pomocníky je připraveno studené občerstvení a polední menu
● Při odchodu vzorky 4 ks pet láhví dle výběru aktuálních piv v nabídce (v případě vaření piva ve skupině je tento objem pro celou skupinu), originální pivní krýgl s logem našeho pivovaru Hasič, etikety, pivní tácky,
● Po 4-8 týdnech ochutnávkový 10 l vratný nerez profi keg s pipou s Vámi uvařeným pivkem (v případě skupinového vaření objem piva je pro celou skupinu)
● Hromadu nových zkušeností a zážitků a případně i motivací.

Speciální požadavky:
Sládkem na jeden den může být jen osoba starší 18-ti let
Doporučujeme si vzít náhradní pracovní oděv.

Rada sládka:
Vzhledem k náročné pracovní náplni a v rámci pivní degustace doporučujeme obstarat řidiče na odvoz domů, případně využít veřejných dopravních prostředků. Rádi Vám pomůžeme i s rezervací hotelů nebo ubytování v blízkosti pivovaru.
Auto je možno parkovat v areálu pivovaru.

Cena celého balíčku:
1 osoba 4 830 kč
2 osoby 5 640 kč
3 osoby 6 210 kč
4 osoby 6 555 kč

Rezervaci zážitku „Sládkem na jeden den“ objednávejte minimálně měsíc předem na adrese info@pivovarhasic.cz, případně na tel. +420734455896 p. Straková -provozní

Aktualizováno: před 7 měsíci