Historie a současnost Pivovaru Harley Pub

Nabízíme vám nefiltrované, živé pivo, které prospívá zdraví. Vaříme jej v našem pivovaru pouze z přírodních surovin.
Naše pivo vaříme v nerezové varně s objemem 10 hl. Pivo kvasí v otevřené spilce přibližně 7 dnů a potom dozrává ve sklepě při teplotě 2°C – 4°C po 30 až 60 dnů. Vaříme jak klasická piva, tak speciály. Používáme humnový slad ze Záhlinické sladovny, Žatecký chmel a místní vodu. Kapacita našeho pivovaru je 1400 hl .
Zdroj:Stránky Pivovaru Harley Pub, 2015


Více na stránkách pivovaru

Harleye zaplnily dvě patra, v muzeu nechybí ani sněžný skútr nebo loď

Publikováno:před 8 letyZdroj:iDNES.czAutor:Jana Fuksová

Richard Banát s rodinou otevřel v Otrokovicích muzeum se sbírkou všemožných strojů značky Harley-Davidson, která je největší a nejucelenější ve střední Evropě. Dvě patra nové budovy naproti vlakového nádraží zaplnil pěti desítkami strojů.

Prvního harleye si pořídil v osmadvaceti letech a od té doby žádnou jinou značku nechtěl.
„Na pionýru jsem jezdil už v deseti, ale pak mě chytly americké motorky,“ prozradil osmačtyřicetiletý Richard Banát.

V čerstvě otevřeném muzeu v Otrokovicích, které doplňuje minipivovar, restaurace a penzion, ale nejde jen o motorky různého stáří, typu a velikosti, ale i o další sortiment, který zavedená firma během své více než stoleté historie nabízela.

„Sbírka představuje všechno, co Harley dělal. Od sněžných skútrů přes jízdní kola, golfové vozíky, malá nákladní auta a autoveterány až po loď. Pokud člověk nenavštíví Ameriku, nemá šanci některé kusy vidět,“ zdůraznil Banát.

Vzácný model z poloviny třicátých let
Exponáty dával dohromady dvacet let a většinu z nich pořídil přímo v Americe.
Právě díky množství skalních příznivců této značky za mořem totiž našel i kusy, které se jen špatně shánějí.
Například modrobílý typ s motorem Knucklehead, který firma začala používat v polovině třicátých let. Tehdy k němu přidala i viditelné stylové prvky, aby tvář H-D ještě zdůraznila.
„Je to jeden z nejvzácnějších a nejdražších modelů,“ upozornil Banát.

Fanouškem značky byl i Elvis
V muzeu ukazuje i stroje z 20. let s vertikálně uloženými motory, závodní typy harleyů, s nimiž jezdci vyhrávali soutěže, klasická jízdní kola pro děti i dospělé s dekorativními nádržemi se značkou H-D nebo motorku ze 40. let vyrobenou jako kopii BMW, kterých je na světě už jen kolem stovky.

Sbírku doplňují kresby na stěnách s podobiznami zakladatelů firmy nebo Elvise Presleyho, který si v 50. letech jeden z modelů pořídil.

Součástí expozice je navíc i ukázka tradiční dílny z 30. let, sbírka firmou vydávaných dobových časopisů, harleyářské oblečení nebo historické benzinové stojany.

Muzeum je od listopadu do března otevřeno v pátek až neděli od 11 do 17 hodin.


Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.12.12.2015 12:291