Historie a současnost minipivovaru Dráteník

Minipivovar Dráteník je rodinný podnik, který je v provozu od dubna roku 2015 v obci Únanov. Provozovna se nachází v malém domku ukrytém ve spleti uliček obce.pivovar
V našem pivovárku jsme si výrobní technologii poskládali a částečně i vyrobili sami. Přičemž jsme kladli důraz na možnost co nejvíce ovlivnit výsledný produkt. Mimo jiné to znamená, že jsme jako zdroj varní energie zvolili přímý otop dřevem, což nám umožňuje velikost varny, která má pouhé 3hl.
Navaření jedné várky piva si vezme 12 hodin poctivé ruční práce od namletí sladu na restaurovaném šrotovacím stroji s původními mlýnskými kameny, přes celodenní přikládání pod kotel až po zchlazení a zakvašení mladiny. Aby nic nebylo ponecháno náhodě, používáme jen suroviny nejvyšší kvality, mezi ně bezesporu patří znojemská voda a slad ze sladovny v Záhlinicích a samozřejmě žatecký chmel. Do naší „jedenáctky přidáváme z větší části žatecký poloraný červeňák v hlávkové formě.
Naše pivo asi nikdy nenajdete v regálu supermarketu a to je dobře, protože nadrátovat se s Dráteníkem by mělo zůstat zážitkem, který si v obchodě nekoupíte.
Zdroj:Stránky minipivovaru Dráteník, 2015


Více na stránkách pivovaru