Historie a současnost pivovaru Dachovar

Máme rádi pivo!
Nemyslíme tím jen pití piva, ale fascinuje nás pivo celkově. Ať už jako kulturní fenomén, precizní řemeslo, nebo i pivovarjako umění. Dali jsme se dohromady: Zkušený sládek, obchodník s pivem & zkušený výčepní a vizionář, výtvarník & milovník historie. Před pár měsíci jsme se rozhodli, že založíme vlastní novou značku, která pro nás nebude jen prací, ale i srdeční záležitostí.
Náš (zatím ještě) létající pivovar jsme stvořili podle toho, jak si oba myslíme, že by pivo mělo chutnat, vonět a vypadat.

Máme rádi poctivé řemeslo!
Protože vaříme pivo, které chceme sami pít, nehledáme cestu nejlevnější výroby, ale vaříme podle vlastních receptů z kvalitních surovin. Voda, kvasnice, několik druhů sladů a český chmel. A že pivo lze ocenit i zrakem, dáváme si záležet i na etiketách, táccích a další grafice.
pivovar
Naše pivní styly
Jako základ pro náš pivní sortiment jsme zvolil silný, hořký, nefiltrovaný světlý ležák plzeňského typu. Ačkoliv pijeme a chystáme i piva svrchně kvašená, máme za to, že český pivovar by měl mít ve stálé nabídce to nejlepší z českého piva – světlý ležák. Náš Grenadýr, tak jsme ho nazvali, je velmi tradičním pivem, inspirovaný polovinou devatenáctého století. Jak receptem, tak i na pohled.

Co ještě k tomu ?
Devatenácté století nás inspiruje nejen v recepturách a pracovních postupech, ale i celkově, v ladění atmosféry celé plánované pivní řady. V rámci grafických návrhů se snažíme držet secesního stylu a všechna naše piva budou pojmenována podle historických druhů vojsk tak, aby k sobě ladil původ pivního stylu a druh vojska. Na území Českého pivovarkrálovství byla verbována skvělá granátnická pěchota, Čechy jsou zaslíbeny světlému ležáku a tak ho máme.

Co přijde příště?
Kromě stálého, celoročního světlého grenadýrského ležáku, pro každý kvartál plánujeme uvést nové, sezonní pivo. Plánujeme na osm kvartálů dopředu tak, aby se postupným rozvojem vytvořila parádní řada. Některá piva budou neopakovatelná a unikátní pro konkrétní rok, některá v nabídce zůstanou.
První Grenadýrův společník přijde v zhruba v polovině července a bude pivem vysloveně letním, pro horké dny a večery.
Zdroj:Stránky pivovaru Dachovar, 2017


Po roce 2021 prozatím nebyla zaznamenána žádná činnost, tudíž byl pivovar označen jako nečinný.