Historie a současnost Pivovaru Chors

Pivovar CHORS jsem založil po více než patnáctileté praxi v oboru, jako můj samostatný projekt. Pro prostory pivovaru byl v roce 2013 zakoupen tzv. „Jemelkův grunt“ v Černotíně u Hranic na Moravě. Toto hospodářské stavení si v roce 1901 nechal postavit Ferdinand Humplík a v roce 1904 jej po sňatku s jeho dcerou získal budoucí starosta obce Karel Jemelka. V té době se jednalo o druhé největší hospodářské stavení v obci. Svou rozlohou a uliční fasádou připomínalo spíše městskou zástavbu. Bohužel, po smrti majitelů budova chátrala až do doby, kdy jsme ji v značně zuboženém stavu začali rekonstruovat. V současné době je zrekonstruováno přízemí pravého křídla budovy, v němž je umístěn pivovar. V uliční části budovy vzniká pivovarská restaurace s vlastní kuchyní. V horním patře plánujeme v budoucnu vybudovat ubytování pro hosty. Pivovarskou technologii jsem nechal vyrobit na míru dle mého vlastního projektu. Samotná varna se skládá z parou vytápěné rmutomladinové pánve o užitném objemu 1100l, scezovací kádě a vířivé kádě. Pivo kvasí v otevřených spilkách a následně zraje v nerezových tancích. Pro jeho výrobu používáme místní vodu, moravský slad a žatecký chmel. Naše pivo vaříme poctivě dle tradičních výrobních postupů a důsledně dbáme na jeho výslednou kvalitu. Pivo CHORS získalo za svou krátkou dobu působení, již řadu ocenění na prestižních degustačních soutěžích. Dokazují tím, že naše cesta je správná.
Zdroj:Stránky Pivovaru Chors, 2020


Více na stránkách pivovaru

V černotínském minipivovaru vaří zlaté pivo

Publikováno:před 4 letyZdroj:Hranický deníkAutor:Liba Mátlová

Minipivovar Chors z Černotína působí na trhu teprve půl roku, už ale sbírá prestižní ocenění z nejrůznějších degustačních soutěží.

Pyšnit se může jedním prvním a druhým místem a dvěma bronzy. Za tím stojí nejen usilovná práce majitele, ale především jeho mnohaleté zkušenosti v pivovarnictví.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.06.06.2019 09:111