Historie a současnost Pivovaru Chmelnice

Naše restaurace je stylová a můžeme se pyšnit výbornou kuchyní, kde si vás budou hýčkat ostřílení kuchaři s jejich specialitami, které se pravidelně obměňují. Veškeré pokrmy jsou připravovány z čerstvých a kvalitních surovin od místních dodavatelů. K jídlu podáváme točené pivo vlastní výroby, které vás svou působivou chutí určitě nezklame. Máme pro vás i sestavenou širokou nabídku kvalitních vín, ty tvoří s vhodným výběrem pivovarjídla dokonalý gastronomický zážitek. Správná volba vína dokáže chuť oblíbeného jídla ještě více umocnit. Náš personál vám se správnou volbou vína ochotně poradí. Prostředí restaurace je vlídné a příjemné, ideální pro setkání s přáteli, rodinnou oslavou nebo firemním večírkem.

Dům č.p.115 byl postaven v roce 1905 dle plánů místního stavitele Josefa Drahoše, nákladem Antonína Skopala-Procházky, majitele realit, s názvem Hotel Procházka. Dlouho si však hotelu neužil, zemřel v témže roce a o rok později jeho žena prodává dům Křesťansko-sociálnímu spolku pro Napajedla a okolí. Veškerý zisk z provozování hotelu měl jít na dobročinné účely. V letech 1908-1911 se v hotelu vystřídali tři zástupci F.Navrátilík, J.Mikl a E.Balcárek. Hotelu se začalo říkat Jubilejní dům. Scházel se tu divadelní spolek, hrála se divadelní představení, konaly koncerty, pořádaly slavnosti a nacvičoval tu místní sportovní spolek Orel. V roce 1931 se nájemkyní stala Barbara Habartová, která provozovala živnost přes celou válku až do roku 1946. Později přešla restaurace pod RAJ, v horním podlaží byl sklad Textilu Brno a v té době se prostory značně poničily. Po dokončení nové restaurace na nově postaveném sídlišti byl provoz uzavřen a dům začal chátrat. V roce 1998 byl objekt Lidového domu v restituci vrácen Čs.straně lidové ve značně zchátralém stavu, ta jej v roce 2001 prodává italskému majiteli a ten objekt částečně rekonstruuje. V roce 2004 jsou práce dokončeny a dům s restaurací je opět v provozu. Střídá se tu několik nájemců a kvalita kuchyně a služeb postupně upadá. V roce 2010 dům opět pivovarstřídá majitele a vzniká Pizzerie Kouzelný svět. Nový majitel, také Ital, má rád děti a přizpůsobí restauraci jako jeden velký dětský koutek. V roce 2015 je objekt znovu na prodej a začíná rozsáhlá a kompletní rekonstrukce s dokončením do konce roku 2018. Noví majitelé se snaží navázat na tradici vaření piva v Napajedlích. Vzniká restaurace, pivovar a dokončuje se taneční sál, ubytování a pivní lázně.

Napajedelský pivovar vznikl ve 2 polovině 19. století a výroba byla ukončena v roce 1911.Po více než 100 letech se opět v Napajedlích začalo vařit pivo Chmelnická polotmavá 11° a Chmelnická světlá 12° - chmelničák. Pivo vaříme tradičním dvourmutovým způsobem ze sladu plzeňského typu z regionální sladovny v Záhlinicích a chmele Žateckého poloranného červeňáku. Náš pivovar má roční výstav 800 hektolitrů.

Naše prostory jsou i vhodným místem pro konání nejrůznějších oslav, večírků, svateb a dalších společenských akcí, které vám budou připraveny na klíč přesně podle vašich přání. K dispozici je hlavní slavnostní sál pro cca 100 lidí i menší jednací salónek pro 15 až 25 osob. Využita může být i restaurace s kapacitou 60 míst. Nabízíme také veškeré zázemí pro nejrůznější obchodní jednání, školení, prezentace, konference či bankety.
Zdroj:Stránky Pivovaru Chmelnice, 2018


Více na stránkách pivovaru