Historie a současnost Minipivovaru Bobr

Historie pivovarnictví v obci Zadní Třebaň je velice krátká. Pokud je nám známo, tak ve Třebani se pivo nikdy nevařilo, nebo se o tom nedochovala žádná zmínka.
Vařit pivo v Třebani napadlo dva dávné spolužáky ze střední chemické školy v Křemencárně - Martina Kudláčka a Pavla Bartůňka. Už od mládí snili o tom, jak si spolu zařídí hospodu. pivovarVěkem zmoudřeli, takže se jejich snem stala výroba vlastního piva. A proč zrovna v Třebani? Nu proto, že se právě v Třebani naskytla možnost si pronajmout vhodné prostory tak, aby vše zůstalo takříkajíc "v rodině". Pivo se vaří konkrétně ve sklepní prostoře bývalého mlýna (za socialismu tuším sloužil celý objekt coby výrobna krmných směsí pro ZZN). Vaření piva provozuje společnost s r.o. s poněkud krkolomným názvem PAEKÁRNA Ostrov, jejímž jediným společníkem a zároveň jednatelem je v tuto chvíli Martin Kudláček Pivo vaří sládek, pan Pavel Bartůněk. Jedna várka má objem 5 hl, maximální roční kapacita pivovaru je cca 500 hl piva.
V současnosti je naše pivo k dostání v PET lahvích a KEG sudech, prodeje i výtoče se laskavě ujala Hospůdka U Mlýna, která je v bezprostřední blízkosti pivovaru.
Do budoucna budeme usilovat o vybudování stabilní sítě pravidelných odběratelů, o které bychom rádi pečovali a pro které by byla radost s námi spolupracovat. Kromě stávající světlé jedenáctky bychom rádi vyráběli o něco silnější tmavou či polotmavou třináctku a také bychom rádi vyráběli ke zvláštním příležitostem (vánoce, velikonoce) pivní speciály. Počítáme také s možností výroby piv na individuální objednávku např. u příležitosti oslavy životního jubilea, svatby a pod.
Zdroj:Stránky Minipivovaru Bobr, 2015


Více na stránkách pivovaru