Historie a současnost minipivovaru Bobr

Historie pivovarnictví v obci Zadní Třebaň je velice krátká. Pokud je nám známo, tak ve Třebani se pivo nikdy nevařilo, nebo se o tom nedochovala žádná zmínka. Vařit pivo v Třebani začali Martin Kudláček a Pavel Bartůněk v roce 2012. A proč zrovna v Třebani? Nu proto, že se právě v Třebani pivovarnaskytla možnost si pronajmout vhodné prostory. V současnosti minipivovar provozuje společnost ALKAT Brewery, s.r.o.

Pivo se vaří ve sklepní prostoře bývalého mlýna. Jedna várka má objem 5 hl, maximální roční kapacita pivovaru je cca 500 hl piva. V současnosti je naše pivo k dostání v PET lahvích a KEG sudech, prodeje i výtoče se laskavě ujala Hospůdka U Mlýna v bezprostřední blízkosti pivovaru. Od doby svého založení minipivovar rozšířil kapacity i nabídku piv, kromě stávající světlé jedenáctky vyrábíme silnější tmavá či polotmavá piva a ke zvláštním příležitostem (vánoce, velikonoce) pivní speciály. Existuje i možnost výroby piv na individuální objednávku např. u příležitosti oslavy životního jubilea, svatby apod. Jsme partnery řady sportovních, kulturních a společenských akcí, na které dodáváme lahve se speciální etiketou, sklenice s emblémem minipivovaru a další reklamní předměty.
Zdroj:Stránky Minipivovaru Bobr, 2015


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky minipivovaru Bobr

Kdy:dle domluvyObec:Zadní TřebaňZdroj:Minipivovar Bobr

Rádi Vás přivítáme v prostorách pivovaru. Po domluvě je možná i organizace exkurzí s odborným výkladem. Vzhledem k nepravidelné pracovní době prosíme o sjednání schůzky předem telefonicky 604 911 033 nebo 731 187 822

Aktualizováno: před 3 lety