Historie a současnost Minipivovaru Beznoska

Minipivovar Beznoska, restaurace a penzion Školička, se nachází na Krocínce, v blízkosti stanic metra “B” – Vysočanská a metra “C” – Prosek. Nedaleko nás leží O2 arena, ke které jezdí autobusová linka č. 151 ze zastávky Klíčovská. Výstaviště Letňany (PVA Expo Praha), pivovarje od nás vzdáleno 2,5 km jízdy autem nebo stanici metrem. Hosté mohou využít naše parkoviště, které je umístěno za budovou.

Restaurace vznikla v srpnu 1995 v prostorách bývalé základní školy. V roce 2013 prošla první část restaurace rekonstrukcí a byl v ní vybudován minipivovar Beznoska. V této části naleznete výčep, varny a několik boxů, díky kterým mají naši hosté své soukromí. Druhá část restaurace prošla rekonstrukcí na začátku roku 2015. Tento prostor je inspirován historií budovy a naleznete zde fotografie z dob fungování školy a černé tabule. Tato část disponuje také velkým oknem do kuchyně, kde můžete sledovat přípravu pokrmů, dále pak proskleným ležáckým sklepem, kde můžete vidět zrát naše pivo. Obě dvě části restaurace jsou nekuřácké.
V teplých měsících je možné využít letní zahrádku, která je krytá pergolou.

V minipivovaru vaříme několik různých druhů piv, spodně i svrchně kvašených. Jednotlivá piva se na výčepu mění, ale samozřejmostí jsou české ležáky, dále piva typu ale, stout a pšeničná piva.

Nad restaurací se nachází malý rodinný penzion, který disponuje několika jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji. Ty jsou vybaveny sociálním zařízením se sprchovým koutem a televizí. Snídaně jsou podávány v restauraci.
Zdroj:Stránky Minipivovaru Beznoska, 2016


Více na stránkách pivovaru