Historie a současnost Pivovaru Beránek

Pivovar je umístěn v kulturní památce Harrachovského Špejcharu z roku 1737. Zajímavostmi této památky jsou krásné barokní schodiště a vyřezávané dubové sloupy, které poprvé vykvetly před pěti sty lety, chvíli poté, pivovarco Johann Gutenberg začal tisknout knihy. 500 let - to už je kus historie.

Při stavbě špýcharu bylo použito cca 500 m3 ručně tesané trámoviny a 1600 m2 ručně řezaných fošen na podlahu o tloušťce 5.cm. Podlaha s nosnými trámy byla spojena 15 000 kovanými hřebíky – část z nich můžete vidět v naší restauraci.

Pro umístění nové technologie pivovaru bylo při rekonstrukci nutné snížit podlahu o jeden metr. Dubové trámy v přízemí ustoupily nové technologii, abychom je následně vrátili do původní výšky v podobě stolů, u kterých můžete vychutnat skvělé jídlo a nasát kousek historie. Také podlahové fošny jsme použili na interiér restaurace, pivovartoalet a přednáškového sálu. V původním okně ze 17. století uvidíte jen sami sebe. Objevíte ho?

Náš pivovar má varnu o kapacitě 22 hektolitrů. Pro zrání piva v ležáckém sklepě jsou k dispozici CK tanky ( 4 x 40 hl, 2 x 20 hl ) a tři přetlačné tanky ( 2 x 10 hl a 1 x 20 hl).
Výstav pivovaru v letošním roce je 2 500 hektolitrů.
Otevřená spilka není k dispozici z důvodu velkého množství ovocných sadů v blízkosti pivovaru a tím i nebezpečí kontaminace divokými kvasinkami.
Pro hosty je k dispozici restaurace o kapacitě 60 míst, zahrádka - 60 míst a sál pro akce, svatby a školení se 120 místy.
Příležitostně v našem pivovaru vaříme vánoční, velikonoční a jiné pivní speciály.
Komfort doplňuje dostatečná kapacita 50-ti parkovacích míst.
Zdroj:Stránky pivovaru Beránek, 2018


Více na stránkách pivovaru