Historie a současnost minipivovaru Beeranek

Značka BEERANEK (čti bíránek) je promyšlená slovní hříčka. Majitel pivovaru - Radim BERÁNEK vaří pivo - BEER. V grafické podobě logotypu pak název BEERANEK logicky doplňuje beran. Takže žádný Bééranek prosím vážení.

Rodinný minipivovar (a slovo „mini" je opravdu namístě, protože přepočítáno na metry čtvereční a výstav piva má zatím nejmenší varnu v celém Česku), sídlí v 1. právovárečném měšťanském domě v centru Českých Budějovic. Věrni tradici vaříme nefiltrované a nepasterizované ležáky plzeňského typu. První pivo - světlý BEERANEK 11° - se začalo točit v lednu 2014 v přilehlém baru Singer pub. Ve stálé nabídce je už i polotmavý ležák BEERANEK 11° a BEERANEK 13° SPECIAL. Sortiment piv doplňují sezónní speciály.
Zdroj:Stránky minipivovaru Beeranek, 2015


Pivovar se přemístil v polovině roku 2020 v rámci města do Hotelu u Budvaru pro možnosti lepších podmínek pro vaření piva a jeho ležení a případného navýšení produkce. Došlo také k menší úpravě receptů piva pro maximální spokojenost našich konzumentů a zákazníků Součástí je restaurace kde je možné ochutnat pivo přímo od "zdroje" s pohledem na varnu piva a do ležáckého sklepa.
Zdroj:Minipivovar Beeranek, 2020


Více na stránkách pivovaru

Minipivovar Beeranek

Kdy:22.10.2020do:CovidObec:České BudějoviceZdroj:Minipivovar Beeranek

Pivní kurýr BEERANEK vám přiveze pivo ZDARMA až domů. Objednávky na telefonu 608 120 102 - Radim Beránek nebo prostřednictvím formuláře na našem webu. Více informací zde - http://beeranek.cz/pivni-kuryr-beeranek/ - minimální objednávka 5 ks PET lahví. Děkujeme za podporu všem našim příznivcům.