Historie a současnost pivovaru Baštýř

Určitá část historie Penzionu & Pivovaru Nový Rybník vypráví o tom, že dříve se danému objektu přezdívalo tzv. rybářská bašta. S tím také souvisí veřejná soutěž, ze které vzešel název pro pivovar, a tak vznikl pivovar Baštýř (do roku 2020 Pivovar Energon).

Se vznikem pivovaru musela také vzniknout určitá grafické identita a to se také stalo. Pivovar Baštýř byl oblečen do prvního svého kabátu a v roce 2013 a začal vařit pivo pod sládkem Petrem Králíčkem. pivovarRoky začaly plynout a dnes je to již 7 let, co pivovar Baštýř začal produkovat své vlastní pivo.

A vzhledem k tomu, že již od prvního vzniklého piva Baštýř uplynula tato doba, tak jsme se rozhodli pivo Baštýř převléknout do nového.

Pravdou však zůstává, že i přestože vznikla nová identita pivovaru Baštýř, tak jsme nebyli spokojeni s daným výsledkem, jako by nám něco chybělo a vnitřně říkalo, že to není ono...

Postupně jsme se začali zamýšlet, co nám vlastně chybí? A přišli jsme na to...

To, co jsme hledali se dá vyjádřit jedním slovem „příběh“. postrádali jsme příběh, myšlenku či spojitost našeho areálu s rybníkem, který leží pár metrů od Penzionu, ale hlavně s postavou označovanou jako Baštýř.

Začali jsme si pokládat otázku, kdo je vlastně Baštýř a jak takový člověk vypadá? Dle dostupných dat jsme zjistili, že charakteristika pro Baštýře zní takto: „Rybářský pracovník starající se o rybníky“. A to bylo přesně ono, co nám chybělo. Příběh jménem - Baštýř.

Najednou nám vše začlo dávat smysl a měli jsme před sebou jasnou vizi, ve které jsme se MY všichni, kteří jsme spjati s pivovarem Baštýř jednoznačně shodli, a tak začalo tzv. hledání nového kabátu, který bude tím pravým neboli přesně šitým na míru.
Zdroj:Stránky pivovaru Baštýř, 2020


Více na stránkách pivovaru