Historie a současnost Axiom Brewery

Pivovar Axiom byl vytvořen jako progresivní pivovar se širokou paletou unikátních chutí a aromat. Chceme vařit jak skutečné interpretace tradičních pivních stylů, tak i pivní experimenty. Pivovar se nachází v Prostějově a byl založený na začátku roku 2019. Naší vizí a cílem je tvorba inovativních piv v zemi známé pro své hrdé pivní tradice a bohatou pivní kulturu.
Zdroj:Pivovar Axiom, 2019


Více na stránkách pivovaru

Pěnivý dar prostějovské nemocnici. Zdravotníci dostali tisíc originálních lahví

Publikováno:před 3 letyZdroj:Prostějovský deníkAutor:Zdeněk Vysloužil

Hrdinové z první linie odměněni speciálním pivem. Tisíc lahví piva doputovalo v pátečním dopoledni do prostějovské nemocnice. Jedná se o dar místního řemeslného pivovaru Axiom Brewery všem zdravotníkům, kteří stáli v první linii v boji s koronavirem.

Podpora lidí v regionu
"Od začátku pandemie jsme s majiteli pivovaru přemýšleli, co dokážeme udělat. Těch nápadů bylo více, ale po společných debatách jsme dospěli ke dvěma projektům. Chceme podpořit okolí a život okolo nás," informoval Jan Horák, ředitel pivovaru Axiom Brewery.

Originální várka s výstižným názvem
"Zdravotníkům jsme uvařili pivo True heroes, což v překladu znamená skuteční hrdinové. Má oslavovat zdravotníky za to, co dokázali a ještě pořád dokazují, protože pandemie stále neskončila," vysvětluje Jan Horák a pokračuje: "Uvařili jsme i další pivo, speciální edici All togheter, což znamená všichni spolu. Jedná se o původní projekt amerického pivovaru Other Half Brewing Company, který dal všanc svoji vlastní recepturu, s jedinou podmínkou. Pivo musí být označenou stejnou etiketou a pivo se musí rozdat barům a hospodám. Jedná se o pomoc podnikům, které byly zasaženy pandemií."

Lékaři a sestry v práci pít nebudou
"Firmě Axiom Brewery bych chtěla především poděkovat. Vážíme si toho. Jedná se o hezký dárek, navíc krásně pojmenovaný. Naši zaměstnanci jsou opravdoví hrdinové," komentovala předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční a s úsměvem dodala: "Samozřejmě se jedná o alkoholický nápoj, takže ho zaměstnanci v pracovní době nedostanou. Vyzvednout si ho budou moci všichni po pracovní době. Vyjde nám to akorát pro každého zaměstnance. Sama také ráda ochutnám, protože mám pivo ráda."

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.28.06.2020 10:401