Historie a současnost Andělského pivovaru

Jsme moderní minipivovar s restaurací. Vaříme hlavně svrchně kvašené speciály, ale určitě u nás najdete i dobré ležáky. Restaurace má kapacitu 120 míst a podáváme k pivu velice dobrou českou kuchyni.
Zdroj:Andělský pivovar, 2019


Více na stránkách pivovaru

U Anděla se čepuje světový unikát!

Publikováno:před 4 letyZdroj:Naše Praha 5Autor:Martin Dudek

Nový pivovar s restaurací mají od ledna Pražané k dispozici v Lidické ulici v Praze 5. Pokud se v Andělském pivovaru zastavíte, kromě zajímavého sklepního interiéru včetně pivovarské varny vás uchvátí pěnivé speciály, které nejen v Praze, ale zřejmě na celém světě nikde jinde na stůl nedostanete!

I když sládek Adam Roudnický skromně říká, že speciály Andělského pivovaru jsou kolektivním dílem jeho vedení, stejně nemůže popřít, že je za nimi především jeho práce. „Majitelé pivovaru mi nechávají volnou ruku, takže si speciály vymýšlím a případně jen konzultujeme přísady nebo v jakém stylu se pivo ponese. A pak samozřejmě dohlížím na to, aby zde uvařené pivo zrálo v tancích potřebnou dobu,“ říká mladík, který se jako profesionální sládek úspěšně živí čtvrtým rokem. Z jeho „dílny“ tak pochází například polotmavá třináctka, přezdívaná dámské pití. „Je to zdejší pivo s nejnižší hořkostí, a protože je v něm hodně karamelových sladů, je tedy i nejsladší. A navíc obsahuje čistý kolagen, který blahodárně působí na ženské tváře,“ přibližuje s úsměvem Adam zřejmě světovou raritu, která se velice dobře pije (autorem textu osobně vyzkoušeno).
Na pípě pivovaru najdete také čtrnáctistupňovou světlou IPU, která je se svými 70 IBU (jednotka hořkosti piva) naopak pitím s nejvyšší hořkostí. A dále speciál, který se pravidelně obměňuje. Nabídku doplňuje klasická česká jedenáctka z Frýdlantu a pak pěnivý mok z Létajícího pivovaru Skylon, což je Adamova privátní značka. „S oblibou připravuji bylinná a ovocná piva, navařil jsem například pivo s červenou řepou nebo s citronovou trávou,“ pochlubil se sládek Andělského pivovaru. A jaké překvapení bude na čepu v dubnu? To vám Naše Praha neprozradí, přijďte si ho sami do Andělského pivovaru ochutnat…

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.12.04.2019 03:591