Historie a současnost Pivovaru 3nohej jelen

Pivovar 3nohej jelen vznikl na počátku roku 2016 v návaznosti na cca 4-leté poznávání diverzity pivního světa. Jedná se o nekomerční domácí pivovar (homebrewing) s produkcí cca 200 litrů piva za rok. pivovarVelikost jedné várky činí 25 litrů hotového piva. Pivo je neprodejné, určené pouze pro spotřebu v kruhu rodiny a přátel.

Název pivovaru vychází z místopisu - odkazuje na "jelena jedné nohy zadní", jež se nachází ve znaku města Unhoště, kde domácí pivovar sídlí.

Naší snahou je vařit různorodé pivní styly reflektující světovou pivní rozmanitost. Blízké jsou nám např. americké chmelové bomby, belgické nalože esterů a fenolů, černá praženost piv původem ze Spojeného království, ale i třeba německý weizenbier. Vaříme tedy pouze svrchně kvašená piva. Spodně kvašená piva - ležáky- zatím, vzhledem k našim chuťovým preferencím a odlišnému technologickému vybavení, nevaříme.

Piva vyrábíme zásadně dle vlastních receptur a k vaření přistupujeme hodně analyticky - někdy až trochu moc:-). Kromě kvality vstupních surovin klademe velký důraz též na složení a úpravu varní vody - je to podle nás hodně důležité a posunuje to výsledek naší práce o krok dál...

Na podzim roku 2017 uvařil pivovar 3nohej jelen kooperační várku se spřáteleným pivovarem Zichovec. Jednalo se o žitnou (rye) IPA s názvem Rajda.
Bude nějaká další várka, kterou bude moci ochutnat i veřejnost? To ukáže čas....:-)
Zdroj:Stránky Pivovaru 3nohej jelen, 2017


Více na stránkách pivovaru