Historie a současnost létajícího mikropivovaru 3J Beer

Nápad na založení 3J Beer (pivovaru pojmenovaného podle iniciálů našich jmen: Jarda, Jirka, Juraj) vznikl na sklonku roku 2018 na terase pivního baru Diego, kde jsme rozmýšleli, jaké podnikání bychom jako tři ajťáci mohli společně rozběhnout. Shodli jsme se, že každý z nás vždy toužil uvařit pivo! A tak jsme nakoupili vybavení, našli recept v Pivařce a pustili se do první várky. Výsledkem bylo pivo, které nás překvapilo svou chutí a pitelností. Dohromady 21 lahví. Řekli jsme si: "Na první pokus dobré!" Od té doby jsme nepravidelně vařili různé recepty a k dnešnímu dni máme za sebou více než 40 várek piva uvařeného v domácích podmínkách. Po úspěchu s pár osvědčenými recepty jsme se rozhodli pustit do neprozkoumaných vod vlastních receptů.

Mezi naše oblíbené styly patří hlavně Ale, IPA, NEIPA a jejich blízcí příbuzní.

Dnes vaříme jako létající pivovar v pivovarech Raven, Muflon a Panaczech a nové recepty stále testujeme na naší domácí technologii.

Zároveň se mezitím jeden z nás stal certifikovaným sládkem, a tak se jednoho dne těšíme na to, že budeme mít vlastní mikropivovar, kde bychom mohli dělat radost milovníkům piva naším zlatým mokem.
Zdroj:Stránky 3J Beer, 2023


Více na stránkách pivovaru