Pivotéka Pivovaru Ossegg

piva Pivovaru Ossegg setříděná podle objemu alkoholu

Ossegg Athanasius 10

světlé výčepní pivo
2019/02
Osseggp 07
© Pivovar Osseg Praha
fotografie piva
Má jemnou chmelovou vůni, středně plné tělo a vyšší říz.

Athanasius Filip Bernhard byl mezi lety 1853-1875 v pořadí 42. opatem oseckého kláštera. Narodil se roku 1815 v Radonicích u Kadaně. Do kláštera vstoupil v roce 1840, kde nejdříve působil jako sbormistr, později pak vyučoval teologii. V roce 1853 byl zvolen opatem, rok poté generálním vikářem cisterciáckých klášterů v Čechách a Lužici. V oseckém klášteře nechal obnoviz interiér opatského kostela, snažil se také o znovuobnovení těžby vápence.
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:10.8° / 4.3%Hořkost:30 IBUBarva:4 EBC
Hodnocení:

Ossegg Ruthard 11

polotmavé plné pivo
2018/07
Osseggp 03
© Hynek Rosenbaum
fotografie piva
Svrchně kvašené pivo, spadající do kategorie American Red Ale má rubínově červenou barvu. Použité slady Pacifica a Mosaic dávají pivu výraznou vůni, ve které najdete tropické ovoce, limetku a broskve. Má nižší říz a střední plnost, v chuti objevíte tóny citrusů, především pomeranče, doznívání je delší a příjemně hořké.

Ruthard byl prvním opatem cisterciáckého kláštera v Oseku. Na české území přišel v roce 1192 z opatství ve Waldsassenu na pozvání velmože Milhoště a společně s dalšími dvanácti mnichy působil šest let na statku Mašťov. Po sporech s Milhoštěm ale odcházejí z panství v Mašťově pryč a azyl je jim poskytnut rodem Hrabišiců v Oseku. Tady, nedaleko kostela sv. Petra a Pavla, vznikl klášter s dlouhou a bohatou historií…
American Amber / Red Ale
polotmavé plné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:11.5° / 4.5%Hořkost:35 IBUBarva:19 EBC
Hodnocení:

Ossegg Philipp 12

světlý ležák
2018/07
Osseggp 01
© Hynek Rosenbaum
fotografie piva
Světlý, spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák, uvařený ze dvou sladů a sladený výhradně Žateckým poloraným červeňákem, který dává pivu jemné sladové aroma a příjemné hořké doznívání.

Philipp Irmer přišel do Oseka na pozvání posledního opata Jindřicha Bernarda Thebese z diecéze v Münsteru a přispívá významnou měrou k odkazu cisterciáků. Je aktivně zapojen i do správy v Bohosudově, Duchcově a Mariánských Radčicích. Zde také obnovil téměř z ruin jedno z nejstarších poutních míst v Čechách.
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

EPM/Obj:12.5° / 4.8%Hořkost:33 IBUBarva:6 EBC
Hodnocení:

Ossegg Laurentius 13

světlé silné pivo
2018/07
Osseggp 02
© Hynek Rosenbaum
fotografie piva
Světlý, spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterizovaný speciál, ve kterém dominuje společně se Žateckým poloraným červeňákem vždy jedna z méně využívaných odrůd českých sladů, jako jsou například Bohemie, Harmonie, Rubín, Vital… Ty dávají pivu vyšší hořkost a charakter typický pro konkrétní odrůdu.

Laurentius, česky Vavřinec, byl mezi lety 1650 – 1691 v pořadí 33. opatem oseckého kláštera. Je nazýván „druhým zakladatelem“ kláštera, především proto, že se zasloužil o jeho obnovu po požáru, který Osek postihl v roce 1641. Zahájil barokní přestavbu celého areálu, zřídil ovocnářskou a zelinářskou zahradu, zároveň obnovil řemeslné dílny truhlářů, krejčích a knihvazačů.
Czech Pilsner / Premium Pale Lager / Bohemian Pilsener
světlé silné pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:13.5° / 5.3%Hořkost:40 IBUBarva:6 EBC
Hodnocení:

Ossegg Balthasar 13

tmavé silné pivo
2018/07
Osseggp 04
© Hynek Rosenbaum
fotografie piva
Spodně kvašené pivo, uvařené kombinací pěti sladů. Vůně je lehce kávová, káva se také projevuje v chuti společně s praženým sladem. Pivo Balthasar má střední říz a sušší, příjemně hořké doznívání.

Balthasar vedl klášter v těžkých časech. Nejenže byl Osek v 15. století několikrát zpustošen husity, ale jeho majetek prodával i „spřátelený“ císař Zikmund. Balthasar se snažil opravit či znovu postavit hospodářské a církevní budovy. Klášter tím ale zadlužil a po Balthasarově smrti přešel pod pražské arcibiskupství.
Czech Dark Lager / Bohemian Dunkel
tmavé silné pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:13.5° / 5.4%Hořkost:33 IBUBarva:45 EBC
Hodnocení:

Ossegg Martin 14

svatomartinské světlé silné pivo
2018/11
Osseggp 06
© Pivovar Osseg Praha
fotografie piva
Těšte se na vůni meruněk a broskví, pivo v chuti sladové, středně plné s bylinným dozníváním.
India Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM:14°
Hodnocení:

Theodorus 14

příležitostní polotmavé silné pivo
2019/09
Osseggp 09
Svrchně kvašený polotmavý speciál uvařený ze čtyř druhů sladů a dvou druhů chmelů. V chuti a vůni je dominantní novozélandký chmel Rakau. Díky jednormutovému způsobu vaření má pivo sladovější plnější tělo. Hořkost je nižší s příjemným dozníváním. Ve vůni ucítíte meruňku a tropické ovoce, především maracuju.

Theodorich byl oseckým cesterciákem, dle jména je pravděpodobné, že pocházel z německa. V roce 1276 je osecká komunita zvolila svým opatem. V této funkci působil deset let. Patřil k rádcům Václava II. a podílel se na znovuzřízení cisterciáckého kláštera v Sedlci u kutné Hory. Roku 1286 přešel Theodorich jako opat do Waldsassenu.
Pale Ale
polotmavé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:14.1° / 5.9%Hořkost:32 IBUBarva:15 EBC
Hodnocení:

Johannes 14

velikonoční světlé silné pivo
2019/04
Osseggp 08
© Pivovar Osseg Praha
fotografie piva
Johannes je uvařený ze čtyř druhů sladů a tří druhů výhradně amerických chmelů. Díky jednormutovému způsobu vaření má pivo sladové plnější tělo. Hořkost je vyšší, s delším dozníváním. Ve vůni ucítíte tropické ovoce, a chuti pak chmely pivu davají jemné borovicové tóny.

Johan Griebel byl v pořadí 17. opatem cisterciáckého kláštera v Oseku. Johann pocházel z Durynska, studoval v Paříži a roku 1319 byl zvolen Oseckým opatem. Přestože zde působil pouze přechodně, klášteru pomohl i tím, že udržoval čilé kontakty s královským dvorem a patřil k přátelům Elišky Přemyslovny. V roce 1322 se přesunul jako opat do bavorského Waldassenu.
Pale Ale
světlé silné pivo svrchně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:14.5° / 5.9%Hořkost:45 IBUBarva:9 EBC
Hodnocení:

Ossegg Ignatius 16

adventní polotmavé silné pivo
2018/11
Osseggp 05
Je hřejivý, má plné sladové tělo, v chuti a vůni se objevuje jemně karamel.
Bock / Traditional Bock / Dunkles Bock
polotmavé silné pivo spodně kvašené nefiltrované nepasterizované

EPM/Obj:16.3° / 6.5%Hořkost:35 IBUBarva:32 EBC
Hodnocení:
Zveřejněno se souhlasem 'OSSEGG Pivovary s.r.o.'30.09.2019 17:140 x1.298 x