Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

Inspekce nařídila stáhnout nealkoholické pivo Alkostop. Bylo v něm moc alkoholu

Publikováno:před rokemZdroj:Rozhlas.czVyškov

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stažení nealkoholického piva s označením Vyškovské pivo Alkostop a datem minimální trvanlivosti do 19. 9. 2016. Laboratorní rozbor vzorku odebraného přímo u výrobce prokázal přítomnost 1,6 objemových procent alkoholu.

Nealkoholické pivo přitom může mít nejvýše 0,5 procenta alkoholu. Stejný objem alkoholu uváděl na etiketě i výrobce, firma Czech Beverage Industry Company.

„Požití piva s vyšším než deklarovaným obsahem alkoholu může způsobit komplikace při běžných životních situacích, například při řízení motorových vozidel,“ připomněla inspekce ve své zprávě.

Inspekce uložila výrobci, aby na vlastní náklady v akreditované laboratoři provedl rozbor dvou po sobě vyrobených šarží nealkopiva, než ho znovu uvede na trh. S provozovatelem také zahájí správní řízení o uložení sankce.

Austrálie povolila chystané převzetí majitele Prazdroje

Publikováno:před rokemZdroj:E15.czAutor:ČTKPrazdroj

Australský úřad na ochranu hospodářské soutěže dnes povolil plánované převzetí pivovaru SABMiller jeho větším konkurentem, světovou pivovarnickou jedničkou Anheuser Busch Inbev. Padla tak další regulatorní překážka chystaného obchodu, který by mohl být jednou z největších firemních akvizic v historii. Informovala o tom agentura Reuters.

AB InBev se dohodl v polovině října s konkurenčním pivovarem SABMiller na vytvoření kolosu, který bude vařit téměř třetinu světové produkce piva. Akvizici za více než 100 miliard dolarů musí ještě schválit regulátoři a AB InBev doufá, že jí podaří dokončit v druhé polovině letošního roku.

Kvůli udělení jejich souhlasu se pivovar rozhodl prodat značky pivovaru SABMiller ve střední a východní Evropě, mezi které patří i Plzeňský Prazdroj. Stejný osud čeká již značky piv Grolsch a Peroni, které koupí japonská skupina Asahi Group Holding.

Cenou by se hýbat nemělo
Australský výbor pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitele (ACCC) „se domnívá, že navrhovaná akvizice pravděpodobně nebude mít za výsledek vyšší ceny piva pro spotřebitele“, uvedl podle agentury Reuters šéf ACCC Rod Sims v prohlášení.

Připravovaná transakce hospodářskou soutěž v Austrálii nenaruší, protože AB Inbev zde žádné pivo nevaří a prodává je pouze prostřednictvím distributorů, uvedl také výbor. AB Inbev je druhým největším dodavatelem piva v Austrálii. Jedničkou je společnost Lion Nathan, kterou vlastní japonská firma Kirin Holdings. Evropská komise svoje stanovisko k transakci vyjádří 24. května.

Nová lahev pivovaru Litovel umí vylepšit kvalitu piva

Publikováno:před rokemZdroj:Marketingové novinyLitovel

Litovelské pivo se v dubnu zahalí do nového kabátu. Moderní punc nové lahve vznikl pod taktovkou designového studia Fiala&Šebek a do distribuce se dostane v průběhu dubna. Kromě nových lahví se konzumenti setkají i s novou vizáží etiket, korunek a přepravek.

Nový design pracuje s vylepšenou ergonomií a lahev se tak díky svému tvaru mnohem lépe drží. U ramene a paty byla využita unikátní technika embosingu, při níž dochází k vytlačování vzorů do skla: „Chtěli jsme odlišit Litovel od konkurence a zároveň podtrhnout její osobitý charakter a kvalitu. Embosing na rameně a patě dává lahvím nezaměnitelný prémiový vzhled,“ komentuje Markéta Václavková, ředitelka marketingu a komunikace Pivovaru Litovel.

Dlouhý štíhlý krček je navíc prospěšný pro samotnou kvalitu moku. Svým tvarem omezuje nenaplněný objem a minimalizuje nežádoucí přístup vzduchu do piva.

„Ačkoliv se to možná nezdá, vývoj nových lahví je opravdu složitý proces. S novou podobou jsme nadmíru spokojeni a věříme, že příznivci piva Litovel z nich budou mít takovou radost, jakou máme my,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel. Výměna lahví proběhla jednorázově, tedy ze dne na den. Do těch nových se začalo plnit v pondělí 11. dubna, příznivci litovelského piva si pak nové lahve budou moci poprvé osahat v průběhu téhož měsíce.

Další změnou, s níž Litovel přichází, jsou nové přepravky. „Změnil se nejenom jejich design a tvar, ale zejména váha. Plná přepravka je dnes téměř o kilogram lehčí, což znamená snadnější manipulaci i menší zátěž při dopravě.

Lepší manipulaci pomáhá navíc i speciální tvar přepravky, který umožňuje pohodlnější uchopení,“ doplňuje Václavková. Staré lahve a přepravky bude pivovar dále vykupovat v souladu se zákonem, který nařizuje výkup nejméně rok po jejich stažení z oběhu.

Plzeňské pivo Pilsner Urquell představuje sérii plechovek s hokejovou tématikou

Publikováno:před rokemZdroj:Nice MagazineAutor:M. VaněkPrazdroj

Plzeňské pivo Pilsner Urquell a český hokej k sobě neodmyslitelně patří. Proto generální partner hokejové reprezentace pro nadcházející šampionát v Rusku představuje limitovanou sérii plechovek s hokejovou tématikou.

Obsah plechovek byl připraven pod dohledem hokejových legend Milana Hniličky, Petra Čáslavy a Jaroslava Špačka, kteří pivo Pilsner Urquell pomyslně obohatili o špetku národní hrdosti a vyslali k fanouškům.

Hokejisté zlaté generace, úspěšní hokejoví reprezentanti Milan Hnilička, Petr Čáslava a Jaroslav Špaček dokončili s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Pilsner Urquell, várku určenou pro české fanoušky doma i v Moskvě, aby jim zpříjemnila chvilky napětí při Mistrovství světa v hokeji v Moskvě. „Vždy, když jsem se dostal při svém angažmá v NHL k našemu plzeňskému pivu, zažíval jsem taky pocit sounáležitosti a hrdosti, že pocházím z České republiky a z Plzně,“ komentoval svou přítomnost Jaroslav Špaček, hrdina olympijského Nagana.

Nový Jarošovský ležák si pivaři vyberou sami!

Publikováno:před rokemZdroj:Dobrý DenAutor:Petr ČechJarošovský

Zakroužkujte si v kalendáři datum 30. září. Když všechno poběží jako na drátkách, zapíše se do historie Uherského Hradiště. Společnost Jarošovský pivovar totiž poslední zářijový pátek na adrese Pivovarská 303 slavnostně otevře nový pivovar, který ročně vyrobí až 20 tisíc hektolitrů piva. Ještě předtím navaří testovací várku Jarošovského ležáku!

„Začátkem května uvaříme podle originálních receptur dvě varianty Jarošovského ležáku, který po „uzrání“ v ležáckých sklepích nabídneme k ochutnání. Věříme, že najdeme společnou řeč s městem a v Uherském Hradišti uspořádáme malý pivní festival,“ prozradil horkou novinku Miroslav Harašta, ředitel Jarošovského pivovaru. Dva druhy ležáku společnost uvaří ve Znojemském pivovaru a při červnovém pivním festivalu si jednoduchým hlasováním u pivařů ověří, který jim chutná víc. „Hradišťáci tak dostanou výjimečnou šanci vybrat, která z receptur je ta pravá pro jejich „mlsné jazyky",“ usmívá se Harašta.

I když na adrese Pivovarská 303 měly už podle původních prognóz probíhat stavební práce, v budově bývalé dřevovýroby je stále klid. Klid před bouří?! „Žádný zásadní problém neřešíme, jen zkrátka dochází ke kumulaci různých drobných zdržení oproti plánu. Aktuálně máme v ruce demoliční výměr, bagr se do nepotřebného komínu „zakousne“ ještě v květnu, a požádali jsme o stavební povolení na rekonstrukci,“ prozradil Harašta, který počítá, že stavební úřad posvětí rekonstrukci nejpozději koncem června. To však měla být původně zahájena výroba piva… „Byli jsme příliš optimističtí a moc jsme chtěli všechno stihnout v létě, bohužel realita je o něco pomalejší. Alespoň máme více času na přípravu, vyladění receptur, zdokonalení celého projektu, sestavení týmu a zaběhnutí nutných procesů. Všechno zlé je pro něco dobré,“ říká ředitel.

Kdo se v Jarošově chopí veledůležité role sládka, zůstává stále tajemstvím. Jisté je pouze jméno emeritního sládka, kterým je Josef Brauner, poslední ředitel pivovaru Jarošov. Jeho podpis ostatně ponese testovací várka Jarošovského ležáku. „Zanedlouho se k němu přidá náš výkonný sládek, jeho jméno ale zatím neprozradíme,“ nevyložil karty na stůl Benda, který ještě neodkryl ani plánované náklady na rekonstrukci. „Ještě neproběhlo výběrové řízení na dodavatele. Jen technologie však přijde na zhruba šestnáct milionů korun,“ podotkl Harašta.

Stavaři prakticky nenechají kámen na kameni, zůstanou jen obvodové zdi. „Za oříšek považujeme kompletní rekonstrukci vnitřních rozvodů elektřiny, vody i plynu a samozřejmě podlahy. Kvalitní podlaha je totiž základem pro každý pivovar, vzhledem k jejím speciálním vlastnostem proti mechanickému a chemickému poškození,“ uvědomuje si Harašta. Jestli se neobjeví nečekané překážky, slavnostního otevření pivovaru se milovníci zlatavého moku dočkají 30. září. „Co je čeká kromě piva? Exkurze do pivovaru, která je pro návštěvníky vždy zajímavá a inspirující, dobré jídlo a skvělá muzika. Jednáme o termínu s cimbálovou muzikou Harafica,“ prozradil ředitel společnosti Jarošovský pivovar, která zahájí výrobu piva v Uherském Hradišti po dlouhých 19 letech.

Pivo pro speciální okamžiky

Publikováno:před rokemZdroj:JenProŽeny.cz

Určitě souhlasíte, že výjimečné události je potřeba přivítat a oslavit něčím výjimečným. Vrací se hokejový SAAZ LATE ležák, který skvěle podtrhne nevšednost zážitků.

Mimořádnou událostí je blížící se Mistrovství světa v ledním hokeji, které tentokrát vypukne v Moskvě a Petrohradě a opět po roce přiláká na stadiony, před televizní obrazovky i do restaurací zástupy fanoušků a fanynek.

Vzrušující zápasy dokáží diváky dokonale stmelit a přímo vyzývají k oslavám. Vyrazte na hokej se svým partnerem a užijte si společně neopakovatelnou atmosféru a radost z výkonů našeho týmu! A čím jiným si během utkání připít než lahodným pěnivým mokem?

Hokejový ležák
Pivo ke sportu a obzvlášť k hokeji jednoduše patří. Jak ale bylo řečeno, mistrovství světa není ledajaká událost, a jako taková si žádá, aby si fanoušci vychutnávali něco netradičního. Toho jsou si vědomi i sládci pivovaru Krušovice. Značka Krušovice je i letos sponzorem Mistrovství, a k této příležitosti uvařili zdejší sládci speciální hokejové pivo SAAZ LATE.

Limitovaná edice ležáku získala jméno podle specifické odrůdy pozdního žateckého chmele SAAZ LATE, která pivu dodává osobitost i příjemnou chmelovou vůni a chuť. Neobvykle výrazné chmelové aroma podporuje také technologie studeného chmelení.

Král ví, že mistroství je krásnější se ženou
Milovníci piva si tento hokejový ležák oblíbili již během loňského mistrovství a jeho návratu do restaurací a hospod se nemohou dočkat. K dostání ho letos bude téměř 400 hektolitrů.

Užijte si sportovní přenosy plnými doušky a až se vás partner zeptá, co vám může přinést od baru, vsaďte na královské pivo, které bylo přímo stvořené ke sledování zápasů a prožívání jedinečné hokejové atmosféry.

Zisk pivovaru AB InBev prudce klesl kvůli vývoji měnových kurzů

Publikováno:před rokemZdroj:E15.czAutor:ČTK

Čistý zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev v prvním čtvrtletí prudce klesl na 844 milionů dolarů (20 miliard korun) z loňských srovnatelných 2,3 miliardy dolarů. Důvodem byl vývoj směnných kurzů a slabý výkon v Brazílii, která je jedním z největších trhů firmy. Společnost je v procesu převzetí druhého největšího pivovaru světa SABMiller.

Příjmy se snížily o deset procent na 9,4 miliardy dolarů. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů a akvizic se příjmy naopak zvýšily o 3,1 procenta, zaostaly však za odhady analytiků. Silně rostl prodej v Mexiku a zlepšil se i prodej ve Spojených státech, avšak prodej v Brazílii klesl kvůli zhoršení spotřebitelské nálady a nejhorší recesi za několik desetiletí. Objem prodeje piva se snížil o deset procent.

Hrubý provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek a vývoje směnných kurzů se ve čtvrtletí mírně zvýšil o 2,5 procenta na 3,46 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters však čekalo zisk až 3,73 miliardy. „Pro naše operace v Brazílii to bylo jedno z nejnáročnějších čtvrtletí za mnoho let,“ uvedla společnost. Trendy prodeje v dubnu jsou však podle firmy povzbudivé a výrazně lepší ve srovnání s prvním čtvrtletím.

Dokončení v druhé polovině roku
AB InBev se dohodl v polovině října s konkurenčním pivovarem SABMiller na vytvoření kolosu, který bude vařit téměř třetinu světové produkce piva. Akvizici musí ještě schválit regulátoři a AB InBev doufá, že jí podaří dokončit v druhé polovině letošního roku. Kvůli udělení jejich souhlasu se pivovar rozhodl prodat značky pivovaru SABMiller ve střední a východní Evropě, mezi které patří i Plzeňský Prazdroj.

Skupina AB InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Ve svém portfoliu má asi 200 značek z celého světa a patří jí také budějovický pivovar Samson.

Zisk pivovaru AB InBev kvůli vývoji kurzů a Brazílii prudce klesl

Publikováno:před rokemZdroj:Deník.czAutor:ČTK

Čistý zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev v prvním čtvrtletí prudce klesl na 844 milionů USD (20 miliard Kč) z loňských srovnatelných 2,3 miliardy USD. Důvodem byl vývoj směnných kurzů a slabý výkon v Brazílii, která je jedním z největších trhů firmy. Oznámila to dnes společnost, která je v procesu převzetí druhého největšího pivovaru světa SABMillerPříjmy se snížily o deset procent na 9,4 miliardy USD. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů a akvizic se příjmy naopak zvýšily o 3,1 procenta, zaostaly však za odhady analytiků. Silně rostl prodej v Mexiku a zlepšil se i prodej v USA, avšak prodej v Brazílii klesl kvůli zhoršení spotřebitelské nálady a nejhorší recesi za několik desetiletí. Objem prodeje piva se snížil o deset procent.

Hrubý provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek a vývoje směnných kurzů se ve čtvrtletí mírně zvýšil o 2,5 procenta na 3,46 miliardy USD. Analytici dotazovaní agenturou Reuters však čekalo zisk až 3,73 miliardy USD.

"Pro naše operace v Brazílii to bylo jedno z nejnáročnějších čtvrtletí za mnoho let," uvedla společnost. Trendy prodeje v dubnu jsou však podle firmy povzbudivé a výrazně lepší ve srovnání s prvním čtvrtletím.

AB InBev se dohodl v polovině října s konkurenčním pivovarem SABMiller na vytvoření kolosu, který bude vařit téměř třetinu světové produkce piva. Akvizici musí ještě schválit regulátoři a AB InBev doufá, že jí podaří dokončit v druhé polovině letošního roku. Kvůli udělení jejich souhlasu se pivovar rozhodl prodat značky pivovaru SABMiller ve střední a východní Evropě, mezi které patří i Plzeňský Prazdroj.

Skupina AB InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Ve svém portfoliu má asi 200 značek z celého světa a patří jí také budějovický pivovar Samson.

Kvalitu piva 12 let garantuje chráněné zeměpisné označení

Publikováno:před rokemZdroj:Deník.czBudvar

V neděli uplynulo již 12 let od okamžiku, kdy se na etiketách piva značky Budweiser Budvar objevilo logo Chráněné zeměpisné označení (CHZO).

Toto označení dává zákazníkům garanci, že produkt byl vyroben předepsaným způsobem z přesně definovaných surovin 
a v jednoznačně určeném místě výroby. Budějovický Budvar byl prvním uživatelem CHZO v České republice a později pomáhal i při získání CHZO „České pivo". V Unii je evidováno 1341 označení původu a dalších 169 je ve fázi registrace.

Pilsner letos půjde s hokejem #Společněprozlato

Publikováno:před rokemZdroj:Mediář.czAutor:Ondřej AustPrazdroj

Výraznou roli v komunikaci pivní značky Pilsner Urquell k nadcházejícímu mistrovství světa v ledním hokeji bude hrát digitál. Společně s hashtagem #Společněprozlato značka využije sítě YouTube, Facebook a Instagram a na obsahových webech pak programatické bannery, které jednak budou obsahem reagovat na výsledky jednotlivých zápasů, jednak je půjde sdílet na Facebooku. Tam se také budou publikovat obrazové a textové příspěvky v závislosti na výsledcích. YouTube bude šířit videospoty a Instagram má přinášet záběry momentálního dění v hospodách a také z místa šampionátu v ruské Moskvě. Pořizovat je tam bude Lucie Pazderská, juniorní manažerka značky Pilsner Urquell, hlavní tvůrkyně kampaně.

„Lucka byla jediný člověk, kterého se hokejisti báli,“ podotkli zástupci zástupci Plzeňského Prazdroje a agentury Triad Advertising, která celou kampaň vytvořila, dnes komunikaci představili v pražském Kině pilotů. Prazdroj sponzoruje český národní hokejový tým tři roky, letos se kreativně spolehl právě na Triad. Mediální plánování zajistila agentura MEC. Kromě digitálu zahrne komunikační mix ještě televizi (poběží tam spoty), pak aktivity ontrade a offtrade a také dílčí akce a soutěže v prostoru. Kampaň začíná v úterý 3. května dopoledne a potrvá do doby, než český tým vypadne z turnaje. Hokejový šampionát letos probíhá od pátku 6. do neděle 22. května.

„Digitál je čím dál důležitější součástí naší komunikace. Online videa se kvalitou vyrovnávají tomu, co se točí pro televizi,“ prohlásil marketingový manažer Plzeňského Prazdroje Luděk Baumruk. Snahou letošní „hokejové“ kampaně plzeňského piva je sjednotit fanoušky, aby národní tým, v němž už chybí jména jako Jaromír Jágr či Vladimír Růžička, povzbuzovali k mistrovským výkonům jako před lety. To vše má symbolizovat hlavní slogan kampaně „co všechno my Češi dokážeme, když držíme při sobě“.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.20.10.2017 16:105.628/5.628