Kalendář pivních akcí a slavností

plánované akce všech pivovarů v České republice

Cesta pivních znalců 2017

Kdy:01.01.2017do:31.12.2017Obec:Zdroj:Cesta pivních znalců

Ochutnej řadu pivních specialit a staň se opravdovým znalcem.
Každých 14 dnů jiná pivní specialita v nabídce restaurací Cesty pivních znalců.

Začíná podzimní Svijany tour skupiny DYMYTRY

Kdy:13.10.2017do:16.12.2017Obec:ČRZdroj:Pivovar SvijanySvijany

Česká metalová kapela DYMYTRY vyráží na podzimní turné, jehož hlavním partnerem je Pivovar Svijany. Během tří měsíců odehraje koncerty na celkem šestnácti místech po celé České republice. Hostem skupiny je rock-metalová kapela KOMUNÁL.

Psy-core kapela Dymytry, která je výrazná nejen svou hudbou, ale i svou image, se opět vrací na hudební pódia a vyráží na své třetí samostatné turné s názvem Svijany tour Dymytry. Svým fanouškům zahraje to nejlepší ze své dosavadní tvorby v celkem šestnácti různých klubech po celé České republice. „Turné začíná 13. října koncertem v obci Pěnčín a končí 16. prosince závěrečným koncertem v Herálci u Žďáru nad Sázavou. Fanoušci se mohou těšit na pořádnou show, velkou dávku poctivé muziky a k tomu i několik překvapení,“ říká Josef Havlíček, manager skupiny Dymytry a dodává: „Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream nebo na místě v den konání koncertu.“

Hlavním sponzorem turné je Pivovar Svijany, který se rozhodl spojit příjemné s užitečným a přichází s kampaní Koruna na dně půllitru. „Dymytry dělá poctivou hudbu a my poctivé pivo, proto jsme rádi, že je s naším svijanským pivem můžeme na turné doprovázet. Rozhodli jsme se, že koruna z každého prodaného piva v rámci turné půjde na dobrou věc,“ uvedl Roman Havlík, ředitel Pivovaru Svijany. Během turné bude moci každý poslat svůj tip na nestátní neziskovou organizaci, které by měla konečná vybraná částka za prodaná piva připadnout. Po skončení Svijany tour Dymytry vybere odborná porota tři neziskové organizace; o konečném vítězi pak rozhodnou fanoušci na facebookovém účtu Pivovaru Svijany. Na Facebooku jsou uvedeny i podrobné podmínky kampaně.
Pivovar Svijany s kapelou Dymytry spolupracuje již několik let a pro skutečné skalní fanoušky nejen kapely, ale i svijanského piva připravuje speciální edici 2l Plechovek nejen pro chlapy Dymytry „450“. Plechovky jsou k zakoupení jak na turné kapely, tak na e-shopu Pivovaru Svijany. Kapela Dymytry už příští rok oslaví 15 let a k této příležitosti připravuje velký koncert v pražské Incheba aréně na březen 2018.

Dymytry
Česká psycore metalová kapela založená v roce 2003 Jiřím Urbanem ml. Kapela má celkem šest členů a jejich image je založená na maskách s motivy hmyzu, mohutných kytarových riffech, melodických refrénech a sugestivním zpěvu. Název skupiny Dymytry je odvozen od ruské lomotivy. Kapela vydala už čtyři alba – Neser, Neonarcis, Homodlak a poslední s názvem Agronaut.

Svatomartinské husy pro zmlsaný pusy

Kdy:08.11.2017 11:00do:12.11. 22:00Obec:Kostelec n.ČlZdroj:ČernokosteleckýČernokostelecký

1. pád kdo co husa domácí, 2. pád koho čeho husí kaldoun, 3. pád komu čemu husí paštice s povidlama na červeným víně, 4. pád koho co husu na kmíně s variací knedlů, 5. pád voláme huso na jablkách s knedlema!, 6. pád o kom o čem o huse na hruškách se špeclema, 7. pád s kým, s čím s husí roládou se švestkama a mačkanejma bramborama, na každý pád Vám svatomartinské husy nabídneme již od středy, což je pádný důvod k návštěvě piváče, kde do Vás husy a Černou svini pohrneme horem pádem. Kromě hus Vám nabídneme ptáčky, svíce, guláše, vejpečky, šnycly, smažky, tataráky a saláty. Na čepu budou mimo naši medicinelní Černou svini také speciály ze sokolovského Permona.

Svatomartinská husa v Pivovaru Lužiny

Kdy:10.11.2017do:26.11.2017Obec:Praha-StodůlkyZdroj:Pivovar LužinyLužiny

Po stopách Hitlerovy dálnice v Tišnovské pivnici

Kdy:21.11.2017 19:00 hod.Obec:TišnovZdroj:Pivovar TišnovTišnov

Po stopách Hitlerovy dálnice, úterý 21.11.2017, Tišnovská pivnice

Nenechte si ujít přednášku Jana Šafaříka, amatérského geologa a tuláka po Tišnovsku, konzumenta Tišnovského piva.

Počet míst je omezen. Prosíme o včasné rezervace na: info@tisnovskapivnice.cz nebo 736/218864.

Setkání se sládkem v Pardubicích

Kdy:23.11.2017 18:00 hod.Obec:PardubiceZdroj:Pivní AmbasádaMěšťan. Kutná Hora

Kutnohorské pivo míří do Pardubic! Na čepu bude Stříbrná 11, Zlatá 12 a ještě sváteční speciál, Lorecká 14. Ochutnáte a ještě si můžete pokecat s naším sládkem. Zeptejte se třeba, které pivo má nejradši. Nebo komu fandí ve fotbale :) Těšíme se na Vás!

2. Ale Festival Pivovaru Radouš

Kdy:24.11.2017do:26.11.2017Obec:DruztováZdroj:Pivovar RadoušRadouš

Všechny pivaře, pivařky a chmeložrouty zveme do Druztové na pozdně podzimní ALE FEST. Bude pivo, jídlo, ženy i zpěv. Tak se doraž zahřát u kamen a zahnat žízeň s Radoušem v těchto sychravých dnech!

Vánoce nanečisto v Pivovaru Mžany

Kdy:24.11.2017Obec:MžanyZdroj:Pivovar Lindr MžanyLindr

3. narozeniny Pivovaru Cvikov

Kdy:25.11.2017 10:00 hod.Obec:CvikovZdroj:Pivovar CvikovCvikov

Mlsný Mikuláš v Záhlinickém pivovaru

Kdy:02.12.2017Obec:ZáhliniceZdroj:Pivovar ZáhliniceZáhlinice

Svátky klidu a pohody se nám blíží a proto pro vás chystáme MLSNÉHO MIKULÁŠE :) :) Můžete se těšit na pestrý program pro děti, ale i dospělé.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.17.11.2017 10:0716/1.110