Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

Pivní festival Brno představí 20 pivovarů, nechybí ani pivní speciality

Publikováno:před rokemZdroj:Regiony24.czAutor:Markéta Štěrbová

Milovníci piva se v září mohou těšit na dlouho očekávaný čtyřdenní pivní festival v Brně, který se koná 10. až 13. září 2015. Na jednom místě se sejde více než 20 pivovarů. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat různé značky piva od větších výrobců až po rodinné pivovárky. Zajištěn je také bohatý doprovodný program včetně dobrého jídla. Festival se odehraje v areálu Malá Amerika za cenu celodenního vstupného 70 Kč.

Na Pivním festivalu Brno se představí známé pivovary jako Heineken, Zámecký pivovar Břeclav, Kroměříž, Nová Paka nebo Dobruška, ale i ty méně známé. Mezi ně patří např. Přátelský pivovar z Malešova s jeho pivním speciálem Waizen Hefe. „Snažíme se přijímat zájemce také z řad minipivovarů, abychom návštěvníkům přichystali co nejpestřejší nabídku. Bohužel kapacita prostor Malé Ameriky je omezena, proto nemůžeme přijmout všechny zájemce, kteří se nám přihlásili,“ popisuje Markéta Štěrbová ze společnosti Break Point Communications, která tuto událost pořádá. K nováčkům se připojí například zastoupení Vesnického pivovaru Ohrada nebo Koliba a pivovar U Tří králů.

Doprovodný program se ponese v duchu pivního festivalu. Po celé čtyři dny budou festival doprovázet hudebníci, například Morčata na útěku, Prasklá struna nebo také kapela Aivn‘s Naked Trio. Zajištěno bude také pestré občerstvení a o zábavu se postarají nejrůznější soutěže jak pro dospělé, tak pro děti. Vstupenky budou k dispozici na místě.

„Návštěvníci, kteří se festivalu chtějí zúčastnit po celé 4 dny, si mohou zakoupit zvýhodněnou vstupenku za 190 Kč. Vstupné na jeden den pak vyjde na 70 Kč,“ říká Markéta Štěrbová. Celý festival bude probíhat ve venkovních prostorách Malé Ameriky na adrese Hybešova 1, pouze páteční after party se uskuteční v hale Malé Ameriky s venkovním občerstvením.

Pivovarské slavnosti v Pivovaru Ferdinand

Publikováno:před rokemZdroj:Výletník.czFerdinand

Druhá největší událost každoročně pořádaná Pivovarem Ferdinand, druhá zářijová sobota. To jsou tradiční pivovarské slavnosti, které 12. září v Benešově oslaví hudbou i programem pro děti. V pravé poledne budete moci vstoupit do areálu pivovaru, kde pro vás i pro vaše děti bude mimo ochutnávek pivních speciálů připraven doprovodný program.

Kromě samotné exkurze v pivovaru bude moc každý návštěvník v sekci jídla ochutnat i pivní pokrmy připravované přímo z piva Ferdinand. Jako každý rok, tak i letos bude možnost zažít pivní degustaci, kde se můžete dozvědět zajímavosti a vyzkoušet si své znalosti o pivu, pivovaru, pivovarnictví, sladovně a sladovnictví i mnohem více k samotné výrobě piva. Pro děti bude k dispozici tvořivý koutek, během celého odpoledne mohou zažít tanec, divadlo, malování na obličej, ječmenové hrátky, soutěže s pivovarskou tematikou. Pro všechny milovníky dobře vychlazeného piva budou připraveny všechny druhy piv, které do výčepních stánků poputují rovnou ze sklepů pivovaru. Bude tak možné ochutnat i pivo v nefiltrované podobě. Děti se mohou těšit na oblíbenou Ferdinádu, točenou malinovku. Hudební program bude probíhat na dvou scénách, představí se např. Big band Horáček SwingOrchestra, hrající swingovou, filmovou a taneční hudbu, legendární Rotor Poříčí, Český šraml pod taktovkou Jana Slabého, místní kapela Čejka band nebo Štěpán Kojan, frontman kapely KEKS. Celý hudební večer uzavře hodinové vystoupení KISS revival, téměř věrná imitace americké glam rockové kapely, která byla v dubnu 2014 uvedena do Rock And Rollový síně slávy. Kompletní program najdete na stránkách pivovaru www.skutecnepivo.cz.

Vstupné do areálu pivovaru je 100,-Kč (v ceně vstupného jedno pivo zdarma), děti mají vstup volný.

Výsledky degustací piv na letošní Žatecké dočesné

Publikováno:před rokemZdroj:Naše voda

Součástí bohatého doprovodného programu každoroční Žatecké dočesné jsou také soutěžní degustace piv. Degustace proběhly tradičně v prostorách Chmelařského institutu, celkem se hodnotilo 130 vzorků piv z 24 pivovarů. Výsledky přinášíme v následujícím přehledu.

Světlé výčepní pivo
1. Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. Pražačka
2. Heineken Česká republika, a.s./pivovar Velké Březno Březňák Výčepní světlé
3. Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s. Rebel Haškův C.K.

Světlý ležák 11 stupňů
1. Pivovar Klášter a.s. /Pivovary Lobkowicz a.s. Klášter 11%
2. Pivovar Černá Hora, a.s. PÁTER
3. Rodinný pivovar Bernard a.s. Bernard Kvasnicový ležák 11

Světlý ležák premium
1. Heineken Česká republika, a.s./ pivovar Krušovice Krušovice 12
2. PRIMÁTOR a.s. PRIMÁTOR Premium
3. Heineken Česká republika, a.s./pivovar Velké Březno Březňák Ležák Světlý

Tmavé výčepní pivo
1. Měšťanský pivovar v Poličce, a.s. Hradební tmavé
2. Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. Bakalář tmavé výčepní
3. Heineken Česká republika, a.s./pivovar Krušovice Krušovice Černé

Tmavý ležák
1. Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a.s. Rebel Černý
2. Pivovar Nymburk spol. s r.o./Postřižinské pivo Postřižinské pivo Tmavý ležák
3. Suntory Beer Limited Suntory Black

Polotmavé pivo
1. DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. Klostermann
2. Rodinný pivovar Bernard a.s. Bernard Jantarový ležák 12
Řezaný ležák s přísadou jemných kvasnic (12%)
3. Pivovar HOLBA, a.s. Holba Šerák Polotmavý

Speciální pivo světlé
1. Pivovar Nymburk spol. s r.o. /Postřižinské pivo Postřižinské pivo Bogan
2. Pivovar Rychtář, a.s. Rychtář Speciál
3. Pivovar Svijany a.s. Svijanský kníže 13%

Speciální pivo tmavé
1. Žatecký pivovar, spol. s r.o. Žatec Dark
2. Pivovar Rohozec, a.s. ROHOZEC Třináctka tmavá
3. Pivovar Svijany a.s. Svijanská kněžna 13%

Speciální pivo polotmavé
1. Pivovar Nymburk spol. s r.o./Postřižinské pivo Postřižinské pivo Něžný Barbar
2. Suntory Beer Limited The PREMIUM MALT´S Autumn special
3. Pivovar Vysoký Chlumec, a.s. Démon

Nealkoholické pivo
1. Heineken Česká republika, a.s./pivovar Starobrno Zlatopramen NA
2. Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s. Bakalář nealkoholický za studena chmelený
3. Rodinný pivovar Bernard a.s. Bernard Free Jantar

Pšeničné pivo
1. PRIMÁTOR a.s. PRIMÁTOR Weizenbier
2. Suntory Beer Limited Suntory Weizen
3. Heineken Česká republika, a.s./pivovar Krušovice Krušovice Pšeničné

Svrchně kvašené speciální pivo – ALE
1. PRIMÁTOR a.s. PRIMÁTOR English Pale Ale
2. Rodinný pivovar Bernard a.s. Bernard Bohemian Ale 1597
3. Suntory Beer Limited Suntory IPA

Objevy ve světě piva: nové kvasinky a plastové lahve, co nepropouští plyn

Publikováno:před rokemZdroj:E15.cz

Pivo v plastových lahvích nebývá zákazníky obvykle spojováno s vysokou kvalitou. To se však možná může změnit. Japonská společnost Mitsubishi Plastics uzavřela dohodu s tamním producentem populárních piv Kirin o dodávaní plastových lahví, které nepropouští plyn.

Plastové lahve nejsou na tamním trhu populární i když jsou lehčí a je menší šance, že se rozbijí. Plast totiž propouští plyny a snižuje se tak kvalita piva, informuje stránka Japan Real Time.

Lahve vyrobené společností Mitsubishi Plastics mají obsahovat speciální vsrtvu, která úniku plynů zabrání, píše Japan Real Time. Zároveň budou přepravovány v balících, které zabrání tomu, aby se k ním během cesty dostalo sluneční světlo a ovlivnilo jejich chuť.

Nové kvasinky
O vylepšení se pokoušejí i blíže českým hranicím ve finském výzkumném centru VTT. Tam se povedlo vytvořit hybrid dvou kmenů kvasinek Saccharomyces cervisiae a Saccharomyces eubayanus, který by měl vyustit v ležáky s lepší chutí, produkované rychlejí a s vyššími obsahy alkoholu, informoval americký týdeník Newsweek.

Nové kvasinky by podle vědců měly rozšířit paletu chutí ležáků. O novinku už projevily zájem finské i mezinárodní pivovary. Finští vědci mají v plánu vytvořit i nízkokalorické pivo, které by chutnalo stejně jako jeho běžná verze.

Dobrá zpráva pro všechny pivaře: v kraji vaří pivo už desátý pivovar

Publikováno:před rokemZdroj:Impuls.czAutor:Petr TomanKrušnohor

Milovníci zlatavého moku mají o důvod víc ke spokojenosti. Nový pivovar Krušnohor v Tisové u Kraslic totiž v minulých dnech zaokrouhlil počet minipivovarů v Karlovarském kraji na rovnou desítku.

Cesta k vlastnímu podniku nebyla podle Vlastislava Kopeckého, spolumajitele nového pivovaru Krušnohor, vůbec jednoduchá. „Po dvanácti letech, kdy jsme měli hotel Švejk, jsme se dostali do mrtvého bodu. V rámci hotelu jsme přemýšleli o vlastním pivovaru, nakonec však bylo vše jinak. Hotel jsme prodali a vydali jsme se na dráhu pivovarnictví,“ vysvětlil Vlastislav Kopecký začátky, které trvaly dva roky.

Splnit si svůj sen a otevřít si vlastní pivovar není jen tak. „Nejtěžší z toho bylo financování. Banky jsou v tomto směru přísné. A sehnat slušný úrok? To je peklo,“ naznačil Kopecký. Ten nevidí problém ani v tom, že se žene do velkého konkurenčního prostředí.

„Piv je tady sice dost, ale ten podíl minipivovarů je malý. Málo se distribuuje. Většinou se navíc jedná jen o pivovarské hospody, které opravdu nejdou přes práh svého města,“ konstatoval spolumajitel pivovaru, který ale už vyřizuje první poptávky po Krušnohoru z Prahy, Karlových Varů či Sokolova.

Nový pivovar zvládne teoreticky ročně uvařit na 3500 hektolitrů piva, podle Kopeckého se však k tomuto číslu asi nikdy nepřiblíží. Navíc také chybí zkušenosti s vařením piva. „Přes 25 let jsem se pohyboval v gastronomii. Tohle je však něco úplně jiného,“ prohlásil Kopecký. Ten se proto už dva roky učí na sládka. „Na každé várky k nám dojíždí a já to od něj odkoukávám. Až bude čas, chci tento obor vystudovat,“ vysvětlil peripetie spolumajitel.

Toho nejvíce překvapilo, jak velké možnosti vaření piva jsou. „Myslel jsem si, že vinařství je hodně variabilní, ale na pivo to nemá,“ prozradil Kopecký. Ten budoucnost vidí i ve vaření ovocných piv. „Zatím jsem si nestudoval formát výroby, ale určitě je to jedna z cest do budoucnosti. Navíc je to možnost, jak dostat pivo k ženám, které právě po tomto moku sahají nejčastěji.“
Deset pivovarů v kraji

Nejvíce pivovarů je na Karlovarsku, a to rovných pět. Hned za nimi je Sokolovsko, kde jsou čtyři. A Chebsko vlastní pouze jeden. I přesto však nejsou podle Kopeckého mezi majiteli žádné pře, spíše naopak. „Jsme kamarádi. Mezi námi neexistuje žádná rivalita. Když jsem pracoval v různých restauracích, tak to byly bitky o ceny, zákazníky. Tady vůbec. Nedávno jsem potřeboval poradit, tak jsem volal do sokolovského Permonu a zcela bez problému,“ podotkl Kopecký.

Rodinné pivovary zažívají v posledních letech velký boom. Stále častěji je totiž vyhledávají milovníci zlatavého moku, kteří chtějí vyzkoušet nezvyklou chuť a netradiční pivní speciály. To dokládá i sokolovský pivovar Permon, který v minulém týdnu začal vařit nové pivo Horňák 90. Prémiový ležák pivovar připravil k 90. výročí otevření sokolovského hornického domu.

Číňané pokračují v nákupech. Ovládli pivovary, mají podíly v ČSA a médiích

Publikováno:před rokemZdroj:iDNES.cz

Investiční společnost CEFC (China Energy Company Limited) koupí téměř poloviční podíl české letecké firmy Travel Service. Tím získá zároveň i podíl v ČSA. Dále Číňané ovládnou skupinu Pivovary Lobkowicz a vstoupí i do firem mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

CEFC tak pokračuje v pronikání na český trh. Nejprve v uplynulém týdnu koupila Martinický palác na Hradčanském náměstí (více zde) a budovu Živnobanky v Praze (více zde). Poté na akci v Pekingu za účasti prezidenta Miloše Zemana nebo fotbalového exreprezentanta Pavla Nedvěda oznámila odkoupení většinového podílu ve fotbalové Slavii (více zde).

Menšinový podíl při této transakci převzal spolumajitel letecké společnosti Travel Service, miliardář a fanoušek sešívaných Jiří Šimáně. Ten ale nebude s Číňany partnerem jen ve Slavii, ale právě i v Travel Service, které dosud vlastnil spolu s Romanem Vikem a Jaromírem Šmejkalem.

Šimáně bude s Číňany i létat
V sobotu ráno totiž obě strany potvrdily předchozí spekulace a oznámily smlouvu o strategické spolupráci. To znamená, že v prvním kroku získá čínská CEFC 10procentní podíl ve společnosti Travel Service. V dalším kroku převezme 39,92 procent akcií. V závěrečné fázi uzavíraného partnerství bude zvýšeno základní jmění české společnosti o minimálně jednu miliardu korun.

Číňané ani v budoucnu nejspíš nebudou chtít v Travel Service větší než poloviční podíl. Jinak by totiž aerolinky ztratily status evropského dopravce. Nejde přitom o formalitu: právě ten umožňuje dopravci létat s chartery do Ruska či Egypta, což může být pro Číňany zvláštní lákadlo.

Obě strany podle oficiálního oznámení plánují vybudování silného přepravce se zaměřením na všechny segmenty letecké přepravy. Na ruzyňské letiště pak chtějí vést hlavní spojení z Číny a Asie.

„Investice do největšího českého leteckého přepravce je pro nás velkou příležitostí k rozvoji podnikání společnosti CEFC v Evropě. Velmi dobře také vnímáme narůst zájmu o Českou republiku v asijském regionu, a to jak ze strany investorů, tak i turistů. V kontextu s otevřením přímého leteckého spojení mezi Prahou a Pekingem a dalším naším plánovaným projektem s významnou čínskou leteckou společností pak chceme z pražského letiště vytvořit pro turisty a investory z Číny a Asie bránu do regionu,“ prohlásil prezident CEFC Chan Chauto.

Mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková v tiskovém prohlášení potvrdila, že současní akcionáři zůstanou většinovými vlastníky. „Tato akvizice je v zcela souladu se strategií a záměry Travel Service na další intenzivní rozvoj naší společnosti s potenciálem vybudovat z Travel Service silného leteckého přepravce v regionu střední a východní Evropy. CEFC vnímáme jako silného finančního a strategického partnera, který přispěje k dalšímu rychlému růstu společnosti,“ uvedl Šimáně.

Kromě charterových letů, na které se Travel Service specializuje, je firma pro Číňany lákavá i z jiného důvodu. Vstupem do Travel Service totiž investoři zprostředkovaně získali i podíl v Českých aeroliniích. V národním dopravci drží v současnosti Travel Service 34 procent, dalším významným akcionářem je potom jiný asijský investor - korejský dopravce Korean Air.

Export českého piva do Číny
Zprostředkovaně CEFC ovládne i největší soukromou pivovarnickou společnost, která byla dosud držena v českých rukou. Nová společnost LAPASAN totiž koupila 79,4 procenta akcií v Pivovarech Lobkowicz. Získala je od stávajících majoritních vlastníků Palace Capital a GO Solar.

Ani do tohoto obchodu nejdou Číňané bez českých partnerů. V LAPASANu má CEFC sice majoritní podíl (70 procent), další pětina ale připadá na J&T Private Equity Group a desetinu bude mít současný ředitel Pivovarů Lobkowicz Zdeněk Radil.

Pivovary oznámily, že noví akcionáři za podíl zaplatili 1,9 miliardy korun. Podle ocenění akcií na pražské burze má aktuálně podíl hodnotu 1,83 miliardy. Bonus pro prodávající tak činil několik desítek milionů korun. Do společnosti patří sedm pivovarů Černá Hora, Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter a Vysoký Chlumec.

„Respektujeme tradici českého pivovarnictví a piva, které je v české kultuře silně zakořeněné. České pivo dosahuje prvotřídní kvality a světového věhlasu. Vstup do skupiny Pivovarů Lobkowicz je pro nás zajímavou investiční příležitostí a také symbolickým vyjádřením našeho zájmu v České republice dlouhodobě úspěšně působit,“ řekl Chan Chautoa dodal, že se netají ani ambicí významně posílit export českého piva do Číny.

CEFC na českém mediálním trhu
Třetí v sobotu oznámenou investicí CEFC je potom vstup do mediálního byznysu. Čínská firma totiž získá minoritní podíly ve skupinách Médea Group a mediálním koncernu Empresa Media, který v Česku provozuje televizní skupinu Barrandov a vydává řadu časopisů jako Týden, Instinkt nebo Sedmička.

Dosavadní jediný majitel společností Médea Group a Empresa Media Jaromír Soukup bude řídit obchodní, mediální a provozní aktivity nového uskupení.

„CEFC nám umožní další rozvoj naší televize, tiskových i dalších médií. Zároveň budeme posilovat naše postavení na trhu elektronických médii s ohledem na technologický náskok a know-how CEFC,“ komentoval Soukup nově uzavřené partnerství.

Tento obchod jde v současnosti proti trendu. Tím byl totiž v posledních letech odchod zahraničního, hlavně německého, kapitálu z českých mediálních společností. Do rukou českých a slovenských miliardářů se tak dostala MAFRA (pod kterou patří i iDNES.cz) nebo Czech News Center s Bleskem, Sportem nebo Reflexem. Naposledy v srpnu oznámila skupina Penta, že kupuje vydavatelství Vltava Labe Press provozující síť regionálních Deníků.

Další kořist Číňanů: Kupují Pivovary Lobkowicz a podíl v mediální agentuře Médea Group

Publikováno:před rokemZdroj:Parlamntní Listy

Čínská skupina CEFC dnes v Šanghaji podepsala dohodu o strategickém partnerství s českou leteckou společností Travel Service. Postupně v ní převezme podíl až 49,92 procenta. CEFC vstoupila také do českých firem Médea Group a vydavatelství Empresa Media. Empresa je vlastníkem TV Barrandov. Spolu s partnery CEFC převezme 79,4 procenta ve společnosti Pivovary Lobkowicz.

V čínské finanční metropoli Šanghaji se dnes v přítomnosti českého prezidenta Miloše Zemana podepisují významné ekonomické dohody mezi českými a čínskými firmami.

Jak informoval reportér ParlamentníchListů.cz Radim Panenka, který je součástí mediálního doprovodu prezidenta v Číně, čínská společnost CEFC přidává ke koupi českého fotbalového klubu Slavia také Pivovary Lobkowicz, v nichž převezme 79,4procentní podíl za 1,9 miliardy korun. Kupujícím se podle podepsaných smluv stává nově založená společnost LAPASAN s.r.o., v níž drží většinový 70procentní podíl CEFC. Dvacetiprocentní podíl v novém podniku má společnost J&T Private Equity Group, deset procent pak generální ředitel a spolumajitel Pivovarů Lobkowicz Zdeněk Radil.

Součástí uzavřených dohod je také právo Zdeňka Radila zvýšit svůj podíl na transakci v případě úspěšného naplňování obchodní strategie Pivovarů Lobkowicz o dalších deset procent.

CEFC jako strategický partner mediální agentury
CEFC vstupuje také do mediální agentury Médea Group a vydavatelství Empresa Media, kde se stane strategickým partnerem. Empresa je vlastníkem TV Barrandov. CEFC je jednou z největších soukromých čínských a světových investičních společností. Empresa Media je čtvrtým největším mediálním koncernem v České republice.

Poloviční podíl v Travel Service
Čínská skupina CEFC v Šanghaji podepsala dohodu i o strategickém partnerství s českou leteckou společností Travel Service. Postupně v ní převezme podíl až 49,92 procenta. Základní jmění firmy Travel Service se pak zvýší nejméně o jednu miliardu Kč.

Dohoda předpokládá, že CEFC v prvním kroku získá ve společnosti Travel Service desetiprocentní podíl. Následujícím krokem bude nabytí dalších 39,92 procenta akcií, třetím pak zmíněné zvýšení základního jmění české společnosti.

CEFC již v Česku koupila fotbalovou Slavii, Martinický palác na Hradčanském náměstí, budovu Živnobanky v Praze a zvýšila svůj podíl v česko-slovenské finanční skupině J&T Finance.

Čínské ekonomické "lodě" v českém přístavu
"Česká republika je jako stabilní přístav pro čínské ekonomické "lodě"," konstatoval následně ve svém projevu Miloš Zeman.

Český prezident má v Šanghaji na dnešek plánovánu rovněž prohlídku památek. Podívá se do buddhistického kláštera Ťing-an a navštíví vyhlídkové patro 468 metrů vysoké Televizní věže. Měl by také obědvat s primátorem a dalšími představiteli města.

Pivovar Ferdinand se chystá na pivní slavnosti

Publikováno:před rokemZdroj:Místní kulturaAutor:L.LojkaFerdinand

Druhá největší událost každoročně pořádaná Pivovarem Ferdinand druhou zářijovou sobotu; to jsou tradiční pivovarské slavnosti, které 12. září v Benešově oslaví hudbou i programem pro děti.

V pravé poledne budete moci vstoupit do areálu pivovaru, kde pro vás i pro vaše děti bude mimo ochutnávek pivních speciálů připraven doprovodný program.

Kromě samotné exkurze v pivovaru bude moc každý návštěvník v sekci jídla ochutnat i pivní pokrmy připravované přímo z piva Ferdinand. Jako každý rok, tak i letos bude možnost zažít pivní degustaci, kde se můžete dozvědět zajímavosti a vyzkoušet si své znalosti o pivu, pivovaru, pivovarnictví, sladovně a sladovnictví i mnohem více k samotné výrobě piva. Pro všechny milovníky dobře vychlazeného piva budou připraveny všechny druhy piv, které do výčepních stánků poputují rovnou ze sklepů pivovaru. Bude tak možné ochutnat i pivo v nefiltrované podobě.

Pro děti bude k dispozici tvořivý koutek, během celého odpoledne mohou zažít tanec, divadlo, malování na obličej, ječmenové hrátky, soutěže s pivovarskou tematikou.
Hudební program bude probíhat na dvou scénách, představí se např. Big band Horáček SwingOrchestra, hrající swingovou, filmovou a taneční hudbu, legendární Rotor Poříčí, Český šraml pod taktovkou Jana Slabého, místní kapela Čejka band nebo Štěpán Kojan, frontman kapely KEKS. Celý hudební večer uzavře hodinové vystoupení KISS revival, téměř věrná imitace americké glam rockové kapely, která byla v dubnu 2014 uvedena do Rock And Rollový síně slávy.

Kompletní program najdete na stránkách pivovaru www.skutecnepivo.cz.

Vstupné do areálu pivovaru je 100,-Kč (v ceně vstupného jedno pivo zdarma), děti mají vstup volný.

Forum Nová Karolina dá šanci třem desítkám pivovarů

Publikováno:před rokemZdroj:Forum Nová KarolinaAutor:Radka Hájková

Forum Nová Karolina dá šanci třem desítkám pivovarů – v říjnu zde proběhne druhý ročník Oktobe(e)rfestu!

Minimálně třicet malých i větších, lokálních i rodinných pivovarů obsadí okolí i útroby ostravského obchodního centra Forum Nová Karolina. Po úspěšném loňském prvním ročníku, kdy do obchodního centra a na festival zavítalo téměř 80 tisíc návštěvníků, se letos 9. a 10. října uskuteční pokračování Oktobe(e)rfestu – svátku nejen pro milovníky zlatavého moku a chutných pokrmů, ale i pro hudební fanoušky nebo rodiny s dětmi, kterým bude věnován doprovodný program.

„Již první ročník Oktobe(e)rfestu nám dodal odvahu a dokázal, že je to přesně ten typ akce, který do centra města přiláká širokou škálu návštěvníků. A to zdaleka nejen kvůli pivu. Vloni se v průběhu dvou dnů vytočilo několik desítek tisíc piv, ale plno bylo i pod pódiem, kde probíhaly koncerty, na atrakcích pro děti i v obchodním centru. Atmosféra byla naprosto úžasná a my bychom ji rádi zopakovali i letos,“ vysvětluje marketingový manažer OC Forum Nová Karolina Tomáš Lučan, podle kterého bude festival i ve znamení kvalitní gastronomie nebo stylových out-fitů.

Další informace a postupně doplňovaný program na www.forumnovakarolina.cz a Facebooku.

Nabídka i program letošního Oktobe(e)rfestu se po loňském úspěchu rozroste. U obchodního centra Forum Nová Karolina tak bude možné ochutnat několik desítek druhů piv z portfolia okolních pivovarů nebo zaexperimentovat a ochutnat některé speciály, připravené u příležitosti konání Oktobe(e)rfestu. K degustaci bude vybízet i nespočet gastro provozoven a stánků s pochutinami k pivu, sladkými i lokálními specialitami. Chybět nebude ani atraktivní hudební a doprovodný program pro rodiny s dětmi nebo tematické soutěže.

Forum Nová Karolina se stále častěji stává dějištěm velkých sportovních i kulturních akcí. Na jaře letošního roku zde proběhla exkluzivní premiéra klipu kapely Kryštof SRDCEBEAT s následným koncertem. Na konci srpna hostilo autogramiádu hokejistů vítkovického i českého národního družstva a 11. a 12. záři zde proběhnou hojně navštěvované a vyhledávané Dny Marianne spojené s atraktivním programem akce Dámská jízda, kterou jen vloni prošlo 100 000 především dámských zákaznic.

Ke Dni českého piva nový Březňák

Publikováno:před rokemZdroj:Marketingové novinyVelké Březno

Den českého piva se blíží. Koná se už potřetí v řadě a všichni milovníci piva tak 27. září uctí svátek patrona českých zemí svatého Václava, který připadá na 28. září. Výrobní tým pivovaru ve Velkém Březně k této příležitosti uvařil sváteční speciální polotmavé pivo Březňák originální Märzen. Celkem 700 hektolitrů se rozveze do restaurací a hospod v celé České republice.

Jméno „Březňák“ neznamená jen značku piv vyráběných v pivovaru Velké Březno. Jde také o druh piva, které se historicky vařilo v měsíci březnu (odtud Märzen) a pak celé léto leželo v chladných sklepích pivovaru. Prodávalo se až na podzim během pivních slavností. A přesně tak se letos vyráběl i slavnostní Březňák originální Märzen. „Této tradici jsme zůstali věrni. Speciální polotmavé pivo na počest svátku svatého Václava jsme opravdu vařili letos v březnu, a to tradičním způsobem na dva rmuty v původní měděné varně z roku 1933. Pivo dále kvasilo v otevřených kádích na spilkách a skutečně dlouhých 150 dnů leželo v ležáckých sklepech,“ konstatoval vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně Michal Rouč.

Výsledkem je speciální polotmavé pivo s obsahem alkoholu 5,5 % obj. a stupňovitostí 13,2 %, které se pyšní plnou chutí a příjemnou intenzivní hořkostí s jemnými karamelovými tóny.

„Máme radost, že našim zákazníkům můžeme toto výjimečné pivo nabídnout, protože sváteční speciální piva, uvařená k mimořádným událostem, dlouhodobě vyhledávají. Pivní speciál s vyšší stupňovitostí znamená zpestření nabídky každé restaurace. Předpokládáme, že kromě štamgastů limitovaná edice upoutá i nové hosty,“ řekl regionální obchodní ředitel pro severní Čechy Martin Kříž. Provozovatelé a majitelé restaurací nejen v jeho regionu, ale po celé České republice tak budou své hosty lákat prostřednictvím plakátů, stojánků na stolech a dalších propagačních materiálů. Seznam všech hospod, kde se bude Březňák originální Märzen čepovat, všichni zájemci najdou na webových stránkách www.breznak.cz.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.17.08.2017 11:475.315/5.315