Historie a současnost Pivovaru Miletín

Dříve pivovar U bojiště 1866 Miletín, od ledna 2020 nový provozovatel Pivovar Miletín s.r.o..


Více na stránkách pivovaru

Miletínský minipivovar

Publikováno:před 5 letyZdroj:Region Krkonoše

Nevelké východočeské městečko Miletín se může chlubit nejen slavným rodákem, K. J. Erbenem, ale také pivovarnickou tradicí, jejíž historie sahá hluboko do minulosti. Vždyť jedním z vlastníků tehdejšího šlechtického pivovaru byl dokonce sám slavný Albrecht z Valdštejna.

Tradičními postupy až k ocenění
V roce 1994 zde vznikl nový minipivovar a na pivovarskou tradici navázal zkušený sládek Svatopluk Ďupal. Začátkem roku 1997 zde byla uvařena první várka výčepního piva Chmelka. Klasické a tradiční postupy při výrobě zdejšího piva mu zajistily v roce 2008 ocenění Pivní Pečetí GP Tábor.

Od Chmelky po Battalion Salve
V současné době je v sortimentu pivovaru několik piv, včetně již zmíněné Chmelky. Při její výrobě se používají jen suroviny v nejvyšší kvalitě, tato výčepní desítka je silně chmelená a má správný říz. Prémiová dvanáctka Pytlák, vychází z praxe sládků 60. – 70. let ve spojení s kvalitním českým polabským sladem představuje pivo, na kterém si skutečně pochutnáte. Překvapením jsou piva s příchutí. Ochucené medové tmavé pivo Medula si pro jeho výjimečnou chuť oblíbily i mnohé ženy, stejně tak, jako ochucené pivo Jahodová kočka, které se vyrábí výhradně v době sklizně jahod. A „peckou“ na závěr je Battalion Salve, 13° tmavé prémiové pivo, jehož duši tvoří kvalitní slady a upravený chmel. Výrobní postupy u tohoto piva se přibližují dobám 1866. Všechna piva v Miletíně jsou vařena pod dohledem profesionálů a s láskou.

Do Miletína za pivem i za zábavou
V letní sezóně si můžete zdejší piva vychutnat na Pivovarské zahrádce a dát si k nim i něco dobrého k snědku. Děti si zatím mohou pohrát na pískovišti a užít si na klouzačce. Pivovar rovněž pořádá Miletínské pivní slavnosti. Ty nejbližší se budou konat v sobotu 28. května 2016. Zdejší slavnosti sice nedosahují monstróznosti podobných akcí, které pořádají velké pivovary, ale to hravě vyváží téměř domácí přátelská atmosféra, která je pro Miletín a jeho minipivovar typická. A pozor: v okolí pivovaru si budete v létě moci připomenout i 150. výročí světové bitvy u Sadové 3. července u roku 1866.Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.16.02.2016 13:351