Historie a současnost Beer Factory

Pivovar BEER FACTORY byl založen roku 2016. S roční výrobou 2400 hektolitrů je po plzeňském pivovaru největším pivovarem v Plzni. Nabízíme 10 druhů vlastních piv a velký výběr lahvových piv od nejlepších světových malých pivovarů.

V restauraci kromě denního menu nabízíme široký výběr stálé nabídky. K dispozici je salonek s audio-video vybavením. Salonek je vhodný pro školení a semináře s možností občerstvení, obědů nebo rautů. K dispozici je také vyvýšená galerie. Dále je k dispozici Pivní klub, ve kterém najdete druhý bar včetně výčepu. Pivní klub je vhodný pro pořádání soukromých oslav, promocí, svateb a pod.
Zdroj:Stránky Beer Factory, 2017


Na podzim 2020 pivovar ukončil svou činnost v Plzni - Dominikánská 8 a začal využívat technologii ve svém spřáteleném Pivovaru Letiny.


Více na stránkách pivovaru

Minipivovar z Plzně se přesunul na vesnici, snížil si náklady o dvě třetiny

Publikováno:před 3 letyZdroj:České novinyAutor:ČTK

Minipivovar Beer Factory se po čtyřech letech fungování přesunul kvůli koronakrizi z Plzně na vesnici a zbavil se restaurace. Snížil si tak náklady o dvě třetiny. Po otevření restauračních zahrádek, které odhaduje na konec dubna, očekává velkou poptávku po pivu. Už se začíná projevovat vyšším prodejem v PET a skleněných lahvích. Důvodem přesunu byla nutnost snížit náklady, v centru Plzně byly vysoké zejména nájmy a mzdové náklady 16 pracovníků velké restaurace, řekl ČTK vrchní sládek Petr Krýsl.

Původně druhý největší pivovar v Plzni si pronajal v 35 kilometrů vzdálených Letinech partnerský minipivovar, jehož kapacita nebyla využitá. Postavili ho právě majitelé Beer Factory, respektive jejich druhá firma Joe's Garage Brewery. Kapacita je poloviční, ale podle spolumajitele a sládkova otce Josefa Krýsla zvládne všechny druhy piv.

"Začali jsme 3. března, technologii známe, je stejná, jakou jsme měli v Plzni. Tady jsme schopni vyrobit 1000 hektolitrů za rok, což bude až v době, kdy začnou jít sudy, snazší prodat. Z Letin už dodáváme do Prahy, Liberce, Brna, Hradce Králové, Třebíče, Olomouce a Bratislavy," uvedl Krýsl mladší. "Po otevření restaurací očekávám obrovský zájem, musíme být připraveni," uvedl Krýsl starší. Podle něj je výhodou malých pivovarů jejich velká flexibilita, která se teď zúročuje. "Oddělilo se zrno od plev. Ten, kdo má dobrou kvalitu a dobré jméno, tak na trhu vydrží. Nejlépe jsou na tom pivovary ve vlastním objektu s přiměřenými náklady," uvedl.

Po otevření hranic obnoví firma export do Švédska a jihovýchodní Francie, Slovensko už teď nakupuje hodně. Podle Krýslů uspokojí firma z Letin veškeré objednávky. Prodává teď ze 65 procent dvanáctistupňový ležák, jehož cena v PET láhvi je 70 Kč za litr. Lidé se teď hodně vracejí k ležákům, speciální piva poklesly, ale v létě se jejich prodej vrátí.

"Tímto směrem, výrobou a prodejem bez restaurace, jsme měli jít už předtím. Restaurace (až pro 200 lidí) nás brzdila, zatěžovala a hlavně ze začátku jsme tam nedokázali sehnat kvalitní lidi. Měli jsme pořád snahu s tím něco dělat, ale pak přišel covid, který nás zastavil, ale spíš nám možná otevřel oči, abychom dluhy neprohlubovali. Rychle změnil vývoj naší firmy," uvedl vrchní sládek.

Beer Factory měl rekordní rok předloni, kdy vyrobil a prodal zhruba 1700 hektolitrů piva. Loni to bylo asi 900 hl, z valné většiny v lahvích. Restaurace loni v září ukončila provoz a propustila všechny zaměstnance, poté už firma jen vařila pivo. "Restaurace byla opravdu pěkný show room, ale velmi drahý. Když k nám do centra Plzně přijeli zájemci o stavbu pivovarů z ČR i ciziny, byli nadšení a chtěli přesně stejný pivovar," dodal Krýsl senior.

Druhý největší pivovar v Plzni se přesunul za nižšími náklady

Publikováno:před 3 letyZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTK

Beer Factory měl rekordní rok předloni, kdy vyrobil a prodal zhruba 1500 hektolitrů piva, z toho 60 procent ležáku. Loni to bylo asi 900 hektolitrů.
Druhý největší pivovar v Plzni, Beer Factory, se po čtyřech letech výroby v centru města přesunul do 35 km vzdálených Letin. Během 14 dnů tam začne vařit všechny své druhy piv v menších varnách. V Letinách je partnerský minipivovar, jehož kapacita nebyla využitá. Technologii vyvinuli právě majitelé Beer Factory, resp. jejich druhá firma Joe's Garage Brewery, která za 13 let fungování postavila v ČR i cizině přes 70 minipivovarů. Důvodem přesunu je jednoznačně nutnost snížit náklady, řekl ČTK vrchní sládek Beer Factory Petr Krýsl.

"V dnešní nelehké době jsme byli nuceni opustit naše dosavadní místo pivovaru a restaurace v centru Plzně. Značka Beer Factory ale funguje dál, nepřestáváme vyrábět," řekl. Podle Krýsla jsou spřátelené Letiny dočasným azylem.

"Na vesnici v Letinech začne firma během 14 dnů vařit pod vedením mého syna (Petra, spolumajitele Joe's Garage Brewery)," řekl Josef Krýsl, majitel Beer Factory, který v této těžké době podle svých slov raději odešel do důchodu. Podle něj byly provozní náklady na provoz minipivovaru a větší restaurace v centru Plzně příliš vysoké. Pivovar Letiny loni snížil svoji výrobu a nabídl Beer Factory své kapacity, řekl Krýsl starší.

"Pivo pod značkou Beer Factory se bude dále prodávat po celé České republice. Po otevření hranic obnovíme export do Švédska, Francie a na Slovensko," uvedl Krýsl mladší. Podle něj firma z Letin uspokojí veškeré objednávky, i když 95 procent piva prodává teď kvůli pandemii v PET nebo skleněných lahvích do různých velkoobchodů a pivoték, zbytek je v sudech. V ČR Beer Factory dodává nejvíce do Prahy, Brna, Hradce Králové, Třebíče a Olomouce. Cena nejprodávanějšího dvanáctistupňového ležáku v PET lahvi je 70 Kč za litr.

Beer Factory měl rekordní rok předloni, kdy vyrobil a prodal zhruba 1500 hektolitrů piva, z toho 60 procent ležáku. Loni to bylo asi 900 hektolitrů. První rok firma vyrobila zhruba 800 hl a produkce trvale rostla do roku 2019. Restaurace Beer Factory loni v září přerušila provoz a propustila všechny zaměstnance. Poté už firma jen vařila pivo.

Pivo Beer Factory bude k dostání v Letinech, v Červeném Hrádku ve firmě Joe's Garage Brewery a brzy na kontaktním místě v centru Plzně.

Plzeňská restaurace Beer Factory zavřela, vaz jí zlomila protikoronavirová opatření

Publikováno:před 4 letyZdroj:Plzeňská DrbnaAutor:Richard Beneš

Vládní nařízení o omezení provozní doby restaurací, hospod a barů do 22. hodiny z důvodu zhoršení koronavirové situace má v Plzni první podzimní oběť v oblasti gastronomie. Po čtyřech letech provozu končí v centru města restaurace Beer Factory. Dál pojede pouze minipivovar.

„Kvůli velmi nepříznivé a stále se zhoršující situaci v oblasti gastronomie po celé ČR vám musíme s lítostí oznámit ukončení provozu naší restaurace Beer Factory, a to už k 26. září 2020. Náš stejnojmenný pivovar, druhý největší v Plzni, ale nekončí! Nejen Plzeňany oblíbené pivo stále vaříme a dodáváme,“ oznámilo smutnou zprávu vedení podniku.

Důvodem k uzavření podniku byly stále klesající tržby. V okamžiku, kdy vláda nařídila zavírací dobu ve 22. hodin, rozhodli se majitelé zavřít restauraci a v chodu hodlají udržet pouze minipivovar.

Beer Factory bodoval v degustační soutěži

Publikováno:před 4 letyZdroj:Plzeňský deníkAutor:Lenka Prokšová

Plzeňský pivovar Beer Factory uspěl mezi nejlepšími pivovary v národní degustační soutěži.
Porota složená z tuzemských i zahraničních degustátorů hodnotila pivovary v soutěžích „České a moravské pivní koruny“ a „Golden Bohemia“. „V obou těchto prestižních kláních, kam se přihlásilo 132 pivovarů, se umístilo 27 nejlepších. Pivovary hodnotili znalci z řad českých profesionálů a renomovaná porota ze zástupců devíti zemí,“ řekl zakladatel výše zmíněných degustací Pavel Borowiec. Na snímku sládek Beer Factory Petr Krýsl.

Pivní továrna láká na vlastní piva a kvalitní kuchyni

Publikováno:před 7 letyZdroj:iDNES.cz

Poblíž centra Plzně, jen pár kroků od katedrály svatého Bartoloměje, funguje od konce loňského roku druhý největší pivovar ve městě – Beer Factory s druhou největší restaurací, která pojme kolem dvou set hostů, s pivovarskou zahradou uvnitř. Celkem nabízí kolem 300 míst.

Za vznikem podniku stojí plzeňský sládek Josef Krýsl a známý gastronom a provozovatel restaurací Viktor Starý. Na čepu je osm druhů piv, restaurace nabízí českou klasiku v moderním trendu.

„Roční kapacita minipivovaru je dva tisíce hektolitrů,“ uvedli při jeho otevření majitelé Josef Krýsl a Viktor Starý. Na čepu mají osm druhů vlastních piv, hlavní značkou je dvanáctistupňový ležák plzeňského typu Beer Factory.

Následuje svrchně kvašená jedenáctka Nevada Summer, v základní sestavě jsou už také jen svrchně kvašená piva - IPA (16°), Amber Ale (12°), Black Ale (13°) - náš speciální, dobře pitelný porter, pšeničná 12° belgického typu, nechybí ani vlastní domácí limonády , též dva originální čepované speciály z Belgie a velká nabídka významných lahvových piv ze světových minipivovarů.

Známý plzeňský sládek Josef Krýsl, jenž postavil už více než šest desítek velmi dobře fungujících pivovarů po celém světě , nejvíce v Čechách (mj. též ve Švédsku, Anglii, Slovensku, Španělsku, Kypru ,v Rusku, Bělorusku, ), spojil v tomto případě síly s místním provozovatelem restaurací Viktorem Starým.

„Nechtěl jsem přímo restaurační pivovar, chtěl jsem pivo jen vyrábět, spíš jsem si myslel, že se pustím do čistě produkčního, třeba někde na okraji Plzně. Kamarád a hospodský Viktor mě ale přesvědčil, že jídlo a pivo spojíme dohromady,“ vysvětloval Krýsl, jak projekt vznikl. Jako sládek působí v pivovaru jeho syn Petr.

A protože k poctivému pivu patří i skvělá kuchyně, pak tady máte ideální spojení. Restaurace nabízí především českou klasiku. „Ale v moderním trendu,“ tvrdí Viktor Starý.

Vhodný objekt našli podnikatelé poblíž plzeňského náměstí Republiky. Jeho majitelem je 84letý emeritní profesor princetonské univerzity Joseph Kohn, významný světový matematik českého původu, nevlastní bratr režiséra Miloše Formana.

Interiér pivovaru i restaurace, který navrhla plzeňská firma Projectstudio8, je v industriálním stylu - se železem, dubem a mědí a zdmi bez výmalby. „Spojila se tu gastronomie s pivem a architekturou dohromady,“ uvedl při slavnostním otevření architekt Ondřej Janout majitel plzeňské firmy Projectstudio8. Časem by chtěli majitelé konceptu budovat tento projekt jako franšízu.

Tak neváhejte a vyražte za kvalitním pivem, výborným jídlem a netradičním interiérem restaurace Beer Factory.

První pivo, které připomíná konec války. American Pale Alem si připijou v Plzni

Publikováno:před 7 letyZdroj:Lidovky.czAutor:Miroslav Petr

Speciální várky piv vaří pivovary při mnoha příležitostech. Na svatého Patrika, na Zelený čtvrtek, při kulatinách pivovaru nebo v září ke Dni českého piva. Teprve loni vzniklý plzeňský minipivovar Beer Factory slaví speciální várkou piva letošní výročí osvobození města americkou armádou.

Svrchně kvašený American Pale Ale (APA) 45 je u nás pravděpodobně první pivo, které připomíná konec války. Limitovaná edice je k mání v čepované verzi minimálně po dobu oslav, které v­Plzni oficiálně trvají od včerejška do pondělka. A číslovka 45 je nejen připomínka roku, kdy ráno 6. května vjely první americké tanky do Plzně, ale také počet jednotek hořkosti uvařeného moku.

APA 45 je tedy hořčí (o šest jednotek) než věhlasná plzeňská dvanáctka Pilsner Urquell, kterou vaří Plzeňský Prazdroj jen o několik set metrů opodál.

Extra hořká jedenáctka
Sládkové Beer Factory uvařili slavnostní pivo z moravského sladu, amerických kvasnic a tradičních amerických chmelů Amarillo a Cascade. „Šlo nám o to, udělat lehčí pitelné pivo. Obsahuje 3,7 procenta alkoholu, stupňovitost je 11,5,“ popisuje dílo sládek Petr Krýsl.

„Očekáváme hosty z Ameriky a­tohle pivo jsme uvařili na jejich počest,“ dodal Petrův otec a spolumajitel Beer Factory Josef Krýsl.

S válkou je spojená i historie vlastníka domu, ve kterém se pivovar nedaleko od náměstí Republiky nachází. Objekt patří dnes 84letému Josephu Kohnovi z početné židovské rodiny, jejíž členové před válkou uprchli do zahraničí. Kohn, který dnes žije v­USA, je jedním z předních světových matematiků a oceňovaný vědec s doktorátem z Princeton University.

Beer Factory je roční kapacitou dvou tisíc uvařených hektolitrů největší z plzeňských minipivovarů a je tak v podstatě druhým největším výrobcem piva ve městě.

S­ plzeňskou i českou jedničkou Plzeňským Prazdrojem, který loni vyrobil u nás (dohromady s­pivovary v Nošovicích a Velkých Popovicích) sedm milionů hektolitrů, se ovšem zdaleka nemůže měřit.

Plzeňské poteče proudem
Beer Factory prodává svou APA 45 a další značky z vlastní produkce jen ve své restauraci, ale Pilsner Urquell a další piva z­ Prazdroje o víkendu potečou doslova po celém městě. Pivovar využije víkend s desítkami tisíc lidí v ulicích jako jednu ze součástí svých letošních oslav 175. výročí vzniku piva Pilsner Urquell.
„Hospodští jsou v souvislosti s­oslavami osvobození připraveni na nával hostů, turistů a dalších návštěvníků, distribuce našich piv jede na plné pecky,“ komentuje první květnový víkend starší obchodní sládek Prazdroje Václav Berka.

Slavnosti svobody, údajně největší oslavy konce druhé světové války v Česku a jedny z největších podobných oslav v Evropě, začaly v Plzni v pátek a skončí v­pondělí. Pořadatelé připravili autentické vojenské dobové kempy, setkání s veterány z USA a­Belgie, kulturní program, pietní akty u pomníků i největší lákadlo - nedělní konvoj 200 vojenských historických vozidel a techniky. V koloně Convoy of Liberty se objeví i tanky Sherman, Jackson a Stuart, ale i některé stroje současné americké armády.

Pivní novoty: Beer Factory slaví osvobození Plzně pivem APA 45

Publikováno:před 7 letyZdroj:Lidovky.cz

Nejen vojenská přehlídka, setkání s veterány, muzika a výstavy připomenou o víkendu v Plzni osvobození města Americkou armádou v roce 1945. Pivovar Beer Factory uvařil pro tuto příležitost lehký pitelný Ale s 45 jednotkami hořkosti.

American Pale Ale 45 se jmenuje výroční pivo z plzeňského minipivovaru Beer Factory, které jeho sládci včele s Petrem Krýslem uvařili k příležitosti letošního výročí osvobození města Americkou armádou.

Limitovaná várka APA 45 prý vystačí minimálně po dobu víkendových oslav, které v Plzni trvají do pondělí 8. května. Jde o lehké a dobře pitelné svrchně kvašené pivo klasického stylu Ale, pro které autoři použili moravský slad, chuťově přizpůsobený těm americkým, a originální americké kvasnice.

„Pro chmelení jsme použili americkou klasiku, chmely Amarillo a Cascade. Šlo nám o to, udělat lehčí pivo, obsahuje 3,7 procenta alkoholu, stupňovitost je 11,5,“ popisuje své dílo Petr Krýsl.

APA 45 má v chuti klasicky aroma citrusů a přestože má 45 jednotek hořkosti, což je víc než pověstný český ležák Pilsner Urquell z nedalekého Plzeňského Prazdroje, není hořkost v chuti výrazná.

„Narvat spoustu chmelu do piva umí každý. Složitější je už, aby hořkost nebyla agresivní, aby to pivo bylo pitelné, vyvážené. Očekáváme hosty z Ameriky a tohle pivo jsme uvařili na jejich počest,“ přidává se Petrův otec a majitel Beer Factory Josef Krýsl.

Plzeň má nový pivovar, je druhý největší ve městě. "Továrna" láká i na hospodu

Publikováno:před 7 letyZdroj:Aktuálně.czAutor:ČTK

Beer Factory založili místní podnikatelé. Jde o druhý největší pivovar v Plzni po Prazdroji s druhou největší restaurací, která se v centru města slavnostně otevře v úterý. Roční kapacita minipivovaru je 2000 hektolitrů.

V Plzni vyrostl po Prazdroji druhý největší pivovar Beer Factory s druhou největší restaurací. Postavili je poblíž centra místní podnikatelé v pivovarnictví a gastronomii.

Roční kapacita minipivovaru je 2000 hektolitrů, otevře se v úterý. Uvedli to majitelé Josef Krýsl a Viktor Starý. V Plzni jsou ještě další čtyři minipivovary

Plzeňské minipivovary Purkmistr, Pašák, Raven a Blahovar mají s pivyúspěch. Nejvíce zatím prodává restaurační Purkmistr - Pivovarský dvůr, který se s více než 1600 hektolitry blíží roční kapacitě Beer Factory. Plzeňský Prazdroj může vyrobit přes pět milionů hektolitrů ročně. "Snažíme se pivaře učit jiným chutím. V Plzni už si mohou hodně vybírat," řekl Petr Míč z marketingu Purkmistra, který se za deset let několikrát rozšířil.

Krýsl, který postavil už 64 velmi dobře fungujících pivovarů po světě, chtěl mít původně v Chrástu u Plzně větší průmyslový pivovar. Před rokem se ale spojil s místním provozovatelem restaurací a našli u náměstí v centru Plzně vhodný objekt. Jeho majitelem je 84letý emeritní profesor princetonské univerzity Joseph Kohn, významný světový matematik, nevlastní bratr režiséra Miloše Formana.

Celkově má "Pivní továrna" 15 zaměstnanců. Na čepu nekuřácké restaurace je osm druhů vlastních piv. Nejvíce by se měly prodávat ležák plzeňského typu Beer Factory, který bude stát 40 korun za půllitr, následovat budou svrchně kvašená piva, hostující piva ze západu Čech a k nim stovka lahvových piv ze světa.

Interiér pivovaru i restaurace je v industriálním stylu se železem, dubem a mědí a zdmi bez výmalby. "Spojila se tu gastronomie s pivem a architekturou dohromady," řekl architekt Ondřej Janout z plzeňské firmy Projectstudio8. Po rozjezdu Beer Factory by chtěli majitelé konceptu prodávat projekt jako franšízu.

V Plzni vyrostl druhý největší pivovar s druhou největší hospodou

Publikováno:před 7 letyZdroj:Deník.czAutor:ČTK

V Plzni vyrostl po Prazdroji druhý největší pivovar Beer Factory s druhou největší restaurací. Postavili je poblíž centra místní podnikatelé v pivovarnictví a gastronomii. Roční kapacita minipivovaru je 2000 hektolitrů, otevře se v úterý, řekli majitelé Josef Krýsl a Viktor Starý. V Plzni jsou ještě další čtyři minipivovary.

Plzeňské minipivovary Purkmistr, Pašák, Raven a Blahovar mají s pivy úspěch. Nejvíce zatím prodává restaurační Purkmistr - Pivovarský dvůr, který se s více než 1600 hektolitry blíží roční kapacitě Beer Factory. Plzeňský Prazdroj může vyrobit přes pět milionů hektolitrů ročně. "Snažíme se pivaře učit jiným chutím. V Plzni už si mohou hodně vybírat," řekl Petr Míč z marketingu Purkmistra, který se za deset let několikrát rozšířil.

Krýsl, který postavil už 64 velmi dobře fungujících pivovarů po světě, chtěl mít původně v Chrástu u Plzně větší průmyslový pivovar. Před rokem se ale spojil s místním provozovatelem restaurací a našli u náměstí v centru Plzně vhodný objekt. Jeho majitelem je 84letý emeritní profesor princetonské univerzity Joseph Kohn, významný světový matematik, nevlastní bratr režiséra Miloše Formana.

Celkově má "Pivní továrna" 15 zaměstnanců. Na čepu nekuřácké restaurace je osm druhů vlastních piv. Nejvíce by se měly prodávat ležák plzeňského typu Beer Factory, který bude stát 40 korun za půllitr, následovat budou svrchně kvašená piva, hostující piva ze západu Čech a k nim stovka lahvových piv ze světa.

Interiér pivovaru i restaurace je v industriálním stylu se železem, dubem a mědí a zdmi bez výmalby. "Spojila se tu gastronomie s pivem a architekturou dohromady," řekl architekt Ondřej Janout z plzeňské firmy Projectstudio8. Po rozjezdu Beer Factory by chtěli majitelé konceptu prodávat projekt jako franšízu.

Krýsl vaří v Beer Factory. Je to druhý největší pivovar v Plzni

Publikováno:před 7 letyZdroj:Lidovky.czAutor:Miroslav Petr

Plzeň má další minipivovar a tentokrát přímo v historickém centru města. Restaurace Beer Factory s pivy od sládka Josefa Krýsla se stane po Prazdroji druhým největším výrobcem piva ve městě.

Sládek a stavitel minipivovarů Josef Krýsl tentokrát spojil síly nejen se synem a také sládkem Petrem, ale i provozovatelem několika zdejších úspěšných restaurací Viktorem Starým. Výsledkem je restaurace, kterou otevřou v poslední listopadové dekádě a do které se vejde 160 hostů a příští rok po zprovoznění zahrádky ve vnitrobloku celkem přes 200.

Krýsl starší staví pivovary po Česku i celém světě už dlouhé roky a Beer Factory je v pořadí už jeho 64. dílem. „Nechtěl jsem přímo restaurační pivovar, chtěl jsem pivo jen vyrábět, spíš jsem si myslel, že se pustím do čistě produkčního, třeba někde na okraji Plzně. Kamarád a hospodský Viktor mě ale přesvědčil, že jídlo a pivo spojíme dohromady,“ popsal Krýsl vznik projektu.

Zajímavý kabát „Pivní továrny“ vtiskli celému prostoru plzeňští architekti z kanceláře „ProjectStudio8", mimo jiné držitelé ceny Stavba roku Plzeňského kraje za projekt Enviromentálního centra Krsy.

„Jde vlastně o industriální styl s přiznanými rozvody, svítidly, vzduchotechnikou,“ popsal interiér Beer Factory spoluvlastník kanceláře Ondřej Janout.

Jídlo a pití
Kuchyně nabídne především českou klasiku, i když Viktor Starý tvrdí, že v „moderním trendu“. Pivovar, kterému vévodí tisícilitrová varna, umístěná, jak už se stalo u restauračních minipivovarů povinností, v hlavním lokále, pak základní sestavu 7 až 8 piv.

Plus další podle aktuální nabídky a možností. Čepovat je z čeho. Pípa v hlavním lokále má 12 výčepních kohoutů, další s osmi je ve sklepním klubu a stejně tak i v připravené zahrádce, která bude jediným místem, kde si budou moci zapálit kuřáci. Celý objekt je jinak striktně nekuřácký.

Hlavní značkou, která tvoří až 60 procent produkce, je - jak jinak v hlavním městě piva - dvanáctistupňový ležák plzeňského typu, který Petr Krýsl vaří na tři rmuty. Za ním hned Nevada Summer, svrchně kvašená jedenáctka.

V další - základní - sestavě jsou už také jen svrchně kvašená piva. IPA (16°), Amber Ale (12°), Black Ale (13°) - jakýsi slabší porter, pšeničná 12° belgického typu, chybět však nebude ani nealko pivo. Plus desítky lahvových piv ze světa.

Druhý největší v Plzni? Zatím
Ročním výstavem do 2 tisíc hektolitrů je sice Beer Factory největší z plzeňských minipivovarů (takže tím pádem druhý největší výrobce piva po Prazdroji), ale nemusí to být nadlouho.

Pivovar Purkmistr, fungující ve čtvrti Černice, chystá investici na výrazné zvýšení své kapacity.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.08.04.2021 15:4611