Historie a současnost Pivovaru Samson

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.
Zdroj:Stránky Pivovaru Samson, 2017


Více na stránkách pivovaru

SamsonFest ozdobili Cafu i Poborský. Řízný rock i fotbal potěšily příchozí

Publikováno:před 23 dnyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Nejstarší budějovický Pivovar Samson má za sebou kulturně-společenskou událost roku. SamsonFest přitáhl davy fanoušků, kteří si užili pivo, hudbu a fotbal. Mezi hosty sklidila největší aplaus brazilská fotbalová legenda Cafu. Dvojnásobný mistr světa tak podpořil Samson, oficiální pivo Mistrovství světa ve fotbale 2018.

Řízná hudba, fotbalové kousky míčových kouzelníků a osobitý moderátor Jakub Kohák. To vše přinesl víkendový SamsonFest. „Jsme rádi, že jsme se mohli podělit s lidmi o naše úspěchy. Samson je hrdý, že může být oficiálním pivem Mistrovství světa ve fotbale 2018. Jsme rádi, že nás podpořily osobnosti jako Cafu, Karel Poborský, Antonín Panenka, Radek Bejbl a Petr Kouba. Náš pivovar míří na piedestal českých piv s investiční podporou největšího světového pivovarnického koncernu AB InBev,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

„Mám rád pivo a to české patří k nejlepším na světě. Proto jsem vděčný, že mohu podpořit Samson, tradiční pivo z Českých Budějovic,“ říká dvojnásobný brazilský fotbalový šampion Cafu. „Jako budějovický patriot mám k Pivovaru Samson obzvlášť blízko. Je potěšující, že díky Samsonu má Česko aspoň pivní zastoupení na probíhajícím světovém šampionátu,“ míní fotbalový internacionál Karel Poborský.

Lidé si během SamsonFestu nejvíce pochutnali na nefiltrovaném pivu. Pro návštěvníky byl vstup zdarma. Mezi interprety se vystřídaly různé kapely, které přinesly další potřebnou energii. Zahrála jihočeská rocková legenda Parkán, posledním číslem programu byl rocker Aleš Brichta, který se netají kladným vztahem k fotbalu. Jeho píseň Slečna závist si s chutí zazpívali téměř všichni, kteří do večerních hodin přispěli ke zdaru prvního ročníku SamsonFestu.

Mezi hosty nechyběli mj. i náměstek českobudějovického primátora František Konečný a místopředseda Senátu Jiří Šesták. Ocenili přínos Pivovaru Samson jako významného zaměstnavatele v jihočeském regionu.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Cafu, Poborský, Brichta i Kohák. Fotbalový SamsonFest nabídne hvězdnou zábavu

Publikováno:před 27 dnyZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Nejstarší českobudějovický Pivovar Samson připravil pro veřejnost největší zábavní lahůdku letošního roku – první ročník SamsonFestu, který bude mít sportovně-kulturní podobu. Samson, oficiální pivo Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018TM pro Českou republiku, podpoří i čeští fotbaloví internacionálové Antonín Panenka, Radek Bejbl, Petr Kouba a Karel Poborský, událost v areálu Pivovaru Samson si nenechá ujít ani legendární brazilský fotbalový šampion Cafu. Programem v sobotu 23. června od 15:00 do 22:00 bude provázet charizmatický Jakub Kohák.

„Pivo a fotbal jsou spojené nádoby. Samson i díky spolupráci s belgicko-brazilskou světovou pivní jedničkou AB InBev zažívá návrat na piedestal českých piv. I když čeští fotbalisté bohužel letos na šampionát nepostoupili, my na něm jako oficiální pivo Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018TM pro Českou republiku hrajeme důstojnou roli. Přijde nám proto logické podělit se o naši radost s našimi zákazníky. SamsonFest má výraznou fotbalovou stopu, na své si ale přijdou i hudební fajnšmekři,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

SamsonFest se bude hemžit známými tvářemi. Mezi hosty nebudou chybět stříbrní medailisté z evropského šampionátu 1996 Petr Kouba, Radek Bejbl a českobudějovický patriot Karel Poborský. Účast přislíbil i slavný fotbalový internacionál Antonín Panenka, jehož chladnokrevná penalta v roce 1976 posunula Československo k triumfu na Mistrovství Evropy a obletěla celý svět.

České legendy nejpopulárnějšího sportu planety se na SamsonFestu potkají s jedním z nejúspěšnějších fotbalistů historie. Do Českých Budějovic dorazí dvojnásobný mistr světa a vítěz Ligy mistrů Cafu. Brazilský fotbalový kouzelník byl v roce 2002 kapitánem vítězného týmu, který zatím naposledy získal trofej pro slavné jihoamerické “kanárky“. „Cafu je symbolem lidskosti, poctivé práce a úžasné kreativity. To jsou hodnoty, které vyznává naše společnost AB InBev. Je skvělé, že si Cafu v nabitém programu našel čas pro SamsonFest. Je to důkaz, že se v Brazílii dobře ví o českém fotbalu i výborném pivu,“ říká ředitel AB InBev pro právní záležitosti Fabio Riva.

SamsonFest se bude konat v sobotu 23. června od 15:00 do 22:00. Vstup pro veřejnost je zdarma. K dostání bude exkluzivně nefiltrované pivo Samson, chybět nebudou ani další piva z portfolia Pivovaru Samson včetně nealkoholického Pita. Na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Moderátorem bude Jakub Kohák, který byl jednou z tváří fotbalového seriálu Okresní přebor. Na pódiu zazní písně zejména v jižních Čechách oblíbené kapely Parkán, revivalu AC/DC, program uzavře rocker Aleš Brichta, jehož hit „Nechte vlajky vlát“ patří k české fotbalové klasice.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Samson pořádá soutěž. Každé šesté pivo bude zdarma každou sobotu během MS

Publikováno:před měsícemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Jana Bakešová

Fotbalový šampionát v Rusku startuje a Pivovar Samson přináší další exkluzivní soutěž s fotbalovou tématikou. Samson, oficiální pivo Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018TM pro Českou republiku, nyní připravil speciální akci pro štamgasty v restauracích. Po dobu konání fotbalového svátku planety bude ve vybraných hospodách každou sobotu k dispozici každý šestý Samson zdarma. Zákazníci Pivovaru Samson se navíc mohou těšit na SamsonFest, který se bude konat v sobotu 23. června.

„Mistrovství světa si lze nejlépe vychutnat buď přímo na fotbalovém stadionu, nebo v hospodě. Našim zákazníkům jsme letos přichystali obě možnosti. Díky naší soutěži poletí výherce Jan Pacher z Brna společně s manželkou na semifinále MS v Rusku, od soboty 16. června zase startuje naše soutěž pro ty, kteří si fotbalové šílenství vychutnají v restauracích mezi kamarády. Každou sobotu a v neděli 15. července, kdy se koná finále, si budou moct ve vybraných restauracích se Samsonem na čepu vychutnat naše lahodné pivo zdarma,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Každý ze soutěžících dostane v Samsonských restauracích s televizí Samson kartu. Stačí pětkrát vypít Samson 10º, Samson 11º, Samson 12º či Pito, šesté „tekuté zlato“ z produkce Pivovaru Samson bude zdarma. Je důležité zmínit, že fanoušci Samsonu nemusí pít pivo v jeden den. Stačí vyplnit hrací kartu každou sobotu během Mistrovství světa ve fotbale FIFA 2018TM.

Pivovar Samson zároveň připravuje pro fanoušky i další zábavnou akci. V sobotu 23. června odpoledne proběhne v areálu pivovaru první ročník SamsonFestu. Letos bude spojen s fotbalovým šampionátem. Mezi exkluzivními hosty nebudou chybět internacionálové Karel Poborský, Radek Bejbl či Petr Kouba, do Českých Budějovic dorazí i brazilská fotbalová legenda a dvojnásobný mistr světa Cafu. Zúčastnil se celkem čtyř šampionátů, byl kapitánem vítězného týmu v roce 2002. Kromě toho se mohou návštěvníci SamsonFestu těšit i na bohatý hudební program, ve kterém mají své místo i Parkáni a Aleš Brichta.

Zaměstnanci Samsonu pomáhají Českým Budějovicím. Dobrovolně uklidili odpadky

Publikováno:před měsícemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Zaměstnanci Pivovaru Samson přispívají ke zlepšení životního prostředí v Českých Budějovicích. V rámci Mezinárodního dne životního prostředí 5. června sesbírali odpadky, aby pomohli lokalitám kolem místních vodních toků.

„Pivo je s vodou nerozlučně spjato. Jako nejstarší českobudějovický pivovar si uvědomujeme důležitost vody pro nás i pro obyvatele města. Z tohoto důvodu se snažíme zlepšit okolí řek v Českých Budějovicích. Konzultovali jsme naše aktivity s městem, odbor životního prostředí nám dal několik tipů – pomůžeme zlepšit břehy Malše a Mlýnské stoky,“ říká ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson ale pochopitelně při čištění Českých Budějovic nezapomněl v úterý 5. června ani na výrobu piva. „Zhruba polovina kolegů se podílela na odklízení odpadků, ostatní vyráběli pivo. Zákazníci tak nemusejí mít strach, že bychom jim neuvařili Samson, který si v poslední době stále více pochvalují,“ dodává Dřevikovský.

Pivovar Samson slaví Mezinárodní den životního prostředí letos již počtvrté. V minulosti jeho pracovníci čistili okolí pivovar na Lidické ulici a na cyklostezce kolem areálu.

Českobudějovický Samson o sobě dává v poslední době čím dál víc slyšet. V květnu uspořádal exkluzivní soutěž o zájezd na fotbalový šampionát v Rusku. Samson je totiž oficiálním pivem MS ve fotbale pro Českou republiku. Nyní se připravuje na konání SamsonFestu s fotbalovou tematikou, který je na programu 23. června a má záštitu českobudějovického primátora Jiřího Svobody.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Se Samsonem na fotbalový šampionát. Soutěž oficiálního piva MS ve fotbale má výherce

Publikováno:před měsícemZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Budějovický Pivovar Samson uspořádal pro zájemce exkluzivní soutěž. Využil toho, že je v České republice oficiálním pivem Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Výherce Jan Pacher z Brna získal zájezd pro dvě osoby na semifinále šampionátu v Moskvě.

„Pivo a fotbal jsou spojené nádoby. Díky partnerství s AB InBev je Samson oficiálním pivem MS ve fotbale pro Českou republiku. Uspořádali jsme jedinečnou soutěž s fotbalovou tematikou, vítězi přejeme hodně sportovních i společenských zážitků v Rusku, které je letos pořadatelem šampionátu v nejsledovanějším kolektivním sportu planety,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson soutěž ušil na míru zejména fotbalovým fanouškům. „Hlavní cenou je zájezd pro dvě osoby na semifinále fotbalového šampionátu. Dalších deset výherců získalo fotbalové míče s emblémem turnaje, další lidé se mohou těšit na dárkové balíčky s logem Samson,“ dodává Dřevikovský.

Soutěž proběhla od 9. do 22. května v hypermarketech sítě Albert. Její výsledky jsou vyvěšené na stránkách pivovaru www.samson.cz/soutez. Na fotbalový zájezd do Ruska pro dvě osoby za přes 300 tisíc korun už se může připravovat Jan Pacher z Brna. „Když jsem se dozvěděl, že pojedu do Ruska na šampionát, nevěřil jsem. Je to úžasné, bude to zážitek na celý život,“ říká šťastný výherce Jan Pacher.

Soutěž je součástí intenzivnější marketingové podpory nejstaršího českobudějovického pivovaru. Samson v květnu spustil nové internetové stránky, které zdůrazňují kořeny pivovaru v jihočeské metropoli. V sobotu 23. června se také uskuteční první ročník SamsonFestu, kdy se brány pivovaru otevřou široké veřejnosti. Ani letos navíc nebude Samson chybět na výstavě Země živitelka, která proběhne od 23. do 28. srpna v areálu českobudějovického výstaviště.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Samson se v ČR stal oficiálním pivem MS ve fotbale.

Publikováno:před 2 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Budějovický Pivovar Samson je v České republice oficiálním pivem Mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Díky tomu pořádá exkluzivní soutěž, která výhercům umožní získat zájezd pro dvě osoby na semifinále šampionátu v Moskvě.

„Pivovar Samson patří k tomu nejlepšímu v naší branži. Rádi se proto spojujeme s těmi nejlepšími v nesledovanějším kolektivním sportu planety, kterým je fotbal. Partnerství letošního Mistrovství světa ve fotbale v Rusku nám umožňuje naše členství v belgicko–brazilské pivovarnické skupině AB InBev,“ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pivovar Samson připravil pro spotřebitele mimořádnou soutěž, která potěší hlavně fotbalové fanoušky. „Hlavní cenou je zájezd pro dvě osoby na semifinále fotbalového šampionátu. Dalších deset výherců si rozdělí fotbalové míče s emblémem turnaje, dvě stovky dalších lidí dostanou trička a otvíráky s logem Samson,“ dodává Dřevikovský.

Soutěž probíhá od 9. do 22. května. Stačí si z limitované edice pivních lahví světlého ležáku Samson 12 v supermarketech a hypermarketech sítě Albert stáhnout potřebný kód a vyplnit připravený formulář na nových internetových stránkách pivovaru www.samson.cz/soutez. Výsledky budou vyhlášeny na webu 23. května.

Soutěž je součástí intenzivnější marketingové podpory nejstaršího českobudějovického pivovaru. Samson v květnu spustil nové internetové stránky, které zdůrazňují kořeny pivovaru v jihočeské metropoli. V sobotu 23. června se také uskuteční první ročník Samsonfestu, kdy se brány pivovaru otevřou široké veřejnosti. Ani letos navíc nebude Samson chybět na výstavě Země živitelka, která proběhne od 23. do 28. srpna v areálu českobudějovického výstaviště.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Pivovar Samson spouští nový web. Jeho tváří je legendární hostinský Evžen

Publikováno:před 2 měsíciZdroj:Pivovar Samson

Pivovar Samson rozjíždí nový web. Jeho tváří je výčepní Evžen Rychtařík, který se značkou Samson spojil 30 let profesního života. Nový web je vytvořen s nadsázkou, hlavní myšlenka ale zůstává jasná – České Budějovice jsou světovou pivní metropolí.

Když se v Českých Budějovicích řekne hospoda Na Spojce, je to opravdový pojem. Restauraci, kde se točí pivo Samson, od roku 1986 vedl charismatický Evžen Rychtařík. „Samson, to je můj život. Pil ho můj otec, já na něj nedám dopustit. Jsem velmi rád, že se kvalita piva v poslední době výrazně zlepšila a že mohu propagovat podle mě nejlepší pivo na světě,“ říká Evžen Rychtařík.

Právě hostinský Evžen provází návštěvníky webových stránek Samson.cz celým webem. „České Budějovice jsou pivní baštou, náš pivovar je nejstarší ve městě. Nabízíme tradici a zároveň kvalitu, kterou můžeme garantovat i díky investicím partnera AB InBev. V posledních čtyřech letech přesáhly 400 milionů korun,“ říká ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Nový web Pivovaru Samson s nadsázkou nabízí Evženův pohled na produkty Samsonu, mezi nimiž nechybí ani nealkoholické Pito. Evžen je také průvodcem po jihočeské metropoli pro ty, kteří nebydlí v Českých Budějovicích. „Jsem z Budějc je koncept, na kterém stránky stojí. Ukazujeme tak hrdost místních lidí na město i na pivo, které prostě k Českým Budějovicím patří,“ říká tvůrce webových stránek Samsonu ze společnosti NGS Martin Kössl.

Web má kromě laskavého pivního humoru i moderní grafické prvky. Pivovar Samson počítá s tím, že současně se spuštěním nových stránek zintenzivní komunikaci na sociálních sítích.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice je hrdým členem portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Ukáznění motoristé dostali při policejních kontrolách za odměnu Pito ze Samsonu

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Pivovar Samson se spolupodílel na bezpečnostně-vzdělávací akci „Řídím, piju nealko pivo“, na které spolupracuje s Policií ČR, BESIPem a Českým svazem pivovarů a sladoven. Ukáznění řidiči v Českých Budějovicích dostali od policistů a jejich asistentek Pito.

Kdo usedne za volant pod vlivem alkoholu, stává se nebezpečným pro okolí. Preventivní akci na odstranění společensky nebezpečného fenoménu organizuje osmým rokem Český svaz pivovarů a sladoven za podpory Policie ČR a BESIP. Letošního ročníku úspěšného projektu „Řídím, piju nealko pivo“ se ve čtvrtek 29. března poprvé zúčastnil i českobudějovický Pivovar Samson. „Bezpečnost na našich silnicích je velmi důležitá. Naše Pito, které mimochodem lingvisticky pochází ze sloučeniny slov pivo a auto, je pro řidiče vhodným nápojem,“ říká ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský s tím, že se v nejstarším českobudějovickém pivovaru hrdě hlásí k myšlence zodpovědného pití piva, která je jednou ze základních tezí vlastníka Samsonu, společnosti AB InBev.

Ze statistik Policie ČR vyplývá, že u 4 251 nehod (meziroční pokles o 134 nehod) v roce 2017 viníci nehod požili alkohol. Při těchto nehodách zemřelo 48 osob (o 4 lidi méně než v roce 2016).

Policisté v době velikonočních svátků, kdy si motoristé občas na alkohol nedají dostatečný pozor, při silniční kontrole zastavovali řidiče na frekventovaném hlavním tahu na Kaplici. Když vše proběhlo bez porušení předpisů, dostali motoristé za odměnu od pořádající agentury Pito. Nealkoholické pivo z Pivovaru Samsonu je vhodným nápojovým doplňkem i pro cyklisty.

„Šíříme informace o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou piva z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

Pito je nejstarším nealko pivem v Česku, jehož kořeny sahají do 70. let minulého století. V současnosti si získává přízeň nových řidičů, kteří oceňují jeho vyváženou chuť.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích

Pito využije "opilé brýle". První nealkoholické pivo v Česku hlásí rostoucí oblibu

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:Aktuálně.czAutor:ČTK

Pivovar Samson loni uvařil 7000 hektolitrů Pita, letos chce jeho výstav zvýšit v řádu procent. Stáčí ho v rakouském pivovaru Egger.

Pivovar Samson z Českých Budějovic se chce s nealkoholickým pivem Pito zapojit do projektu Českého svazu pivovarů a sladoven Řídím, piju nealko pivo. Zvažuje, že využije takzvané opilé brýle, které simulují řidičům opilost.

Pivovar loni uvařil 7000 hektolitrů Pita, letos chce jeho výstav zvýšit v řádu procent. řekl to ředitel pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Pito se zde vaří od 70. let 20. století, kdy v Československu vzrostl počet aut. Jde o první československé nealkoholické pivo. "Jako členové Českého svazu pivovarů a sladoven chceme podpořit jejich projekt Řídím, piju nealko pivo. Uvažujeme o využití jejich 'opilých brýlí', které simulují pocity a stav po požití alkoholu. Cílem je přesvědčit řidiče o nevhodnosti alkoholu za volantem," řekl ředitel.

Nealkoholické pivo nabízí i Budějovický Budvar, od roku 1992. Na trh ho dodává v lahvích, sudech i plechovkách. "Na celkové produkci pivovaru se nealkoholické pivo podílí asi 1,5 procenty. Zhruba třetinu objemu vyvážíme do 25 států, nejvíce na Slovensko a do Německa," řekl dnes mluvčí Budvaru Petr Samec.

Budvar v roce 2016 prodal 1,61 milionu hektolitrů piva a měl rekordní tržby 2,54 miliardy korun, hrubý zisk klesl téměř o čtyři procenta na 337,3 milionu korun. Výsledky za loňský rok zatím nezveřejnil.

Pito se prodává jen v ČR. V jižních Čechách má oproti jiným krajům silnější pozici. Samson stáčí Pito v rakouském pivovaru Egger, kam ho vozí v cisternách. Více než 95 procent loňského výstavu Pita stočil pivovar do lahví. Co do surovin si Dřevikovský myslí, že dosáhli vrcholu.

"Vaříme Pito z vynikající vody z artézského vrtu hlubokého 274 metrů, používáme vybraný žatecký chmel a nejkvalitnější český slad," řekl ředitel.

Příběh Pita je spojený s nárůstem počtu osobních aut v Československu začátkem 70. let. Pivovarníci kvůli tomu dostali za úkol vyrobit nealkoholické pivo. Experti z Jihočeských pivovarů v Českých Budějovicích vyvinuli nápoj Pito, který je zkratkou ze slov pivo a auto.

"Od počátku existence se Pito vyrábí v Pivovaru Samson metodou řízeného kvašení, kdy vzniká zanedbatelné množství alkoholu. V posledních letech se Pitu daří opět více pronikat do českých domácností a restaurací, čímž roste jeho obliba," řekl ČTK mediální zástupce pivovaru Pavel Orálek.

Pivovar Samson loni meziročně zvýšil tržby o 6,3 procenta na 89,1 milionu korun. Výstav v loňském roce vzrostl z 82.800 hektolitrů na 88.000 hektolitrů. Prodej piva se zvýšil především v Česku, kde Samson zaznamenal meziroční nárůst o 25 procent. Pivovar, jenž zaměstnává 71 lidí, patří do brazilsko-belgické skupiny AB InBev, která do něj od roku 2014 investovala zhruba 400 milionů korun.

Budějovický Pivovar Samson je zlatý. V pivní soutěži porazil konkurenci

Publikováno:před 5 měsíciZdroj:Pivovar SamsonAutor:Pavel Orálek

Pivovar Samson se dočkal dalšího ocenění. Zvítězil v degustační soutěži pivovarů České a moravské pivní koruny 2018. Cenu si od organizátorů soutěže v Praze převzal sládek Samsonu Radim Lavička.

„Každé ocenění potěší, jsme rádi, že jsme se nejlépe umístili hned při naší první účasti v této soutěži. Obzvláště nás těší, že se potvrdilo, že Samson je vynikající i točený ze sudu, protože se jednalo o klání sudových piv. Je to pro nás jednoznačný signál, že jdeme správným směrem a našim zákazníkům nabízíme pivo prvotřídní kvality,“ reaguje na výsledky soutěže sládek Pivovaru Samson Radim Lavička s tím, že se mu zamlouvalo prostředí slavnostního vyhlášení soutěže v Tereziánském sále Břevnovského kláštera v Praze, tedy Mekce českého pivovarnictví.

„Ukazuje se obrovský přínos investic našeho vlastníka AB InBev v posledních čtyřech letech. Dosáhly výše zhruba 400 milionů korun. Díky nim se mj. výrazně zlepšila kontrola výrobního procesu výroby Samsonu, to se razantně projevilo na kvalitě našich produktů,“ říká ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský. „Každá cena samozřejmě zahřeje u srdce, pro nás jsou ale největším zadostiučiněním zákazníci, kteří se k našemu pivu vracejí,“ doplňuje Dřevikovský s tím, že Samson na rozdíl od jiných značek nepociťuje úbytek vytočeného piva v restauracích.

„Jednotlivé vzorky posuzovalo 45 porotců, soutěže se celkem zúčastnilo 84 českých a moravských pivovarů. Samson se zařadil k těm nejlepším,“ říká pořadatel soutěže České a moravské pivní koruny 2018 Pavel Borowiec s tím, že mezi výherci nechyběly ani jiné tradiční pivovary i minipivovary.

Samson uspěl v soutěžích kvality piva i v loňském roce. Jeho desítka skončila mezi 26 konkurenty druhá na soutěži Pivo České republiky 2017. V testech zdravotní nezávadnosti piv serveru Stream.cz zase dvanáctka Samsonu vyšla jako nejlepší ze všech hodnocených piv.

Pivovar Samson, a.s., České Budějovice patří do portfolia belgicko-brazilské společnosti AB InBev, která je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.24.06.2018 09:5243