pivní portál
 

Pivní portál „České pivo - České zlato“

Všechny návštěvníky vítáme na představení pivního portálu „České pivo – České zlato“, který se zeširoka věnuje našemu tradičnímu českému nápoji - pivu!.

Na stránkách portálu naleznete denně aktualizovaný přehled pivních novinek, zajímavostí a rozličných pivních akcí napříč celou Českou republikou. Listovat můžete v nejucelenějším katalogu českých pivovarů a piv a rozsáhlém seznamu tuzemských hospod a restaurací. U jednotlivých pivovarů najdete podrobné informace o jejich historii, současnosti a samozřejmě přehled stálého i příležitostného sortimentu, u řady pivovarů i s vyobrazením piv nebo etiket.

Součástí stránek jsou fotografie exteriérů i interiérů pivovarů, jejich pivovarských restaurací a další galerie s pivní tématikou. Lokalizaci pivovarů umožňuje přehledná mapa pivovarů nebo mobilní appka. Funkce StreetView/Google nebo Panorama/Seznam.cz zprostředkovávají u vybraných pivovarů virtuální procházku kolem pivovaru. Své názory pak můžete prezentovat v diskuzích u jednotlivých témat nebo na Facebooku.

 
appka české pivovary
 

Mobilní aplikace „České pivovary do kapsy“

Mobilní aplikace „České pivovary“ není určena pouze pro příznivce pivní turistiky, ale i pro běžné konzumenty tradičního nápoje - piva. Prostřednictvím této aplikace můžete objevovat a poznávat nejen funkční pivovary, ale i pivovary připravované nebo naopak již uzavřené a mimo provoz.

Specifikace v kostce:
● nejucelenější a pravidelně aktualizovaný seznam funkčních, připravovaných i zaniklých pivovarů (od roku 1970)
● snadná možnost filtrování (dle typu, funkčnosti a návštěv) a třídění (dle aktualizace, hodnocení, návštěvnosti, popřípadě vzdálenosti) výběru pivovarůpivovary do kapsy
● přehledná lokalizace pivovarů na mapě
● jednoduché vyhledávání pivovarů dle jména nebo adresy
● detailní informace o pivovaru - adresa, kontakty, personální obsazení, sortiment
● krátké ohlašování novinek a aktuálních akcí
● naplánování trasy k pivovaru, 'Google StreetView Panorama' a další funkce
● možnost ohodnotit pivovar, přidat komentář k pivovaru a jeho sortimentu, označit si jeho návštěvu
● funkce obnovy navštívených pivovarů nebo jejich synchronizace při použití více mobilních zařízení

Požadavky:
● mobilní telefon, tablet nebo jiné mobilní zařízení s OS Android nebo iOS
● připojení k internetu, případně zapnutá funkce pro určení polohy

 
mapa pivovarů
 

Interaktivní „Mapa českých pivovarů“

Mapa českých pivovarů přehledně lokalizuje nejen všechny funkční průmyslové pivovary a minipivovary, ale naleznete zde i pivovary školní, pivovary bez stálé provozovny (tzv. „létající“), ale také pivovary připravované nebo naopak pivovary zaniklé (od roku 1970) a mimo provoz.

Typ pivovaru je na mapě výrazně odlišen barvou značky s miniaturou loga pivovaru. Dle uvedených typů lze pivovary také jednoduše vybírat k jejich zobrazení na mapě s výčtem vybraných pivovarů.

Kliknutím na značku pivovaru získáte rychle přehled základních informací o pivovaru - logo, jméno a firemní jméno pivovaru, adresa, telefonní a emailový kontakt, webové stránky, popřípadě jména vedení a sládka pivovaru.

Jelikož je mapa vytvořena na API rozhranní Mapy.cz, samozřejmostí jsou některé standardní prvky na změnu typu mapy - obecná, letecká, turistická nebo funkce zoom.

 
pivní facebook
 

„Pivobook“ - pivaři všech hospod, spojte se...

Pivní nadšenci, sledujte nás a podělte se o své zážitky na cestách za pivem také na našem Facebooku. Najdete zde nasdílené příspěvky, fotografie i videa z pivovarů, ale také jejich návštěvníků a dalších příznivců českého piva.

Jednoduše mezi sebou komunikujte, sdílejte multimediální data o pivovarech a jejich pivních akcích, udržujte přátelské vztahy a hlavně se bavte!