Historie a současnost pivovaru Holešovický Pražan

Holešovický Pražan je restaurace v areálu Výstaviště, kde můžete ochutnat hlavně moderní českou kuchyni. Dominantou celé restaurace je hlavní sál s dobovým interiérem pro 70 osob, dále pak stylový prvorepublikový salónek pro 20 osob a během letních měsíců je k dipozici také zahrádka s kapacitou až 150 míst k sezení.
Zdroj:Stránky Holešovický Pražan, 2019


Více na stránkách pivovaru

Výstaviště Praha se promění. Bude vařit i vlastní pivo

Publikováno:před 5 letyZdroj:Deník.czAutor:Pavel Kopecký

Hlavní město plánuje revitalizovat zanedbaný areál Výstaviště. Jelikož bude Průmyslový palác během rekonstrukce v následujících letech zavřený, láká Výstaviště na celou řadu menších akcí: otevření restaurace Pražan s minipivovarem, úpravy restaurace Bohemia, rekonstrukce divadla Spirála, opravy cest či boulderová stěna.

Oprava Průmyslového paláce, jehož levé křídlo před jedenácti lety vyhořelo, by měla začít příští rok. Stavbu za 1,2 miliardy korun již odsouhlasili památkáři. Kdy budou opravy hotovy, zatím není známo. „Budou to nižší jednotky let, po tu dobu zůstane palác zavřený,“ řekl radní pro oblasti financí Pavel Vyhnánek (Praha sobě).

Město chce proto revitalizovat okolní prostory, aby během oprav paláce z Výstaviště život nezmizel. „Cílem je, aby areál nesloužil pouze jednorázově. Chceme, aby sem lidé chodili pravidelně a trávili zde například celý den,“ řekl Vyhnánek.

I když návštěvnost Výstaviště dlouhodobě stoupá, rozlehlý areál je podle šéfa představenstva akciové společnosti Výstaviště Praha Tomáše Hübla zanedbaný. „Kamkoliv kopnete, objevíte řadu dalších problémů. Například u restaurace Bohemia se zjistilo, že dvě třetiny krovu jsou napadeny houbou,“ řekl Hübl s tím, že skoro do každé budovy zatéká.

Na začátku května otevře například restaurace Pražan se zahrádkou a minipivovarem. Oprav se dočkají také Křižíkovy pavilony a amfiteátr Křižíkovy fontány. Rekonstrukce největší zakryté tribuny v Praze začne v létě a trvat by měla rok. „Musíme se vejít mezi termíny akcí, aby nebyl přerušen provoz Výstaviště,“ dodal Hübl.

Příští rok otevře také restaurace Bohemia, v roce 2021 pak divadlo Spirála, přestavěny budou na multifunkční sály. Revitalizací také letos projdou rozsáhlé venkovní prostory, kde budou moci Pražané sportovat a odpočívat. Otevírá také nová venkovní boulderová stěna u plaveckého bazénu. „Je to jedna z nejmodernějších outdorových boulderových stěn v Evropě, konat se zde budou pravidelné závody,“ řekl Hübl.

Kromě oprav cest v parku bude vybudováno dětské lanové hřiště, fitness, workoutové hřiště, leknínové jezírko i veřejné grily. Areál také dostane dva nové vstupy ze směru od Stromovky. Na podzim se pak návštěvníci mohou těšit na nový gastro pavilon u bruselské brány. Otevřeno letos zatím bylo obnovené Maroldovo panorama, které si návštěvníci mohou prohlížet za doprovodu zvukových efektů.

Zastupitelstvo hlavního města pro letošní rok schválilo na rekonstrukce částku 243 milionů korun, společnost však podle Hübla vyčerpá jen 150 milionů. „Investujeme dvojím způsobem. Velké akce, jako například Průmyslový palác, má na starosti magistrát, menší provádí samotné Výstaviště Praha,“ řekl Vyhnánek. Podle něj nejvíce prostředků spolkne Průmyslový palác. Velké kulturní akce na Výstavišti, jako například festivaly či Matějská pouť, zůstanou samozřejmostí.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.30.04.2019 16:121