Historie a současnost Pivovaru Bezdružice

Zámecký pivovar Bezdružice nabízí širokou nabídku kvalitních českých piv vařených tradiční technologií.

V nabídce najdete jak ležáky, tak speciály. Mezi nimi jsou Harantova 11°, 13° a 17°, které Vás nadchnou pivovarsvou vyváženou hořkostí a zalahodí plnou chutí.

Pojmenování "Harantova" je odvozeno od jména starého českého vladyckého rodu Harantů z Polžic a Bezdružic, za jehož zakladatele Harantové považují Buška z Bezdružic, jenž žil na konci 14. století. Nejslavnějším pánem z rodu Harantů byl známý Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, spisovatel, diplomat a cestovatel, který žil ve stolením šestnáctém.

Tradice pivovarnictví je v naší zemi ještě starší než šlechtické rody. Již od dob praotce Čecha patří k nejvýznamnějším oborům našeho potravinářského průmyslu. Věhlas českého piva je dodnes celosvětový. Pivo, slad i chmel jsou stále důležité, jak pro vývoz mimo Česko, tak pro domácí trh. Nejen v sousedních zemích si spojí cizinci v asociaci naši zemi okamžitě s dobrým pivem.

Láska Čechů k pivu je stejně hluboká jako jeho tradice a historie. Říká se: „Co Čech, pivovarto pivař.“ Nebo také: „Pivo je tekutý chléb národa českého.“

Zámecký pivovar Bezdružice propojuje lásku k pivu a k naší zemi již při zpracování surovin. Způsob přípravy Harantových ležáků i speciálů dodržuje standarty nejvyšší jakosti. Výhodou je rovněž, že známe původ našich surovin a při výrobě respektujeme tradiční postupy. Celý proces výroby dodržuje přísně stanovená kritéria pro dosažení maximální kvality našich piv.

Výhodou Zámeckého pivovaru Bezdružice je jeho lokální charakter. Již delší dobu neláká strávníky konzumace masově rozšířených značek v unifikovaných formách a baleních. Takzvaná gastroturistika, která je v poslední dekádě let na prudkém vzestupu, se orientuje zejména na místní produkty s vlastním osobitou historií vzniku a s takzvaným vlastním životopisem. Pokud přijedete na návštěvu určité lokality na výlet, nebo se zkrátka jen zastavíte na cestách, stává se s drobnou nadsázkou skoro „povinností“ ochutnat místní speciality. I proto si Harantovy ležáky a speciály dávají záležet, aby zanechávaly dokonalý dojem, hluboký prožitek a dělaly dobré jméno celé oblasti.

Pivo je přece odjakživa naše tekuté zlato!
Zdroj:Stránky Pivovaru Bezdružice, 2019