Historie a současnost Pivovaru Žamberk

Pivo se v Žamberku vyrábělo už v letech 1749 - 1931 na zámku. Dnes jsou tyto prostory využívány Žambereckými vinařskými závody.
Minipivovar Žamberk byl založen r.1995 f. INTERO pana Miloše Chmelana. Tato společnost kompletovala minipivovary po celé Evropě i v Čechách a Žamberecký je v pořadí patnáctý. Značka piva Žamberecký Kanec má podobu se znakem města a vyrábí se od roku 1997. Pivo Žambereckého Kance lze zakoupit točené v pivovarské pivnici, nebo lahvové v obchodě pivovaru který je umístěný ve dvoře pivovaru.
Zdroj:Stránky 'Pivovaru Žamberk' 2015


Více na stránkách pivovaru

Do pivovaru na pivo i český film

Publikováno:před 4 měsíciZdroj:Orlický deníkAutor:Iva Janoušková

Kino v Žamberku se ve středu z Divišova divadla přestěhuje do pivovaru Kanec. V tamním sálku se bude od 19 hodin promítat český film Po strništi bos, který čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Zdeněk Svěrák za války na venkově.

Bohatou nabídku nabízejí i ostatní kina v okrese, Česká Třebová láká na francouzskou komedii Vezmeš si mě, kámo?, ve Vysokém Mýtě se bude promítat americký horor Všechno nejhorší. Dvojici filmů dnes nabízí Lanškroun, od 17 hodin poběží Králíček Petr a od 19.30 novinka letošního roku: Tátova volha. Tu pustí i kino v Jablonném nad Orlicí, a to od 20 hodin.

Koledy rozezpívaly pivovar v Žamberku

Publikováno:před 3 letyZdroj:Orlický deník

I v Žambereckém pivovaru se opět rozezněly koledy. Již tradiční akci neohrozil ani déšť, který se těsně před šestou spustil. V sále pivovaru děti i učitelé z místní ZUŠ, společně s hojným počtem návštěvníků, vytvořili pravou vánoční atmosféru. Zavoněl punč, sál se rozezpíval a v tu chvíi nikdo nechtěl věřit, že venku neleží sníh. Účastníků bylo na osm desítek.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.04.04.2018 16:142