Historie a současnost Pivovaru Tambor

Počátky vaření piva ve Dvoře Králové nad Labem jsou datovány již od 13.století. V roce 1850 tu postavili právováreční občané poslední novodobý pivovar. Dne 28.února 1979 byla v tomto pivovaru uvařena poslední várka piva.
pivovarTřicet let, a to přesně na den, trvalo pak obnovení vaření piva v tomto městě. 28.února 2009 proběhlo slavnostní vysvěcení varny a byla uvařena první várka v pivovaru novém. Myšlenku na jeho vznik podpořil staronový znovu vytrysklý pramen královodvorské vody. S tak kvalitní vodou z hloubky 130m, která má parametry vody kojenecké, nelze jinak než nakládat s patřičnou úctou a pokorou. Stalo se nový rodinný pivovar, který jednoznačně navázal na předchozí tradici vaření piva ve Dvoře Králové nad Labem, začal z této vody vařit výborné pivo.
Pivovar přinesl na trh tradiční královédvorské pivo a nově ho doplnil o originální název „TAMBOR". Kvalita našeho piva je daná nejen přírodní královédvorskou vodou, ale i vybranými moravskými slady a skvělým žateckým chmelem. Tyto suroviny ve spojení s kvašením kultury spodních pivovarských kvasnic dávají královédvorskému pivu TAMBOR charakteristickou plnou a jemně hořkou chuť.
Zdroj:Stránky pivovaru Tambor, 2016


Více na stránkách pivovaru

Prohlídky Pivovaru Tambor

Kdy:Po-Pá 9-17hod.Obec:Dvůr Králové nad LabemZdroj:Pivovar Tambor

Vážení přátele dobrého piva,
náš Královédvorský pivovar Tambor opět umožní zájemcům exkurze v našem provozu. V posledních měsících se tu z provozních důvodů exkurze nekonaly. Ke změně názoru vedla řada žádostí a zájem o možnost, provoz pivovaru si prohlédnout. „Prohlídky za účasti sládka, jsou určeny pro předem přihlášené skupiny od 5 do 15 osob. Součástí prohlídky je také ochutnávka v naší Pivovarské prodejně,“ vysvětlil majitel pivovaru Nasik Kiriakovský. V prodejně je možné si zakoupit lahvové pivo nebo propagační předměty. A samozřejmě si i posedět u našeho čepovaného Tambora.

S tím, jak stále roste počet lidí, pro které není pivo jen nápoj bez tváře, ale zajímají se o to, jak a z čeho vzniká, jsou exkurze zajímavým zážitkem. V případě Královédvorského pivovaru Tambor se jedná o nový moderní provoz, kde se vaří tradiční české pivo. Náš pivovar vám nabídne možnost nahlédnout za pomyslnou oponu úžasného divadla, kterým vaření piva bezesporu je.

Objednat si prohlídku bude možné od pondělí do pátku, v čase od 9 do 17 hodin. V době letních prázdnin připravujeme, po dohodě, rozšíření i o soboty a neděle.

Délka prohlídky je 45 minut. Cena pro jednu dospělou osobu, včetně ochutnávky, bude činit 130 korun, vstupné pro děti do 15let bude 70 korun . Rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti do 15 let je stanoveno na 330 korun. Důchodci nad 65 let, lidé s průkazem ZTP, studnti do 26 let mají vstup za 110 korun.

Bližší informace a objednávky můžete zasílat na mail: machek@pivo-tambor.cz, tel 499 621 176.

Aktualizováno: před rokem

Nové pivo od Tambora: Zlenická sousedská jedenáctka

Publikováno:před 3 měsíciZdroj:České nápoje

Dalším speciálním pivem Královédvorského pivovaru Tambor, které připomene významné výročí vzniku obce, je světlý ležák Zlenická sousedská 11%. Uvařit si ji nechali zástupci obce Zlenice, která je známá především díky stejnojmennému hradu. A také tím, že tu leží střed Čech i Evropy.

Poprvé ho ochutnali Zleničtí při jubilejním 10. sousedském plese. Nové pivo se setkalo s úspěchem, konzumenti ho hodnotili více než kladně.

„Pokud jde o naše tvrzení, že právě Zlenice jsou středem Čech i Evropy, tak je jasné, že jediný střed definitivně určit nejde. O polohu geografického středu Evropy se vedou učené spory na univerzitní úrovni. My se do nich ale nepouštíme, protože máme definitivně jasno. Ať si mají svůj střed Evropy třeba v Polsku, na Slovensku, ba dokonce i na Havlíčkobrodsku. Podstatné je to, že pro nás tento střed leží tady, ve Zlenicích. Ostatně, jak už řekl Ladislav Smoljak, střed Evropy je tam, kde o to nejsilněji usilují. No, a v místní restauraci, když jsme o to v pozdních hodinách usilovali, tak nebyl proti vůbec nikdo,“ vysvětlují Zleničtí, jak to vlastně s tím středem Evropy je. Přikládají logický argument, že pokud Zlenice leží ve středu Čech a Čechy ve středu Evropy, potom je jejich obec právě tím středem „starého“ kontinentu.

„I když je zlenický hrad starší, v písemných pramenech se poprvé objevuje roku 1318. Příští rok proto můžeme slavit sedmisté výročí jeho vzniku,“ vysvětlili zástupci obce.

Historie obce se váže především ke hradu, ze kterého se zachovaly už jen zříceniny. Proslavil ho svými kresbami Josef Lada a románem Zločin na Zlenicích hradě Radomír Šimáček. Malebná zřícenina se nachází na protějším břehu Sázavy. Zlenický hrad byl sídlem pánů z Dubé a Zlenic a jeho nejvýznamnějším majitelem byl Ondřej z Dubé, nejvyšší sudí Království českého v době vlády Karla IV. a Václava IV.

Zlenice jsou malou vesničkou, která tvoří jednu obec se Lštěním, to se pyšní hradištěm z 11. století. Dnešní obec má rušný společenský život. Pořádají svůj vlastní ples, masopustní akce či prvomájové oslavy. Mají také svoje vlastní „Prostřeno“, mají svoje sportovní akce a turnaje a jsou centrem vodácké i cyklistické turistiky. Ve Zlenicích vyvíjí své aktivity i výlučně dámský spolek Zlenická kulturní fronta, tzv. „Zlenický kufr“, zaměřený hlavně na keramiku. Navíc, protože Zlenice leží v kraji s tradicemi trampingu, fungují zde hned dvě trampské a country kapely a zdejší hospůdky jsou vyhledávané vyznavači této muziky.

K většině těchto aktivit neodmyslitelně patří konzumace českého národního nápoje, piva. „Poté, co majitelé pivovaru Tambor okusili zlenickou noční atmosféru a zjistili, že místní dovedou ocenit jejich opravdu dobré a kvalitní pivo navrhli, abychom významné sedmisté výročí existence Zlenického hradu, oslavili speciálně pro tuto akci připravenou Zlenickou sousedskou jedenáctkou,“ doplnili představitelé obce.

„Nové pivo je světlý ležák s EPM asi 11,6 %, alkoholu obsahuje 4,5 procent. Konzumentům nabízí sytou zlatou barvu, silný říz, je plné chuti se znatelnou chmelovou stopou a mírně ulpívající hořkostí v doznívání. Jednotka hořkosti IBU je kolem 35 jednotek,“ vysvětlil sládek Jan Pavlík.

"Nová „jedenáctka“ byla uvařena jednormutovým způsobem ze tří druhů sladů (plzeňský, bavorský, karamelový), chmelena třemi odrůdami chmele, Agnus, Harmonie a žatecký poloraný červeňák,“ doplnil charakter nového piva Jan Pavlík.

Pivo je stejně jako ostatní piva Tambor nepasterované, k dispozici bude jak nefiltrované, tak filtrované. Rozdíl od běžného ležáku 11% Tambor je především ve výraznější barvě s podzimními tóny a v intenzivnější hořkosti, kde je dominantní chmelové aroma. Všichni znalci klasických českých ležáků tyto vlastnosti jistě po napití ocení. Každý doušek nové Sousedské jedenáctky pobízí k dalšími napití.

Kromě Zlenic se nové pivo Tambor objeví i v restauracích zaměřených na pivní speciály, které královédvorský pivovar zásobuje.

Královédvorské pivo Tambor zamířilo k Sázavě a na Chrudimsko

Publikováno:před 11 měsíciZdroj:České nápoje

Dalším místem, kde nyní nakoupíte lahvové i sudové pivo z Královédvorského pivovaru Tambor, je Žďár nad Sázavou. Nabízí ho Nápojové centrum Antonín Fiala. Firma se specializuje na prodej a rozvoz nápojů již od roku 1994.

„Naší filosofií je především spokojený zákazník, ať už se jedná o podnikatele nebo řadového zákazníka. Abychom tohoto docílili snažíme se nabízet co nejširší sortiment nápojového zboží v různých cenových hladinách se zaměřením na komplexnost a flexibilitu našich služeb,“ vysvětlují majitelé.

Nápojové centrum otevřeli na jaře 2009. Preferují především prodej nápojového zboží za nízké ceny jak pro podnikatele, tak i pro drobný prodej.

Nápojové centrum je přesně to pravé pro všechny pivní fajnšmekry, kteří si zde mohou vybrat z více než 100 druhů lahvových a 100 druhů sudových piv, ke kterým nyní přibyl sortiment Královédvorského pivovaru Tambor.

Velké druhové zastoupení tu zákazníci najdou i destilátech, nealkoholických nápojích, lahvovém a stáčeném víně především od moravských a českých vinařů. „Nabízený sortiment neustále doplňujeme a rozšiřujeme dle přání zákazníků,“ doplnil Antonín Fiala.

Zabezpečují také prodej, servis a rozvoz nápojového zboží na společenské akce, plesy, rauty, zábavy, narozeninové nebo sportovní akce.

Kontakt:
Antonín Fiala, Nápojové centrum, Havlíčkovo nám. 254/7 (vchod z Nábřežní ulice), Žďár nad Sázavou 59101
mob: 608 821 251, tel: 566 624 063, e-mail: napoje.fiala@seznam.cz
Otevírací doba: Po – Pá: 8 – 12, 12.30 – 17, So: 9 – 11 hodin

Novým místem, kde si mohou zákazníci koupit Královédvorské pivo Tambor, je i Pivní centrum Chrudim. Ta vznikla v roce 2012, zaměřuje se na prodej pivních specialit, především pak z malých pivovarů. „Naše zákazníky máme nejen přímo v Chrudimi, ale také v okruhu pětadvaceti kilometrů,“ vysvětlil Aleš Beran, provozovatel obchodu. Královédvorský pivovar Tambor se tak stane dalším lákadlem zdejší nabídky.

Pivní centrum nabízí také pronájem výčepního zařízení a narážečů sudů. V případě potřeby zboží zákazníkům po dohodě dovezou.

Královédvorský pivovar Tambor začal nabízet v Pivním centru zatím všechna svá lahvová piva, do budoucna se nabídka rozšíří také o sudy.

Kontakt: Pivní centrum Chrudim, Pardubická 178, 537 01 Chrudim IV
tel. mobil: 777 126 433, e-mail: pivnipohotovostcr@seznam.cz.
Provozní doba: pondělí až čtvrtek, neděle : 10.00 - 19.00. pátek, sobota: 10.00 - 20:00

Velkoobchod Jona Drinks Vrchlabí nově nabízí pivo Tambor

Publikováno:před 12 měsíciZdroj:České nápoje

Královédvorský pivovar Tambor má od března nové obchodní zastoupení pro oblast Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Benecko, Jilemnice, Černý Důl. Stal se jím velkoobchod Jona Drinks Vrchlabí. Společnost JONA DRINKS – Velkoobchod nápojů se zabývá velkoobchodním prodejem nápojů a potravin od roku 1992.

Nabízet bude lahvové a sudové pivo v plném sortimentu, tedy všech šest druhů. Zájemci si pivo Tambor mohou koupit jak v prodejně, tak v rámci závozu velkoobchodu. Královédvorské pivo tedy nakoupí jak maloobchodníci, tak i majitelé restaurací, penzionů nebo hotelů.

„Snažíme se našim zákazníkům nabídnout široké spektrum tradičních českých piv, tedy s dlouhou dobou ležení, z českého žateckého chmele a pivovarských kvasnic, českého sladu a vody z vlastního artézského vrtu s parametry kojenecké vody. V nabídce máme poctivou světlou desítku, která zejména v letních měsících potěší pivaře svou plností. Naše tři kvalitní ležáky tvoří jedenáctka ozdobená řadou cen, prémiová dvanáctka, která nese jméno skvělého skladatele a královédvorského rodáka R. A. Dvorského a konečně specificky hořká polotmavá jedenáctka J. Jakoubek. Vše doplňují dva chuťově mimořádné pivní speciály,“ říká majitel pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský. Těmi speciály je tmavá třináctka s bohatou pěnou a polotmavá čtrnáctka pojmenovaná Klazar, na počest majitele původního královédvorského pivovaru.

Pivovar tímto krokem reagoval na zájem návštěvníků nejvyšších českých hor. Směřuje sem mnoho zákazníků z Prahy, kde je královédvorské pivo známým pojmem.

V březnu začíná Tambor a Jona Drinks spolupráci akcí se světlým ležákem 11%, v sudech i v lahvích.

S Tamborem na Les království

Publikováno:před rokemZdroj:ČpČzAutor:ČpČz

Po několika letech jsem se v tomto prozatím přívětivém podzimu rozhodl navštívit jednu z našich nejkrásnějších přehrad Les Království. Startovním bodem mé cesty bylo již standardně vlakové nádraží ve Dvoře Králové. Na cestu jsem se chtěl náležitě připravit, a tak jsem v rámci mého pivního putování zamířil k nedalekému místnímu Pivovaru Tambor. I přes brzkou ranní hodinu jsem měl štěstí. Před ještě uzavřenou pivovarskou prodejnou jsem potkal vedoucího marketingu Pivovaru Tambor, pana Machka. Ten mě s ochotou na cestu vybavil světlým a polotmavým ležákem Tambor 11°. Takto připraven jsem již bez okolků vyrazil k zhruba 7 km vzdálené přehradě.

První občerstvovací zastávkou se stala vesnička Filířovice s několika domky rozkládajícími se kolem malé čekárny s lavičkou vedle. Pravé místo pro krátký odpočinek a okoštování světlého Tambora 11° J.Jakoubek. Tak jsem poseděl, popil chuťově fajnové pivo a sledoval vesnický kolorit. V našich končinách bych byl v těchto dopoledních hodinách jistě považován za místního vesnického pobudu a povaleče. Nu což. Mám rád tyto momentky, kdy jdete starou polní cestou, předdrkotá vás několik desítek let starý gáz a ještě starší řidič pamatující si jistě válku vás zdraví jako místního starousedlíka. V další osadě procházím kolem baráčku s anténním vybavením jako u kosmické agentury 60.let a na jednoduchý dotaz "Co to tady vlastně chytáte?" dostávám od důchodce opřeného o plot vše vypovídající odpověď "Chytám celý svět".

Jdu dál a říkám si, jak krásně je na tom světě. A po spatření opravdu pohádkové přehrady Les království jsem o tom ještě více přesvědčen, což jistě nejlépe vypovídají fotografie. V těchto úžasně barevných podzimních dnech již bez živáčka a otevřeného občerstvení. A tak tuto klidnou půlhodinku s pohledem na přehradu trávím vychutnáváním polotmavého Tambora, snad ještě chutnějšího než byl jeho světlý bratr.

Cesta zpět do Dvora proběhla v podzimním až hromovém klidu. Prvního kolemjdoucího za Filířovicemi jsem potkal až po 4km na předměstí Dvora Králové v satelitním městečku.

Po klasické odměně jídlem a pivkem v restauraci na náměstí jsem již zamířil z centra na dosti vzdálené vlakové nádraží. Jenže to nebyl závěr cesty!

Při cestě zpět jsem se rozhodl ještě obnovit zásobu lahvového piva, tentokrát o další piva ze sortimentu pivovaru, a to světlou výčepní Tambor 10° a světlého „plnotučného“ ležáka Tambor 12° R.A.Dvorský . Měl jsem i tentokrát štěstí na pana Machka. S překvapením, tentokrát ochotně vyhověl i mé prosbě o nahlédnutí do provozních prostor Pivovaru Tambor, čímž jsem zažil další osobní prohlídku pivovaru.

Po prohlídce jsem neminul i ochutnání točeného piva v malém výčepu podnikové prodejny a při debatě s hostinským jsem pominul i odjezd vlaku. A tak cesta zpět dalším „nerychlým“ vlakem byla obohacena zastávkou v klasické nádražní restauraci v Jaroměři (miluji tyto nádražní prostory, kde se mnohdy zastavil čas) a nakonec v cílových Pardubicích.
Co na závěr? Les Království je opravdu kousek pohádkového světa, který stojí za to navštívit. Pivo Tambor mě ve všech stupňovitostech překvapilo, a to i v lahvovém provedení. Neváhejte a ochutnejte! Celkový příjemný dojem z Pivovaru Tambor u mě ještě vzrostl vstřícným a ochotným přístupem pana Machka a i zaměstnanců ve varně. Proto vše má u mě Pivovar Tambor velký palec nahoru.


Fotky ZDE na našem Facebooku

Pivovar Tambor pokračuje v připomínání významných rodáků města

Publikováno:před 3 letyZdroj:Krkonošský deník

Královédvorský pivovar Tambor pokračuje v připomínání významných rodáků Dvora Králové nad Labem.

Prvním byl R. A. Dvorský (stejnojmenný světlý ležák 12), teď je na řadě Jaroslav Jakoubek, považovaný za Otce českého šansonu. Je autorem mnoha populárních písniček. Stejně jako jiný královédvorský rodák, R. A. Dvorský, byl ale také autorem, na kterého se mělo zapomenout.

Narodil se 30. října 1927 ve Dvoře Králové nad Labem. Po studiu gymnázia a chemické průmyslovky začal pracovat v Tibě. Koncem padesátých let odešel do Prahy, kde se hned zapojil do kulturního života. Ve dne pracoval ve státní projekční kanceláři textilního průmyslu, večer se věnoval kultuře.

Díky trochu volnější atmosféře tu začaly vznikat zárodky budoucích legendárních scén. Jaroslav Jakoubek se s Ivanem Vyskočilem podílel na vzniku divadla Na zábradlí, pomáhal při prvních krůčcích poetické kavárny Viola, byl u zrodu divadla Rokoko. V době, kdy se ještě Jiří Suchý neznal s Jiřím Šlitrem, psal pro něj Jakoubek texty. Stal se externím redaktorem Československého rozhlasu a televize.

Jeho písničky zpíval Václav Neckář, Eva Pilarová, Pavlína Filipovská, Rudolf Pellar, Ljuba Hermannová a mnoho dalších zpěváků. „Nebýt Jardy, tak o mně vlastně nevíte. S Honzou Schneiderem jezdili do plzeňské Alfy. Tam si mě všimli a tak dlouho o mě vyprávěli Pepíkovi Vobrubovi, až mě pozval na zkušení natáčení s Tanečním orchestrem Českého rozhlasu," vzpomíná Václav Neckář.

Mezi Jakoubkovy nejznámější písničky z té doby patří Blues vo blůze (P. Filipovská), Víc nechtěl by snad ani D´Artagnan (W. Matuška a M. Kubišová), Smutný představení (L. Hermanová), Písnička pro Martu (K. Gott), Sněhová vločka (J. Suchý), Plakát (R. Pellar) nebo Táborák pro dva (V. Neckář).

Po roce 1968 se zařadil mezi širokou skupinu umělců, kteří byli donuceni opustit veřejný život. Několik let měl Prahu zakázanou. Začal pracovat na různých dělnických pozicích, občas jeho přátelé umožnili uvést písničku nebo melodii v divadle či rozhlase. Jak vzpomínají Královédvoráci, tvořil v té době do šuplíku. Po roce 1989 se mohly opět jeho písničky hrát, on sám se v devadesátých letech vrátil jako externí hudební redaktor do Českého rozhlasu.

Příliš si ale nové svobody neužil. Zemřel v Praze 27. července 1993. Dva roky po jeho smrti vyšlo profilové CD. Vznikl také jeden z jeho nejznámějších hitů, Nějak se vytrácíš má lásko, který nazpíval Petr Janda a skupina Olympic.

„Jednou se Jaroslav trochu zlobil na svět a já jsem na pár hodin odešla a tenkrát napsal šanson Nějak se vytrácíš, má lásko, s věnováním pro mě," vzpomíná jeho žena Jiřina Jakoubková. Text je ale mírně upravený. Celkem se Jakoubek podílel na téměř 400 písničkách.

Jakoubek polotmavý
Ve Dvoře Králové nad Labem vyšlo několik vzpomínkových článků ve Vlastivědném čtení, kde na něj mimo jiné vzpomínal spolupracovník z Tiby, pozdější kronikář Pavel Janoušek nebo skladatel a spoluautor velkého hitu o D´Artagnanovi, Jan Schneider. Jaroslava Jakoubka připomíná na domě na Vinohradech, kde žil, pamětní deska.

Ve městě samém Jaroslav Jakoubek žádnou připomínku nemá. Proto se Královédvorský pivovar Tambor rozhodl se souhlasem manželky Jiřiny pojmenovat nové pivo Tambor, polotmavý ležák 11, právě po Jaroslavu Jakoubkovi. Pivo poprvé uvařili sládci loni u příležitosti 5. výročí založení Královédvorského pivovaru Tambor. Od 3. března letošního roku se lahve a sudy exportují do restaurací, hospod a prodejen.

Patronem tisící várky piva Tambor se stal východočeský Deník

Publikováno:před 3 letyZdroj:Krkonošský deník

Ředitel Tomáš Doubrava ocenil dlouholetou spolupráci novin a královédvorského pivovaru.

„Letos slavíme pět let existence a právě vaříme tisící várku, což je pět milionů půllitrů Královédvorského piva Tambor," mohl včera pronést majitel pivovaru Tambor Nasik Kiriakovský. Půl národa si tak už dalo půllitr Tambora. Taková událost si zaslouží oslavu.

Ve varně Královédvorského pivovaru Tambor se sešel Nasik Kiriakovský se sládkem Janem Pavlíkem a jeho kolektivem. Role patrona se ujal ředitel východočeských regionálních Deníků Tomáš Doubrava. Volba nebyla náhodná. Deník sledoval vznik a růst Královédvorského pivovaru Tambor od samého počátku.

„Jedná se o letošní 190. várku. Vaříme jedenáctku, stejně jako v případě historicky první várky, i té pětisté," vysvětlil sládek Jan Pavlík. Do konce roku by mělo roční číslo stoupnout až na 290. „V současné době jede pivovar na sto procent své kapacity. Oproti loňsku jsme zaznamenali nárůst o 25 procent," doplnil Pavlík.

„Proto v současné době řešíme rozšíření kapacity až o 75 procent té současné. Ale samozřejmě za zachování kvality piva, při dodržení všech technologických postupů a doby ležení," zdůraznil majitel Nasik Kiriakovský.

Patron tisící várky, ředitel východočeských Deníků Tomáš Doubrava, vyzdvihl dlouhodobou spolupráci novin s Královédvorským pivovarem Tambor. „Jsem rád, že mě pan Nasik Kiriakovský pozval jako patrona tisícího vaření. S pivovarem Tambor spolupracujeme dlouhá léta, v podstatě od jeho vzniku. Je hlavním partnerem naší čtenářské soutěže Tipliga, které se účastní kolem pěti tisíc hráčů. Stejně tak podporuje Tambor naší Zimní Tipligu a je rovněž partnerem soutěže O nejlepšího fotbalového kanonýra," vysvětlil.

Zároveň ale přidal i svůj soukromý pohled: „Sleduji práci pana Kiriakovského od počátku. Obdivuji jeho nadšení, ochotu investovat do projektu, kdy se znovu začíná vařit pivo ve Dvoře Králové. Přeji vše dobré pivovaru i do dalších let a věřím, že se bude i nadále rozvíjet tak, aby si Královédvorské pivo Tambor mohla dát ne půlka, ale celý národ. Musím také jako obdivovatel židovské kultury ocenit, že Nasik Kiriakovský investoval do speciálních technologií, které splňují status košer piva. Podobný certifikát má jen málo pivovarů."

A na závěr dodal, že si Tambora vždy rád dá. „To pivo mi chutná, hlavně jedenáctka, která si hned v prvních letech po zrodu vydobyla řadu ocenění," dodal ředitel východočeských Deníků.

Sládek Jan Pavlík působil dříve v Ústí nad Labem. „Tohle je pro mě výjimečná událost. U tisíce várek jsem byl, ale tohle je vůbec poprvé ta historická, jubilejní. Jsem rád, že se mohu podílet na obnovení pivovarnické tradice ve Dvoře Králové," podotkl. Jan Pavlík byl také u vaření 500. várky.

Královédvorský pivovar slavil pětileté výročí založení

Publikováno:před 4 letyZdroj:Krkonošský deník.cz

Program pro celou rodinu nabídla páteční oslava pěti let Královédvorského pivovaru Tambor.

Na návštěvníky, kterých přišlo značné množství, čekala ukázka parkuru a koní Jezdeckého klubu Zálesí, výstava historických aut a motorek, kterou ozvláštnilo obrněné vozidlo Armoured Scout Car.

Pro děti byl připraven skákací hrad, dospělé potěšilo nové pivo, polotmavá jedenáctka pojmenovaná po hudebníkovi Jaroslavu Jakoubkovi, královédvorském rodákovi. Barevný volejbal pro děti na dvou hřištích předváděli členové VK Tambor Dvůr Králové, účastníci II. ligy. Na pódiu se vystřídalo pět kapel. Závěr večera, koncert populárního Vaťáku, zasáhl déšť, ten ale nezabránil fanouškům, aby před pódiem vesele tančili.

Pivovar Tambor slaví pět let, uvařil jedenáctku Jakoubek

Publikováno:před 4 letyZdroj:Krkonošský deník.cz

V pátek nabídne ve svém areálu vystoupení hudebních skupin, ukázku veteránů či koně.

Zábavný program pro celou rodinu připravil na tento pátek Královédvorský pivovar Tambor u příležitosti 5. výročí svého vzniku.

„Chceme nabídnout občanům, aby významné výročí oslavili spolu s námi. Proto jsme připravili program pro celou rodinu," uvedl majitel pivovaru Nasik Kiriakovský.
Vystoupí pět skupin různých žánrů

V areálu pivovaru se tak mohou od 11 hodin těšit příchozí na řadu atrakcí. Bohatý bude hudební program. Postupně se představí pět skupin různých žánrů, Klapeto z Náchoda se staročeskými písničkami, místní country kapely Phobos a Wostruha, večer uzavřou rockoví Creedence revival Czech a Vaťák.

Zároveň se pivovar Tambor rozhodl představil spolky a organizace, s kterými spolupracuje. Jezdecký klub Zálesí představí parkurové skákání a své koně, sportovci z několika oddílů, které spolupracují s pivovarem Tambor, předvedou ukázky tréninku. „Patří mezi ně například druholigový volejbalový tým, který nese název našeho pivovaru ve svém jménu," doplnil Nasik Kiriakovský. Milovníky „vůně benzínu" určitě potěší výstava historických aut a motorek Veteran Car Clubu nebo Den otevřených dveří autosalonů Citroen a Subaru.

Novému pivu požehná farář
Přesně v poledne zazní zvony z kostela a královédvorský farář Jan Czekala požehná zcela novému pivu. „Jedná se o polotmavý speciál 11, který ponese jméno skladatele a textaře Jaroslava Jakoubka. Pokračujeme tak v tradici připomínání slavných rodáků města Dvora Králové," prozradil majitel Tambora.

Tím ale výčet připravených atrakcí nekončí. Děti se určitě vyřádí na trampolínách a skákacím hradu, nebude chybět občerstvení všeho druhu. A důležitá informace: vstup na akci je zdarma.

Nealkoholické pivo Tambor Abstinent uvedl včera na trh

Publikováno:před 7 letyZdroj:Jičínský deníkAutor:Bedřich Machek

Nealkoholické pivo Tambor Abstinent uvedl včera na trh Královédvorský pivovar Tambor v místní zoologické zahradě.

Kmotry se stal Deník, který zastupoval ředitel Karel Tejkl a ředitelka zoologické zahrady Dana Holečková. „S Deníkem spolupracujeme dlouhodobě, například v rámci Tip ligy. Před rokem u nás byli na exkurzi pracovníci zoo. Tehdy ředitelka Holečková litovala, že nevyrábíme také nealkoholické pivo. A jelikož držím slovo, pivo je tady,“ vysvětlil Nasik Kiriakovský, majitel pivovaru Tambor.

„Nové pivo mi téměř zachutnalo. Proč téměř? Protože musím zdůraznit, že pivo vůbec nepiji,“ hodnotila Tambora Abstinent Dana Holečková. Dodala, že i velice pěkně voní, není hořké a své příznivce si tak určitě najde. Také ředitel Deníku východní Čechy Karel Tejkl si na nealko Tamboru pochutnal (na snímku zleva Karel Tejkl, Nasik Kiriakovský a Dana Holečková při přípitku).

Nové pivo bude v půllitrových lahvích. Zatím je k dostání v pivovarských prodejnách ve Dvoře, podle zájmu se objeví i v dalších městech.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.20.11.2017 20:099