Historie a současnost Řemeslného pivovaru Husar

Objekt pivovaru se nachází na rozmezí tří krajů v obci Koválovice – Osíčany (okres Prostějov). Původně se jedná o historickou „HOSPODU U NÁDRAŽÍ“.

V roce 2015 prošel chátrající objekt celkovou rekonstrukcí a vznikl pivovarzde nový parní minipivovar s plánovaným ročním výstavem 2 000 hl.
V rámci rekonstrukce byl obnoven původní vzhled budovy a odstraněny nešetrné zásahy z dob nedávno minulých, kdy zde byla obecní prodejna. Instalace pivovarské technologie proběhla skrz nové stavební otvory v průběhu června roku 2015. Technologickou část minipivovaru vyrobila firma Strojtep. Dvou-nádobová varna má objem 1 500 litrů. Technologie dále obsahuje: 2 otevřené spilky (3 000 l), 6 ležáckých tanků (3 000 l), zásobníky teplé a ledové vody, strojní chlazení, plynový vyvíječ páry, mačkadlo sladu, úpravnu vody, řídící software atd. První várka piva byla v řemeslném pivovaru HUSAR uvařena v říjnu 2015.

Vyrábíme pivo řemeslným postupem za použití kvašení v otevřených kádích. Produkujeme pivo nefiltrované a nepasterizované se všemi zdravotními benefity a tradiční chutí. Místní voda, slady z Kroměřížska a Žatecký chmel dodávají našemu pivu tu nejlepší chuť a kvalitu.
Náš sortiment zahrnuje světlá piva stupňovitosti 11° a 12° a polotmavý speciál 13°. Příležitostně budeme vařit speciální piva a jsme schopni se přizpůsobit požadavkům zákazníků.
Zdroj:Stránky Řemeslného pivovaru Husar, 2016


Více na stránkách pivovaru