Historie a současnost Pivovaru Čechmánek

Pivovar od listopadu 2014 mimo provoz.
Od 1.4.2016 je majetek společnosti Pivovar Čechmánek s.r.o. v konkursu.


Bývalý hokejista Čechmánek dostal podmínku za podvody

Publikováno:před 2 letyZdroj:iDNES.cz

Podmíněný trest dostal u Krajského soudu ve Zlíně bývalý hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek, který je obžalovaný z podvodu. Je to už čtvrté rozhodnutí v pořadí, první padlo v roce 2018.

Předchozí verdikty byly zprošťující. Státní zástupce se však pokaždé odvolal a Vrchní soud v Olomouci případ vrátil k dalšímu projednání.

Dnes dostal Čechmánek tříletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na zkušební dobu pěti let.

Podle spisu se Čechmánek zadlužil při podnikání. V kauze jde o nezaplacené faktury za práci firem a řemeslníků, kteří pracovali například na Čechmánkově pivovaru ve Zlíně nebo bytovém domě v centru Holešova.

Původně byla výše škody stanovená na 15 milionů korun. V průběhu projednávání věci u soudu se ale snížila. Podle aktuálního rozsudku přesáhla 7,2 milionu korun. Soud zprostil Čechmánka části obžaloby, podle níž způsobil další škodu asi za čtyři miliony korun.

Čechmánek rozhodnutí soudu nekomentoval. Obhájce Tomáš Štípek, který pro svého klienta žádal zproštění obžaloby, řekl, že si ponechávají lhůtu pro případné podání odvolání. Ponechal si ji také státní zástupce Petr Matoušek, který Čechmánkovi navrhoval až čtyřletý nepodmíněný trest.

„Pokud jde o trest, soud přihlížel k výši škody a počtu poškozených osob, k okolnostem případu, za kterých byl trestný čin spáchán, k míře zavinění obžalovaného a motivu jeho činu,“ uvedl soudce Pavel Dvorský. „Soud má za to, že navození škodlivého následku a vlastní obohacení na úkor poškozených osob nebylo přímým záměrem obžalovaného, nýbrž se jednalo o důsledek jeho nezodpovědného přístupu,“ dodal.

Období, o kterém soud jednal, bylo obžalobou vymezeno lety 2011 až 2014. Vrchní soud ale začátek kauzy posunul na březen 2013. V té době už na Čechmánkových budovách vázly zástavy a podle soudu musel obžalovaný alespoň tušit, že firmám nezaplatí, i když si u nich stále objednával práci.

A právě tímto obdobím se nyní zlínský krajský soud zabýval. „Myslím si, že to je spravedlivé už v této chvíli. Podle rozhodnutí Vrchního soudu, jestliže se má posuzovat od března 2013, tak nalézací soud k tomu přistoupil skutečně zodpovědně, zprostil mého klienta prakticky pro polovinu skutků a pro polovinu uznal vinným, a to jenom kvůli objednávkám po březnu 2013,“ reagoval po vynesení rozsudku Štípek.

Státní zástupce Petr Matoušek se do doby, než bude mít písemné vyhotovení rozsudku, nechce s výsledku vyjadřovat. Uvedl nicméně, že jeho soukromý názor je, že Čechmánek podnikání podcenil. „I toto bylo dílem, které se podepsalo na celkovém výsledku, tedy podcenění situace, neříkám, že to byl jediný důvod,“ řekl Matoušek.

Na tom, že šlo o úmysl, trvá. „Úmysl tam každopádně byl, jinak by nebyl uznán vinným zločinem podvodu. Byl shledán pouze úmysl nepřímý, takže pan Čechmánek věděl, že poškozeným může způsobit škodu, ale bez přiměřených důvodů spoléhal na to, že ji nezpůsobí, i to je úmysl,“ vysvětlil.

Hokejem vydělal 200 milionů, zbyly jen dluhy
Bývalý hokejový reprezentant celou dobu opakuje, že nikoho podvést nechtěl a kdyby na něj nebyla uvalená exekuce, která mu bránila nakládat s majetkem, dluhy by vyrovnal. Sám sebe vidí jako oběť insolvenčních zákonů. „Samozřejmě ano, soud dospěl k názoru, že tam není přímý úmysl někoho podvést. Pravděpodobně se budeme muset odvolat, protože chceme tu pravdu někde zjistit,“ konstatoval obhájce. Čechmánek sám verdikt nekomentoval.

Hokejem si vydělal zejména díky angažmá v kanadsko-americké NHL kolem 200 milionů korun. „Ač jsem se vrátil do Česka po dlouhé době s majetkem, který byl vysoký, rozjel jsem podnikatelské záměry, které nebyly dotaženy. Ale můj majetek vždy mnohonásobně převyšoval dlužné částky,“ uvedl před týdnem v závěrečné řeči padesátiletý Čechmánek. „O všechno jsem přišel, nemám nic,“ zmínil.

Čechmánkův pivovar chátrá, jeho prodejem se druhým rokem zabývá soud

Publikováno:před 5 letyZdroj:iDNES.czAutor:Milan Libiger

Na základě žalob se soud už druhým rokem zabývá kritizovaným prodejem zlínského pivovaru s restaurací bývalého hokejového brankáře Romana Čechmánka. Zatím bez výsledku. Objekt dál zůstává zavřený.

Na budově je sice napsáno velkým písmem Pivovar U Lva, ale už několik let je zavřená a před jejím vchodem parkují auta. Navíc ji několikrát vykradli zloději.

To výstižně dokumentuje situaci kolem jejího prodeje v roce 2016, jehož zákonitost posuzuje na základě tří žalob brněnský krajský soud.

Zlínský pivovar s restaurací bývalého úspěšného hokejového brankáře a olympijského vítěze z Nagana Romana Čechmánka prodal v roce 2016 jeho insolvenční správce v elektronické dražbě za 7,78 milionu korun, přičemž řada věřitelů prodej kritizovala kvůli tomu, co mu předcházelo.

Insolvenční soud dražbu nejprve povolil, jenže šest dní před jejím konáním ji zrušil, což ještě pouhý den před ní potvrdil. Ve stejný den a jen o pár hodin později však své rozhodnutí změnil. I kvůli tomu se přihlásil jediný zájemce, přestože budovu chtělo získat více firem.

Uherskohradišťskému podnikateli Martinu Masaříkovi stačilo přihodit k vyvolávací ceně pouhých 50 tisíc korun. Nový majitel chtěl restauraci otevřít už v roce 2017, dodnes to ale neudělal a nevypadá to, že by se k tomu schylovalo.

„Ještě k tomu nebudu nic říkat. Nic se tam teď neděje, až bude něco aktuálního, můžu vám zavolat,“ reagoval Masařík na dotaz MF DNES.

Brněnský krajský soud se zatím snaží rozplést složitou situaci kolem elektronické dražby, kterou nakonec může i zrušit.

Žalobou ji napadl například právník Jakub Háj, který je insolvenčním správcem Čechmánkovy ženy Dagmar, jež má také dluhy. Podle něho byl pivovar s restaurací ve společném jmění manželů, tudíž se nemohl prodat jen v rámci Čechmánkova řízení.

„Máme odlišný názor na to, jestli měl (insolvenční správce Čechmánka, pozn. red.) prodávat veškerý společný majetek ve svém řízení, nebo jsme to měli dělat oba dva. V rámci insolvence byly o majetek vyvolané spory, přes které by podle mého názoru nemělo být prodáváno,“ přiblížil Háj. „To, jak probíhala dražba, si musí vyhodnotit věřitelé, o jejichž peníze jde,“ doplnil.

Věřitelé dražbu kritizují
Věřitelé dražbu kritizují, je mezi nimi i holding Synot, který však žalobu nepodal, protože už tak učinili jiní.

„Zbytečně bychom tím zahlcovali justici,“ uvedla už dříve mluvčí Synotu Magda Pekařová.

Podle Čechmánkova insolvenčního správce Jaroslava Brože bylo společné jmění vypořádáno a prodávat se mohlo.

„Žaloby na neplatnost dražby hodnotím jako účelové a ničím nepodložené. O jejich oprávněnosti rozhodne nestranný soud,“ prohlásil opakovaně Brož.

Soud ho sice už jednou odvolal, následně však odvolací soud původní rozhodnutí zrušil.

Další žaloby podávala Dagmar Čechmánková a společnost Four Design Factory ze slovenské Skalice. Městský soud v Brně řízení zahájil a vzápětí přerušil právě kvůli takzvaným incidenčním sporům, mezi než patří i pře o to, jestli byl pivovar s restaurací ve společném jmění manželů Čechmánkových.

O tomto sporu ještě brněnský krajský soud nerozhodl, avšak o několika jiných už ano. Celkem jde o 23 incidenčních sporů. Rozuzlení případu tak bude zřejmě ještě trvat několik měsíců, možná let.

Zlínský soud Čechmánka zprostil obžaloby z podvodu
Jiná soudní kauza, která se týká Čechmánka, má mnohem rychlejší spád. Zlínský soud na začátku dubna podruhé zprostil bývalého úspěšného sportovce obžaloby z podvodu, za který mu hrozilo až deset let vězení.

Podle státního zástupce připravil firmy, které pro něho stavěly právě i pivovar s restaurací ve Zlíně, o 15 milionů korun. Soudce však rozhodl, že nešlo o úmysl, ale o to, že Čechmánek špatně investoval. Žalobce se proti tomu odvolal, takže se případem bude opět zabývat Vrchní soud v Olomouci, který první zprošťující verdikt zrušil.





Insolvenční správce pochybně prodal Čechmánkův pivovar, soud jej odvolal

Publikováno:před 6 letyZdroj:iDNES.czAutor:Milan Libiger

V insolvenčním řízení s bývalým hokejistou a zkrachovalým podnikatelem Romanem Čechmánkem odvolal krajský soud insolvenčního správce Jaroslava Brože. Brož stál na konci roku 2016 za kritizovaným prodejem Čechmánkova zlínského pivovaru s restaurací za 7,78 milionu korun, když jeho hodnota byla zřejmě mnohem vyšší.

„Myslím si, že je v pořádku, že byl insolvenční správce odvolán,“ míní advokát Tomáš Štípek, který Čechmánka zastupuje v trestním řízení u zlínského soudu.

Bývalý slavný hokejista je souzený kvůli podezření z podvodu, protože neplatil dodavatelům, kteří pro něho pracovali. Za to mu hrozí až 10 let vězení.

„Sto procent věřitelů chtělo, aby pivovar fungoval dál a vydělával peníze, a on ho nechal proti názoru věřitelů vydražit. Tíží mě, že majetek za minimálně 20 milionů korun vydražil za 7,7 milionu korun. To je v podstatě zvěrstvo,“ prohlásil Štípek.

Brože odvolala soudkyně brněnského krajského soudu Vlasta Bruknerová z více důvodů, například proto, že ji insolvenční správce nařkl z podjatosti nebo z toho, že manipulovala se spisem.

„Nebudu to v tuto chvíli komentovat. Podrobně se seznámím s obsahem rozhodnutí a pak zvážím další postup,“ reagoval Brož, který se může proti svému odvolání odvolat.

Dražbu vyhlásil krátce před jejím konáním
Stále také hájí prodej pivovaru v dražbě jedinému zájemci, i když proti tomu padlo několik žalob, které bude řešit soud.

Pivovar s restaurací v centru Zlína získal za 7,78 milionu korun podnikatel Martin Masařík, byl jediným zájemcem a výsledná cena byla jen o 50 tisíc korun vyšší než vyvolávací.

Insolvenční soud dražbu nejprve povolil, jenže šest dní před jejím konáním ji zrušil, což ještě pouhý den před ní (25. října 2016) potvrdil. Ve stejný den a jen o pár hodin později však své rozhodnutí změnil. Proto se do dražby nestihli přihlásit další zájemci, například firma Synot hazardního magnáta Ivo Valenty, která skupovala pohledávky vůči Čechmánkovi.

„Jedná se už o v pořadí čtvrtého insolvenčního správce v záležitosti konkurzu Romana Čechmánka. Byli bychom rádi, kdyby nová správkyně posunula případ, ve kterém figuruje mnoho procesních žalob, dál, nejlépe k jeho ukončení,“ sdělila k odvolání Brože mluvčí Synotu Magda Pekařová.


Olympijský vítěz z Nagana Roman Čechmánek u soudu kvůli miliónovým podvodům

Publikováno:před 6 letyZdroj:Novinky.czAutor:Aleš Fuksa

Až desetileté vězení hrozí v případě uznání viny a odsouzení olympijskému vítězi z Nagana Romanu Čechmánkovi. Krajský soud ve Zlíně se od pondělí zabývá případem podvodu, kterého se měl dopustit na 28 fyzických a právnických osobách. Škoda, kterou jim měl v letech 2011 až 2014 způsobit, dosahuje více než patnácti miliónů korun.

„Obžalovaný se dopustil zločinu podvodu. Uzavíral dohody a smlouvy, přestože věděl, že mu jeho finanční situace nedovolovala plnit podmínky dané smlouvami. Nebyl schopný splácet sjednané úvěry. Později se stal pro poškozené nekontaktním. Byl si vědom tíživé situace a závazků ke svým dřívějším věřitelům,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Petr Matoušek.

Podvodů se měl Čechmánek dopouštět ve Zlíně a v Holešově na Kroměřížsku. Podle Matouška chtěl obžalovaný záměrně získat majetkový prospěch. Odebíral na základě smluv služby, stavební materiál a bytové či restaurační vybavení.

Bývalý reprezentační brankář u soudu v pondělí využil svého práva a odmítl vypovídat. Předseda senátu Radomír Koudela tak četl jeho dřívější výpověď z přípravného řízení.

Posléze Čechmánek svou dřívější výpověď doplnil. Podle svých slov „nikdy nejednal v podvodném úmyslu“. Uvedl, že kdyby se v konkurzu prodával majetek za tržní ceny, věřitelé by všechny své pohledávky dostali. Byl však údajně vydán napospas konkurznímu správci.
Majetek byl prý vyšší

„Můj majetek v době vyhlášení insolvence byl mnohonásobně vyšší než pohledávky a dluhy. Kdyby insolvence nebyla vyhlášena, tak jsem byl bez nějakých problémů schopen splatit všechny dluhy, které jsem měl. Způsob vedení insolvence považuji za naprosto neprofesionální a tam vidím ten majetek, jak utíká mezi prsty a mizí někde pryč,“ řekl Čechmánek.

Obžaloba souvisí s jeho neúspěšným podnikáním, při kterém se zadlužil. Půjčoval si peníze od známých, měl úvěry u bank. Jeho dluh dosáhl podle odhadů zhruba sta miliónů korun. Od roku 2013 je muž v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na jeho majetek.

Provozoval pivovar
Bývalý hokejista provozoval ve Zlíně minipivovar s restaurací, ve kterém vařil pivo Lev. Už po zhruba roce fungování jej však musel zavřít. Insolvenční správce jej poté podle Čechmánka prodal hluboce pod tržní cenu, a to za sedm miliónů korun.

„Jeho hodnota přitom byla kolem třiceti miliónů. Jen když jsem starý dům kupoval, zaplatil jsem za něj přes deset miliónů,“ uvedl na adresu insolvenčního správce Čechmánek.

Hokejista v minulých letech také opravoval bytový dům v Holešově, koupil si bývalý domov důchodců v Prostějově. Investoval i do developerského projektu v Chorvatsku, vlastnil byty ve Zlíně a v Čeladné.

Soud bude v dalších dnech pokračovat výpověďmi svědků a soudních znalců.
Bývalý brankář Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009. Od loňska vede jako trenér hokejisty druholigového Hodonína.

Dražbou majetku to nekončí, Čechmánek si vyslechl obvinění z podvodu

Publikováno:před 7 letyZdroj:iDNES.czAutor:Milan Libiger

Zatímco insolvenční správce zpeněžuje majetek Romana Čechmánka, někdejší úspěšný hokejista a dnes zkrachovalý podnikatel má potíže s policií. Obvinila ho z podvodu.

Zlínská stavební firma podnikatele Petra Strnada se před několika lety podílela na přestavbě domu ve Zlíně na minipivovar s restaurací. Investorem byl Roman Čechmánek, tehdy ještě ambiciózní podnikatel, který vlastnil řadu nemovitostí.

Jenže Strnad brzy zjistil, že ačkoliv svoji práci odvedl, Čechmánek se nemá k tomu, aby mu za to poslal dohodnuté peníze.

„Moc dobře věděl, že nám nezaplatí. Měl to tak naplánované,“ nepochybuje Strnad.

Čechmánek mu dlužil přes půl milionu korun, což byla pro menší stavební firmu značná suma.

„Nakonec jsem stejně jako někteří ostatní věřitelé pohledávku prodal za 20 až 30 procent. Byl jsem v minusu asi 400 tisíc korun,“ popsal Strnad.

Celkové dluhy? 100 milionů
Podobných stížností na Čechmánkovu platební morálku je víc. Policie teď zjišťuje, zda si firmy neobjednal, ačkoliv už dobře věděl, že jim nebude mít z čeho zaplatit.

Exhokejistu vyšetřuje na základě trestních oznámení už několik let, teď se však řízení dostává do další fáze.

„V této kauze je obviněná jedna osoba, a to ze spáchání trestného činu podvodu. Bližší informace poskytneme po ukončení vyšetřování,“ řekl mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.

U podvodu je trestní sazba až 5 let vězení. Pokud se tedy případ dostane k soudu, mohl by někdejší slavný hokejista, který si i díky svému působení v NHL vydělal až čtvrt miliardy korun, skončit za mřížemi. Jeho dnešní dluhy činí přibližně 100 milionů korun.

„Nebudu obvinění mého klienta komentovat. Nechci vytvářet žádný tlak na orgány státní moci jakýmkoliv vyjádřením,“ reagoval stručně Čechmánkův obhájce Aleš Dufek.

Věřitel: Ještě mu to musí dokázat
Pro podvedené firmy, které pro Čechmánka těžko hledají slušné slovo, je obvinění jen malou satisfakcí.

„Musí mu to ještě dokázat, zatím není nic jisté. Bude to trvat ještě dlouho,“ míní Strnad. Podle bývalého Čechmánkova právního zástupce Petra Bernátka jeho exklient nechtěl nikoho napálit.

„Nechal si poradit od špatných lidí a špatně investoval,“ tvrdí Bernátek.

Policie nyní bude pokračovat ve výsleších. Kdy a s jakým výsledkem případ uzavře, není jasné.

Mezi Čechmánkovými věřiteli byl i někdejší zlínský hokejista Petr Čajánek nebo bývalý šéf vsetínského hokeje Oldřich Štefl (více zde). Ti své pohledávky také prodali, aby viděli aspoň část svých peněz.
Čechmánek bydlí v domě patřícím Synotu, platí mu nájem

Minipivovar s restaurací už mezitím získal nového majitele. Za 7,8 milionu korun ho koupil podnikatel Martin Masařík, který na Uherskohradišťsku provozuje několik restaurací.

Dražbu však provázejí spory, protože soud ji ještě ráno před jejím konáním nepovolil. O pár hodin později už ale ano. Nakonec se přihlásil jediný zájemce. Ti další tvrdí, že neměli dost času na to, aby složili jistinu 900 tisíc korun.

„Dražba se měla odložit na pozdější termín,“ je přesvědčen jednatel věřitelské firmy Passvilan Karel Evják.

Peníze nedokázal včas složit ani holding Synot, který je také jedním z věřitelů a měl o pivovar zájem. Už dříve koupil několik jeho nemovitostí v rámci insolvenčního řízení (více zde). Například dům na Jižních Svazích, kde Čechmánek se svojí rodinou stále žije, avšak musí každý měsíc platit nájem.

„Podle našeho názoru dražba neproběhla standardně a v souladu s insolvenčním zákonem,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

Insolvenční správce Jaroslav Brož si však stojí za svým: všechno bylo podle zákona, protože soud nakonec přibližně 24 hodin před jejím konáním dražbu povolil. Argumentuje také tím, že dražba, která se konala na konci října, byla avizovaná na takzvané centrální adrese v souladu se zákonem od začátku září.

Čechmánek s médii nekomunikuje. V prosinci se vrátil k hokeji jako trenér druholigového Valašského Meziříčí, které se chystá na play-off.

„Domluvili jsme se, že se pokusím týmu do konce sezony pomoct,“ řekl pro klubový web.

Každou hodinu jinak. Dražba Čechmánkova pivovaru budí pochybnosti

Publikováno:před 7 letyZdroj:iDNES.czAutor:Milan Libiger

Nedávnou dražbu pivovaru s restaurací ve Zlíně, který patřil zkrachovalému podnikateli, bývalému hokejistovi Romanu Čechmánkovi, zpochybňují věřitelé i neúspěšní zájemci. Soud s dražbou nejprve souhlasil, potom ne a pouhý den před jejím konáním opět ano.

Ačkoliv jde o atraktivní nemovitost poblíž centra Zlína, do dražby na konci loňského října se přihlásil jediný zájemce.

Pivovar s restaurací brankáře Romana Čechmánka získal Martin Masařík za 7 777 777 korun. To je jen o zhruba 60 tisíc korun více, než byla vyvolávací cena.

„Určitě otevřu ještě letos. Podnik bude fungovat v podobném duchu jako před uzavřením,“ plánuje Masařík, který na Uherskohradišťsku provozuje několik restaurací Masaro.

Elektronickou dražbu však napadli žalobou někteří věřitelé, kteří koupili pohledávky vůči Čechmánkovi. Upozorňují na to, že insolvenční soud dražbu nejprve povolil, jenže šest dní před jejím konáním ji zrušil, což ještě pouhý den před ní (25. října 2016) potvrdil.

Ve stejný den a jen o pár hodin později však své rozhodnutí změnil. Důvod? Insolvenční správce Jaroslav Brož doložil potřebný souhlas s prodejem od státního zástupce, který na proces dohlíží. Čechmánka totiž kvůli podezření z podvodu vyšetřuje policie. Soud nakonec řekl, že je na insolvenčním správci, zda bude dražit.

„Vše proběhlo podle zákona. Soud vyslovil potřebný souhlas, stejně jako krajské státní zastupitelství,“ reagoval Brož.

Dražbu kritizuje i Synot
Věřitelé s tím ale nesouhlasí. Podle nich není obvyklé, aby soud dražbu zakázal den před jejím konáním a za pár hodin ji povolil.

„Na složení dražební jistiny 900 tisíc korun měli zájemci pouhý den a kromě jednoho to nikdo nestihl. Dražba se měla odložit na pozdější termín,“ je přesvědčen jednatel věřitelské firmy Passvilan Karel Evják.

Peníze nedokázal včas složit ani holding Synot, který je také jedním z Čechmánkových věřitelů a měl o pivovar zájem. Už dříve koupil několik jeho nemovitostí v rámci insolvenčního řízení.

„Podle našeho názoru dražba neproběhla standardně a v souladu s insolvenčním zákonem. Potencionální dražitelé předpokládali, že je v původním termínu zrušena, jak bylo avizováno soudkyní,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

„Pokud by proběhla standardně, konečná částka by byla vyšší a věřitelům, o které by mělo jít především, by připadlo mnohem více peněz,“ doplnila.

Insolvenční správce Brož argumentuje tím, že dražba byla avizovaná na takzvané centrální adrese v souladu se zákonem od začátku září. A do centrální adresy se rozhodnutí soudu, které bylo nakonec souhlasné, vůbec nepromítlo.

„Každý zájemce měl na splnění podmínek pro účast v dražbě 58 dní a bylo jen na něm, zda to nechá na poslední minutu, či zda svého práva využije,“ tvrdí Brož.

Podle něho jsou debaty o tom, zda by mohla být částka za pivovar vyšší, kdyby se přihlásilo více zájemců, pouhou spekulací. Vyvolávací cena byla podle zákona stanovená ve dvou třetinách ceny, kterou určil znalecký posudek. Šlo o zhruba 12 milionů korun.

„Pouze trh určí cenu, kterou je někdo ochoten zaplatit. Nicméně jeden účastník dražby budí pochybnost o existenci dalších zájemců,“ zmínil insolvenční správce.

Podnik chátral a ztrácel na ceně
Mezi zájemci byla však i zlínská firma HP Tronic, která po rozhodnutí soudu o zrušení měla za to, že dražba nebude.

„Účast v dražbě nám byla fakticky odepřená, jelikož podle předešlých informací insolvenčního správce se konat neměla,“ uvedl ve sdělení na insolvenčním rejstříku jednatel firmy HP Tronic Daniel Večeřa.

„Je na místě pochybovat o záměru insolvenčního správce, který prokazatelně věděl o eminentním zájmu naší společnosti o odkup předmětu dražby,“ uvedl dále.

Pivovar i s venkovním posezením stál původně 33 milionů korun, z toho jen technologie vyšly na devět milionů.

Brož ale upozorňuje na to, že podnik mnoho měsíců chátral a ztrácel na ceně. Navíc ho opakovaně vykradli zloději. Proto ho chtěl co nejdříve prodat.

„Během insolvenčního řízení se jen snižovala hodnota,“ naznačil Brož.

Nový majitel: Prošlo to přes soudy, tak snad je vše v pořádku
Věřitelé upozorňují, že pivovar s restaurací je také součástí incidenčního sporu. Je totiž zapsaný na konkurzních podstatách Čechmánka i jeho ženy Dagmar. Ta dražbu také napadla, protože nebylo vyřešeno společné jmění manželů. V tomto případě Brož odkazuje na rozhodnutí soudu o prodeji.

„Pokud se ale vede spor o nemovitost, tak se nemůže vydražit,“ tvrdí Evják.

Nového majitele spory příliš nezneklidňují. „Často se stává, že po dražbách následují žaloby. Někteří lidé se to snaží zkomplikovat. Vše ale prošlo přes soudy, tak by to mělo být v pořádku,“ věří Masařík.

Čechmánek, který si hokejem vydělal i díky působení v NHL až čtvrt miliardy korun, se dostal do potíží předloni a jeho dluhy postupně narostly až do 100 milionů korun.

Dlužil firmám, které pro něho pivovar budovaly, i lidem, od nichž si půjčoval. Mimo jiné šlo o bývalého hokejistu Petra Čajánka nebo někdejšího šéfa vsetínského hokeje Ondřeje Štefla, od něhož měl dostat 20 milionů.

Čechmánkův pivovar už vydražili, zbývá prodat domov důchodců a restauraci

Publikováno:před 7 letyZdroj:Aktuálně.czAutor:ČTK

Dražba majetku bývalého hokejového brankáře Romana Čechmánka skončila částečným úspěchem. Pivovar se prodal za 7,77 milionu korun, restauraci a domov důchodců nikdo vydražit nechtěl. 78 věřitelů má vůči Čechmánkovi pohledávky za 22 milionů korun.

Realitní společnost Gaute se znovu pokusí vydražit část majetku bývalého hokejového brankáře Romana Čechmánka, kterého soud před dvěma lety poslal do insolvence. Do opakované dražby, jejíž konec je naplánován na 13. prosince, bude zařazena restaurace a bývalý domov důchodců v Prostějově. Vyvolávací cena těchto nemovitostí byla snížena z 6,1 milionu korun na 4,6 milionu, sdělil dnes ČTK Petr Bartoš ze společnosti Gaute.

"První dražba tohoto objektu proběhla 26. října s vyvolávací cenou 6,1 milionu korun. Této dražby se nikdo nezúčastnil, proto je realizována opakovaná dražba se snížením minimálního podání," uvedl Bartoš.

Připomněl, že souběžně s touto nemovitostí byl v říjnu v dražbě nabídnut i pivovar U Lva ve Zlíně, který také patřil Čechmánkovi. "Dražby se zúčastnil jeden zájemce. Dosažená cena činí 7,777 milionu korun," podotkl Bartoš.

Problémy má i v Chorvatsku
Čechmánek, který si vydělal desítky milionů korun během hokejové kariéry, v níž hrál i v NHL, se dostal do problémů svým podnikáním. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Letos vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.

Před dvěma lety se psalo, že za brankářem zůstaly dluhy přes 100 milionů korun. Jelikož však mnohé pohledávky odmítal uznat, někteří věřitelé je prodali pod cenou. "Nyní je přihlášeno 78 věřitelů s pohledávkami téměř 22 milionů korun," uvedl Bartoš.

Podle červnového aktualizovaného soupisu majetkové podstaty má Čechmánkův majetek hodnotu téměř 59 milionů korun. Součástí dražby zlínského minipivovaru byla i nekompletní technologie, další vybavení a pozemky. Včetně pozemku se nyní draží i nemovitost v Prostějově.

Podle dřívějších informací MfDnes chtěl pětačtyřicetiletý Čechmánek podnikat i v Chorvatsku, kde vlastnil půlku statku. Po zahájení konkurzu však nemohl s majetkem nakládat a také na sebe vyhlásil osobní bankrot. Podle odhadů si za hokejovou kariéru, kterou strávil převážně v tehdy úspěšném Vsetíně, vydělal okolo 250 milionů korun.

Pivovar zkrachovalého hokejisty Čechmánka se vydražil za 7,7 milionu

Publikováno:před 7 letyZdroj:iDNES.cz

Budova minipivovaru a restaurace zkrachovalého hokejového brankáře Romana Čechmánka získala nového majitele. V rámci insolvenčního řízení byly zlínské nemovitosti v úterý vydraženy na internetu. Identita vlastníka zatím známá není.

Aukce trvala hodinu, jediný příhoz přišel hned 55 vteřin po jejím startu.

„Bylo učiněno jediné podání a tomuto zájemci byla budova přidělena. Jde o fyzickou osobu z České republiky,“ nastínil Petr Bartoš z realitní společnosti Gaute.

Konkrétnější nebyl s tím, že majitel musí do 45 dnů zaplatit cenu, pak na něj bude nemovitost přepsaná.

Vydražená byla za 7 777 777 milionu korun, přičemž vyvolávací cena byla jen o něco málo nižší, a to 7 715 053 korun. Minimální příhoz byl 10 tisíc korun.

Součástí budovy je nekompletní technologie pivovaru, nábytek i pozemky, na kterých stojí.

Vybavení ale dávno není takové jako po uzavření podniku. Opakovaně se do objektu vloupali zloději, kteří si odsud postupně odnesli myčky, sporáky, mikrovlnné trouby, nerezové stoly, stoly, židle, lavice.

Insolvenční správce zpeněžuje Čechmánkův majetek, aby alespoň částečně uhradil dluh zhruba sto milionů korun, který po neúspěšném podnikání kdysi slavného hokejisty zbyl.

Část majetku už koupila společnost Synot, například rozestavěný bytový dům v centru Holešova či vilu a byt na Jižních Svazích ve Zlíně.

Ve středu šla do dražby i stavba v Prostějově, kde kromě restaurace měly fungovat i zdravotní služby. Vyvolávací cena byla něco přes 6 milionů korun, do dražby se však během hodiny nikdo nepřihlásil.

Mezi Čechmánkovými věřiteli jsou například bývalý známý hokejista Petr Čajánek nebo někdejší šéf vsetínského hokeje a současný sportovní manažer Slovanu Bratislava Oldřich Štefl.

Konec velkého snu. Pivovar Čechmánek jde do dražby

Publikováno:před 8 letyZdroj:Týden.cz

V rámci aukce, která proběhne na konci října, se bude dražit několik nemovitostí, které patřily bývalému hokejovému brankáři a olympijskému vítězi z Nagana Romanu Čechmánkovi. Jeho majetek je již dva roky v insolvenci a teď zřejmě najdou pivovar, restaurace a domov důchodců nového majitele.

Kauza Čechmánek se naplno rozběhla na podzim roku 2013, kdy mu kvůli dluhům, které si člen zlaté party udělal u stavebních firem, přišel insolvenční návrh. Letos se do konkurzního řízení dostala i jeho firma Pivovar Čechmánek.

Bohatá kariéra
Vynikající brankář Roman Čechmánek strávil velkou část své kariéry ve Vsetíně, který byl i díky jeho příspěvku na absolutním vrcholu a v české extralize prakticky neměl konkurenci. Poté, co odešel do zámořské NHL, dokázal v týmu Philadelphia Flyers společně s parťákem Robertem Eschem získat trofej pro tým s nejmenším počtem obdržených gólů.

Kariéra hokejisty ale nikdy, snad až na nezdolného Jaromíra Jágra, netrvá věčně. Po návratu z Ameriky nastupoval chvíli ve Vsetíne, hrál v Německu i Švédsku. V roce 2007 se upsal třineckým ocelářům, kde zůstal až do definitivního konce kariéry v roce 2009.

Podnikatelský sen
Po tom, co gólman s unikátním stylem chytání opustil hokejové stadiony, vrhl se vstříc novému snu. Tomu podnikatelskému. Začal obchodovat s vínem a měl vlastní vinotéku.
"Plánuji se pustit do určitých aktivit mimo hokej. Moc se na to těším. Jistě nezanevřu ani na vinotéku, protože víno mám moc rád. Myslím si však, že až takový znalec, jakým bych chtěl být, nejsem. Mám osmatřicet, což je krásný věk. Chci si ho užívat," prohlásil Čechmánek po tom, co oznámil konec kariéry.

Postupem času se mu hlavě zrodila myšlenka na vybudování vlastní rodinné značky nesoucí jeho jméno a pracující v průmyslu, který je českému národu nejbližší - pivovarnictví. A rozhodl se pro tuto aktivitu v době, kdy zejména minipivovary zažívaly éru rozmachu.

Bývalý reprezentant neměl na vybudování vysněného pivovaru s restaurací malé prostředky. Podle médií si během své bohaté kariéry vydělal až 250 milionů korun. Zmíněné užívání si života se ale nedostavilo tak, jak by si to Čechmánek představoval.

Konec během zkušebního provozu
Restauraci a pivovar nesoucí brankářovo jméno sice uvedl do provozu, ale netrvalo to ani rok a ještě během zkušebního provozu kvůli dluhům u stavebních firem a docházejícím financím byl nucen provozovnu zavřít.

Čechmánkova firma se dokonce stala terčem několika drobnějších žalob pro nevyplacené mzdy a neuhrazené objednávky dodavatelských firem. Zoufalý podnikatel byl nucen vyhlásit osobní bankrot, kterým se chtěl vyhnout povinnosti zaplatit všechny dluhy.

"Společnost Pivovar Čechmánek byla jen provozovatelem pivovaru. Nemá žádné zaměstnance, žádný majetek. Pivovar nebyl zkolaudován, proběhl tam zkušební provoz a pak byl uzavřen. Pivovar Čechmánek není ani majitelem budovy," vyjádřil se právní zástupce Romana Čechmánka Petr Bernátek. Tím, že je jeho klient v osobním bankrotu, nemá dle Bernátka z čeho dluhy vyplatit.

"Situace je pro mě více než špatná. Nemám nic, rodina je z toho smutná, noviny raději nečtu. Veškerá má dispoziční práva k majetku a firmám má insolvenční správce. Čekám na další kroky, ke kterým mě vyzve soud," řekl nešťastný Čechmánek.

Kromě zaměstnanců, dodavatelským a stavebním firmám si brankář udělal špatné jméno i mezi spoluhráči a kamarády. Od bývalého zlínského centra Petra Čajánka si půjčil osm milionů korun. Ani on už se svých peněz nedočkal.

"Byl jsem hloupý a uvěřil mu. Nevěřím, že ty peníze ještě uvidím," posteskl si zklamaný Čajánek.

Smutná dohra
Údajně měl Čechmánek dlužit astronomických 100 milionů korun. Jenže mnoho věřitelů ani nedoufalo, že své peníze ještě uvidí, a tak prodali své pohledávky pod cenou.

"Nyní je přihlášeno 78 věřitelů s pohledávkami téměř 22 milionů korun," uvedl Petr Bartoš mluvčí realitní společnosti Gaute, která bude majetek bývalého brankáře dražit. "Jde o restauraci s pivovarem ve Zlíně s minimálním podáním 7,7 milionu korun a o restauraci a bývalý domov důchodců v Prostějově s minimálním podáním 6,1 milionu korun," dodal Bartoš.

Celková hodnota bývalého Čechmánkova majetku je vyčíslena přibližně na 59 milionů korun. V rámci dražby pivovaru půjde do aukce i nekompletní technické vybavení pro vaření piva a další pozemky. Podle informací, které proběhly českými médii, měl bývalý reprezentant údajně chtít podnikat i v Chorvatsku, ale díky osobnímu bankrotu nemohl se svým majetkem nakládat.

Aukci části majetku ale zřejmě smutný případ definitivně nekončí. Na řadu zřejmě přijdou i další nemovitosti i movitý majetek.

Čechmánkovi vydraží pivovar. Hlásí se 78 věřitelů, někteří dluhy prodali

Publikováno:před 8 letyZdroj:iSport.cz

Trable bývalého úspěšného hokejového brankáře Romana Čechmánka pokračují! Realitní společnost Gaute chystá na 26. října dražbu části jeho majetku, soud někdejšího reprezentanta před dvěma lety v červnu poslal do insolvence. Jde o restauraci s pivovarem ve Zlíně s minimálním podáním 7,7 milionu korun a o restauraci a bývalý domov důchodců v Prostějově s minimálním podáním 6,1 milionu korun, uvedl za společnost Petr Bartoš v tiskové zprávě.

Čechmánek, který si vydělal desítky milionů korun během hokejové kariéry, v níž hrál i v NHL, se dostal do problémů svým podnikáním. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Letos vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.

Před dvěma lety se psalo, že za ním zůstaly dluhy přes 100 milionů korun. Jelikož však mnohé pohledávky odmítal uznat, někteří věřitelé pohledávky prodali pod cenou. "Nyní je přihlášeno 78 věřitelů s pohledávkami téměř 22 milionů korun," uvedl Bartoš.

Podle červnového aktualizovaného soupisu majetkové podstaty má Čechmánkův majetek hodnotu téměř 59 milionů korun. Součástí dražby zlínského minipivovaru je i nekompletní technologie, další vybavení a pozemky. Včetně pozemku se draží i nemovitost v Prostějově.

Podle dřívějších informací, které přinesla MF Dnes, chtěl pětačtyřicetiletý Čechmánek podnikat i v Chorvatsku, kde vlastnil půlku statku. Po zahájení konkurzu však nemohl s majetkem nakládat a také na sebe vyhlásil osobní bankrot. Podle odhadů si za hokejovou kariéru, kterou strávil převážně v tehdy úspěšném Vsetíně, vydělal okolo 250 milionů korun.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.19.04.2022 12:1919