Pivotéka Píseckého hradebního pivovaru

piva Píseckého hradebního pivovaru setříděná podle objemu alkoholu

Písecký ležák

světlý ležák
2017/10
Pisecky 01
© Písecký Hradební Pivovar
fotografie piva
Je spodně kvašený ležák plzeňského typu, vařený z několika druhů ječných sladů, mezi nimiž je hlavním slad českého (plzeňského) typu, a je chmelen dvěma druhy žateckých chmelů. Vyznačuje se plnou chutí s dobrým řízem, výbornou hustou pěnou a chmelovou vůní. Hořkost je výrazná, nikoli však drsná, která jemně, ale důrazně pobídne k dalšímu napití. Náš Písecký ležák má cca 4,5 % objemových alkoholu se stupňovitostí v rozmezí 11,5 až 11,8 % hm. EPM.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený

EPM/Obj:11.6° / 4.5%
Hodnocení:

Písecký Vídeňský ležák

světlý ležák
2017/10
Pisecky 02
© Písecký Hradební Pivovar
fotografie piva
Je vyroben z několika druhů ječných sladů, z nichž tvoří více než 50 % slad vídeňského typu, což mu dává zcela unikátní jantarovou barvu resp. barvu tmavé mědi. Jeho chuť je plná, říz silný, vůně více sladová a méně chmelová než u Píseckého ležáku, až s nepatrným oříškovým náběhem. Pěna je hustá, smetanová, s dlouhou výdrží. Hořkost je jemná, ale znatelná, neulpívá na kořeni jazyka. Náš Vídeňský ležák je komplexní velmi dobře pitelné pivo s obsahem alkoholu cca 4,6 % objemových se stupňovitostí v rozmezí 11,5 až 11,8 % hm. EPM.
Vienna Lager
světlý ležák spodně kvašený

EPM/Obj:11.7° / 4.6%
Hodnocení:

Písecká IPA

světlý ležák
2017/10
Pisecky 03
Je naše svrchně kvašené pivo se stupňovitostí 12,5 % hm. EPM a s obsahem alkoholu cca 4,8 % objemových, chmelený anglickými chmely druhu Challenger a Admirál. Vůně je po těchto odrůdách chmele velmi výrazná a příjemná, chuť vyniká výraznou a drsnější hořkostí. Na rozdíl od našich ležáků probíhá kvašení u tohoto svrchně kvašeného piva při vyšších teplotách, což mu dává spolu s odpovídající dávkou chmele charakter typický pro styl IPA. Chmel přidávali naši sládci jak při vaření pro získání vyšší hořkosti (40 IBU), tak při zrání kvůli příjemnému chmelovému aroma.
India Pale Ale
světlý ležák svrchně kvašený

EPM/Obj:12.5° / 4.8%
Hodnocení:
02.01.2018 16:200 x268 x