Pivotéka Malešického mikropivovaru

piva Malešického mikropivovaru setříděná podle objemu alkoholu

Malešický Originál N°1

příležitostní polotmavý ležák
Malesicky 01
ilustrační obrázek
Lehké, ale dobře chmelené pale ale se během léta letošního roku stalo trendem. Blíží se čas, kdy se přestane hovořit o tom, že původně anglické pale ale si přetvořili sládci z amerických craft breweries do výraznější podoby, nýbrž se začne psát také o variaci české, která v sobě nese potřebu pitelného piva na pomezí spodně kvašené klasické desítky a dvanáctky, nicméně s použitím svrchních kvasnic. Pokud získáte pocit, že minipivovar Joe´s Garage pro Malešický mikropivovar takovéto pivo uvařil, tak jsme na správné cestě.
American Pale Ale
polotmavý ležák spontánně kvašený nefiltrovaný

EPM/Obj:11° / 4.2%
Hodnocení:

Malešický Originál N°2

příležitostní světlý ležák
Malesicky 02
ilustrační obrázek
Malešický Originál N°2 je světlý ležák plzeňského typu, který se vaří podle původní receptury Malešického mikropivovaru. Kvalitní výběr sladů a způsob vaření na tři rmuty zajišťuje tomuto zlatavému moku plnou a nezaměnitelnou chuť, kterou v produkci nadnárodních korporací nenaleznete. Chuťový zážitek zajistí i vybrané odrůdy českých chmelů, které přidávané ve čtyřech dávkách zajišťují nejen vydatnou hořkost, ale i příjemnou chmelovou vůni. Aby byl zážitek všemi smysly dokonalý, doplňuje jej lahodný říz docílený devadesátidenní dobou ležení v chladu ležáckých sklepů. Celý proces výroby striktně dodržuje tradiční postupy osvědčené staletími našich předků. Klasický způsob výroby piva zahrnující rmutování na atmosférické varně, kvašení v otevřených kádích na spilce i oddělené dozrávání ve sklepích zaručuje generacemi oblíbenou chuť tradičních českých piv.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený

EPM/Obj:12° / 4.7%
Hodnocení:

Malešický svatomartinský medový speciál 11°

svatomartinské polotmavé ochucené speciální pivo
Malesicky 05
ilustrační obrázek
Malešický svatomartinský medový speciál je polotmavé pivo s 11% mladiny, do kterého v době hlavního kvašení dodáváme med, abychom nepřišli o všechny látky v medu obsažené, o které bychom varným procesem přišli. Pivo má bronzovou barvu. Chuť je medovo karamelová se slabým hořkým nádechem po chmelu.
polotmavé ochucené medové speciální pivo

EPM/Obj:11° / 4.9%
Hodnocení:

Malešický Čert 14°

sezónní polotmavé ochucené speciální pivo
Malesicky 04
ilustrační obrázek
Polotmavé speciální pivo se strouhaným zázvorem. Pivo vaříme se zázvorem a ke konci chmelovaru dodáme ještě další množství zázvoru. Pivo má barvu bronzovou, chuť zázvorovou s karamelovým nádechem a větším chmelovým aroma.
polotmavé ochucené zázvorové speciální pivo

EPM/Obj:14° / 5.3%
Složení:voda, slad český, slady mnichovský a karamelový, pivovarské kvasnice, žatecký poloranný červeňák, chmelový extrakt, zázvor
Hodnocení:

Malešická APA N°3

příležitostní polotmavé speciální pivo
Malesicky 03
ilustrační obrázek
APA představuje krásný příklad rozdílu mezi zážitkem z pití ležáku a ale. Kdo trpělivě nechá rozvinout vůni i chuť American Pale Ale, dočká se komplexní vůně, plného těla a překvapivé hořkosti, která nabádá k dalšímu napití. Skvělá ukázka práce sládků z Pivovarského dvora na Zvíkově.
American Pale Ale
polotmavé speciální pivo svrchně kvašené

EPM/Obj:15.3° / 6.1%
Hodnocení:
08.10.2017 09:513 x679 x