Pivotéka Královského pivovaru Krušovice

piva Královského pivovaru Krušovice setříděná podle objemu alkoholu

Krušovické černé

tmavé výčepní pivo
Krusovice 03
ilustrační obrázek
Pivo Krušovice Černé je tradičním výrobkem krušovického pivovaru již více než sto let, jeho výroba nebyla nikdy přerušena. Vyznačuje se plností, výraznou karamelovou chutí a jemnou chmelovou hořkostí.
Nositelem výborných chuťových vlastností jsou vedle kvalitní pramenité vody z křivoklátských lesů a chmele ze Žatecké chmelařské oblasti také speciální druhy ječných sladů - český, barevný, karamelový a mnichovský. Ty dodávají pivu jeho typicky tmavou barvu. Je dlouhodobě nejoceňovanějším tmavým pivem ve střední Evropě a nedají na něj dopustit ti, kdo mají rádi speciální, chuťově výrazná a přitom osvěžující piva. A co je důležité, nenajdete v něm žádná barviva ani doslazovadla.
Czech Dark Lager / Bohemian Dunkel
tmavé výčepní pivo spodně kvašené filtrované

EPM/Obj:9.7° / 3.8%Hořkost:19 EBUBarva:90 EBC
Složení:pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný z jarního dvouřadého, karamelový slad, mnichovský slad,barevný slad, chmelová odrůda (Premiant)
Plnění:sklo / KEG / plech
Hodnocení:

Krušovická desítka

světlé výčepní pivo
Krusovice 01
ilustrační obrázek
výborně pitelné pivo, které lidé z krušovického pivovaru obdařili těmi nejlepšími pivními vlastnostmi. Dokazuje to její stupňovitost 10, 3°, která z ní dělá vlastně „desítku a čtvrtku“. Dokazuje to také trojice pečlivě vybraných českých a moravských sladů, díky nimž má desítka z Krušovic typickou sytě zlatou barvu a plnou pivní chuť. A nebylo by to české pivo, kdyby mu příjemně vyznívající hořkost nedodával chmel. Krušovice leží v samém srdci žatecké chmelařské oblasti, takže krušovičtí sládci logicky sáhli po odrůdě z tohoto regionu – poloraném Červeňáku. Byla to dobrá volba!
Krémová pěna, chuť i vůně ječného sladu, rafinovaná hořkost chmelu, sytá barva, plná chuť a zároveň vlastnosti desetistupňového piva, díky nimž se skvěle pije a osvěží při všech myslitelných příležitostech. To je nová KRUŠOVICKÁ 10°, pivo poctivé a dobré jako kdysi. Pivo, které se pije samo.
Krusovice 01
Czech Pale Lager
světlé výčepní pivo spodně kvašené filtrované

EPM/Obj:10.3° / 4.2%Hořkost:23 EBUBarva:14 EBC
Složení:pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad jarního dvouřadého ječmene, karamelový slad, mnichovský slad, chmelové odrůdy (Žatecký poloranný červeňák , Premiant)
Plnění:sklo / KEG, tank / plech
Hodnocení:

Mušketýr

světlý ležák
Krusovice 04
ilustrační obrázek
Pivo Mušketýr vyniká především vysokou plností a zlatavou barvou. Tyto vlastnosti mu dodávají čtyři druhy použitých sladů - slad český a tři druhy sladů speciálních. Žatecký chmel pak zajišťuje příjemnou hořkost a jemnou chmelovou vůni. To vše společně s vodou čerpanou z artézských studní z křivoklátských lesů vytváří lahodnost a jedinečnost tohoto piva.
Použitím většího objemu sladů při jeho výrobě je Mušketýr nyní ještě plnější, silnější a má lépe vyladěnou chuť.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený filtrovaný

EPM/Obj:10.8° / 4.5%Hořkost:25 EBUBarva:15.5 EBC
Složení:pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad z dvouřadého jarního ječmene, karamelový slad, pšeničný slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Premiant)
Hodnocení:

Krušovice ležák za studena chmelený

světlý ležák
2017/02
Krusovice 10
ilustrační obrázek
Pivo příjemné chmelové vůně s tóny sladu v pozadí.
Chuť vyvážená, středně plná s výraznější, ale příjemnou hořkostí s chmelovým dozníváním a výbornou pitelností.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený

Obj: 4.6%
Složení:pitná voda, ječné slady, upravený chmel (Žatecký poloraný Červeňák), chmelové produkty
Plnění:sklo / KEG
Hodnocení:

Krušovická dvanáctka

světlý ležák
Krusovice 02
ilustrační obrázek
Základem je slad. Krušovičtí sládci vzali hned čtyři druhy českých a moravských sladů a jejich správnou kombinací a také využitím vlastního kmene kvasinek dospěli k té pravé barvě, vůni i chuťovým vlastnostem. Zejména díky sladům karamelovým získala dvanáctka z Krušovic jantarově zlatavý odstín i plnou, lahodnou a příjemně táhlou chuť.
Ale jsme v Čechách a tam se pořádné pivo se neobejde bez chmelu. Sládci pečlivě vybrali ty nejlepší odrůdy chmelu z Žatecka, kde Krušovice leží, a dosáhli tak výrazné a současně velmi příjemné, dlouho doznívající hořkosti.
Mimořádná vyváženost všech vlastností KRUŠOVICKÉ 12° nakonec dovolila sládkům uvařit erbovní pivo pivovaru „nad 12“ (přesně na 12,2°), a přesto zajistit, aby se skvěle pilo.
Lidem z pivovaru Krušovice se tak jejich sen splnil. Vrátili do českých hospod nefalšovanou českou dvanáctku, která chutná stejně dobře jako kdysi, když se ještě v Čechách vařilo pořádné pivo.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený filtrovaný

EPM/Obj:12.3° / 4.7%Hořkost:33 EBUBarva:15 EBC
Složení:pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad jarního dvouřadého ječmene, karamelový slad, mnichovský slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Premiant)
Plnění:sklo, PET / KEG, tank / plech
Hodnocení:

Krušovické pšeničné

světlý pšeničný ležák
Krusovice 07
ilustrační obrázek
Krušovice Pšeničné je svrchně kvašený nefiltrovaný pšeničný ležák velmi lehké a harmonické chuti doplněné o ovocné tóny. Vyrábí se z pšeničného sladu, jehož podíl se pohybuje okolo 50 %, zbytek tvoří ječný slad světlý a karamelový. Vyznačuje se světle žlutou barvou. Ta je díky nefiltrování tohoto piva jemně zakalená zbytkovými bílkovinami a pivními kvasnicemi. Pšeničnému pivu je vlastní vyšší pěnivost a intenzivní vůně spolu s vyšším obsahem esterů a CO2. Krušovické Pšeničné je skvělým osvěžením v horkých letních dnech i příjemným zpestřením pro každého, kdo rád objevuje netradiční a zajímavé chutě.
Weissbier / Weizen / Weißbier
světlý pšeničný ležák svrchně kvašený nefiltrovaný

EPM/Obj:12.4° / 4.7%Hořkost:15 EBUBarva:11 EBC
Složení:pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad z dvouřadého jarního ječmene, karamelový slad, pšeničný slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Premiant)
Plnění:sklo / KEG
Hodnocení:

Mušketýr nefiltr

světlý ležák
Krusovice 06
ilustrační obrázek
Nefiltrovaný Mušketýr s extraktem původní mladiny 11,8 % hm. vyniká vysokou plností a zlatavou barvou. Tyto vlastnosti mu zajišťují čtyři druhy vybraných sladů – slad český a tři druhy sladů speciálních. Žatecký chmel mu zase dodává příjemnou hořkost a jemnou chmelovou vůni. To vše společně s vodou čerpanou z artézských studní v křivoklátských lesích je důvodem, proč je Mušketýr tak lahodný a jedinečný. Díky použití více druhů sladů a přítomnosti pivovarských kvasinek si můžete vychutnat ještě plnější a lépe vyladěnou chuť.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný

EPM/Obj:11.8° / 4.9%
Složení:pitná voda, ječné slady, pšeničný slad, upravený chmel (Premiant, Žatecký poloraný červeňák), chmelové produkty
Hodnocení:

Pepřový 12% ležák

masopustní světlý ochucený ležák
Krusovice 09
ilustrační obrázek
Pepřové pivo je dvanáctistupňový ležák s jemně pikantní chutí, kterou mu dodává extrakt ze zeleného pepře. Vyrábí se z českého sladu, žateckého chmele a vody z artézských vrtů. Pomalé zrání a ležení při nízké teplotě vytváří dobré podmínky pro vznik husté smetanové pěny a skvělého řízu.
Fruit / Spice / Herb / Vegetable Mixed Beer
světlý ochucený pepřový ležák spodně kvašený nefiltrovaný

EPM/Obj:12° / 5%
Hodnocení:

Malvaz

polotmavé speciální pivo
Krusovice 05
ilustrační obrázek
Staročeský Malvaz je ukázkou umění krušovických sládků, které se předává po generace a je přísně střeženo. Tento typ piva byl vždy vyráběn při významných příležitostech. Základem tohoto 13° polotmavého speciálu je tradiční technologický postup výroby silného ležáku za použití vody špičkové kvality z vlastních podzemních vrtů, výběrových sladů a žateckého chmele. Síla a chlebnatost staročeského Malvazu je vyrovnávána výraznější, déle trvající, příjemnou, až sametovou hořkostí. Sytě zlatá, až jantarová barva předznamenává intenzivní zážitek z plné chuti, která dlouho přetrvává. Je určen opravdovým pivním fajnšmekrům.....
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
polotmavé speciální pivo spodně kvašené filtrované

EPM/Obj:13° / 5.6%
Hodnocení:

Svatomartinská 13°

svatomartinské světlé speciální pivo
Krusovice 08
ilustrační obrázek
Svatomartinské je speciální 13° světlé pivo, které je vařeno klasickým dvourmutovým způsobem v měděné varně z minulého století. Pro dosažení jedinečně výrazné chuti sládek používá vyšší dávku chmelení. Následné kvašení probíhá v otevřených kádích, tzv. spilkách. Na závěr Svatomartinské dokvašujeme v ležáckých tancích při nízké teplotě a mírném přetlaku poctivých 75 dní.
Czech Pilsner / Bohemian Pilsner / Premium Pale Lager
světlé speciální pivo spodně kvašené nefiltrované

EPM/Obj:13° / 5.7%
Hodnocení:
04.10.2017 10:191 x5.646 x