Pivní soutěže

aktuální soutěže všech pivovarů

Od:29.11.2017do:13.12.2017Zdroj:Babinet.czLitovel

Zúčastněte se naší soutěže a 5 z vás může vyhrát soutěží balíček od Pivovaru Litovel. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku!
Balíček bude obsahovat: Kolekci Litovelského Sládka, multipack Litovel Ale a dárkové předměty.
I když nebudete v soutěži úspěšní, tak zde je několik tipů na vánoční dárky pro milovníky pivních speciálů

Kolekce Litovelského sládka pro skutečné pivní znalce
Kolekce litovelského sládka je ideální vánočním dárkem nejen pro pivaře. V setu najde obdarovaný čtyři dvojice pivních speciálů, které by neměly uniknout vytříbené chuti příznivců tohoto pěnivého nápoje. Ochutnat tak mohou svrchně kvašený Litovel ALE, nefiltrovaný polotmavý a výjimečně silný Litovel Gustav, nefiltrovaný světlý ležák Litovel Václav, uvařený na počest svatého Václava, patrona všech pivovarníků, a světlý filtrovaný Litovel Sváteční speciál. Potěšte své milované unikátní chutí vybraných českých piv z pivovaru Litovel.
Cena: od 159 Kč vč. DPH

Multipack výjimečně hořkého Litovel ALE potěší fajnšmekry
Chuťové buňky opravdových pivních fajnšmekrů potěší intenzivní a dlouhotrvající hořkost Litovel Ale, které je dosahováno tradiční přípravou piva britského typu spočívající ve svrchním kvašení . Vyvážený a litovelským sládkem pečlivě vyladěný poměr tří druhů chmele a tří druhů sladu, podtržený zlatavě jantarovou barvou. To vše je doplněno aromatem tropických plodů a typickou květinově kořeněnou vůní, které do tohoto nápoje vnesly vyladěné poměry netradičních chmelů.
Cena: od 159 Kč vč. DPH

Darujte zážitek z vaření piva v minipivovaru
Pokud máte doma milovníka piva, který zlatavému moku s pěnivou čepicí nikdy neodolá, dopřejte mu možnost uvařit si vlastní pivo, které si vyladí přesně podle svých chuťových pohárků. Darujte mu dárkový poukaz na vaření piva v Pivovaru Litovel. Pod odborným dohledem sládka si v prostorách litovelského minipivovaru může každý uvařit pivní speciál podle doporučených či vlastních receptur. Více informací najdete na www.litovel.cz.
Cena: na stránkách pivovaru

Soutěžte s Královským pivovarem Krušovice o perfektní vánoční dárek

Od:07.12.2017do:20.12.2017Zdroj:Muži v ČeskuKrušovice

Lámete si hlavu s originálními dárky k Vánocům? A milujete pivo? Tak pro vás máme naprostou bombu. Vyhrajte pro sebe či někoho blízkého pivní sommelierský kurz v Krušovicích. Kurzy budou probíhat v příštím roce v termínech 17.března, 16.června a 13.října.

Pivovar se pyšní nejen bohatou historií, ale především pivem královské chuti. To se zde vaří již od roku 1581. Krušovice si vždy zakládaly na tom, že vaří pivo z českých surovin. Je to hlavně prvotřídní žatecký chmel, ječný slad z českého dvouřadého ječmene, který dává pivu spolu s chmelem jeho typickou „pitelnost“, a v neposlední řadě kvalitní voda z křivoklátských lesů. To vše s kumštem a láskou zdejších sládků vytváří nezaměnitelný výsledek.

Kvalita piva se na počátku 16. století ověřovala tak, že si sládek Šimon musel sednout na pivem namočenou lavičku a počkat, až uschne. Pokud lavička zůstala přilepená k jeho kalhotám, bylo pivo v pořádku. Dnes se kvalita a chuť piva zkouší jinak. Chcete vědět jak? Zapojte se do soutěže a vydejte se jedinečnými zážitky do Krušovic.

Získáte zde základní teoretické a praktické zkušenosti a naučíte se, jak si pivo nejlépe vychutnat. Během speciálního celodenního kurzu, určeného milovníkům zlatavého moku všech věkových kategorií, se seznámíte s historií piva a jeho základním dělením. Vyškolený degustátor vám ukáže, které chutě v pivu hledat, a osvětlí, proč vznikají nežádoucí chuťové a čichové vjemy. Sami si budete moci vyzkoušet, jak se pivo hodnotí na degustačních soutěžích, a které potraviny zvýrazní jeho chuť.

Krušovice se snaží propagovat takzvané párování piva s jídlem. Hořké látky chmele podporují trávení, proto stálo pivo vždycky bok po boku české kuchyni, a to hlavně těžkým jídlům jako je knedlo-vepřo-zelo nebo guláš. V Krušovickém pivovaru se ale snaží ukázat, že pivo má i svou jemnou, luxusní stránku, která se ve spojení s určitou chutí rozvine nebo ji vhodně doplní. Postup, který je známý spíše v souvislosti s vínem, dělá z pití piva nevšední zážitek. Při degustaci lze pivem akcentovat předkrm, hlavní jídlo, a dokonce i dezert.

Chcete se stát pivním someliérem nebo získat možnost věnovat opravdu jedinečný dárek svým přátelům či rodině? Stačí znát odpověď na otázku:

V jakém roce byl založen Královský pivovar Krušovice?

a) 1581
b) 1851
c) 1415
d) 1889

Podmínky pro účast: Sledovat na Instagramu účet Muži v Česku a na Facebooku být naším fanouškem. Být starší 18. let. Správné odpovědi posílejte do soukromých zpráv Facebooku Muži v Česku. Ne do komentářů.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.07.12.2017 11:262/83