Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

zprávy ze všech pivovarů

Velký pivovar stál v Divadelní už v polovině 16. století. Vyráběl pšeničné pivo bílé barvy

Publikováno:před rokemZdroj:Budějcká drbnaAutor:Jan Schinko

Na svěží pohlednici pořízené před rokem 1912 je zachycena Divadelní ulice od Zlatého mostu směrem k náměstí. Ulicí právě jede ke stanici u divadla tramvaj linky L (Linecké předměstí). Na to, že zrovna v tom čase zápasil (slovně) předák Čechů August Zátka s předákem Němců Josefem Taschkem o správu města, to v poklidné Divadelní nevypadá. Asi nebyl život v režimu c. k. tak romantický, jako je k vidění na pohlednici, ale zamyšlení, jak to tenkrát vlastně bylo, to vyvolává.

Vlevo první patrový dům na rohu je hostinec U Wendlerů, který měl nábřeží Malše zahradní restaurace. Druhý dům o dvou patrech je historický Velký či Bílý pivovar, který se začal v únoru 1912 bourat. Jihočeské listy ze dne 14. února 1912 o tom nevesele informovaly: „Včera dne 13. února 1912 započalo bourání Velkého pivovaru. Začalo se od hradeb s kulatou věží, čímž zmizí kus velmi starých Budějovic.“

Kulatou věží byla věž Katovna. O Velký pivovar se bojovalo do posledního dne. Firmy v něm sídlící se nechtěly vystěhovat. Vlastenecké budějcké listy vinily za likvidaci Velkého pivovaru jisté německé konsorcium a převážně německé vedení radnice.

Jihočeské listy ze dne 2. března 1912: „Ve Velkém pivovaru byla do posledních dnů v zadních prostorách v provozu Hahnova výroba žitné kávy. Pracovalo se až do chvíle, kdy nad dílnou se bouralo. Ve zdi se objevily trhliny a lidi pracující na žitné kávě utekli.“

Velký pivovar se zlikvidoval, gotické hradby a věž Katovna také, ale léta se tam nic nedělo. Prodlení kromě techtle mechtlí na radnice způsobila také válka. Až v roce 1927 se začal v místech hostince U Wendlerů a Velkého pivovaru stavět obytný blok Savoye. Plán radnice na centrální dům státních úřadů byl odložen

Velký pivovar stál v Divadelní prokazatelně už v roce 1553, kdy se uváděl pod názvem „Herrnpierhaus“ a v roce 1566 „Weisspierhaus“: Vyráběl pšeničné pivo bílé barvy na rozdíl od Malého pivovaru, jehož pivo bylo spíše hnědé. Historie Velkého a Malého pivovaru se proplétala a stran piva prakticky zanikla v roce 1847, když měšťanští právovárečníci koupili pozemky na Lineckém předměstí a začali tam stavět nový moderní pivovar (dnes Samson).

Kolem roku 1852 se ve Velkém pivovaru v Divadelní přestalo vařit. Asi do roku 1881 se ještě používaly ležácké sklepy a také sklepy naproti pod divadlem. V roce 1871 si pronajala místnosti ve Velkém pivovaru c. k. tabáková režie a vyráběla zde doutníky, než si postavila vlastní tabáčku.

Roku 1893 byla ve Velkém pivovaru otevřena největší vinárna v Budějcích zvaná Ferusův sklep. V roce 1899 hned vedle další vinárna Emila Procházky. Bílé nebo červené výtečné víno stálo ¼ litru 10 kr., přes ulici 9 kr. Rušno bylo také v hostinci U Wendlerů. V době, kdy ještě nestál Německý dům (Armáďák) se německé spolky scházely v klubovnách u Wendlerů. Češi tam ale chodili také a když byl nějaký problém, a to byl často, „odnesl“ to za všechny hostinský Puckel (doloženo).

Dne 31. srpna 1929 ve 12.00 hod. v poledne otevřel Bedřich Klabačka, bývalý vrchní číšník v Besedě, v novém domovním bloku v místech někdejšího Velkého pivovaru a Wendlerova hostince kavárnu Savoy. Je to blok domů patřící stylově mezi art deco a funkcionalismus. Těžko se dá domu něco vytknout, jen jedno určitě – Velký pivovar měl podloubí, ale Savoy ho nemá.
Savoy je budějcká legenda. Poloha naproti divadlu a na nábřeží připomínala Národní divadlo a kavárnu Slávie v Praze. Herec Miloš Kopecký jezdíval přes Budějce na svůj mlýn za Křemží. Zašel vždy do Savoye „připomenout“ přátelům, že alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

Muž našel na půdě pivní relikvii, neotevřenou lahev z první republiky

Publikováno:před rokemZdroj:iDNES.czAutor:Martin PjentakZubr

Unikátní nález překvapil při úklidu půdy Josefa Hrabáka z Hulína na Kroměřížsku. Mezi věcmi po příbuzných objevil prastarou zapečetěnou láhev s pivem. Jak se později ukázalo, šlo o osmdesát let staré pivo z nedalekého přerovského pivovaru.

„Lahev jsme našli při vyklízení domku po tetě a podle vzhledu jsme usoudili, že se bude jednat o historický kousek. S nálezem jsme proto oslovili samotný pivovar Zubr,“ svěřil se nálezce pivního unikátu Josef Hrabák, který nejprve zvažoval, zda lahev přes internet nenabídnout nějakému sběrateli.

„Nakonec jsem se ale rozhodl ji věnovat pivovaru, aby z ní mohlo mít užitek a radost co nejvíce lidí,“ vysvětlil. Co se týče původu lahve, domnívá se, že ji na půdě zřejmě zapomněl jeho prastrýc.

„Podle vzhledu lahve a uzávěru jsme identifikovali, že se jedná o pivo uvařené ve třicátých letech minulého století, kdy sládkem přerovského pivovaru byl František Stradiot,“ prozradil ředitel přerovského pivovaru Tomáš Pluháček.

Ten se domnívá, že by mohlo jít o přímého předchůdce jednoho z piv, které nyní pivovar vaří a je prvorepublikovou recepturou inspirováno.

„Pivo podrobíme detailní chemické analýze, ta nám ukáže jeho přesné složení i vztah k tomu současnému,“ doplnil k nálezu Pluháček s tím, že v pivovaru nyní plánují otevření lahve a rozbor jejího obsahu. K pití ale zlatavý mok po 80 letech nebude.

„V jaké kondici pivo bude, se dozvíme po otevření lahve, ale je jasné, že určitě po takové době není vhodné k pití. Ale i přesto nám chemické rozbory mohou prozradit spoustu zajímavých informací o jeho složení a výrobě,“ podotkl ředitel pivovaru.

V Hulíně se našlo 80 let staré pivo z pivovaru Zubr

Publikováno:před rokemZdroj:První zprávyZubr

V pivovaru Zubr se chystají na analýzu více než 80 let starého piva z produkce pivovaru, které bylo nalezeno ve 20 kilometrů vzdáleném Hulíně. Historickou lahev s původním obsahem věnoval pivovaru pan Josef Hrabák, který ji našel ukrytou na půdě.

„Podle vzhledu lahve a uzávěru jsme identifikovali, že se jedná opivo uvařené ve 30. letech minulého století, kdy sládkem přerovského pivovaru byl František Stradiot,“ říká Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr a dodává: „Je tedy možné, že v ruce držíme původní Zubr Grand, protože ten současný se právě prvorepublikovou recepturou inspiroval. Pivo projde detailní chemickou analýzou, ta nám ukáže jeho přesné složení i vztah k současnému Grandu.“

„Lahev jsme našli při vyklízení domku po tetě a podle vzhledu jsme usoudili, že se bude jednat o historický kousek a oslovili jsme s nálezem pivovar Zubr. Nejprve jsem zvažoval, zda lahev přes internet nenabídnout nějakému sběrateli, ale nakonec jsem se rozhodl ji věnovat pivovaru, aby z ní mohlo mít užitek a radost co nejvíce lidí,“ říká nálezce lahve Josef Hrabák z Hulína, který se domnívá, že lahev na půdě „zapomněl“ nejspíše jeho prastrýc.

Pivovar Zubr nyní plánuje otevření lahve a následnou analýzu obsahu.Chybět nebude také degustace a především srovnání receptur.

Pivovar ZUBR, a.s., tradiční český výrobce působící především na Moravě, je společně s pivovary Holba a Litovel součástí holdingu PMS. Pivovar je držitelem ocenění Klasa a Regionální potravina. V loňském roce rozšířil svůj sortiment o 11° ležák Zubr Grand. Pivovar získal na podzim prestižní ocenění v degustační soutěži České pivo 2014 a to v kategorii světlé výčepní pivo (1. místo Zubr Gold) a v kategorii tmavé pivo (2. místo Zubr Classic tmavý).

Kdo vaří nejlepší pivo v Brně? Vyřeší akce Víkend s brněnskými pivovary

Publikováno:před rokemZdroj:Špilberk.czAutor:Michael Kalábek

Osm pivovarů, dva dny, jeden hrad a litry piva. Tak bude vypadat Víkend s brněnskými pivovary, doprovodná akce letošní hlavní výstavy Muzea města Brna Žít pivo. Patřit jí bude poslední prázdninový víkend 29. a 30. srpna. Pro návštěvníky to bude jedinečná šance, jak poznat všechny brněnské pivovary pohodlně na jednom místě – na Špilberku – a ochutnat, jak se jim daří vařit pivo. A co víc: na akci se bude soutěžit o nejlepší brněnské pivo.

Na výstavě Žít pivo sice lidé poznávají historii brněnských hospod a pivovarů, ale akce Víkend s brněnskými pivovary je naopak zavede do současnosti. O víkendu 29. a 30. srpna se na Špilberku sejde osmero současných pivovarů z Brna: představí se široké veřejnosti a hlavně jí dají ochutnat svoji produkci.

Tohle jsou všechny brněnské pivovary. Všechny se také sejdou na Špilberku:
Pegas – Richard – Magistr – Lucky Bastard – Líšeňský pivovar – Létající pivovar Albert – Parní pivovar Hauskrecht – Starobrno
Přestože Brno platí za hlavní město vinařské jižní Moravy, pivovarům, i těm malým, se zde v poslední době daří lépe a lépe. Zatímco za minulého režimu byl v Brně pivovar i přes bohatou tradici vaření piva, jak dokládá i výstava Žít pivo, jen jediný, dnes jich je dokonce osm. Který z nich vaří pivo nejlépe? To vyberou přímo lidé v soutěži o nejlepší pivo.

Každý z pivovarů nominuje podle nejlepšího uvážení své nejlepší pivo do soutěže. Všichni návštěvníci výstavy Žít pivo získají poukázku na ochutnávku vzorku piva zdarma u každého pivovaru. Jak potom hlasovat? Stačí vhodit vyplněný lístek do urny příslušného pivovaru. Hlasující budou mít šanci vyhrát balíček pivních suvenýrů a celoroční vstupné na hrad Špilberk.
K ochutnání nebudou jen současná piva. Pivovar Lucky Bastard uvařil podle starobylé receptury speciální pivo Středověk, aby lidé poznali, jak dnes tolik oblíbený mok chutnal v dobách středověku a raného novověku. Víkendovou akci zpříjemní kromě mnoha druhů piva také občerstvení a hudba. Zvídavější návštěvníky pak čekají každou hodinu komentované prohlídky výstavy Žít pivo.

Vstup na akci je zdarma. Po oba víkendové dny bude platit zvýhodněný vstup na výstavu Žít pivo. Ke každé zakoupené vstupence získají lidé vstupenku pro druhou osobu zdarma. Děti do 7 let budou mít vstup úplně zdarma.

Víkend s brněnskými pivovary
29. srpna: 13–22 hodin
30. srpna: 13–18 hodin

Červencové horko pomohlo pivovarům, měly rekordní výtoč

Publikováno:před rokemZdroj:E15.czAutor:ČTK

Extrémní vedra pomohla výrobcům piva a limonád. Většina firem zaznamenala jedny z nejlepších tržeb a zvýšila výtoč. Některé pivovary mluví o nejlepším měsíci za posledních pět let.

Červenec si pochvaloval například Plzeňský Prazdroj. „V horkých dnech dávají lidé přednost méně alkoholickým desítkám nebo nealkoholickému pivu. Ležáky si dopřejí až později po západu slunce,“ řekl za Prazdroj sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek. Podle něj se stejně úspěšně vyvíjí i srpen.

Dobře se vedlo i pivovaru Staropramen, u něj šlo o druhý nejúspěšnější měsíc v celé historii firmy. Při meziročním srovnání se mu tržby zvýšily o více než dvacet procent. Pivovar prodával hlavně desítky, nealka, sladové limonády, pivní mixy a cidery.

„Lidé více kupovali jak balená piva domů, tak více spotřebovávali i mimo domov,“ uvedl za pivovar Pavel Barvík, podle něj trend velkých nákupů pokračoval i v prvních srpnových dnech. „Nyní s příchodem chladnějšího počasí lze očekávat návrat ke standardním prodejům tohoto období,“ dodal Barvík.

Pivovary Heineken konkrétní obraty nezveřejnily, podle vyjádření mluvčího Jiřího Hauptmanna ale extrémní teploty, jaké v Česku panovaly, prodejům nepomáhají. Podle mluvčí pivovarů Lobkowitz Renaty Melíškové prospívá pití piva spíše venkovní teplota okolo 25 °C.

Malinovka jela
Prodejci limonád ale mají také spíše pozitivní zkušenost. Například kolínská sodovkárna Koli prodala v červenci 8000 sudů malinovky. Prodeje sudů jí meziročně vzrostl o 30 procent. Za celou firmu jsou podle ředitele sodovkárny Pavla Vavrušky jsou meziroční prodeje i v srpnu o 24 procent vyšší. „Kromě trvalého zájmu o malinovku se daří také dalším příchutím jako například oranž, grep, bílý hrozen, u kterého vzrostl meziroční zájem dokonce o 150 procent,“ tvrdí Vavruška.

Společnost PepsiCo mluví o meziročních dvouciferných nárůstech u balených pramenitých a sycených nealkoholických nápojů. „U sycených nápojů šlo oproti loňské letní sezóně také o zvýšení v řádech desítek procent,“ řekla marketingová manažerka společnosti Marie Baričičová. O podobném nárůstu mluví i Karlovarské minerální vody a společnost Kofola.

Červenec byl podle Českého hydrometeorologického ústavu třetím nejteplejším měsícem za posledních 55 let. Celková průměrná měsíční teplota dosáhla díky teplým dnům i nocím 20,2 stupně, a byla tak o 3,3 stupně vyšší než dlouhodobý průměr.

Slavnosti pivovaru Ostravar: méně lístků, ale více hudby

Publikováno:před rokemZdroj:Moravskoslezský deníkAutor:Markéta HumplíkováOstravar

Už popatnácté se budou v sobotu 29. srpna konat Slavnosti pivovaru Ostravar. Největšími taháky jubilejního ročníku jsou Aneta Langerová, David Koller a balkánská skupina Dubioza Kolektiv. Druhou scénu opět dramaturgicky připravil Richard Krajčo.

Letošní ročník Slavností pivovaru Ostravar nabídne návštěvníkům řadu novinek. Budou si moci prohlédnout místa, kam se běžný návštěvník pivovaru nedostane, a ochutnají nové pivní speciály.

„Loni jsme ozvláštnili exkurze tím, že jsme ukázali lidem náš klenot pivovarskou spilku. I letos jsme naše příznivce chtěli potěšit něčím novým," vysvětlil vrchní sládek pivovaru Roman Richter.

Premiéra
„Tentokrát poprvé umožníme návštěvníkům ochutnat ten nejlepší Ostravar ze všech. To znamená pivo přímo z ležáckého tanku v ležáckém sklepě, kde leží ryzí Ostravar," sdělil sládek.

Tradičně se bude nabízet i speciální pivo zdarma, jehož složení je zatím utajeno.

„Všem, kteří se na slavnosti chystají, určitě doporučuji, aby si zakoupili vstupenky v předprodeji. Ten ukončíme v pátek 27. srpna. Od loňského roku jsme k zajištění většího pohodlí a bezpečnosti návštěvníků snížili kapacitu našeho areálu," řekla Zuzana Cieciotková z Ostravaru.

Změna
Organizátoři však se sníženým počtem lístků nabídnou oproti minulému ročníku bohatší program.

„Do loňského ročníku bylo zvykem, že druhou scénu na slavnostech tvořila stáčírenská rampa. To se letos změní. Na nádvoří pivovaru postavíme velkou druhou hudební scénu, která bude zdatně konkurovat hlavní stagi. Její dramaturgie se opět ujal Richard Krajčo a počítáme s tím, že osloví především mladší ročníky," přiblížila Zuzana Cieciotková.

Na slavnostech se objeví i třetí pódium. Svůj název dostane po novém projektu s názvem Ostrava žije, kterým se Ostravar letos v létě snažil oživit dění v ostravských ulicích i hospodách. Kapely, které zvítězily v hlasování, budou vystupovat právě tam. Organizátoři zařadí i interaktivní koutek bubenické školy nebo soutěž v držení tupláků na čas a mnohé další atrakce.

Červenec byl pro pivovary jedním z nejlepších měsíců

Publikováno:před rokemZdroj:Finanční novinyAutor:ČTK

Letošní červenec byl z hlediska tržeb jedním z nejlepších měsíců pro výrobce piva i pro výrobce limonád. Extrémně vysoké teploty u většiny firem zvýšily výtoč, některé pivovary mluví o nejlepším měsíci za posledních pět let.

Tak tomu bylo například u Plzeňského Prazdroje. "V horkých dnech dávají lidé přednost méně alkoholickým desítkám nebo nealkoholickému pivu. Ležáky si dopřejí až později po západu slunce," řekl za Prazdroj sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek. Podle něj se stejně úspěšně vyvíjí i srpen.

Dobře se vedlo i pivovaru Staropramen, u něj šlo o druhý nejúspěšnější měsíc v celé historii firmy. Při meziročním srovnání se mu tržby zvýšily o více než dvacet procent. Pivovar prodával hlavně desítky, nealka, sladové limonády, pivní mixy a cidery. "Lidé více kupovali jak balená piva domů, tak více spotřebovávali i mimo domov," uvedl za pivovar Pavel Barvík, podle něj trend velkých nákupů pokračoval i v prvních srpnových dnech. "Nyní s příchodem chladnějšího počasí lze očekávat návrat ke standardním prodejům tohoto období," dodal Barvík. Pivovary Heineken konkrétní obraty nezveřejnily, podle vyjádření mluvčího Jiřího Hauptmanna ale extrémní teploty, jaké v Česku panovaly, prodejům nepomáhají. Podle mluvčí pivovarů Lobkowitz Renaty Melíškové prospívá pití piva spíše venkovní teplota okolo 25 °C.

Radují se i prodejci limonád. Například kolínská sodovkárna Koli prodala v červenci 8000 sudů malinovky. Prodeje sudů jí meziročně vzrostl o 30 procent. Za celou firmu jsou podle ředitele sodovkárny Pavla Vavrušky jsou meziroční prodeje i v srpnu o 24 procent vyšší. "Krom trvalého zájmu o malinovku se daří také dalším příchutím jako například oranž, grep, bílý hrozen, u kterého vzrostl meziroční zájem dokonce o 150 procent," tvrdí Vavruška.

Společnost PepsiCo mluví o meziročních dvouciferných nárůstech u balených pramenitých a sycených nealkoholických nápojů. "U sycených nápojů šlo oproti loňské letní sezóně také o zvýšení v řádech desítek procent," řekla marketingová manažerka společnosti Marie Baričičová. O podobném nárůstu mluví i Karlovarské minerální vody a společnost Kofola.

Červenec byl podle Českého hydrometeorologického ústavu třetím nejteplejším měsícem za posledních 55 let. Celková průměrná měsíční teplota dosáhla díky teplým dnům i nocím 20,2 stupně, a byla tak o 3,3 stupně vyšší než dlouhodobý průměr.

Kulturní centrum pivovar Domažlice je otevřeno

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeň.cz

Zrekonstruovaný Hvozd domažlického pivovaru, ve kterém vzniklo nové Kulturní centrum – Pivovar Domažlice, byl dnes slavnostně otevřen. Jde o první etapu rozsáhlé rekonstrukce pivovaru, která byla finančně podpořena Evropskou unií. Kulturní centrum nabízí prostřednictvím své expozice celou řadu zajímavostí a informací o pivovarnictví na Domažlicku. To vše navíc v netradičně řešených prostorách s prosklenými lávkami.

Město Domažlice rozhodlo v roce 2012 o vypsání architektonické soutěže na rekonstrukci historického komplexu domažlického pivovaru. Architekti dostali za úkol navrhnout řešení pro oživení objektu postaveného mezi lety 1870 až 1898, v němž by se snoubila historie se současností. V zadání byl záměr získat zázemí pro minipivovar, pivovarské muzeum, expozici věnovanou sklářství, galerii, knihovnu, restauraci a malý společenský sál.

Odborná porota obdržela 23 návrhů od architektů z České republiky, Bulharska, Španělska, Francie, Rakouska a Slovenska. Vítězem soutěže, kterou ocenila i Česká komora architektů ve své výroční zprávě za rok 2012, se staly dva návrhy od architektonických týmů MEPRO s.r.o. a R2W ateliér.

První etapa rekonstrukce byla zahájena v listopadu 2014 podle návrhu týmu MEPRO s.r.o. Městu se podařilo získat podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Stavební práce provedla na základě výběrového řízení společnost BIS a.s.

„Hvozd je vlastně jediná místnost přes celou výšku budovy, ve které vznikla vertikální galerie, kde ve čtyřech podlažích je nyní expozice o pivovarnictví. Pouze na tuto jedinou část šlo čerpat finance z Evropské unie,“ uvedl domažlický starosta Miroslav Mach a pokračoval: „Celkové náklady nakonec činí zhruba 26 milionů korun a dotace by tak měla být ve výši asi12,6 milionu korun.“

V plánu je nyní v rekonstrukci areálu pivovaru pokračovat. Obnovit by se měla výroba piva a v dalších prostorách by měla být restaurace a také nové zázemí pro domažlickou knihovnu.

„Do října bychom měli mít jasno, zda bude možné požádat o další dotaci z Evropské unie. Nevypadá to ovšem příliš nadějně. Jsem ale rozhodnutý, že pokud finance neseženeme, požádám o uvolnění financí z rozpočtu města zastupitele. Na pivovar a restauraci bychom potřebovali zhruba 20 milionů korun a na knihovnu asi 5 milionů korun. Jsme opatrní a počítáme s návratností dvacet let,“ odhadoval Mach.

Do dvou nebo tří let by tak mohly mít Domažlice funkční pivovar, který by podle starosty mohla provozovat společnost Domažlické městské lesy s.r.o. V nabídce by tak znovu mohla být Domažlická desítka, dvanáctka nebo osmička a chybět by neměl ani 11° speciál Čerchov.

Kulturní centrum pivovar Domažlice bude provozovat Městské kulturní středisko v Domažlicích. Otevřeno bude v pondělí a v sobotu od 10 – 12 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin.

Beer Golf Czech 2015

Publikováno:před rokemZdroj:Beer Golf CzechAutor:Bc. Jana Bártová

Vážení příznivci českého piva,
staňte se součástí nové tradice setkání profesionálů pivovarnictví a milovníků českého piva v golfovém prostředí.

Zveme Vás k propojení české tradice pivovarnictví a kvalitních značek piva s jedinečnou atmosférou golfového prostředí. Naším cílem je atraktivním způsobem ukázat jedinečnost, krásu a pestrost výběru českých piv. Zároveň chceme také vytvořit a posílit osobní vazby všech, kteří mají k pivu blízko svou profesí nebo i osobní radostí. Pojďte do toho s námi a prezentujte Vaše pivo v rámci turnaje, který má říz.

Vize akcí pod názvem Beer Golf Czech je využít klubové a příjemné atmosféry golfových restaurací a kluboven k prezentaci českého piva formou degustací, ale i přehlídek skla a dalších atributů spojených s pivovarnictvím včetně sklenic, kalendářů a plakátů jednotlivých pivovarů, které mají své jedinečné kouzlo a atmosféru.

V letošním roce - 3.10.2015 - proběhne první akce Beer Golf v krásném prostředí klubu Parkgolf Hradec Králové. Zde bude stanoven kalendář dalších termínů turnajů Beer Golf pro rok 2016 včetně vložené soutěže Miss CZECH BEER.

Zveme Vás k přímé účasti na letošní akci i k plánování kalendáře pro rok 2016.

Samotná akce Beer Golf Czech je vždy rozdělena do dvou částí. Společenský večer spojený se speciálním pivním menu a degustací je určen pro zvané hosty, členy klubů ale i negolfisty v čase 19:00 – 23:00. Pro milovníky hry golfu je vždy připraven turnaj, který bude probíhat v čase 09:00 – 17:00. Během jednoho dne je tedy možno si užít golfový turnaj i zajímavý degustační večer na klubovně.

Hlavní cílovou skupinou jsou a na akci Beer Golf jsou zváni majitelé, provozovatelé hotelů, restaurací a všichni, pro které je téma piva profesní nebo podnikatelskou záležitostí. Na akci jsou samozřejmě vítáni i ostatní milovníci českého piva a golfu.

Staňte se partnery akce Beer Golf Czech a získejte možnost:
a) zúčastnit se,
b) pozvat také Vaše hosty,
c) prezentovat své značky piva
a to dle typu partnerství, které Vám vytvoří zajímavý prostor i pro propagaci na i mimo akci samotnou.

Můžete volit mezi dvěma základními typy partnerství (jiné možné také dle dohody).
1) Produktové partnerství je určeno těm, kteří se chtějí propagovat přímo na akci a zaměřit se přímo na pozvané hosty a účastníky z řad hotelů, areálů a restaurací. Na základě tohoto partnerství získáváte prostor na neomezenou propagaci v místě a po celou dobu akce, včetně 2 vstupů do turnaje a večerní menu zdarma.

Plnění partnera:
● 1 l piva na 1 účastníka ( předpoklad na akci 3.10.2015 je 60 osob )
● Originální sklo, reklamní předměty jako výhry do soutěží ( min. 20 ks )

2) Propagační partnerství je určeno pro ty, kteří kromě propagace jak na akci samotné, mají zájem i o reklamu a propagaci prostřednictvím mediálních partnerů, info materiálů, sociálních sítích, webů a všech ostatních materiálů akce. Společně s propagačním prostorem získáváte 5 vstupů do turnaje a večerní menu zdarma.

Plnění partnera:
● 1 l piva na 1 účastníka (předpoklad na akci 3.10.2015 je 60 osob )
● Originální sklo, reklamní předměty jako výhry do soutěží ( min. 20 ks )
● Příspěvek na propagaci akce 20 tis. Kč

Zároveň hledáme partnera pro ženskou kategorii, kde bychom chtěli poskytnout účastnicím ochucené pivo.

Těšíme se na spolupráci a věříme, že společně vytvoříme tradici originální akce propojující jak atraktivní témata golfu a piva, tak především lidi z prostředí gastronomie, pivovarnictví a sportu.

ČSOB požaduje kvůli kauze České pivo 400 milionů po České národní bance

Publikováno:před rokemZdroj:Rozhlas.czAutor:Martin Karlík

Československá obchodní banka žádá v arbitráži po České národní bance 400 milionů korun. Důvodem je i po patnácti letech nedořešená kauza České pivo, která je spojena s pádem Investiční a poštovní banky z roku 2000 a japonskou bankou Nomura.

ČSOB zkrachovalou IPB převzala, Česká národní banka následně obchodní banku pověřila, aby vedla spory o akcie pivovarů zahrnutých do fondu České pivo.

Jednání ale byla neúspěšná a ČSOB teď chce po národní bance zaplatit vynaložené náklady. Požaduje 400 milionů korun.

O případu, na který upozornily Lidové noviny, teď rozhoduje pařížský arbitrážní tribunál zasedající v Praze. Podle zdroje Lidových novin si Česká národní banka nechává arbitráží potvrdit, že má ČSOB na peníze opravdu nárok.

V minulosti už musela národní banka vyplatit ČSOB zhruba tři miliardy. Tehdy však většinu proplatilo ministerstvo financí.

Kauza České pivo odstartovala, když japonská banka Nomura, která měla podíl v IPB, koupila po pádu Investiční a poštovní banky akcie Plzeňského Prazdroje, Velkopopovického Kozla a Radegastu. Zaplatila za ně ale bezcennými akciemi zkrachovalé IPB.

Nomura pivovary obratem prodala za 24 miliard korun jejich dnešnímu majiteli firmě SAB Miler. Vyvedení akcií se dokonce řešilo jako trestný čin, státní zástupce ale nakonec stíhání jedenácti osob zastavil.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.22.07.2017 15:405.244/5.244