Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

zprávy ze všech pivovarů

Na Gambrinus den byla uvařena speciální nefiltrovaná třináctka

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeňský deníkAutor:Hana JosefováGambrinus

Centrum Plzně se v sobotu promění na velkou pivní zahrádku.
Už v sobotu oslaví Plzeň zcela nový pivní svátek – Gambrinus den. Centrem dění bude historické jádro města – náměstí Republiky, Proluka a prostor U Branky. Na třech pódiích se od 12 do 22 hodin vystřídá celkem 15 hudebních skupin.

„Na Gambrinus den jsme uvařili skutečně speciální várku, nefiltrovanou polotmavou třináctku. Hned při napití překvapí plným tělem. Sladší karamelová chuť v začátku přechází do výrazné hořkosti a v doznívání je hořká chuť opět v harmonii s příjemně vyváženými karamelovými tóny sladu. Jako každé nefiltrované pivo je charakteristická příjemnou vůní čerstvých pivovarských kvasinek," zve na pivo určené pouze pro tento den sládek pivovaru Gambrinus Pavel Zítek.

Všechna piva se budou prodávat za jednotnou cenu 25 korun. Kromě festivalového speciálu a samozřejmě Gambrinus nepasterizované desítky budou moci návštěvníci ochutnat také ležáky, které nejsou tak známé, např. Gambrinus nepasterizovanou dvanáctku, která se bude většinou čepovat z pivních tanků, aby byla zaručená maximální čerstvost. Pro zjednodušení odbavení zákazníků a zajištění rychlého a perfektního servisu se bude platit prostřednictvím žetonů v hodnotě 25 korun. Míst pro zakoupení žetonů bude dostatek a zároveň se po celém festivalu budou pohybovat hostesky, které budou nabízet žetony k prodeji i mimo stany. Proti standardním festivalovým zásadám se bude na maximálním možném počtu míst pivo čepovat do skla.

Gambrinus den, potažmo značka Gambrinus, má svou vlastní hymnu. Zasloužila se o ni plzeňská kapela Semtex. „Rozhodně ji zazpíváme naživo při našem vystoupení," říká lídr kapely Lukáš Krásný. „Od pořadatelů jsme dostali text, trochu jsme jej upravil a náš člen Michal Röhrich napsal hudbu. Před pár dny jsme hymnu nahráli ve studiu Jirky Muchy a natočili k ní klip," popisuje vznik Hymny Gambrinus dne Lukáš Krásný a dodává, že písnička už zní na Kiss Protonu a na Rádiu Samson. „Myslím, že se hymna povedla, a určitě ji budeme hrát naživo nejen v sobotu na náměstí Republiky, ale i při našich běžných koncertech," poznamenává Lukáš Krásný, který s kapelou Semtex bude v rámci Gambrinus dne koncertovat od 18 hod.

Mezi účinkující patří i další oblíbené plzeňské kapely např. Cop, Hibaj, Odyssea, Kníry nebo Buster Nixon, vystoupí i brněnská skupina Kamelot.

Čurdovo pivo - "Pod 8 promile nejedu !"

Publikováno:před rokemZdroj:Čurdovo pivoAutor:Martin Fišer

Receptura nového silnějšího Čurdova ležáku se odvíjí od starší, oblíbené „jedenáctky“.
Milan Čurda si osobně v pivovaru vybírá tank, ze kterého bude pivo stáčeno.
Čurda sám tvrdí, že má raději silnější pivo, tak vybírá takové, které má říz.
Ochutnejte nový Čurdův ležák!

Všechno začalo právě na Tuhaňských trzích, které Milan Čurda pravidelně navštěvoval. Konala se zde ochutnávka piva z pivovaru Rohozec, které Milanovi velmi chutnalo. A tak vznikla myšlenka, že by Milan Čurda mohl mít své vlastní pivo.

Čurdovo pivo je speciální edice, která je vařená přesně podle chuti Milana Čurdy. Pivovar Rohozec, a. s. jej vaří a stáčí do vratných lahví NRW 0,5 a nerezových sudů KEG 30l a 50l. Pivovar je sice zaměřen převážně na export, neboť vyváží své pivo do 25 států světa, ale v posledních třech letech sklízí na tuzemském trhu se svými speciálně vařenými pivy úspěchy.

Postřižinské slavnosti si užije celá rodina

Publikováno:před rokemZdroj:Třebíčský deníkDalešice

Postřižinské slavnosti v Dalešickém pivovaru si letos užije celá rodina. V pátek 24. června ve 20 hodin vystoupí na nádvoří Petr Bende s kapelou a po koncertu se bude promítat Menzelův film Donšajni.

V sobotu 25. června rozezpívá a rozesměje děti i dospělé od 14 hodin Jaroslav Uhlíř. Snad každý zná jeho nezapomenutelné písničky, které vytvořil společně se Zdeňkem Svěrákem. V 16 hodin vystřídá na pódiu Jaroslava Uhlíře kapela Ukulele Orchestra jako Brno. „Minulý ročník sklidil obrovský úspěch, takže letos přijedou zase. Dokážou roztančit celé pivovarské nádvoří," říká s úsměvem Marie Pekárková z pivovaru. Hrají světoznámé hity na ukulele, původem havajský hudební nástroj, který vypadá jako malá kytara. Zazní písničky od Rolling Stones, Beatles, Doors, Toma Jonese, Elvise Presleyho i Michaela Jacksona. V 17.30 přebere hudební štafetu moderní cimbál Réva. Sobotním filmem na dobrou noc budou jak jinak než Postřižiny.

Postřižinské slavnosti jsou pro celou rodinu. „Budeme rádi, když si přijdete poslechnout živé koncerty, dát si skvělé dalešické pivo nebo domácí limonády. Bude to krásný prázdninový start léta v příjemné atmosféře," zve správce pivovaru Ladislav Urban.

Na sobotu jsou připraveny soutěže pro děti i dospělé. Kdo bude mít z dospělých štěstí, může vyhrát soudky dalešického piva. Během celého odpoledne budou v pivovarském sálu nejrůznější deskové hry.

„Deskové hry jsou oblíbenou aktivitou nejen pro děti, ale celé rodiny. A bude z čeho vybírat. Nemusíte se bát, že nejste znalci deskovek. V sále bude lektor, který rád vysvětlí pravidla, pomůže s rozjezdem," popisuje Pekárková. A že si návštěvníci také pošmáknou, to slibují pivovarští kuchaři. Na nádvoří bude letní výčep, udírna s klobáskami, ryby, sýry a zelenina na grilu a … nejlepší bude se přijít přesvědčit na vlastní oči, odpočnout si, vydechnout a užít si víkendové Postřižinské slavnosti s rodinou a známými.

Jarošov se vrací na pivní mapu, po 19 letech

Publikováno:před rokemZdroj:Dobrý DenAutor:Petr ČechJarošovský

„Tři sta let stál, stát bude dál. Ten, kdo zná Jarošov, zná pivovar.“ Jeden z nesmrtelných hitů skupiny Argema platí dodnes, pivovar stojí dál, jen pivo už se v Uherském Hradišti nevaří. Ale všeho dočasu. Město na levém břehu řeky Moravy začíná psát novou kapitolu historie pivovarnictví, nové Jarošovské pivo bude v sobotu 25. června téct proudem na Masarykově náměstí.

„Uvařili jsme dva ležáky ve vypůjčeném Znojemském pivovaru podle originálních receptur pod dohledem emeritního sládka Josefa Braunera. Jeho díla představíme na sobotních Hradišťských pivácích. Věřím, že lidem pivo zachutná. Jednoduchým hlasováním pak určí, jaký ležák budeme v Jarošově vařit,“ potvrdil Miroslav Harašta, ředitel Jarošovského pivovaru.

Ale vraťme se v čase, třeba do roku 2013.

Jarošovský pivovar, založený v roce 1688, už 16 let chátrá. Jeho stav je žalostný, pyšní se propadlými stropy, děravou střechou, popraskanými zdmi a vymlácenými okny i dveřmi. Když jej koncem roku koupí podnikatel Radislav Vymyslický, naděje, že oživí výrobu piva, zhasne rychlostí blesku. Značka Vymyslický je totiž odjakživa synonymem výtahů. „Pivovar je v dezolátním stavu a naprosto vybílený. Ze zlodějů už opravdu strach nemáme, co bylo možné sebrat, je dávno pryč,“ komentoval stav objektu Vymyslický, jehož firma vyhlášený pivovar koupila za 15 milionů korun od nadnárodní společnosti Heineken. O vaření piva nikdy neuvažoval. Do areálu přestěhoval firmu na výrobu výtahů.

Jarošovský pivovar nakonec povstal z popela jako bájný Fénix až o dva roky později, jen o 600 metrů dál od rockovou kapelou opěvovaného areálu směrem do centra Uherského Hradiště. Vaření piva se rozjede na plné obrátky v budově bývalé dřevovýroby na adrese Pivovarská 303. Tradice tak ožije po dlouhých 19 letech.

„Uherské Hradiště je jedním z mála okresních měst, které nemá pivovar. V Jarošově si jej přitom vzhledem k tradici zaslouží jako málokde, byl jedním z našich vytipovaných lokalit,“ vysvětlil investici do obnovy pivovarnictví v Jarošově Harašta.

Jarošov a pivo k sobě odnepaměti patří, ve městě má bohatou historii. Akciová společnost Jarošovský pivovar ji oživí malým lokálním pivovarem s roční kapacitou 20 hektolitrů. „Uvaříme kvalitní český ležák, svrchně kvašené speciály, ale také lahvové a filtrované pivo,“ prozradil Miroslav Harašta, ředitel společnosti se základním jměním 6 milionů korun. Zároveň šéfuje i skupině investorů, jež se zabývá obnovováním pivovarů v historických místech. Jako první oživili pivovar ve Znojmě, číslo dvě je právě Jarošov. „Záměr plně podporujeme. Vždyť Jarošov bez pivovaru není stoprocentní, pivo k němu neodmyslitelně patří,“ reagoval na zprávu Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

Světlo světa koncem roku spatřilo nové logo Jarošovského pivovaru. Jeho autorem je zlínská společnost, která vsadila na folklorní motivy Slovácka ve spojení se symboly piva - ječmenem a chmelem.

„Strategií pivovaru je vrátit výrobu piva do míst, kam historicky patří. Půjde o pivo spjaté s regionem, z místních surovin a vyrobené s fortelem místních lidí. A hlavně kvůli vodě je důležité, že původní pivovar je coby kamenem dohodil, voda totiž dělá devadesát procent piva,“ prozradil Harašta. Pivovar počítá se stálým sortimentem čtyři piv, ale i s dalšími speciály, včetně Rochusu nebo Ursusu, které se v Jarošově rovněž vyráběly. „Škoda, že tradice neožije přímo v bývalém pivovaru, ale i tak je to potěšitelná zpráva. Jarošov a pivo k sobě odjakživa patří. Mělo specifickou chuť, tak jsem zvědavý, s čím přijde nový pivovar,“ svěřil se Oldřich Šipka z Jarošova. Společnost počítá s výrobou tradiční technologií, která umožní vaření klasického, spodně kvašeného ležáku, i speciálních druhů piv. Stáčet se budou do sudů a následně i do lahví.

Proměna bývalé dřevovýroby v pivovar přijde až na 35 milionů korun, aktuálně se pozvolna rozjíždějí demoliční a stavební práce. V Uherském Hradišti vyroste podobný malý pivovar, jako jsou třeba Dalešice nebo Chotěboř, jeho chloubou bude čtyřicetihektolitrová dvounádobová varna přes dvě podlaží. „Chceme vyrábět kvalitní pivo pro Slovácko a blízké okolí, které nabídneme do restaurací a pro příležitostnou konzumaci. V supermarketech jej pijáci, kteří po sobě dají i patnáct piv, nenajdou,“ zdůraznil ředitel.

Do jaké výroby se v Jarošově pustí, záleží na milovnících pěnivého moku. V sobotu při Hradišťských pivácích na Masarykově náměstí ochutnají první várku dvou ležáků, na jejichž vaření dohlížel emeritní sládek Josef Brauner. Kdo se chopí role výkonného sládka, zůstává zatím stále tajemstvím.

Jarošovský pivovar slavnostně zahájí výrobu 30. září, práci v něm najde minimálně deset lidí. „Chceme, aby pivo z Jarošova bylo nedílnou součástí celého slováckého regionu, pivo pro klíčové události ve městě i okolí. A samozřejmě rozjedeme i vlastní propagační akce, které podpoříme výrobou sezónních speciálů,“ prozradil Harašta.

Historie pivovaru

Historie vaření piva v Jarošově sahá do roku 1688, kdy měšťané z Uherského Hradiště založili pivovar. Jenže po snížení zisků na začátku 19. století skončil v pronájmu a v roce 1869 jej odkoupil Salomon Braun z Uherského Ostrohu. Pivovar se totiž stal pro město přítěží. Jeho součástí byla i sladovna, palírna kořalky, šenkovna, výrobna kvasnic, ale i byty pro sládka a bednáře. Za Braunů se pivovar dočkal modernizace a v roce 1900 dokonce místní pivo získalo zlatou medaili na Světové výstavě v Paříži.

V čase první světové války nastal útlum ve výrobě, ale po ní se pivovar zařadil mezi šest největších na Moravě. V roce 1939 Braunovi museli republiku opustit, narychlo pivovar prodali, ale smlouva byla označena za neplatnou a pivovar byl zkonfiskován jako židovský majetek. Po krátkém výpadku na konci II. světové války byl provoz znovu zahájen 16. května 1945. Pivovar prosperoval, ale vysoká výroba se postupně negativně projevila na kvalitě piva. Po sametové revoluci se Jarošov prosazoval na trhu stále hůře a v červenci 1997 byl na prodej. I když zájemců bylo hodně, z obchodu vždy sešlo. A tak se 31. prosince téhož roku uzavřel nadobro.

Aktuálně je bývalý areál ve vlastnictví podnikatele Radislava Vymyslického, majitele přes silnici sídlící společnosti, která vyrábí výtahy. Pivovar koupil v listopadu 2013 od koncernu Heineken s cílem přestěhovat do něj právě výrobu výtahů.

České pivo je pro cizince jako francouzské víno, říká šéf Staropramenu.

Publikováno:před rokemZdroj:Hospodářské NovinyAutor:L.Hrdličková, K.Adamcová Staropramen

● České pivo podle Petra Kovaříka v zahraničí vnímají tak, jako Češi francouzské víno.
● I díky tomu se Staropramenu v cizině prodá více než doma.
● "Naše pivní kultura je o tradici, o českém ležáku. A ten je na světě unikátní a nejlepší," říká Kovařík.

Na nových lahvích Staropramenu se blyští zmenšenina Prahy. Dvojka na českém pivním trhu dnes vyváží pivo do více než 30 zemí světa a v zahraničí roste rychleji než doma. Podle nového ředitele Pivovarů Staropramen Petra Kovaříka patří Staropramen k tradiční tuzemské pivní kultuře.

Na nových lahvích Staropramenu se blyští zmenšenina Prahy. Dvojka na českém pivním trhu dnes vyváží pivo do více než 30 zemí světa a v zahraničí roste rychleji než doma. Podle nového ředitele Pivovarů Staropramen Petra Kovaříka patří Staropramen k tradiční tuzemské pivní kultuře.

Českým pivovarům se daří doma i ve světě

Publikováno:před rokemZdroj:Zboží&Prodej

Plzeňský Prazdroj a Staropramen zažívají úspěšné období, zvyšují tržby na domácím i zahraničním trhu.

Plzeňskému Prazdroji rostly tržby na domácím trhu i v zahraničí. Za posílením prodeje v Česku stojí podle vedení pivovaru zejména rostoucí zájem o jedenáctistupňová a dvanáctistupňová piva plzeňského typu, především o prémiový ležák Pilsner Urquell. Úspěch zaznamenaly rovněž Velkopopovický Kozel 11 a Radegast Ryze Hořká 12 a také limitované várky piv určené pro restaurace v programu Volba sládků. Pivovar exportuje do více než 50 zemí světa.

Plzeňský Prazdroj má v České republice výrazný podíl i na prodeji nealkoholických piv. Vzrostl zájem o nealkoholické pivo Birell, především o jeho ochucené varianty. Tři roky po uvedení prvního cideru v Česku se ukazuje, že šlo o úspěšný krok. Kingswood, nízkoalkoholický nápoj z jablek, má na trhu pevné místo.

Plzeňský Prazdroj dosáhl za poslední účetní rok příjmů z hlavní činnosti ve výši 14,4 miliard korun a zvýšil svůj zisk o téměř pět procent na 3,7 miliard. Zaplatil 4,8 miliard na přímých i nepřímých daních. Touto částkou se stal jedenáctým největším plátcem v republice za uplynulý rok a Ministerstvo financí jej ocenilo jako významného přispěvatele do veřejných rozpočtů v oblasti plátců daně z příjmů právnických osob.

„Jsme hrdí na to, že patříme k největším přispěvatelům do státního rozpočtu a pozitivně ovlivňujeme českou ekonomiku a život lidí v České republice,“ komentuje výsledky Plzeňského Prazdroje generální ředitel a předseda představenstva Paolo Lanzarotti.

Od roku 2001 také rozdělil pivovar prostřednictvím charitativního programu Prazdroj lidem 85 milionů korun a podpořil stovky projektů neziskových organizací v oblasti ochrany životního prostředí a sociálního rozvoje.

Staropramen chutná v zahraničí
Úspěšné období zažívá i Staropramen, kterému se daří na zahraničních trzích a jeho vývoz roste. Dnes jej mohou ochutnat milovníci piva ve 34 zemích světa.

„Staropramen si od devadesátých let postupně vybudoval pozici jednoho z hlavních reprezentantů českých značek piv v zahraničí. Jen jeho export loni překonal hranici 600 tisíc hektolitrů piva,“ říká Petr Kovařík, nový generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen.

V zahraničí je o Staropramen největší zájem na Slovensku, ve Velké Británii, Německu, Švédsku, na Ukrajině, v Rusku a stále více i v zemích střední a jižní Evropy, jako jsou Chorvatsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Srbsko. Staropramen ale mohou ochutnat i obyvatelé vzdálenějších zemí, jako jsou například Spojené státy americké či Kanada.

Letos pivovar investoval 70 milionů korun do nové podoby exportních balení piva. „Je známým faktem, že obal pomáhá prodávat nejen objem, ale i příběh, který každá značka má. Pro zahraničí je příběh Staropramenu založen především na České republice a Praze jako místu původu. Proto mají naše exportní designy nyní ještě více zdůrazněno světově známé panorama Hradčan. Design se zjednodušil a co je hlavní, součástí změn je použití unikátní lahve, která nás v zahraničí ještě více odliší od konkurence,“ vysvětlil Petr Kovařík.

Staropramen má silnou pozici v portfoliu mateřské společnosti Molson Coors. Spolu se značkami Coors a Miller patří mezi tři hlavní globální značky této nadnárodní firmy. Exportní portfolio Staropramenu kromě piva Staropramen Premium zahrnuje také Staropramen Granát, Černý, Nefiltrovaný, Jedenáctku a Nealko.

Součástí budování značky Staropramen na zahraničních trzích byl také vznik Návštěvnického centra v areálu pivovaru Staropramen v roce 2011. Celková investice tehdy činila třicet milionů korun.

Pivu i cole se v Česku daří. Léto zaplní foodtrucky

Publikováno:před rokemZdroj:Mediář.czAutor:Zuzana Semerádová

Plzeňskému Prazdroji i americké Coca-Cole se tu loni dařilo. Pepsi vyzve ostatní coly na souboj chuti. Coca-Cola s Penny a Electrolux vypraví foodtrucky. ČSOB jede platby přes NFC.

Největší pivovarnická skupina v Česku zveřejnila hospodářské výsledky za poslední rok. Plzeňský Prazdroj zvýšil svůj zisk o téměř 5 % na 3,7 miliard Kč a domácí prodej navýšil o 1,5 %. Tržby stouply meziročně o 3 % na 14,4 miliardy Kč. Prazdroj, který vyváží do více než padesáti zemí světa a do jehož portfolia patří i cidery Kingswood nebo piva Birell, zvýšil export o 12 %. V Čechách dohromady se zahraničím loni skupina vyvezla na dva miliony hektolitrů piva. Za posílením značek na našem trhu stojí hlavně zájem o Velkopopovického Kozla 11° a Radegast Ryze hořkou 12°, kromě toho také o ležáky. Úspěch zaznamenaly „oživovací“ akce jako Radegast peprně hořký nebo Volba sládků, kontinuálně narůstá popularita ciderů a nealkoholického piva.

I Coca-Cola si na českém trhu loni polepšila
Česká pobočka amerického producenta nealkoholických nápojů Coca-Cola loni na českém trhu navýšila zisk meziročně o 7 %, na 354,3 milionů Kč. Tržby stouply společnosti o 9 % na 6,02 miliardy Kč. Loni se Coca-Cola věnovala na našem trhu hlavně rozšiřování a vylepšování dosavadního sortimentu – ať už se jedná o novou Fantu nebo inovace produktové řady ledových čajů. Konkurenční Kofola si také polepšila, ziskově o 29 % a tržbami téměř o 15 %. Kofola přisoudila pozitivní výsledky hlavně akvizicí se slovinskou Radenskou, novému systému přímé distribuce, vhodným teplotním podmínkám v létě a exkluzivní distribuci značky Rauch. Třetí výrobce kolových nápojů s větším podílem na trhu PepsiCo zatím výsledky nezveřejnil.

Coca-Cola vyráží na letní grilovací turné
Coca-Cola byla dosud známá hlavně americkým vánočním kamionem z reklam, teď se chystá získat podobnou popularitu i v letním období. Až do 15. září tak bude Čechy a Slovenskem korzovat Coca-Cola Grill Truck s doprovodným nábytkem z přepravek Coca-Cola a dětským koutkem. Cesta je připravená ve spolupráci s řetězcem Penny (produkci trucku zajišťuje agentura Up Brand Activation, stejně jako u trucku McDonald’s). Ve voze se budou prodávat grilovaná jednoduchá jídla a chlazené nápoje, stavět bude zhruba na 70 místech dohromady v obou zemích. V nejbližší době ho můžete potkat v Moravských Budějovicích, Kroměříži, Ostravě, Karviné, Brandýse nad Labem, Milovicích, Domažlicích nebo Karlových Varech. Další zastávky budou postupně zveřejňovány na www.grill-truck.cz. „Grilování patří k létu a Coca-Cola zase ke grilování. Je to pro nás jednoznačné spojení a jsem moc rád, že unikátní vozidlo vyráží poprvé právě v Česku a na Slovensku,“ říká Zbyněk Chládek, marketingový manažer Coca-Cola HBC. „Ve spolupráci s řetězcem Penny Market jsme připravili 19 zastávek, na kterých každý zákazník, který si v daný den nakoupí Coca-Cola Multican (balení čtyř třetinkových plechovek) získá občerstvení s vychlazeným nápojem zdarma.“

Kromě tohoto typu spolupráce s Penny jsou také na stránkách grill trucku zveřejněny recepty se surovinami z Penny na hamburgery, hot dogy nebo kuřecí křidýlka. Kuchařský tým povede specialista na americkou kuchyni Robert Bezděk, který se podílel na otevření brněnského burgerového bistra Paragraf a je vítězem soutěže Český šéfkuchař Knorr. Vzhledem k počtu zastávek není možné, aby celou trasu odjela jedna obsluhující skupina, týmy se budou v trucku střídat. „Coca-Cola Grill Truck nabízíme přednostně sezónním provozovnám, takže těžiště tvoří koupaliště a autokempy. Dále se zúčastníme velkých eventů, kterými jsme partnerem; díky spolupráci s Českým olympijským výborem bude truck občerstvovat návštěvníky Olympijského parku Rio-Lipno,“ přiblížila Médiáři Kateřina Švecová z oddělení vnějších vztahů Coca-Cola HBC Česko.

Akce pojede i v dalších letech, pokud ta letošní splní očekávání. Jaká to jsou? „Očekáváme tři věci. Zprostředkování zážitku spojeného se značkou (brand experience), posílení spojení Coca-Cola a grilování a dále chceme spotřebitelům nabídnout unikátní letní aktivaci: americký truck je pevná součást positioningu značky,“ říká Švecová. Společnost si stanovila i kvantifikovatelné cíle, důležitý je pro ně dopad tour na prodej jejich produktů v Penny a plošný rozsah – zastávky na sezónních provozovnách jsou vybírány s cílem proporcionálně pokrýt Česko i Slovensko.

Staropramen redesignoval do Hradčan
Pivovarnická dvojka na našem trhu Staropramen se rozhodla letos investovat 70 milionů Kč do exportní strategie, což se projevilo zejména na designu lahví, plechovek a přepravek. Hlavní dominantou designu je symbol pražských Hradčan. Podle slov nového generálního ředitele Staropramenu Petra Kovaříka, který ve středu 22. června uspořádal setkání s novináři, se společnost silně se podílí na budování povědomí o Praze a v podstatě vyváží českou kulturu. Jako důvod investic do designu uvedli zástupci pivovaru to, že v zahraničí má pověst a kulturu hlavně pivo v lahvích nebo v plechovkách, není to tak, jako u nás točené pivo. Pivovary Staropramen vyvážejí do 34 států, hlavně v Evropě. Na otázku, zda se chystají expandovat například do Číny, odpověděl Kovařík: „Není naším cílem rozšiřovat naše působení na dalších trzích, hlavní motivací je v současné době zlepšovat kvalitu a pozice na těch stávajících, budovat tam značku.“ Posílit se chystá Staropramen hlavně v Británii, odkud pochází majitel pivovaru koncern Molson Coors. Loni vyvezl Staropramen o 7 % piva více než v předchozím roce.

Podobná strategie je aplikovaná i na našem trhu. Ten dlouhodobě vykazuje snižování pivní hospodské kultury, což je právě ten bod, který chce Staropramen budovat a zlepšit. Proto v Čechách investuje do zlepšování hospodského servisu (lepší sklo), oživením fragmentace nabídky (pivo Černá Barbora, sezónní speciály), do tankových technologií (hospodám pomáhá s technologiemi) a ve spolupráci s O2 spustil projekt Sportovní kino. Kromě udržení hospodské pivařské tradice jdou u nás investice převážně do zlepšení servisu na hudebních akcích, ambicí je udržení piva při ideální teplotě bez front.

Festival United Islands Of Prague proběhne i v pivovaru Staropramen

Publikováno:před rokemZdroj:iREPORTStaropramen

Poslední červnový víkend bude v Praze ve znamení multižánrového festivalu United Islands Of Prague. Ten v letošním roce spojil své působení i se značkou Staropramen a díky tomu se mohou návštěvníci těšit na festivalovou "stage" přímo v prostorách smíchovského pivovaru.

Staropramen stage bude po oba dva dny otevřená od pravého poledne a uzavře se vždy, když dokončí své představení poslední skupina, což znamená zhruba kolem 20:00. Vstup na stage je z Pivovarské ulice. Návštěvníci samozřejmě budou moci ochutnat místní čepované pivo a je pro ně také připravena novinka. "13. komnata je pracovní název prohlídky pivovaru, během které se snažíme lidem přiblížit, jak se vaří naše pivo. Návštěvníci budou moci navštívit kromě tradičních i méně známá zákoutí pivovaru, která běžně zůstávají lidem skrytá. Věříme, že tuto možnost budou mít až stovky lidí," říká David Šeberle, manažer značky Staropramen.

Propojení piva Staropramen a hudby není ničím novým. "Slogan Staropramenu zní: 'Jedno nás spojuje' a pivo a hudba lidi vždy spojovaly. Proto v našem pivovaru již 7 let sázíme na hudbu jako hlavní zážitkovou aktivitu, kterou Staropramen podporuje. Kdo jiný by se měl spojit s největšími pražskými festivaly než právě Staropramen. Kromě čepovaného piva si návštěvníci budou moci koupit také speciální edici plechovek nejen přímo v areálech, kde se konají festivaly, ale i na jejich přilehlých místech," řekl o partnerství David Šeberle, manažer značky Staropramen.

Samotný program na Staropramen stage obstarají české skupiny, které se v posledních měsících čím dál více prosazují v hudebním průmyslu. V sobotu vystoupí skupiny Define Me, Le Dva, Disconnection a indie elektro popová čtveřice Nano. V neděli se představí The Crushers, Emozpěv, Megaphone (čerstvý rozhovor s kapelou si přečtěte zde) a multižánrová skupina U-Prag, která v sobě mísí prvky elektronické hudby, breakbeatu nebo rapu, ale zároveň bude možné slyšet i celou řadu živých nástrojů, jako například violoncello.

Vstupné na festival United Islands of Prague je zdarma a veškeré bližší informace najdete na webových stránkách.

Velkopopovický Kozel v kampani děkuje hrdinům všechních dnů

Publikováno:před rokemZdroj:Marketing&MediaAutor:Martin ŠtěrbaVelké Popovice

V nové kampani Velkopopovického Kozla a Triad Advertising má každý možnost vyjádřit své díky všem neviditelným hrdinům všedního dne za jejich poctivou práci.

Už jste někdy poděkovali pekaři, jehož křupavé pečivo každý den snídáte? Truhláři, který vyrobil stůl, k němuž denně usedáte? Ne? Velkopopovický Kozel a Triad Advertising se rozhodli to změnit. Kampaň probíhá v ČR a SR od 21. června po dobu dvou měsíců v digitálu, rádiu a OOH.

"V pivovarech se odjakživa soustředila celá řada řemeslníků. I v dnešní době vaří pivo ve Velkých Popovicích lidé, kteří dělají své řemeslo s nadšením a láskou. Výsledkem jejich snažení je pivo, které je tou pravou odměnou za dobře odvedenou práci. To jsou přesně důvody, ze kterých by Velkopopovický Kozel rád našel a ocenil ty, kteří dělají svou práci poctivě," řekl sládek Velkopopovického Kozla Vojta Homolka.

Kampaň se kromě digitálu objeví také v radiu a na venkovních plochách, které budou v každém kraji jiné. Stejně tak i ve spotu nehrají herci, ale reální lidé. "Chceme, aby si lidé uvědomili, že i u nich ve městě či na vesnici žije hrdina, o kterém možná doteď nevěděli, nebo že jím mohou být právě oni," doplnil Pavel Wilhelm Přibyl, creative director ve společnosti Triad Advertising, která celou kampaň připravovala.

Plzeňský Prazdroj hlásí růst prodeje, roste zájem hlavně o dvanáctku

Publikováno:před rokemZdroj:RegionPlzeň.czPrazdroj

Plzeňský Prazdroj dosáhl růstu prodeje jak na domácím trhu, tak v exportu. Za posílením prodeje v ČR stojí zejména rostoucí zájem o jedenáctistupňová a dvanáctistupňová piva plzeňského typu, především o prémiový ležák Pilsner Urquell. Úspěch zaznamenaly rovněž Velkopopovický Kozel 11 a Radegast Ryze Hořká 12 a také limitované várky piv určené pro restaurace v programu Volba sládků.

Plzeňský Prazdroj má v České republice výrazný podíl na prodeji nealkoholických piv. Významně vzrostl zájem o nealkoholické pivo Birell, především o jeho ochucené varianty. Tři roky po uvedení prvního cideru v Česku se ukázal být krok Plzeňského Prazdroje se značkou Kingswood až vizionářský. Tento nízkoalkoholický nápoj z jablek má na trhu už nejen své pevné místo, ale jeho obliba stále roste.

Plzeňský Prazdroj je významnou součástí české ekonomiky i života v Čechách. Dokazuje to nejen aktivitami, které významně podporují tradici i rozvoj české pivní kultury, ale i dosaženými obchodními a hospodářskými výsledky. „Za náš úspěch v uplynulém účetním roce, který začal 1. dubna 2015 a končil 31. března 2016, vděčíme našim obchodním partnerům i zaměstnancům. 2.000 lidí pracuje v našich pivovarech, obchodně-distribučních centrech a kancelářích a díky naší činnosti vytváříme nepřímo dalších více než 22.000 pracovních míst v různých odvětvích. Těší nás, že jsme v uplynulém fiskálním roce zvýšili prodej piva, příjmy z hlavní činnosti i zisk. A jsme hrdí na to, že patříme k největším přispěvatelům do státního rozpočtu a pozitivně ovlivňujeme českou ekonomiku a život lidí v České republice,“ komentuje výsledky Plzeňského Prazdroje generální ředitel a předseda představenstva Paolo Lanzarotti.

Plzeňský Prazdroj dosáhl za poslední účetní období příjmů z hlavní činnosti ve výši 14,4 mld. Kč, zvýšil svůj zisk o téměř 5% na 3,7 mld. Kč a zaplatil 4,8 mld. Kč* na přímých i nepřímých daních. Touto částkou se stal 11. největším plátcem v republice za uplynulý rok a Ministerstvo financí ČR jej ocenilo jako významného přispěvatele do veřejných rozpočtů v oblasti plátců daně z příjmů právnických osob.

O svůj úspěch se Plzeňský Prazdroj dělí se svým okolím. Od roku 2001 rozdělil prostřednictvím charitativního programu „Prazdroj lidem“ až 85 milionů korun a podpořil stovky projektů neziskových organizací na podporu ochrany životního prostředí a sociálního rozvoje, které přispěly ke zvyšování kvality života obyvatel v okolí pivovarů. Aktivity Prazdroje byly oceněny zlatým certifikátem v kategorii TOP odpovědná velká firma 2015.

„Náš úspěch je pro nás motivací a zároveň závazkem do budoucna. Uvědomujeme si, že naši obchodní partneři, zákazníci i milovníci našeho piva teď bedlivě sledují dění kolem naší společnosti a možného nového vlastníka. Rád bych všechny touto cestou ujistil, že snaha našich sládků uvařit ta nejlepší piva je stále naši prioritou a současná situace nemá vliv na naše podnikání a vztahy s našimi dodavateli, zákazníky či konzumenty,“ uzavírá Paolo Lanzarotti.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.26.07.2017 15:535.251/5.251