Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

Nová reklama na Staropramen dělá z piva nápoj pro drsňáky

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:MarketingSales.czStaropramen

Pivní značka Staropramen přišla se zcela novým reklamním konceptem, který nevzývá ani mladické pivní partičky ani není plný klišovitých záběrů tekoucího piva.

Nová reklama Staropramene z portfolia Pivovarů Staropramen je historizující, zdůrazňující úlohu pivovaru pro kdysi průmyslovou pražskou čtvrť Smíchov, kde se pivo bezmála 150 let vaří. V hlavní roli se objevil Hynek Čermák, kterého mají lidé většinou spojeného s postavou detektiva Kuneše, gangstera "Káčka" (Radovan Krejčíř) nebo dalších rolí drsňáků.

"Chceme ukázat všechno to, za čím si pivovar stojí už téměř 150 let. A to bez odkazu na unikátní místo původu našeho piva prostě nejde. Proto se v nové kampani Staropramenu představí hlavně samotný Smíchov jako čtvrť poctivých a pracovitých lidí, kteří si stojí za svým, stejně jako ten Smíchovský pivovar," popsala myšlenku nového spotu Petra Chovancová, senior brand manažerka značky Staropramen.

Na vzniku srategického a komunikačního směru se podílela komunitní platforma Future Bakery, která aktuálně sdružuje na 14 tisíc lidí. "Nápady našich lidí jsme v případě Staropramenu využili hned dvakrát. Poprvé, když jsme tvořili samotnou strategii, a podruhé, když jsme potřebovali vybrat ten správný claim, podtrhující celkové vyznění komunikace," říká Ondřej Roček, který za projektem stojí spolu s kreativcem Karlem Špindlerem a komunikačním stratégem Petrem Topinkou.

Nové směřování značky zastřešuje slogan "Vždycky drží spolu". Vedle televize a internetu zahrnuje kampaň také venkovní reklamu a kinoreklamu.

Pivovary navařily na letošní dny českého piva desítky speciálů

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:České novinyAutor:ČTK

Pivovary se připravují na pátý ročník Dnů českého piva, které budou mezi 27. zářím a 1. říjnem . Po celé republice se budou čepovat speciální várky piva, kterých pivovary navařily desítky. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven. Loni se do akce zapojilo 6000 restauračních provozů, letos by měl být jejich počet přibližně stejný. Některé pivovary budou své speciály nabízet již dříve, například Staropramen od pátku v tomto týdnu.

Do pivních oslav se zapojí desítky pivovarů a minipivovarů. Podniky se snaží motivovat zákazníky, aby konzumovali pivo v restauracích. Prodeje piva v restauracích dlouhodobě klesají, v současnosti se vypijí z deseti prodaných piv čtyři v restauraci, zbytek doma.

V červenci se podle svazu prodej piva v restauracích snížil, meziročně o devět procent. Předseda svazu František Šámal v této souvislosti zmínil restrikce státu, které podle něj přicházejí moc rychle. Nejdřív šlo o zákaz herních automatů v restauracích, pak přišla kontrolní hlášení a po nich elektronická evidence tržeb. "A poslední rána je zákaz kouření. Hospody jsou poloprázdné, většinou ti lidé stojí venku, jak kuřáci, tak nekuřáci," dodal Šámal.

Lidé by měli poznat restauraci, která se do dnů piva zapojí, podle nálepky. "Oproti minulému roku jsme milovníkům piva usnadnili jejich cestu do hospody. Nově budou všechny zapojené restaurace označeny samolepkou, jasně identifikovatelnou, že se jedná o pohostinské zařízení zapojené do pětidenních pivních oslav," řekl Šámal. Informace mohou zájemci také najít na webu.

Akce začíná symbolicky v předvečer svátku svatého Václava, který byl podle svazu patronem sládků a českého piva. V nabídce budou například Svatováclavský kroužkovaný ležák od pivovaru Holba nebo světlý nefiltrovaný ležák Václav od pivovaru Litovel. Kyjovský pivovar nabídne kromě Svatováclavského ležáku gastronomickou specialitu kančí pečeni se šípkovou omáčkou a houbovým knedlíkem. Ta zůstává oficiálním jídlem dnů českého piva, svaz ale restauratéry nebude nutit, aby toto jídlo vařili.

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod nabídne speciál Buřič 13 s přídavkem karamelového sladu. Pivovar Primátor uvaří světlý ležák Špringl, pivovar Svijany nepasterizovaný speciál DUX. Pivovar v Rakovníku vsadil na řezaný ležák Bakalář Amber. Pivovarníci z Velkého Března připravili Březňák originální Märzen. Příznivci Staropramenu se mohou těšit na Extra chmelenou dvanáctku.

Výstav českých pivovarů se loni zvýšil o 1,9 procenta na rekordních 20,5 milionu hektolitrů piva a nealka. Domácí spotřeba zůstala 143 litrů piva na hlavu.

Nestíháte Oktoberfest? Pivní atmosféru zažijete i jinde

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:České nápoje

Od 16. září do 3. října oživí ulice Mnichova tradiční Oktoberfest, který každoročně navštěvují lidé z celého světa. Atmosféru legendárního svátku piva nemusíte nasávat pouze v bavorské metropoli – proč třeba nenavštívit Vinohradský pivovar v Praze, kde se můžete seznámit s výrobou a pak ochutnat místní speciály? Pokud davy v Mnichově nejsou nic pro Vás a Praha Vám je malá, můžete se inspirovat ubytováním v pivním stylu nebo pivními zážitky z celého světa.

TOP 10 národností, kteří se chystají na letošní Oktoberfest přes Airbnb
Mezi nejčastější návštěvníky letošních oslav se budou řadit návštěvníci z USA. Celkově jsou hosté z anglicky mluvících zemí těmi nejvěrnějšími – Spojené státy totiž co do počtu turistů následuje Velká Británie a Austrálie. Francie, Kanada, Itálie, Švýcarsko a Brazílie zabírají od čtvrtého do osmého místa. Úplnými nováčky v tomto žebříčku jsou Jižní Korea na deváté a Nizozemsko na desáté příčce. Ani letos se nepředpokládá pokoření magické hranice šesti miliónů návštěvníků, i čísla Airbnb zůstávají podobná jako loni: podle aktuálních informací se do Mnichova chystá až 35.000 hostů, kteří se ubytují v některém z nabízených pokojů či apartmánům, v průměru na 5 nocí.

Za pivem jako zážitkem v české metropoli
Propojit místa, kde jsou cestovatelé ubytováni, s tím, co na svých cestách dělají a lidmi, které u toho potkávají. To je hlavní myšlenka nové služby Trips od Airbnb, která je nyní dostupná i v Praze. Cestovatelé díky tomu mohou poznat Prahu z jiného úhlu pohledu a místním se tím nabízí možnost sdílet své dovednosti, vášně a zájmy s lidmi z celého světa. Češi jsou milovníci piva, i jeho tradiční výrobci po několik století – proto je prohlídka Vinohradského pivovaru jednou z nejautentičtějších cest, jak se seznámit s českou kulturou.

Prohlídka Vinohradského pivovaru
Spolumajitel pražského pivovaru Jan, který stojí za obnovením výroby jednoho z nejproslulejších českých piv, vás během prohlídky seznámí s postupy výroby, dá ochutnat z mnoha místních pivních speciálů a zasvětí vás do zajímavé historie lokálního výrobce. Ochutnat zde kromě piva můžete i tradiční české pokrmy.

Atmosféra Oktoberfestu po celém světě
Počítání plechovek v jižní Anglii
Pokud si zarezervujete „German Room“ v pivovaru hostitele Jeffa, čeká vás unikátní zážitek: celý pokoj je totiž obložen obrovským množstvím pivních plechovek všech možných značek. A pokud se dopočítáte, můžete vyrazit do přilehlých lesů za prvotřídním odpočinkem.

Starý pivovar na vodním zámku
Viktoria vlastní starý pivovar na zámku Unsleben poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Navštívit můžete její prostorný dům, jehož historie sahá až do 18. století. Dnes tato historická stavba slouží hostům Airbnb, kteří si mohou odpočinout po náročných pěších tůrách v okolí.

Moderní loft v bývalém pivovaru
Kdo říká, že atmosféru Oktoberfestu nemůžete zažít v Austrálii? U hostitele Alexe to není žádný problém. Jeho loftový apartmán se nachází v bývalém pivovaru Victoria Brewery na východě Melbourne. Během objevování pulzující metropole si tak můžete dopřát veškerý komfort, odpočinout si v útulném obýváku nebo posnídat na balkoně.

Za řemeslným pivem do Kanady
Pro opravdové pivní nadšence ráj na zemi: v pivovaru Big Axe hostitele Petera se můžete těšit na vynikající domácí pivo a pohodlně zařízené pokoje. Snídaně na verandě s fantastickým výhledem na přírodu obklopující malé městečko Nackawic je jen třešničkou na dortu.

Připijte si na zdraví na ostrově Wight
Ostrov nedaleko přístavu Southampton u jižních břehů Anglie si získal srdce spousty cestovatelů. Po náročných tůrách nedotčenou přírodou je ideálním místem pro odpočinek starý pivovar hostitelky Sophie, protože čím lépe zakončit den, než sklenicí vychlazeného piva?

Objevte pivní scénu korejského Soulu
Airbnb hostitel Daniel je majitelem několika restaurací a barů po celém Soulu a je skutečným pivním expertem. Sám vás rád provede po celé čtvrti a zavede vás do jeho oblíbeného baru, kde se podává rýžové pivo. Tam ale prohlídka pivní kultury jihokorejské metropole nekončí, navštívíte i jeho bar, kde se občerstvíte lokálním řemeslným pivem.

Zajamujte si v pivovaru
K dobrému pivu dobrá hudba – DJové Bryan Boogie a Papa Lu v San Franciscu zkombinovali dvě ze svých vášní. Společně s nimi si tak můžete užít nefalšovanou jam session, během které budete mít o pitný režim postaráno.

Tím ale nabídka zážitků spojených s pivem u Airbnb rozhodně nekončí, pozornosti by neměla uniknout ani vycházka za řemeslnými pivy Osaky s Maek, pivovarnický kurz s Lisou a Davem v kalifornské Santa Rosa, nebo třeba návštěva malých pivovarů v Barceloně.

Teď už se hodí říct jen jediné: „Na zdraví!“

O Airbnb
Společnost Airbnb byla založena v roce 2008. Misí Airbnb je vytvořit svět, kde lidé mohou během cestování doslova patřit kamkoliv, a to díky propojení místních kultur a poskytování unikátních lokálních zážitků. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě, ať už se jedná o přenocování v apartmánu, vile, na hradě nebo domku na stromě ve více než 65 000 městech a 191 zemích světa. Díky Zážitkům může Airbnb nabídnout neopakovatelnou možnost nahlédnout do místních komunit a jejich zájmů, zatímco díky Místům mohou cestovatelé objevovat doposud neobjevené poklady doporučené místními obyvateli. Airbnb je založené na lidech a jejich zkušenostech. Jedná se o nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své dočasně nevyužité ubytovací kapacity, a jak se podělit o svoje zkušenosti a zájmy s lidmi z celého světa.

Svatováclavské slavnosti lákají na nakuřovaný ležák a pečený bůček

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:Město Český Krumlov

Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově patřit tradičně Svatováclavským slavnostem a Mezinárodnímu folklornímu festivalu, který roztančí historické centrum. Hold bude vzdán sv. Václavovi, patronovi české země, pivovarníků a vinařů. Jak jinak oslavit tyto dny než tancem, hudbou, dobrým jídlem a pitím! Milovníci zlatavého moku se mohou těšit na prezentaci krumlovského piva, gurmány potěší pečený bůček, sladkomily domácí zmrzlina a vinaře zase degustace evropských vín. Návštěvníci se mohou těšit na ukázku hašení požáru, model starého vltavského voru, sportovní program v lese a tahákem je i vystoupení folkové legendy Žalmana & spol.

Program letošních Svatováclavských slavností otevřou mimořádné prohlídky kostela sv. Víta a kaple sv. Václava a Svatováclavská mše svatá ve čtvrtek 28. září. Ve státní svátek si návštěvníci budou moci prohlédnout mimo jiné také schwarzenberské archivní vinné sklepy v renesančním domě na V. zámeckém nádvoří, kde je pro zájemce připravena rovněž degustace vína. V poutním areálu na Křížové hoře nad Českým Krumlovem mohou účastníci zažít Svatováclavskou noc s působivým osvětlením a koncertem.

„Snažíme se, aby sváteční den byl netradiční. Chceme dát prostor návštěvníkům, aby se prošli po městě a navštívili místa, kam se běžně nedostanou. Aby rodiny a přátelé měli možnost projít si město a strávit hezký čas, něco dobrého ochutnali a zajímavého viděli,“ uvádí za organizátory ředitel Městského divadla Jan Vozábal.

Novinkou Svatováclavských slavností jsou Pivovarské slavnosti v Pivovarské zahradě, které slibují prezentaci piv z produkce Historického pivovaru Český Krumlov. Pivovar navazuje na tradici vaření piva v Českém Krumlově, která je prakticky spojena se vznikem města už od 13. století. Za obnovením vaření piva stojí hlavně vášeň pro poctivé české pivo a snaha navrátit věhlas krumlovského piva z dob jeho největší slávy za vlády Rožmberků a Schwarzenbergů. Představen bude světlý ležák 11°, světlý ležák Premium 12° a tmavý nakuřovaný ležák Premium 12°.

Ruku v ruce s dobrým pitím jde i dobré jídlo, to je letos v režii Českokrumlovského sdružení kuchařského, které v Pivovarské zahradě nabídne pečený bůček s karamelovými jablky a pečenou cibulí, konfitovanou kachnu s marinovaným zelím a opečenou kedlubnou, pečený hovězí krk s dýňovým pyré a mnoho dalšího ze špičkové gastronomie.

Program potěší i milovníky vína, kteří budou moci letos nově ochutnat okolo 50 vzorků vín z Čech, Moravy, Rakouska, Itálie, Německa, Bulharska, Černé Hory. Ochutnávka proběhne v Klášterní zahradě, formou žetonů, které budou k zakoupení na místě.

Od čtvrtka 28. září až do neděle 1. října zaplní náměstí Svornosti svatováclavský jarmark s tradičním zbožím a pochutinami nejrůznějšího druhu. Kláštery Český Krumlov návštěvníky jistě zlákají k návštěvě švestkové hody, k ochutnání budou švestkové knedlíky, koláče, povidlové buchty i švestkové pivo.

Hudební produkce Svatováclavských slavností ctí folk a organizátorům se podařilo sem dostat skutečnou folkovou legendu, vystoupí tu Žalman & spol., který působí na hudební scéně téměř půl století.

V Krumlově se ale objeví i bluegrassová kapela Semtam a premiéru veřejného koncert zažije v pátek českokrumlovská kapela Urquhart.

V programu v Pivovarské zahradě vystoupí dechová hudba Doubravanka, heligonkáři z Čech a Rakouska kapela Hrajeto a večerní program zakončí českokrumlovská populární skupina Papouškovo sirotci. Pro děti je připraveno dětské odpoledne plné her a aktivní zábavy ve spolupráci s partnerem akce Jednotou Kaplice.

Páteční a sobotní program se ponese na folklórní vlně, kdy účastníci Mezinárodního folklórního festivalu oživí svým tanečním uměním ulice a zákoutí historického centra Českého Krumlova. Letos sem zavítají soubory z Nového Zélandu, Indie, Izraele, Chorvatska a z českých souborů vystoupí soubory z Plzně, Českých Budějovic a domácí krumlovská Jitřenka a Růže.

Tradičně se ke Svatováclavským slavnostem připojují také krumlovští voroplavci, kteří pro letošek vytvářejí model starého vltavského voru, aby si každý mohl prohlédnout, jak dříve fungovalo plavení dřeva.

Neobvyklou podívanou, kde nebude chybět napětí a ostrá akce, chystají na sobotu také českokrumlovští dobrovolní hasiči, kteří letos slaví 80. výročí založení sboru. V centru města v Široké ulici předvedou hašení požáru.

Dalším výročím, které se připojuje ke Svatováclavským slavnostem, je 25leté působení Lesní správy v Českém Krumlově. Lesy ČR pro sportovní nadšence i rodiny s dětmi připravily 25km běžecký závod jihovýchodní částí Kletě s doprovodným programem a lesní pedagogikou.

V programu Svatováclavských slavností nebudou chybět tradiční prohlídky města s průvodci, sobotní setkání a fotografování Václavů a Václavek, svatováclavské focení v Museu Fotoateliéru Seidel a také oblíbený svatováclavský večer otevřených muzeí a galerií s volným vstupem do vybraných expozic.

„Přijďte si užít poslední dny babího léta na náměstí na koncert Žalmana, pozdravit Václavy, nebo poděkovat hasičům za jejich obětavou práci. V Pivovarské zahradě i českokrumlovských klášterech najdete prostor k odpočinku i uspokojení svých chuťových buněk,“ zve na podzimní slavnosti starosta Dalibor Carda.

Vstupné na celý program slavností je zdarma, výjimky jsou uvedeny v kompletním program, který je k dispozici na webových stránkách www.ckrumlov.info/svatovaclavskeslavnosti

Staropramen v nové kampani připomíná, že je ze Smíchova

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:Marketing&MediaAutor:Jiří HořčicaStaropramen

Smíchovský Staropramen se v první kampani z dílny nové kreativní skupiny vrací ke svým kořenům a zdůrazňuje, že je ze Smíchova.

Právě spuštěná kampaň společnosti Pivovary Staropramen, kterou pro ni připravil nový kreativní tým ve složení Ondřej Roček, Karel Špindler a Petr Topinka a jeho komunitní platforma Future Bakery, má zdůraznit, že své pivo Staropramen vždy vařil na Smíchově a pro Smíchováky.

Nové směřování značky zastřešuje claim Vždycky drží spolu. Historizující televizní spot, ve kterém hlavní roli obsadil současně oblečený herec Hynek Čermák, natočilo v produkci Creative Embassy režijní duo Wolfberg, které tvoří Jan Kalvoda a Přemek Ponáhlý. Součástí komunikace je i digital, outdoor a kinoreklama.

V souladu s novou strategii byla kampaň zahájena právě na Smíchově. „Tradiční média jsou jedna věc, pokud má ale značka dlouhodobě fungovat, tak potřebuje armádu evangelistů, kteří ji milují, podporují a žijí s ní,“ vysvětluje Roček.

Staropramen, který už dlouhodobě spoléhá na partnerství své značky s festivaly a jinými hudebními akcemi, teď chce dokonce „aktivně utvářet dění na Smíchově“. Po letošních koncertech skupin Billy Talent, Monkey Business nebo PSH, které se konaly přímo na pivovarském dvoře, tak první kampaň v novém konceptu doprovází ve středu 20. září otevření příležitostného výčepu Pod Komínem, na které byli pozváni lidi ze Smíchova i okolí.

Součástí změny komunikační strategie je i návrat k tradičnímu logu pivovaru.

Počernické pivobraní nabídlo opravdu silná piva

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:Proti šediPočernický

Počrnické pivobraní konané v polovině září nabídlo skutečně silná piva. Představilo ae hned několik druhů vysokostupňovitých piv 19, 22 a i 24°. V pátek se tancovalo až do jedné hodiny ranní, sobotní atmosféra byla rodinná, rodiny s dětmi a pejsky festival spojily s procházkou kolem Počernického rybníka a aktivitami pro děti.

Pořadatelem akce byl Počernický pivovar spolu s Panským dvorem www.pddp.cz (zahrnuje restaurace Léta Páně a Al Mulino). Jedná se o 2. ročník úspěšné akce v Zámeckém parku Dolní Počernice. Na dvojdenní akci pátek a sobota se protočilo stovky litrů piva o které se postaralo 10 českých minipivovarů a domovský Počernický pivovar.

Počernický pivovar měl připravena piva:

12° POČERNICKÁ DVANÁCTKA Alk 4,5 %
(světlý ležák) Spodně kvašené pivo s plnou sladovou chutí, jemnou hořkostí. Zrání ve sklepích: 60 dnů

13° POČERNICKÁ BARBORKA Alk 5,2 %
(tmavý ležák) Spodně kvašené pivo z pěti druhů speciálních sladů a pěti druhů chmele. Zrání ve sklepích: 70 dnů.

14° POČERNICKÁ A.P.A - American Pale Ale Alk 5,7%
(svrchně kvašený speciál), mimořádně silné a hořké pivo AMERICAN PALE ALE. ( americky chmel)

10° Red Ale Třešňový 4,0% Lak 4,2 %
Red Ale z tří druhů sladů a dvou druhů amerických chmelů s čerstvými třešněmi. Pivo je hořké s mírnými ovocnými podtóny.

Hlavním programem bylo vystoupení hudebních kapel jako Eddie Stoilow, Circus Brothers, Děda Mládek Ilegal Band, Hanka Křížková.
Sponzor akce byl Harley Davidson, příchozí si mohli prohlídnout jejich krásné motocykly.
Pro děti byl připraven dětský program. I přes dešťové přeháňky v sobotu navštívilo akci spoustu lidí, především rodin a milovníků piva.
Proběhly prohlídky Počernického pivovaru a burza sběratelů pivních předmětů.
O občerstvení se postaraly restaurace z Panského dvora – Léta páně, Al Mulino. K ochutnání byla grilovaná šunka od kosti, kořeněné hranolky s domácí tatarkou, klobása z udírny, trhané ramínko s chilli a koriandrem, různé druhy pizzy, focaccia a toskánská polévka minestrone,

Populární Salón Piva septemBEER edition přinese několik novinek

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:České nápoje

Degustačná výstava remeselných pivovarov Salón Piva sa teší narastajúcej popularite a každým svojim ročníkom láme rekordy návštevnosti. Návštevníci bratislavskej Starej tržnice budú môcť od 20. do 22. septembra ochutnať aj také pivá, ktoré na akcii doposiaľ ešte nikdy neboli. Každý pivovar bude mať v ponuke minimálne jedno pivo, ktoré ste na Slovensku ešte nemali možnosť ochutnať. Pivá sú buď varené špeciálne pri príležitosti Salónu Piva, alebo budú mať na Salóne Piva absolútnu premiéru. Máte sa na čo tešiť.

Na Salón Piva septemBEER edition sa registrovalo viac ako 60 malých pivovarov, ktoré odprezentujú vyše 200 rôznych pív a iných nápojov. Návštevníci podujatia budú mať opäť postarané aj o svoje žalúdky, keďže pred tržnicou bude prebiehať festival jedla Street Food Park a vnútri budú prezentované nakladané syry a pagáčiky, ideálne k pivku.

Salón Piva bude opäť výnimočný aj svojim sprievodným programom. Tentokrát to bude Za pivom s BUBO do Škandinávie. V stredu, štvrtok aj v piatok, dvojhodinové bloky premietaní škandinavistov z BUBO o tých najkrajších miestach severnej Európy. Island elfov, Nórsko trollov, Švédsko kapely ABBA, Andersenove Dánsko. Gejzíry, fjordy, stredoveký Štokholm, liberálna Kodaň. Načapujte si kvalitné pivko, sadnite si k nám a zasnívajte sa do krás severu. Vstup je v rámci Salónu piva v Starej tržnici v Bratislave.

Ako každý rok, aj teraz je hlavným partnerom podujatia Asociácia malých nezávislých pivovarov Slovenska (AMNPS), ktorej členovia sú okrem samotnej asociácie združení aj v hnutí PIVOBRANA založenom na obranu nezávislého slovenského piva (www.pivobrana.sk). Momentálne má AMNPS už 23 členov a slovenských malých pivovarov je zhruba trikrát toľko. Hájiť farby asociácie budú Banskobystrický pivovar Urpiner, rožňavský Kaltenecker, Holíčsky pivovar Wywar, trnavský pivovar Sessler, košický Hostinec, Jama Craft Brewery, piešťanský pivovar ŽiWell, minipivovar Richtár Jakub, pivovar Zámčan a Simeon. Chýbať nebudú ani populárne cidre, či obľúbená pivná marmeláda Beermalade. Predseda AMNPS Ľubomír Vančo má akciu v obľube: „Salón Piva podporujeme už od jeho začiatku. Som rád, že každým ročníkom v ňom pribudne nejaká novinka. Som zvedavý na nové pivá, bude toho na ochutnávanie naozaj dosť.“

Denný vstup na Salón Piva stojí 5 €, pre pivných fajnšmekrov je pripravené výhodné vstupné na dva (8 €) alebo hneď tri dni (10 €). Tieto viacdenné vstupenky sa dajú kúpiť iba v predpredaji cez sieť Ticketportal. K dispozícii budú tradične aj žetóny v hodnote 0,50 €, ktoré budú zameniteľné v stánkoch pivovarov za pivo a za jedlo. Presný zoznam pivovarov a katalóg pív sa bude dať stiahnuť do smartfónov priamo z webovej stránky. Salón Piva je otvorený od 15.00 do 23.00 hod. Návštevníci, ktorí sa budú chcieť pohodlne a bezpečne odviezť domov, budú môcť využiť bezplatnú jazdu elektromobilom so šoférom, vďaka up! city a Volkswagen Slovakia.

V Pardubicích si na Dny českého piva připijí Jubilejní čtrnáctkou

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:České nápojePernštejn

Dny českého piva tradičně probíhají v čase, kdy si připomínáme svatého Václava, kterého Karel IV. prohlásil za patrona českého piva. O tomto knížeti a patronovi českého státu se napovídalo mnoho legend. Na čem se historici shodují, je snad pouze den, kdy jej jeho bratr Boleslav sprovodil ze světa. Tento den je právem státním svátkem a je dobré si v tomto čase připomenout české tradice a přiťuknout si zlatavým mokem, jehož věhlas již dávno překročil hranice naší země!

27. září proto slavnostně zahajujeme letošní Dny českého piva. Pozvedněme tedy půllitr a připijme si na nápoj, který je pro Českou republiku charakteristický a kterým se můžeme pyšnit po celém světě. Až do 1. října se pak můžete těšit na příjemnou společnost, speciální jídlo a samozřejmě především na výborné pivo.

Dny českého piva pořádá už popáté Český svaz pivovarů a sladoven. Zatímco minulý ročník kladl důraz na spojení piva s gastronomií, letos se bude cílit právě na pivo jako takové.

Pardubický pivovar si připravil na oslavu patrona českého piva limitovanou edicí nefiltrovaného a nepasterovaného Pardubického Taxisu s názvem Jubilejní čtrnáctka.

Pivo výjimečné chuti s výraznou hořkostí, přičemž celkový dojem je korunován vyšším obsahem kvasinek. Díky nim vznikl skutečně řemeslný speciál, který se skvěle hodí ke všem těžším jídlům české i mezinárodní kuchyně včetně těch, jež jsou připravována ze zvěřiny.

Heineken otevřel ve Velkém Březně sklad, plánuje i úpravu technologií

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:Průmyslová automatizaceAutor:ČTKVelké Březno

Společnost Heineken dnes otevřela v areálu pivovaru ve Velkém Březně na Ústecku distribuční centrum. Ze skladu rozváží všechny druhy piv do obchodů a restaurací na severozápadě Čech. Náklady na investici činily téměř 50 milionů korun. Novinářům to řekl ředitel pivovaru a vrchní sládek Michal Rouč. Heineken ČR je tuzemskou trojkou na trhu s pivem. Patří mu značky Heineken, Desperados, Krušovice, Zlatopramen, Starobrno, Březňák a nealkoholický Zlatopramen a Hostan.

Velkobřezenský pivovar je v Heinekenu jediný, který má sklad přímo v areálu. Doposud využíval nájemních prostor v Ústí nad Labem. "Ušetříme za nájem a cesta piva k zákazníkům se zjednodušuje. Do dnešního dne jsme ho museli vozit do deset kilometrů vzdáleného skladu a pak rozvážet dál," uvedl Rouč. Skladovací prostory včetně manipulační plochy mají rozlohu víc než 6000 metrů čtverečních a sklad má kapacitu přibližně 7400 palet.

Pivovar využil ke skladování jednu doposud prázdnou budovu, k níž přistavil montovanou halu. Práce začaly v lednu a skončily v červenci, pak se stěhovalo. Zaměstnancům z Ústí pivovar nabídl přechod do Velkého Března, všichni toho využili, ve skladu pracuje 20 lidí. Obec Velké Březno otevření skladu v pivovaru, který stojí na břehu Labe přes 260 let, vítá. "Pro nás je to důkaz toho, že Heineken to myslí s pivovarem ve Velkém Březně vážně. V minulosti byly pochyby, zda vůbec bude fungovat. Padesátimilionová investice znamená, že pivo se dál bude u nás vařit," řekl ČTK starosta Michal Kulhánek.

Obavy před započetím stavby panovaly ze zvýšení dopravní zátěže. "Dělali jsme studii a zatížení nijak výrazně nenaroste. Silnice kolem má denní hustotu provozu téměř 10.000 vozidel a přes 100 kamionů a my jsem i tak museli pivo odsud odvézt. Přibude pouze 14 aut s váhou do deseti tun pro rozvoz přímo zákazníkům," uvedl Rouč. Podle starosty se naopak uleví vedlejší ulici Pivovarská, protože vjezd do pivovaru je nyní přímo z hlavní silnice.

Heineken podle Rouče bude v investicích v Březně pokračovat. "Čeká nás rekonstrukce vrátnice a úprava technologií," zmínil. V historickém pivovaru nedaleko Ústí nad Labem v roce 2014 skončil provoz lahvové stáčecí linky, zůstala výroba tankového a sudového piva. Výstav velkobřezenského pivovaru byl loni 200.000 hektolitrů.

Svijany ke Dnům českého piva uvařily světlý speciál DUX

Publikováno:před 9 měsíciZdroj:Pivovar SvijanyAutor:Luboš SpálovskýSvijany

Stále oblíbenější Dny českého piva - svátek všech milovníků zlatavého moku a oslava tradice českých hospod - se letos uskuteční od 27. září do 1. října. Do akce Českého svazu pivovarů a sladoven se stejně jako při předchozích ročnících zapojí i Pivovar Svijany, který pro tuto mimořádnou událost uvařil jedinou várku speciálního světlého piva DUX. Třinácté svijanské pivo bude na čepu zhruba 170 vybraných svijanských restaurací pouze po dobu konání Dnů českého piva; 28. září ho kromě toho budou moci ochutnat také návštěvníci Svatováclavské slavnosti přímo na zámku Svijany.
„DUX patří s 5,5 procenty alkoholu mezi silnější piva, je plný a hutný, ale současně také hladký a jemný. Pro dosažení výrazné tmavě jantarové barvy a vyvážené hladké chuti jsme zvolili vybraný humnový slad, znalci ocení i jemnou chmelovou hořkost žateckého chmele odrůdy Sládek z našich vlastních chmelnic. Stejně jako všechna svijanská piva je samozřejmě nepasterovaný,“ přiblížil letošní speciál svijanský sládek Petr Menšík.
Pivovar uvařil jedinou várku filtrovaného speciálu o objemu 200 hektolitrů a stočil ji pouze do sudů a menší limitované série dvoulitrových plechovek. Pro výjimečné pivo vyrobí i zvláštní půllitry a podtácky. Zatím nepočítá s tím, že by v jeho výrobě dále pokračoval, jako se to stalo v případě některých předchozích příležitostných piv, například nefiltrovaného speciálu Svijanský fanda nebo kroužkovaného ležáku Zámecký Máz. „I když se velice vydařil, nepočítáme s tím, že by DUX v našem sortimentu pivovaru zůstal nastálo. Rozhodně však napjatě čekáme na reakce spotřebitelů a zvláště pak na to, co na něj řeknou naši fanoušci,“ dodal Petr Menšík.
Dny českého piva pořádá od roku 2013 Český svaz pivovarů a sladoven jako každoroční svátek všech milovníků piva, hospod a gastronomie. Jeho cílem je podpořit konzumaci čepovaného piva a zároveň připomenout a podpořit unikátní jev tradiční české hospody. Celou akci zahájí 26. září přípitek na Svatováclavské slavnosti v Praze a symbolické naražení sudu ležáku, který zvítězil v soutěži České pivo 2017. Do oslav se zapojí desítky pivovarů a minipivovarů.
Milovníci piva mají během pivních slavností termínově spojených se svatým Václavem možnost ochutnat mnoho zajímavých speciálních piv, často i v kombinaci s novými kulinárními požitky v jednotlivých restauracích nebo při dnech otevřených dveří v zúčastněných pivovarech. Ve Svijanech letos v rámci akce pro fanoušky připravují mimo jiné zvláštní noční prohlídky pivovaru.

Pivovar Svijany
Pivovar ve Svijanech byl založen v roce 1564 a je tak jedním z nejstarších českých pivovarů vůbec. Jeho novodobá historie se datuje od poslední změny vlastnického uspořádání v roce 1998, kdy se novým vlastníkem upadajícího pivovaru s výstavem 37 tisíc hektolitrů stala ryze česká společnost Pivovar Svijany, s. r. o., (po roce 2005 Pivovar Svijany, a. s.). Od té doby pivovar zněkolikanásobil výstav až na loňských rekordních 624 890 hl a stal se jednou z nejoblíbenějších značek tradičního českého piva. Pivovar Svijany si zakládá na tradičním výrobním postupu - tzv. dvourmutovém způsobu vaření, kvašení v otevřených kádích a dlouhodobém zrání piva v ležáckých sklepích. Pro výrobu bohatého sortimentu dvanácti nepasterizovaných piv používá většinou humnový slad z malých českých a moravských nezávislých sladoven, vodu z vlastních studní a žatecký poloraný červeňák z vlastních chmelnic. Do svého rozvoje Pivovar Svijany v uplynulých letech investoval více než 700 milionů Kč. Vedle vlastních zdrojů využívá na investice do nových technologií a rekonstrukce objektů i dotace Evropské unie, které přesáhly částku 160 milionů Kč. Jednou z posledních investic se stal odkup chátrajícího svijanského zámku od soukromého vlastníka a jeho rekonstrukce. Zámek Svijany byl odjakživa součástí pivovaru, proto byl znovu slavnostně otevřen veřejnosti, která může kromě prohlídky zámeckých prostor absolvovat i exkurzi v samotném pivovaru Svijany a poznat tradiční výrobu českého piva na vlastní oči.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.20.06.2018 20:286.372/6.372