Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

Pivovar Ferdinand v Benešově se chystá na pivní slavnosti

Publikováno:před rokemZdroj:Regiony24.czAutor:Ladislav LojkaFerdinand

Druhá největší událost každoročně pořádaná Pivovarem Ferdinand, druhá zářijová sobota. To jsou tradiční pivovarské slavnosti, které 12. září v Benešově oslaví hudbou i programem pro děti. V pravé poledne budete moci vstoupit do areálu pivovaru, kde pro vás i pro vaše děti bude mimo ochutnávek pivních speciálů připraven doprovodný program.

Kromě samotné exkurze v pivovaru bude moc každý návštěvník v sekci jídla ochutnat i pivní pokrmy připravované přímo z piva Ferdinand. Jako každý rok, tak i letos bude možnost zažít pivní degustaci, kde se můžete dozvědět zajímavosti a vyzkoušet si své znalosti o pivu, pivovaru, pivovarnictví, sladovně a sladovnictví i mnohem více k samotné výrobě piva. Pro děti bude k dispozici tvořivý koutek, během celého odpoledne mohou zažít tanec, divadlo, malování na obličej, ječmenové hrátky, soutěže s pivovarskou tematikou. Pro všechny milovníky dobře vychlazeného piva budou připraveny všechny druhy piv, které do výčepních stánků poputují rovnou ze sklepů pivovaru. Bude tak možné ochutnat i pivo v nefiltrované podobě. Děti se mohou těšit na oblíbenou Ferdinádu, točenou malinovku.

Hudební program bude probíhat na dvou scénách, představí se např. Big band Horáček SwingOrchestra, hrající swingovou, filmovou a taneční hudbu, legendární Rotor Poříčí, Český šraml pod taktovkou Jana Slabého, místní kapela Čejka band nebo Štěpán Kojan, frontman kapely KEKS. Celý hudební večer uzavře hodinové vystoupení KISS revival, téměř věrná imitace americké glam rockové kapely, která byla v dubnu 2014 uvedena do Rock And Rollový síně slávy. Kompletní program najdete na stránkách pivovaru www.skutecnepivo.cz.

Vstupné do areálu pivovaru je 100,-Kč (v ceně vstupného jedno pivo zdarma), děti mají vstup volný.

Pivo už nebude nejlevnější, hospody změní ceny nápojů

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeňský deník

Návrh zákona, který má platit od příštího roku, vyžaduje nealko levnější než alko.

Návrh protikuřáckého zákona upraví mimo jiné také ceny alkoholických a nealkoholických nápojů. Cenové opatření má zajistit, aby provozovny stravovacích služeb nebo stánky s občerstvením měly v nabídce alespoň jeden nealkoholický nápoj levnější než alkoholický nápoj stejného objemu. V současnosti je tomu často naopak.

Například v plzeňské Žumberské stodole stojí malé pivo 24 Kč a voda 26 Kč. „Ještě jsem nepřemýšlel o tom, jestli případně zdražíme pivo nebo zlevníme vodu," řekl odpovědný vedoucí Roman Dolejší.

Jiří Bártík, provozovatel klubu Casa de Locos, má jasno. „Sodovka stojí stejně jako malé pivo. O korunu zdražím pivo, stejně jsem to měl v plánu," vysvětlil. Žádné velké problémy mu prý tato část zákona dělat nebude.

Také v baru InCafé je pivo o čtyři koruny levnější než sodovka. „Pravděpodobně zlevním sodovku," řekl provozovatel Petr Pánek.
Část navrhovaného zákona regulující ceny nápojů se nedotkne všech plzeňských podniků. Řada z nich už má v současné době jeden nealkoholický nápoj levnější než alkoholický.

„Třetinku sody prodáváme za 15 Kč, nejlevnější malé pivo stojí 17 Kč. Takže nebudeme muset nic měnit," řekl provozovatel restaurace U Šenku František Cypris.

Také hostinec Na Potravinách tato část protikuřáckého zákona nepostihne. „Třetinka točené citronády stojí 9 Kč, malé pivo 16 Kč," uvedl Jan Kešner. Ten si však myslí, že není dobré, aby byly ceny plošně regulovány. Každý provozovatel by si to podle něj měl určit sám.

Podobná situace je i ve Staré sladovně v Plzni. „Nejlevnějším nápojem je půllitrový džbánek vody, ten stojí 20 Kč," uvedla Petra Talafantová.

Přísný protikuřácký zákon zakazuje kouření ve všech vnitřních prostorách provozoven stravovacích služeb včetně barů a kaváren. Povoleno by nemělo být ani používání elektronických cigaret.

Zákon dále zavádí povinnost pro prodejce alkoholických nápojů v prodejně, stánku s občerstvením či provozovně stravovacích služeb, aby na místech, kde tyto alkoholické nápoje prodávají, nedocházelo k jejich konzumaci osobami mladšími 18 let věku.

V červnu letošního roku návrh jednomyslně schválila vláda. Protikuřácký zákon, který by měl platit od začátku příštího roku, musí ještě schválit obě komory Parlamentu. Hlasování je na programu na podzim.

Poté, co návrh zákona schválí poslanecká sněmovna, bude postoupen k projednání Senátu. Výsledná opatření se však mohou změnit. „V průběhu projednávání v parlamentu může návrh zákona dostát v důsledku pozměňovacích návrhů změn a výsledná podoba návrhu zákona se tak může lišit od verze, kterou schválila vláda," uvedla mluvčí Ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Pivovarské slavnosti Holba otevřou brány pivovaru už o víkendu

Publikováno:před rokemZdroj:První zprávyHolba

Tradiční, v pořadí už dvanácté Pivovarské slavnosti Holba proběhnou první pátek a sobotu v září. Letos je zahájí čeští atleti Denisa Rosolová a rodák z Budišova překážkář Petr Svoboda, kteří si společně s účastníky připijí Šerákem - Pivem ČR 2015 na vítězství.

Jak chutná úspěch dobře vědí i oba atleti. Budou tady mít i svoji autogramiádu a navíc si v pivovaru vyzkouší pro ně zcela novou disciplínu. Sami se postaví za výčepní zařízení a budou čepovat Šerák v největší hospodě v republice. V tu se po dobu slavností promění areál Hanušovického pivovaru. Na 12. Pivovarských slavnostech Holba se bude připíjet desítkou různých druhů piv značky, vystoupí devět kapel a Ryzí pivo z hor poteče ze šesti desítek výčepních píp.

Všichni se mohou těšit na jejich oblíbený Šerák ve všech jeho variantách. Po celé léto ho v pivovaru testovali Mazáci Šeráci a vzájemně si tady předávali štafetu podobně jak to dělá Denisa Rosolová, takže už dnes se řada z nich těší na osobní setkání. Kromě skvělé zábavy, muziky a jedinečného piva nabídne Holba i prohlídky výroby. Proběhnou v pátek odpoledne, kdy v pivovaru k příjemnému posezení zahraje Dalibor Janda se svojí kapelou, Vagon rock i Abba Stars.

V sobotu se areál pivovaru rozdělí na 3 programové stage. Na hlavní u pivovarských rybníků se bude střídat zábava s hudbou, která vyvrcholí koncertem Horkýže Slíže a ohňostrojem na závěr. Každoročně slavnosti navštíví na 7 tisíc lidí a vypije se kolem 35 tisíc půllitrů ryzího piva z hor, které přímo v pivovaru chutná nejlíp. Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Hana Matulová, mediální zástupce pivovaru Holba.

Nymburský pivovar má za sebou první sklizeň chmele

Publikováno:před rokemZdroj:Nymburský deníkAutor:Milena JínováPostřižinský

Historicky první dočesnou spojil pivovar s oslavami 120 let svého trvání. Ukázkovou chmelnici sklidili návštěvníci

„Dneska je sobota, takže věrtel je za hnědý žeton, čili za víc peněz," znělo
z hloučku návštěvníků u jednoho ze čtyř košů, které pivovar nakoupil na historicky první dočesnou. Jeden z česáčů tak zavzpomínal na doby dávno minulé, kdy se ještě jezdilo na chmelové brigády. Návštěvníci měli totiž možnost vyzkoušet si ruční trhání chmelových šišek na vlastní kůži.

Pivovar svou první ukázkovou chmelnici založil letos na jaře a její česání spojil 
s oslavami 120 let od založení pivovaru. Zpočátku to vypadalo, že mnoho lidí na oslavy nedorazí, ale v odpoledních hodinách se počet návštěvníků zvýšil. „Tuto akci pořádáme poprvé, takže ještě nemá tradici," vysvětlil ředitel pivovaru, spokojený s úrodou rostlin, které ještě nestačily 
v letošním horkém a suchém létě pořádně zakořenit, ale šišek na nich bylo pěkné množství. „Kolegové z Žatce tvrdí, že máme lepší úrodu, než oni 
u nich. Už mám připravené rozložené papírové krabice, na které chmel po očesání rozložím a hned půjdou do další várky," pochvaloval si i sládek pivovaru Bohumil Valenta. Chmelnici se nakonec podařilo společnými silami celou očesat, byly z ní plné čtyři koše. „Uskladnili jsme chmel na kartonech do sklepa při teplotě tři stupně, aby vydržel. Hned v pondělí půjde do várky. Bude z něj nějaká extra dvanáctka, ještě nevíme, jak ji pojmenujeme. Hotová by měla být koncem listopadu, takže kolem Mikuláše se začne stáčet," řekl Nymburskému deníku sládek v neděli po dočesné.

Na své chmelové brigády zavzpomínal Václav z Nymburka: „V sobotu to bylo vždycky tak, že za námi přijela rodina. Říkali jsme, že přijedou kombajny," směje se Václav a vysvětluje, že za den musel jeden brigádník načesat jedenáct věrtelů chmelových šišek. A pokud v nich bylo listí, výstupní kontrolor vysypal věrtel na plachtu a dotyčný ho musel řádně přebrat. „Když přijela máma, načesali jsme i sedmnáct věrtelů," doplnil Václav a hned upozornil na specifickou vůni chmelových šišek, která se linula hned po začátku česání.

A protože to byla nejen historicky první dočesná, ale také oslavy kulatého výročí, točila se speciální piva. Na čepu byl například Jubilejní i Sváteční ležák, nefiltrované pivo nebo Něžný Barbar.

Slavnosti Ostravaru přilákaly tisíce milovníků piva a hudby

Publikováno:před rokemZdroj:Moravskoslezský deníkAutor:Jaroslav PerdochOstravar

Tisíce lidí v sobotu zavítaly na jubilejní 15. Slavnosti pivovaru Ostravar. Na návštěvníky čekaly hektolitry pěnivého moku, patnáct kapel a bohatý program. Mnozí také využili možnosti prohlédnout si pivovar a zavítat do míst, kam se běžný návštěvník pivovaru nedostane.Na hlavní hudební scéně Ostravar stage se mimo jiné představil Michal Hrůza. „Bylo to skvělé. Smekám před ním, že se dokázal vrátit na podium. Před rokem po napadení na Stodolní ulici bojoval o život a teď znovu hraje. Je prostě úžasný," uvedla Ivana Málková.

Zájem poutala i druhá scéna, určená především mladším návštěvníkům, kterou dramaturgicky připravil Richard Krajčo se svými kolegy z kapely Kryštof.

Za budovou vrchního sládka vyrostla třetí scéna nazvaná Ostrava žije stage. „Svůj název získala po novém projektu ostravského pivovaru s názvem Ostrava žije, kterým se Ostravar letos v létě snažil oživit dění v ostravských ulicích i hospodách," řekla Zuzana Cieciotková z organizačního týmu slavností. Divákům se zde představily kapely, které zvítězily v hlasování návštěvníků akcí.

Speciál
Příchozí čekal i nový pivní speciál Ostravar Ruby. „Jedná se o svrchně kvašený ALE," uvedl vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter s tím, že nové pivo je uvařeno ze tří druhů sladů moravského ječmene a ze tří pečlivě vybraných odrůd chmele. Pivo je chmeleno natřikrát na varně a pak ještě jednou za studena na spilce. „Svrchní kvašení a chmelení za studena dává Ruby nádherné ovocné aroma typické pro moderní ALE," dodal sládek.

Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program. Jeho součástí byla i oblíbená pivovarská škola. „Kromě informací o našich tradičních pivech Ostravar Original a Ostravar Premium získali návštěvníci i bližší podrobnosti o speciálu Ostravar Ruby," řekl sládek.

Na slavnostech se představila také bubenická škola. „Slavnosti jsou největším svátkem piva a hudby. V bubenické škole se návštěvníci učí vnímat hudbu, její rytmus a bubnovat na bonga. Zároveň to je skvělý relax," dodala Zuzana Cieciotková. Vůbec poprvé se na slavnostech konala i soutěž v držení tupláků na čas

Plzeňská restaurace Purkmistr chystá na Žumberovu vařečku sumce

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeň.czPurkmistr

Soutěže Žumberova vařečka se opět tradičně účastní restaurace Purkmistr, která je součástí Pivovarského dvora Plzeň sídlícího v Plzni-Černicích. V Purkmistru se zaměřují na moderně provedené tradiční české recepty v kombinaci se skvělým pivem téže značky a velbloudem ve znaku. Pro naše kuchařské klání si připravili tento recept: Sumec na račím másle s račími ocásky vařenými v černém pivu Purkmistr, zauzená bramborová kaše, koprová espuma a žloutky.

Restaurace Purkmistr je součástí komplexu Pivovarský dvůr Plzeň, který vznikl 6. 6. 2007 rekonstrukcí historické selské budovy. Její vznik se datuje k roku 1603. Pivovarský dvůr Plzeň se nachází v okrajové části Plzně v Černicích, v klidném prostředí předměstské památkové rezervace necelý kilometr od nákupního centra Olympie. Zahrnuje hotel****, vlastní pivovar, nekuřáckou pivnici a restaurant, konferenční sál, bar s bowlingem, vinný sklípek, pivní lázně, wellness a masáže.

Hlavním prostorem Purkmistru je pivnice s velice zajímavou dominantou v podobě měděných nádob, které slouží ke každodennímu vaření piva. Společně s celým interiérem na Vás v Purkmistru dýchá tradiční atmosféra české pivnice. Purkmistr je ideálním místem pro konání oslav, firemních večírků, školení či jen tak si v klidu přijít vychutnat klenoty české kuchyně společně s pivem, které nosí ve znaku velblouda. Celková kapacita provozu je až 270 osob. Samostatnou kategorií jsou svatby. Romantickým místem pro konání svatebních obřadů je historický pranýř, který se nachází ve dvoře komplexu. V Purkmistru svým hostům nabízejí širokou škálu tradičních svatebních služeb, umí realizovat jakékoliv přání. Hosté si mohou na hostině vychutnat jak tradiční klasiku tak i moderně zpracovanou českou kuchyni.

Kuchyně restaurace Purkmistr se orientuje hlavně na tradiční česká jídla. Pod taktovkou šéfkuchaře Kamila Ščerby máte jedinečnou příležitost ochutnat českou klasiku v moderním kabátu dnešní doby. Strategie jejich kuchyně stojí na kvalitních vstupních surovinách, hovězí maso Purkmistru dodává BIO farma Galloway z Roupova u Přeštic. Nechávají si péct vlastní chléb z pivovarského sladu, sami si vyrábějí domácí těstoviny různých tvarů. V letní sezóně odebírají zeleninu od místních a regionálních farmářů. Velké bohatství české kuchyně spatřují v její hluboké tradici, z toho důvodu svým hostům nabízejí historické pokrmy, jako jsou například: domácí taliáni, sulc z hovězího krku, utopence, škvarkovou pomazánku, paštiky, pivní pomazánku, domácí džemy a marmelády, koprovou, šípkovou a svíčkovou omáčku a mnohé další, časem prověřené, dobroty. V kuchyni restaurace Purkmistr se potkávají tradiční recepty s moderním přístupem.

Speciálně pro Žumberovu vařečku oprášili v Purkmistru staročeský recept, který se zároveň od října stane důležitým článkem nového jídelního lístku. Je to sumec na račím másle s račími ocásky vařenými v černém pivu Purkmistr, zauzená bramborová kaše, koprová espuma a žloutky.

Už vaříme! V pivovaru ve Chříči

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeň.czChříč

Po 70 letech se probudila k životu budova starého pivovaru ve Chříči na severním Plzeňsku. Původně barokní panský pivovar postihl po 2. světové válce stejný osud, jako stovky jiných. Po zestátnění v roce 1948 využívalo tento objekt místní JZD, které nejdříve prodalo veškeré zařízení do šrotu a objekt postupně vybydlovalo. Naštěstí se do jeho záchrany před šesti lety pustilo občanské sdružení Propolis.

„Hledali jsme zajímavý objekt, kde bychom zřídili chráněnou dílnu a realizovali vlastní kulturní vzdělávací aktivity. Místo nám učarovalo a postupně se zrodila i myšlenka obnovit vaření piva a zaměstnat zde několik lidí s mentálním postižením,“ říká Petr Jakubíček z Propolisu.

Sdružení za pomoci drobných dárců a stovek dobrovolníků postupně odvrací zkázu objektu a naplňuje ho svými aktivitami. V roce 2012 otevřelo v prostorách sladovny Muzeum každodennosti, které hravou formou představuje běžný venkovský život v minulosti, pořádá kulturní akce pro veřejnost a obnovuje zašlé tradice. Díky evropským dotacím se naplňuje i sen o vaření piva.

„Chtěli jsme především navázat na původní přerušenou řemeslnou tradici vaření piva, a do pivovaru tak navracíme tradičním mědikoveckým způsobem vyrobenou varnu s přímým dřevním otopem. Je to pro nás velká radost a vyvrcholení dlouhého úsilí, rádi bychom veřejnosti nabídli, aby byla přitom,“ dodává Jakubíček.

Uvedení pivovaru ve Chříči do provozu se koná právě dnes v rámci tradičního festivalu Křič Fest pod názvem „Už vaříme! aneb slavnostní otevření chráněného pivovaru“. Návštěvníci se mohou těšit na osm kapel a pět divadelních souborů – mezi největší taháky letošního ročníku patří Phil Shoenfelt and Southern Cross nebo Teatr Novogo Fronta.

Křič Fest ve Chříči v sobotu slaví otevření sociálního pivovaru

Publikováno:před rokemZdroj:Region PlzeňChříč

Znovu se můžete těšit na mozaiku kapel, divadelních představení a bohatý doprovodný program. Letošní ročník bude mít navíc punc slavnostního otevření sociálního podniku Pivovaru Chříč. Benefiční festival si klade za cíl podpořit rozjezd chráněného pivovaru, konkrétně budou vybrané prostředky použity na rozšíření kapacity pivovarského provozu.

Již tradiční festival Křič Fest letos přivítá osm kapel a pět divadelních souborů – mezi největší taháky letošního ročníku patří Phil Shoenfelt and Southern Cross nebo Teatr Novogo Fronta. Kromě nich na festivalu vystoupí například písničkář Oldřich Janota, kapely Leto a Původní Bureš, či divadelní soubory Handa Gote nebo Divadlo Potlač – soubor zabývající se konceptem divadlo fórum. Kromě hudby a divadla se návštěvníci můžou tešit na vernisáž výstavy o plzeňském samizdatu a zajímavým bodem programu by měla být také dílna Ponrepa dětem, které zde představí svůj program filmové výchovy. Zcela speciální součástí programu bude odpolední vystoupení kapely (r)Adost, které stojí na umu a nadšení dětí s mentálním postižením ze speciální základní školy Rooseveltova. „Vzhledem k benefiční povaze festivalu se většina účinkujících rozhodla zahrát s minimálním honorářem nebo se ho úplně vzdala. Za to jsme moc vděční,“ kvituje situaci jedna z pořadatelek Sára Herrmannová.

Přese všechen zajímavý program ale bude festival primárně o pivovaru a o pivu. Do právě zrekonstruovaného pivovaru od května jezdí pět skvělých pomocníků z domova pro osoby se zdravotním postižením v Zavidově a přestože je pivovar zatím v záběhu, vaří se Pazdrát – světlá jedenáctka a Nocturno – polotmavá IPA z Chříče. Na letošním Křič Festu se proto můžete těšit na slavnostní otevření chráněného pivovaru, které v 15:30 započne před varnou přípitkem a bude pokračovat prohlídkou pivovaru. Ku příležitosti slavnostního otevření budou navařeny také rozličné pivní speciály. Výtěžkem z festivalu pak pořádající sdružení Propolis podpoří rozjezd sociálního podniku Pivovar Chříč. Utržené peníze by měly putovat na rozšíření kapacity pivovaru, které je nezbytné pro další fungování chráněného podniku.

Festival se snaží být v mnoha směrech bezbariérový. „Rádi bychom, aby si festival užily jak mladí lidé, tak rodiny s dětmi – proto na festivalu nechybí ani rozličné aktivity a hry pro děti,“ vysvětluje Veronika Endrštová, hlavní koordinátorka festivalu. Návštěvníci si zároveň budou moci vyzkoušet různá řemesla, ať už v interaktivním Muzeu každodennosti nebo na řemeslném tržišti, kde si také budou moci nakoupit výrobky z chráněných dílen z Plzeňského kraje.

Občanské sdružení Propolis, které festival organizuje, je skupina přátel, které spojuje zájem o chříčský pivovar a chuť aktivně se podílet na jeho obnově. Pivovar začalo spravovat v roce 2009 a do dnešního dne zrekonstruovalo značnou část areálu. „Naší vizí je přetvořit celý areál v místo, kde se budou setkávat lidé se zájmem o historii, umění, krajinu, tradice a řemesla. Podařilo se nám obnovit pivovar coby sociální firmu zaměstnávající lidi s mentálním handicapem, ve sladovně a zahradě vytvořit prostor pro kulturní a společenské akce, vybudovat v prvním patře sladovny interaktivní expozici o životě našich předků - „Muzeum každodennosti“ a v bývalých skladech otevřít komunitní centrum pro pořádání pravidelných volnočasových aktivit a vzdělávacích pobytových i jednodenních akcí pro školy, rodiny i širokou veřejnost. Naším cílem je proměnit chříčský pivovar v podnětné místo, které bude obohacovat své návštěvníky i pozapomenutý kraj a jeho obyvatelstvo,“ říká předseda sdružení Antonín Štogr.

Poslední srpnový víkend dojde v rámci festivalu Křič Fest k znovuotevření pivovaru ve Chříči na Severním Plzeňsku. Původně barokní panský pivovar postihl po druhé světové válce stejný osud jako stovky jiných – po zestátnění v roce 1948 začalo objekt využívat místní JZD, které prodalo veškeré pivovarnické zařízení do šrotu a objekt dovedlo na pokraj zániku. Díký sdružení Propolis se pivovar během Křič Festu 29. srpna plně probudí k životu.

Sokolov obnovuje tradici vaření slavnostního piva

Publikováno:před rokemZdroj:Krajské listyPermon

Sokolov obnovuje tradici vaření slavnostního piva. Třináctistupňovou specialitku budete moci ochutnat při oslavách 90. výročí Hornického domu

Várku speciálního piva Permon k 90. výročí otevření sokolovského Hornického domu Horňák 90 zahájili společně v místním pivovaru v bývalém kapucínském klášteře majitel pivovaru Ladislav Sás, starosta Sokolova Jan Picka, místostarostové Renata Oulehlová a Karel Jakobec, ředitel Městského domu kultury Ladislav Sedláček a další hosté.

Ladislav Sás představil slavnostní pivo Horňák 90 jako posílený ležák ze sladu ze Záhledic u Brna a dvojího chmelu 'červeňák' a 'sládek' ze Žatecka pro zajímavější a výraznější chuť. Pivo bude třináctistupňové s obsahem alkoholu 4,2 procenta. Musí nyní nejméně měsíc uležet, jen o Hornické pouti 12. září představitelé města ochutnají při slavnostním přípitku rozkvašený vzorek. Aktuální várka na listopadové oslavy má objem 1500 litrů, další vyrobí pivovar Permon na ples města příští rok. Vedení města se s majitelem pivovaru dohodlo, že speciální piva k různým městským událostem se budou společně s radními vařit nadále jednou až dvakrát ročně.

V České Kamenici začnou opět vařit pivo. Součástí pivovaru bude i palírna a moštárna

Publikováno:před rokemZdroj:Rozhlas.czČeská Kamenice

Z bývalého panského pivovaru v České Kamenici se zase bude linout vůně vařeného piva. První várku milovníci pěnivého moku mohou v rekonstruovaném historickém areálu ochutnat už za pár dnů.

Postupně až padesát nových pracovních míst chtějí v bývalém panském pivovaru v České Kamenici vytvořit jeho noví vlastníci. Během rozsáhlé rekonstrukce zachrání památkově chráněný historický areál a zároveň v něm obnoví vaření piva.

Bude tam i palírna a moštárna ovoce, ale základem zůstane vaření piva. Má ho být až tři tisíce hektolitrů ročně. Bude se tu vařit na 15 druhů piv - desítka, jedenáctka a dvanáctka, ale chybět nebudou ani pivní speciály. Jak se budou jmenovat? A jaké mají noví majitelé pivovaru plány do budoucnaTo už si poslechněte z reportáže našeho redaktora Josefa Suka…

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.17.08.2017 11:515.316/5.316