Novinky a zajímavosti ze světa piva

na 1.stranu

Požehnanené pivo Pilsner Urquell ve Vatikánu převzal papež František

Publikováno:před rokemZdroj:První zprávyAutor:ČTKPrazdroj

Plzeňský sládek Václav Berka se zúčastnil generální povelikonoční audience u papeže Františka, a již tradičně při této příležitosti předal české pivo. Letos také připojil list milosrdenství, kterým Plzeňský Prazdroj vyjadřuje sounáležitost s papežem vyhlášeným Rokem milosrdenství.

Požehnaná velikonoční várka ve formě 2016 lahví piva Pilsner Urquell dorazila do Vatikánu už pošesté, aby podpořila atmosféru oficiálních velikonočních oslav v srdci Říma. Ve večerních hodinách pak za přítomnosti zástupců české ambasády, Svatého stolce a členů diplomatického sboru Václav Berka narazil sud piva Pilsner Urquell v Českém poutním domě Velehrad.

Pivovar Pilsner Urquell navázal na více než sto let zapomenutou tradici, kdy si tehdejší papež Lev XIII. nechal na doporučení svých lékařů dovézt plzeňské pivo, které dle jeho doktorů mělo příznivé účinky na papežovo zdraví. Plzeňské pivo mu zachutnalo natolik, že si od té doby pro něj nechal posílat pravidelně. Tuto tradici plzeňský pivovar obnovil a již šestým rokem tak obohacuje atmosféru velikonočních oslav ve Vatikánu českým národním zlatem. Velikonoční várka 2016 třetinkových lahví, požehnaná plzeňským biskupem Františkem Radkovským, překonala svou dlouhou cestu a dorazila do srdce Říma již před Velikonocemi.

Do Vatikánu odcestoval plzeňský sládek Václav Berka, který ve středu 30. března 2016 během audience u papeže slavnostně předal i originální dar.

„Je to pro mě nesmírná čest, účastnit se této krásné ceremonie. Pozornosti určené papeži budu předávat nejen za Plzeňský Prazdroj, ale také za všechny Čechy, kteří mají v srdci náš národní zlatavý poklad,“ řekl po přijetí Václav Berka.

„Láhev je naplněná nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell uvařeným podle původní receptury, kterou si před více než 100 lety dopřál i papež Lev XIII,“ dodal k tomu. Společně s tímto darem Václav Berka papeži předal i List milosrdenství, kterým Plzeňský Prazdroj vyjadřuje podporu a sounáležitost s Rokem milosrdenství, který papež František vyhlásil pro rok 2016.

Pak ve stejný den v 18 hodin téhož dne narazil Václav Berka sud Pilsner Urquell, vyrobený plzeňskými bednáři a naplněný nefiltrovaným pivem, v nově zrekonstruovaném Českém poutním domě Velehrad v Římě. Vše se odehrálo za přítomnosti zástupců české ambasády, Svatého stolce a členů diplomatického sboru. V druhé polovině 20. století byla potřeba ubytovat české poutníky ve Vatikánu velmi naléhavá, proto byl k těmto účelům využit objekt bývalé tiskárny a později řemeslnické školy, který v roce 1966 s pomocí papeže Pavla VI. zakoupil pro české poutníky plzeňský rodák kardinál Beran. Český poutní dům má za sebou působivý příběh. Je to stavba, která se stala útočištěm pro naše vlastence v cizí zemi.

Čínská Beijing Er Shang Group koupí 10 % akcií vlastníka Pivovarů Lobkowicz

Publikováno:před rokemZdroj:Investičníweb.czAutor:ČTK

Čínská společnost Beijing Er Shang Group koupí deset procent akcií firmy Lapasan, většinového vlastníka Pivovarů Lobkowicz. ČTK to v pátek sdělil Pavel Bednář, mluvčí společnosti CEFC, která v Lapasanu drží většinový podíl. Podle seznamu ekonomických dohod mezi čínskou a českou stranou, který zveřejnil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, byla cena transakce 3,6 milionu eur, tedy přibližně 97,2 milionu korun. Dohoda byla podepsaná při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v ČR.

Koncern Beijing Er Shang vstoupil do Lapasanu prostřednictvím navýšení kapitálu, získá deset procent akcií, řekl ČTK mluvčí. "Bude probíhat diskuze mezi akcionáři, na co bude tato částka použita. Zatím nemám konkrétní informace," řekl ČTK generální ředitel pivovarů Zdeněk Radil.

Podle Bednáře patří Beijing Er Shang Group k významný čínským firmám. "Zabývá se především logistikou skladování mražených potravin, výrobou potravin, zpracováním masa, moderní distribucí a dalšími specializovanými službami. Výroba v oblasti potravinářství pokrývá přes 20 kategorií s více než 10 000 různými položkami," dodal mluvčí. Podle něj obrat koncernu přesahuje 20 miliard korun ročně. V roce 2007 byla společnost zařazená mezi deset nejlepších firem v čínském potravinářském průmyslu.

Prostřednictvím Beijing Er Shang Group budou Pivovary Lobkowicz distribuovat pivo na čínský trh.

Pivovary Lobkowicz patří mezi pět největších pivovarnických společností na českém trhu. Zahrnují sedm regionálních pivovarů, a to Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora.

Většinovým vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz Group je firma Lapasan, v níž má většinový podíl čínská CEFC. Právě na Čínu se chtějí letos Pivovary Lobkowicz soustředit v rámci rozvoje nových trhů. Tržby skupiny loni meziročně klesly o 1,2 % na 1,19 miliardy Kč.

Prazdroj zvýší mzdy, zaměstnancům dá i jednorázovou odměnu a pivo na Vánoce

Publikováno:před rokemZdroj:Aktuálně.czAutor:ČTKPrazdroj

Plzeňský Prazdroj zvýší od července tarifní mzdy v průměru o 3,6 procenta podle individuálního výkonu. Od července 2017 vzroste mzda o dalších 2,5 procenta. Vyplývá to z dvouleté kolektivní smlouvy, kterou podepsalo vedení firmy s odbory. Všichni zaměstnanci získají také jednorázovou odměnu 5000 korun a další dva tisíce v benefitech. Důležitou součástí je nově dohodnuté tříměsíční odchodné. Nárok na něj vznikne zaměstnanci, který se dohodne na rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do důchodu. Zaměstnanci také dostanou nově kromě piva na dovolenou další dvě balení piva na Vánoce. Loni v září pivovar sdělil, že mzdový průměr zaměstnanců převyšoval bez platů manažerů částku 31 300 korun.

Obří sud po šesti letech zmizel z kruhového objezdu na silnici Plzeň - Most

Publikováno:před rokemZdroj:Mostecký deníkAutor:Petr KinštŽatec

Propagoval Žatecký pivovar na silnici Plzeň – Most. Na místo se sud už nevrátí, nyní stojí v areálu pivovaru.

Po více než šesti letech zmizel z kruhového objezdu na plzeňské silnici v Žatci velký sud.
Propagoval město a tamní pivovar, který byl jeho majitelem. Sud se na místo už nevrátí.

Sud nově stojí před pivovarem
„Správce komunikace, Ředitelství silnic a dálnic, nás vyzvalo, abychom sud odstranili s tím, že podle nové legislativy tam nesmí být. Učinili jsme tak. Sud je nyní u našeho pivovaru u vrátnice, kde je už zřejmě jeho trvalé místo," sdělil Radek Vincík, obchodní ředitel Žateckého pivovaru.

„Sud byl reklamním zařízením propagujícím Žatecký pivovar a město Žatec a byl do středu okružní křižovatky umístěn na základě povolení silničního správního úřadu ze dne 7.1.2011, které bylo vydáno v souladu s tehdejším zákonem. Od 1.9.2012 vstoupila v platnost novelizace, dle které zmíněný sud už na kruhovém objezdu povolit nelze. Původní povolení z ledna 2011 bylo platné do 31. prosince 2015, dle rozhodnutí silničního správního úřadu ze dne 25. ledna 2016 nové povolení nebylo uděleno," vysvětlila Nina Ledvinová, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Zřejmě by se stěhoval i tak
Sud by z kruhového objezdu ale zřejmě zmizel i tak. „Dřív byla z ŘSD dohoda, že jsme měli na kruhovém objezdu umístěný sud a za to jsme se o něj starali. Sekali jsme tam třeba trávu. V průběhu minulého roku nám ale ŘSD stanovilo tak vysoký nájem, který jsme nebyli ochotni platit. Takže sud bychom bez ohledu na zákony zřejmě odvezli i tak," sdělil Deníku Vincík.

V Žatci před lety vznikla myšlenka, že by se na kruhové objezdy, jež se tehdy ve velké míře ve městě stavěly, umístily sudy nebo třeba chmelničky, které by propagovaly město jako místo chmelařství a pivovarnictví.

První sud byl umístěn v roce 2004 na Kruhovém náměstí. Má délku 2,8 metru, u dna s průměrem dva a půl metru. Druhý byl umístěn právě na kruhový objezd na plzeňské silnici v srpnu 2009. Další už se ale nikam neumístily, nepodařilo se získat povolení. V Žatci je přitom kruhových objezdů šest.

V současné době tak v Žatci zůstal jediný sud, a to „Na Kruháku". Pozemek je v majetku města, je pravděpodobné, že tam zůstane i dál.
dnes 07:20

Ochutnejte ženu svých snů... V hospodě! Na trh přichází vaginální pivo

Publikováno:před rokemZdroj:Prásk.tv

Esence ženy vašich snů magicky uzavřená v láhvi od piva. Tak by se dal jednou větou popsat projekt The Order of Yoni, který chce na trh uvést žhavou novinku – vaginální pivo. Nevíme, jestli říct „Dobrou chuť“, nebo „Chce se nám zvracet“...

Bohužel se nejdná o vtip. Autoři projektu se snaží vybrat 150 000 euro přes fundraisingovou stránku Indiegogo na výrobu první várky vaginálního piva. Ano, čtete správně, 150 000 euro, v přepočtu přes čtyři miliony korun. A z čeho má být takové vaginální pivo vyrobené? Přece z kvasinkové bakterie z ženské vagíny! Přemýšlíme, jak asi probíhal brainstorming k této myšlence.

Když se použije kvasinka z vagíny úchvatné a muži obdivované ženy, zde konkrétně české modelky Alexandry Brendlové, je to prý jako byste měli ženu v podobě piva. Prostě vám toto pivo splní vaše nejodvážnější sexuální fantazie. A nebojte, vše je prý naprosto zdravotně nezávadné. Uf, no to jsme si oddechli!

Pokud by se vybrala finální částka, bylo by vaginální pivo dostupné zatím pouze ve státech Evropské unie. Autoři projektu ale míří výš! Rádi by sehnali distributora v USA nebo Japonsku. A rozšířili by samozřejmě i sortiment. Například na světlé pivo dělané z kvasinky blonďaté ženy nebo tmavé dělané z hnědovlásky.

A pokud máte rádi svou přítelkyni a přemýšlíte, co jí dát k příštímu Valentýnu, za 10 000 euro ( 270 000 Kč) jí můžete vyrobit speciální pivo z kvasinky z její vagíny. Jak romantické!

Plzeňský sládek Václav Berka se setkal s papežem

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeň.czPrazdroj

Vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka se zúčastnil generální povelikonoční audience u papeže Františka, a již tradičně při této příležitosti předal české pivo. Letos také připojil list milosrdenství, kterým Plzeňský Prazdroj vyjadřuje sounáležitost s papežem vyhlášeným Rokem milosrdenství. Požehnaná velikonoční várka ve formě 2016 lahví piva Pilsner Urquell dorazila do Vatikánu už pošesté, aby podpořila atmosféru oficiálních velikonočních oslav v srdci Říma. Ve večerních hodinách pak za přítomnosti zástupců české ambasády, Svatého stolce a členů diplomatického sboru Václav Berka narazil sud piva Pilsner Urquell v Českém poutním domě Velehrad.

Pivovar Pilsner Urquell navázal na více než sto let zapomenutou tradici, kdy si tehdejší papež Lev XIII. nechal na doporučení svých lékařů dovézt plzeňské pivo, které dle jeho doktorů mělo příznivé účinky na papežovo zdraví. Plzeňské pivo mu zachutnalo natolik, že si od té doby pro něj nechal posílat pravidelně. Tuto tradici plzeňský pivovar obnovil a již šestým rokem tak obohacuje atmosféru velikonočních oslav ve Vatikánu českým národním zlatem. Velikonoční várka 2016 třetinkových lahví, požehnaná plzeňským biskupem Františkem Radkovským, překonala svou dlouhou cestu a dorazila do srdce Říma již před Velikonocemi.

V úterý do Vatikánu odcestoval plzeňský sládek Václav Berka, který ve středu 30. března během audience u papeže slavnostně předal i originální dar. „Je to pro mě nesmírná čest, účastnit se této krásné ceremonie. Pozornosti určené papeži budu předávat nejen za Plzeňský Prazdroj, ale také za všechny Čechy, kteří mají v srdci náš národní zlatavý poklad,“ říká Václav Berka. „Láhev je naplněná nefiltrovaným pivem Pilsner Urquell uvařeným podle původní receptury, kterou si před více než 100 lety dopřál i papež Lev XIII,“ dodává. Společně s tímto darem Václav Berka papeži předal i List milosrdenství, kterým Plzeňský Prazdroj vyjadřuje podporu a sounáležitost s Rokem milosrdenství, který papež František vyhlásil pro rok 2016.

V 18 hodin téhož dne narazil Václav Berka sud Pilsner Urquell, vyrobený plzeňskými bednáři a naplněný nefiltrovaným pivem, v nově zrekonstruovaném Českém poutním domě Velehrad v Římě. Vše se odehrálo za přítomnosti zástupců české ambasády, Svatého stolce a členů diplomatického sboru. V druhé polovině 20. století byla potřeba ubytovat české poutníky ve Vatikánu velmi naléhavá, proto byl k těmto účelům využit objekt bývalé tiskárny a později řemeslnické školy, který v roce 1966 s pomocí papeže Pavla VI. zakoupil pro české poutníky plzeňský rodák kardinál Beran. Český poutní dům má za sebou působivý příběh. Je to stavba, která se stala útočištěm pro naše vlastence v cizí zemi.

Velikonoční piva a jiné speciály mají stále více příznivců

Publikováno:před rokemZdroj:Kultura21.cz

K Zelenému čtvrtku patřilo podle tradic zelené pivo. České pivovary se vracejí k tradici výroby speciálních piv pro různé slavnostní příležitosti. Mnohé pivovary vidí v rozšíření nabídky šanci, jak si udržet zákazníky. A mnozí pivaři, kteří ještě před pár lety pivními speciály opovrhovali, jim nyní stále více přicházejí na chuť.

Tradičně vaří zelený velikonoční pivní mok například pivovary Starobrno, Janáček v Uherském Brodě a pivovar Krásné Březno. Starobrněnský pivovar uvařil své Zelené pivo již pojedenácté. Historie starobrněnského Zeleného piva sahá do roku 2006. Letos ho místní sládci uvařili 4600 hektolitrů.

V Česku se zelené speciální pivo vztahuje zejména k Velikonocům. Velikonoční speciál uchystal letos i pivovar Rohozec nebo náchodský pivovar Primátor. Pivovar Jihlava nabídl svůj sváteční speciálů Krasličák ve více než tisícovce českých restauračních zařízení. Velikonoční speciály, většinou vícestupňová piva, připravují také mnohé minipivovary.

Speciální piva k různým svátečním příležitostem mají v Čechách dlouholetou tradici. Podobné pivní speciály se budou vařit stále více. Bývalo to zvykem pivovarů za první republiky a za Rakouska. Obvykle bylo zvláštní pivo na Vánoce, na Velikonoce a na další svátky; při všech, většinou nějak s církví propojených událostech, se vařilo speciální pivo. A podíl speciálního piva ve výstavu pivovarů se stále zvyšuje. Čeští pivaři se mění, jejich chutě se rozšiřují; dnes je zájem o pivní speciály, o piva nefiltrovaná, piva pšeničná.

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století. Český svaz pivovarů a sladoven v současnosti svaz sdružuje 23 pivovarských společností, 7 sladoven a 19 přispívajících členů.

Pánové, chuťové buňky do pozoru: Je zde pivo s příchutí vaginy!

Publikováno:před rokemZdroj:Blesk.czAutor:Veronika Pavlíková

Co muži milují? Přece pivo a ženy. V Polsku začali vařit produkt z kategorie 2 v 1! Mok s příměsí esence ženskosti – pivo kvašené za použití vaginálních kvasinek!

Zdá se vám to jako pouhopouhý aprílový žertík? Opak je pravdou! Nápad se pokouší zrealizovat skupina polských inovátorů v čele s Wojciechem Mannem. A představte si, že k výrobě prvních vzorků použili vaginální kvasinky krásné české modelky Alexandry Brendlové (31)!

Vyberou miliony?
Neobvyklý nápoj nese název The Order Of Yoni (Yoni v sanskrtu znamená vagina) a na internetu právě v tzv. start-up programu shánějí investory – potřebují prý asi čtyři miliony korun. „Pak klidně uvaříme každému pivčo i z vaginálních bakterií jeho ženy či milenky,“ slibují na webu Poláci.

Prazdroj zvýší od července mzdy o 1,8 procenta, příští rok o 2,5 procenta

Publikováno:před rokemZdroj:Deník.czAutor:ČTKPrazdroj

Plzeňský Prazdroj zvýší od července tarifní mzdy v průměru o 1,8 procenta podle individuálního výkonu. Od července 2017 vzroste mzda o dalších 2,5 procenta. Vyplývá to z dvouleté kolektivní smlouvy, kterou dnes podepsalo vedení firmy se zástupci odborových organizací. Smlouva platí od 1. dubna, řekla mluvčí největšího českého pivovaru Judita Urbánková.

Loni v září pivovar sdělil, že mzdový průměr zaměstnanců převyšoval bez platů manažerů částku 31.300 Kč. Mzda zahrnovala kromě tarifní složky také výkonové bonusy i balíček benefitů poskytovaných každému zaměstnanci. Aktuální průměrnou mzdu Urbánková neupřesnila.

"Obě strany se dále dohodly nad rámec kolektivní smlouvy a kolektivního vyjednávání na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům ve výši 5000 Kč a benefitech v hodnotě 2000 Kč," uvedla mluvčí. Důležitou součástí je nově dohodnuté tříměsíční odchodné. Nárok na něj vznikne zaměstnanci, který se dohodne na rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do důchodu. Zaměstnanci také dostanou nově kromě piva na dovolenou další dvě balení piva na Vánoce.

"Podepsaná kolektivní smlouva zaručuje našim zaměstnancům a jejich rodinám navýšení jejich sociálních jistot," řekl předseda odborové organizace Bohumír Matas.

Průměrná mzda v Plzeňském kraji činila za celý loňský rok 25.574 korun, což bylo meziročně o 3,7 procenta více, tedy o 920 korun. Mzda v kraji byla za loňské čtvrté čtvrtletí i za celý rok čtvrtá nejvyšší v ČR, po Praze a Středočeském a Jihomoravském kraji.

Plzeňské velikonoční pivo dorazilo do Vatikánu

Publikováno:před rokemZdroj:Plzeňský deníkAutor:Andrea PánkováPrazdroj

Plzeňský sládek Václav Berka se ve středu zúčastnil generální povelikonoční audience u papeže Františka 
a již tradičně při této příležitosti předal české pivo.

Letos také připojil list milosrdenství, kterým Plzeňský Prazdroj vyjadřuje sounáležitost s papežem vyhlášeným Rokem milosrdenství.

Požehnaná velikonoční várka ve formě 2016 lahví piva Pilsner Urquell dorazila do Vatikánu už pošesté. Ve večerních hodinách pak za přítomnosti zástupců české ambasády, Svatého stolce a členů diplomatického sboru Václav Berka narazil sud piva Pilsner Urquell v českém poutním domě Velehrad.

Pivovar Pilsner Urquell navázal na více než sto let zapomenutou tradici, kdy si tehdejší papež Lev XIII. nechal na doporučení svých lékařů dovézt plzeňské pivo, které dle jeho doktorů mělo příznivé účinky na papežovo zdraví. Plzeňské pivo mu však zachutnalo natolik, že si od té doby pro něj nechal posílat pravidelně.

Zprávy z veřejně přístupných zdrojů nebo od zástupců pivovarů.25.02.2018 15:356.000/6.000